Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#381
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.926 hozzászólás
marton: köszi, pénteken jeleztem az igényt a kedvenc boltomban. hétfõn kiderül, tudnak-e hozni.

imi72: köszönöm, ezt megtaláltam korábban, kb mint az on-one twelfty csöve, olyan lehet. meglátom, ha itthon nem lesz semmi használható, rendelek kintrõl.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#382
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.644 hozzászólás

400 vagy 350 x 27,2 mm <270gr fekete egyenesfejû nyeregcsõbõl mit érdemes venni, ami itthon is kapható? 10-15eFt között (18ért már van thomson)

Havernak ilyen van: BBB ALUSCRAPER NYEREGCSÕ (FEKETE) - 27,2 mm - Bringa Butik Webáruház
Ez kb. mindenben teljesíti vágyaid és tutti kapható is kis hazánkban. Azt hiszem, a boltban van is nekik készleten.
Marci

#383
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

400 vagy 350 x 27,2 mm <270gr fekete egyenesfejû nyeregcsõbõl mit érdemes venni, ami itthon is kapható? 10-15eFt között (18ért már van thomson)

ezt próbálta már valaki? (ok, itthon nem fogok találni, tudom)
On-One Twelfty MTB Seatpost


Nem hazai, de gyorsan ideér: Superstar Components - High Spec Parts For Peanuts

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#384
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.690 hozzászólás
edit: nekem skyscraper van, ami asszem a legalapabb verzió.

#385
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.690 hozzászólás
ennek is van 12mm hátranyúlása, amúgy a BBB 6-ért kb. pont súlyhatáron van. na jó, a 40 centis 300g mérve.

400 vagy 350 x 27,2 mm <270gr fekete egyenesfejû nyeregcsõbõl mit érdemes venni, ami itthon is kapható? 10-15eFt között (18ért már van thomson)

ezt próbálta már valaki? (ok, itthon nem fogok találni, tudom)
On-One Twelfty MTB Seatpost



#386
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

400 vagy 350 x 27,2 mm <270gr fekete egyenesfejû nyeregcsõbõl mit érdemes venni, ami itthon is kapható? 10-15eFt között (18ért már van thomson)

ezt próbálta már valaki? (ok, itthon nem fogok találni, tudom)
On-One Twelfty MTB Seatpost


Aerozin? FIZIK * Aerozine « nyereg « ORSZÁGÚTI « Kategóriák tallózása

#387
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.926 hozzászólás
400 vagy 350 x 27,2 mm <270gr fekete egyenesfejû nyeregcsõbõl mit érdemes venni, ami itthon is kapható? 10-15eFt között (18ért már van thomson)

ezt próbálta már valaki? (ok, itthon nem fogok találni, tudom)
On-One Twelfty MTB Seatpost

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#388
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

De sejtettem is hogy ennyi lesz a max, igazán nincs gond vele, kényelmes, szerintem 3/4 óra után mindegy min ül az ember úgyis elzsibbad...


szerencsére rám ez nem igaz, csúnya volna ha csak 3/4 órát lehetne eltölteni a nyeregben
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#389
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
ez a zsibbadás dolog elég rosszul hagzik, engem szerencsére reggeltõl estig való tekeréskor is elkerül

mondjuk nekem a vízszintes nyereg jön be, mert akkor pont a farcsontomon ülök, ha meg lefelé lejt a nyereg, akkor meg a gáton, mert csúszok le róla

de a középen kivágott nyerget is szeretem, legalábbis a múltkor ültem olyanon, ami nem volt kivágva, és egyértelmûen jobban nyomta a gátat


A témában utánaolvasva a szakemberek azt mondják, hogy erre a problémára a megoldás: minél egyenesebb testhelyzet, minél szélesebb nyereg, kivágott nyereg, kemény nyereg, és helyes nyereg beállítás.

#390
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

de sokszor elülöm a gátam/farpofáim, úgy, hogy elzsibbadnak, néha amúgy is felállok, de hosszabb távoknál már annyira fáradt vagyok, hogy muszáj leülnöm.

Köszönöm a tippeket


A gátfájdalomból egyértelmû, hogy végsõ soron a nyereg és a pedál közti távolságot kell csökkenteni.
A problémát nem az edzettlenség, hanem a rossz beállítás okozza.
Pl. egy _picit_ elõrébb kellene dönteni a nyerget, így kevesebb súly esik hátulra, vagy 1-2 millimétert lejjebb is lehet engedni/vagy ennyit elõrébb húzni a nyerget. Ekkor majd fel kell készülnöd arra, hogy az alacsonyabb nyereg jobban fogja terhelni a combodat, és kevésbé fogsz tudni vádliból tekerni. Ezért kell óvatosan módosítani a nyeregmagasságon, hogy a combodat érõ többletterhelés egyben ne okozzon gyors izomfáradást. Ugyanakkor, a kissé elõrébb döntött/húzott nyereg miatt a lábaddal kifejtett erõ függõlegeses irányvektora nagyobb (az elõre mutató pedig értelemszerûen kisebb lesz, hiszen egy picit közelebb kerülsz a pedálhoz), ami akár kompenzálhatja is a kevésbé kinyújtott lábból – alacsonyabb nyeregbõl - fakadó veszteséget, így a combod hamar hozzá fog szokni az új beállításhoz, vagy meg sem érzi azt. Azt, hogy a nyereg-pedál táv csökkentéséhez melyik beállítási lehetõségbõl (kvázi komponensbõl) mennyit kell venni, azt ki kell sakkozni, mert nem csak a táv csökkenése, - mint egyfajta eredõ - számít, hanem a komponensek aránya is fontos, hiszen az új beállítás más szempontból sem lehet kényelmetlen. (Mivel változni fog az elõrehajlás mértéke, elképzelhