Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#341
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Mielõtt eladnád bármelyiket, próbáld meg mindkettõt betétes bicajos nadrággal.


Erre sajna jelenleg nincs lehetõségem. Viszont a nadrágomba lehet belülre gombolni betétet. Dekába azt is kerestem és segített is a srác. 3-as (sima szivacs), 5-ös (vastagabb szivacs), 7-es (zselés betét) osztályok vannak, viszont egy sem volt. Mutatta a 7-est egy országúti nadrágba, ami igen biztatónak tûnt (na majd legközelebb). Csúzli lábamra még nem mertem feszülõs gatyát venni, azért is vettem ilyen allrounderebb gatyát. Már ezzel is mennyivel jobb menni.

Az elõzõ postban nem akartam túlragozni, de úgy érzem, hogy jobban tartja a hátsóm a Selle Italia Q-bik, mint a Bontranger Evoke 1, csak elõbbi keményebb. Látatlanba azt mondom, hogy betétes gatyával jobb lehet a Q-bik. De betét nélkül az Evoke jobban tompít rosszabb utakon.

Szerintetek melyiket mennyiért lehetne eladni? Az Evoke a Trek-el jött fél éve. Kopás szinte nincs, mondhatni újszerû, esés nyomok sincsenek rajta. Q-bik ugye pár napos.

#342
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.310 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

...Még nincs szivacsos gatyám (jelenleg egy b'twin short 7 xc-t hordok).


Mielõtt eladnád bármelyiket, próbáld meg mindkettõt betétes bicajos nadrággal.

#343
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Hétvégén vettem a dekában egy Selle Italia Q-bik széket (sima, nem a flow). Egy 30 és egy 60 km-es út van benne eddig. Bontrager Evoke 1-t váltottam vele. Igencsak fáj a seggem. 90 km után azt tudom mondani, hogy jobbat akartam és rosszabbat kaptam. Átszokás után lehet jobb a Q-bik, mint az elõzõ? Valamelyiket meg kell hirdetnem... Még nincs szivacsos gatyám (jelenleg egy b'twin short 7 xc-t hordok).


Ennyi út alatt kiderült szerintem, h nem jó a seggedhez a nyereg. Elad, és keres másikat.

#344
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Hétvégén vettem a dekában egy Selle Italia Q-bik széket (sima, nem a flow). Egy 30 és egy 60 km-es út van benne eddig. Bontrager Evoke 1-t váltottam vele. Igencsak fáj a seggem. 90 km után azt tudom mondani, hogy jobbat akartam és rosszabbat kaptam. Átszokás után lehet jobb a Q-bik, mint az elõzõ? Valamelyiket meg kell hirdetnem... Még nincs szivacsos gatyám (jelenleg egy b'twin short 7 xc-t hordok).

#345
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Nekem csak ilyenre telik azaz drágábban nem veszek nyerget! Kemény 5db ezresért árulják de számomra tökéletes!

Feltöltött kép


Akkor kicsit túlárazták.Amúgy jó kis nyereg.Feleségemnek nagyon bejött , mindkét bicaján ez van.Nekem megõrülés.Pedig nem vagyok finnyás , elüldögélek egy mûanyag lapon is , ha jó a formája.A Libertyn valahogy rossz helyen van az a lik.Én maradok a Fi'zi:k Tundránál.

#346
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.644 hozzászólás
Nekem is a WTB hozta a megváltást. A Pure-V hez nagyon hasonló SST lett a mágváltó, megszabadított földi kínjaimtól.
De szerintem hiába ajánlgatunk nyeregtípusokat, mindenkinek egyéni a segge és majd Õ eldönti, mi is tetszik neki.
Ez sajnos próbálgatós dolog. Én is vettem néhány nyerget (használtan occón) és 2 hét múlva már adtam is el az aprón, mert a popsim nem bólintott rá.
Marci

#347
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Engem a WTB Pure-V fotelre beszéltek rá pár évvel ezelõtt. Nekem nagyon bejött, és a környezetemben (öcsém, cumborám) is terjed, õk is boldogan feszítenek rajta.
Egy próbát megér szerintem, ráadásul viszonylag olcsó.

#348
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Amúgy ha már az SLR XP drága, akkor tudom még javasolni a Selle Italia Qbik nevû nyergét, amit a Decathlon-ban is lehet kapni. Páromnak az van és dicséri, pedig a jányok finnyábbak. :)

#349
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Nekem csak ilyenre telik azaz drágábban nem veszek nyerget! Kemény 5db ezresért árulják de számomra tökéletes!

Feltöltött kép

#350
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

25 ezer, na puff. Bringám hatoda. :)

A nyereg és nyeregcsõ között milyen %-os arányban oszlik meg a komfort és kényelem befolyásoltsága? Én 80-20%-ra tippelek.


17k forintért vettem Speci Aliast ebike-ról pár hete, teljesen elégedett vagyok vele, ha lenne pénzem, a többi bringámon is cserélném BG nyeregre a Syncrost meg a Selle Italia X2-t.

#351
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Gondolkozom, hogy a gyári sámlit (Bontrager Evoke 1 - hosszú távon kényelmetlen) lecseréljem valami sportos fotelre. Ahogy a guminál a Schwalbe, nyeregnél valahogy a Selle Italia ugrik be elsõre. Mindjárt ki is néztem kettõt (persze nem ragaszkodom köröm szakadtával a márkához, de igen szimpatizálok vele). A Q-Bik és az X2 középen lyukas verzióját néztem. Nagyjából az árazásuk hasonló. A tömény specifikáción kívül (gramm és méret), milyen különbségekre lehetne számítani e két típus esetén? 10 ezerig mely nyergekre mondják, hogy best-buy, azon felül, hogy ez a történet igencsak egyénfüggõ? Sokat megyek aszfalton (60-65%), de nem ritkán térek le erdei ösvényekre (30-35%). 60 kg alatti súlyomhoz ehhez arányos csoffadt hátsó társul. :)


nekem volt q-bik és most van x2-man flow -em


a q-bik sem volt rossz, de nem volt kivágott, ezért kicseréltem, az x2-man flow nekem nagyon kényelmes, mintha nem is lenne alattam a nyereg, de kellõen feszes is, hogy még rendesen lehessen rajta tekerni

és mondok egy tippet

a soroksári dekában 7500 ft a q-bik, és 10 rugó (16 helyett) a teljesen bõr selle italia randoneour, ami nagyon jó nyeregnek tûnik, én olyat vennék szívem szerint ha nem városban használnám a paripát (esõt ugye nem annyira szereti a bõr), és mindezt 2 év gari mellett

#352
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.644 hozzászólás
95-5 %.
Ha rossz a nyerged, bármilyen nyeregcsöved lehet, nem segít rajtad.
Viszont régen volt titán nyeregcsövem. Na az a király !!! Az tényleg csillapított. Érezhetõen kellemes volt vele menni. Kb. olyan, mint amikor nagyon puha a hátsó gumid, az is segít a rezgések elnyelésében.
Marci

#353
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Engem meg a Speci Toupe-n lehetett vallatni. Selle Italia SLR XP, na az mán igen! :D


25 ezer, na puff. Bringám hatoda. :)

A nyereg és nyeregcsõ között milyen %-os arányban oszlik meg a komfort és kényelem befolyásoltsága? Én 80-20%-ra tippelek.

#354
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Engem meg a Speci Toupe-n lehetett vallatni. Selle Italia SLR XP, na az mán igen! :D

#355
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

igen 1éni, de nekem pl ha nyereg akkor wtb vagy speci. persze formárá szélességre figyelni. x2-vel engem pl vallatni lehet.


Vallatni, ez jó. :D Majd otthon lemérem az Evoke-om milyen széles. Ha hosszútávon kényelmetlen, ne vegyek keskenyebbet vagy ez megint csak nem ilyen egyszerû? Már csak a külcsín miatt sem szeretnék kocka alakú trekking nyergeket. Mondjuk egy betétes gatya sem ártana gondolom. Lehet elõször egy olyat kellene beszereznem? Az a helyzet, hogy még nem tekertem annyit, hogy felmerjek venni feszülõs nadrágot, meg lábad borotváljak. :) A mezt könnyen megemésztettem próba után, sõt beleszerettem, amit egy barátomtól ha minden igaz, rövidesen meg is kapok. Emlékszem a Dechatlon-ban felpróbáltam egy feszülõs/betétes hosszú nadrágot még õsszel és olyan hülyén éreztem magam, hogy azonnal sarkon fordultam. Persze, ha szembe jön velem valaki ilyen cuccban, abszolút nem ez jön le, de magamon valahogy (még) nem tudom elviselni. Lehet ez már OFF: nem feszülõs, de nem is lógós betétes (monitis) gatyák léteznek? A tavaszra-nyárra készülve térd felettig érõre gondolok.

#356
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
igen 1éni, de nekem pl ha nyereg akkor wtb vagy speci. persze formárá szélességre figyelni. x2-vel engem pl vallatni lehet.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#357
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ha most vennék nyerget, szinte biztosan ilyet vennék: Specialized Romin SL Road Saddle Review - BikeRadar Már 20 ezerért lehet kapni.


Ígéretes (nem outis nyereg?), de ez 2-3x annyiba kerül, mint amit nézegetek az Evoke helyébe. Esetleg arra akarsz kilyukadni, hogy ha nem veszek jelentõsen jobbat, nem is lehet igazán jobb a meglévõnél? Gondoltam mivel ez egyébfüggõ termék, a kicsit drágább árkategóriában próbálnék meg valami mást.

#358
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Gondolkozom, hogy a gyári sámlit (Bontrager Evoke 1 - hosszú távon kényelmetlen) lecseréljem valami sportos fotelre. Ahogy a guminál a Schwalbe, nyeregnél valahogy a Selle Italia ugrik be elsõre. Mindjárt ki is néztem kettõt (persze nem ragaszkodom köröm szakadtával a márkához, de igen szimpatizálok vele). A Q-Bik és az X2 középen lyukas verzióját néztem. Nagyjából az árazásuk hasonló. A tömény specifikáción kívül (gramm és méret), milyen különbségekre lehetne számítani e két típus esetén? 10 ezerig mely nyergekre mondják, hogy best-buy, azon felül, hogy ez a történet igencsak egyénfüggõ? Sokat megyek aszfalton (60-65%), de nem ritkán térek le erdei ösvényekre (30-35%). 60 kg alatti súlyomhoz ehhez arányos csoffadt hátsó társul. :)


Ha most vennék nyerget, szinte biztosan ilyet vennék: Specialized Romin SL Road Saddle Review - BikeRadar Már 20 ezerért lehet kapni.

#359
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Gondolkozom, hogy a gyári sámlit (Bontrager Evoke 1 - hosszú távon kényelmetlen) lecseréljem valami sportos fotelre. Ahogy a guminál a Schwalbe, nyeregnél valahogy a Selle Italia ugrik be elsõre. Mindjárt ki is néztem kettõt (persze nem ragaszkodom köröm szakadtával a márkához, de igen szimpatizálok vele). A Q-Bik és az X2 középen lyukas verzióját néztem. Nagyjából az árazásuk hasonló. A tömény specifikáción kívül (gramm és méret), milyen különbségekre lehetne számítani e két típus esetén? 10 ezerig mely nyergekre mondják, hogy best-buy, azon felül, hogy ez a történet igencsak egyénfüggõ? Sokat megyek aszfalton (60-65%), de nem ritkán térek le erdei ösvényekre (30-35%). 60 kg alatti súlyomhoz ehhez arányos csoffadt hátsó társul. :)

#360
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
...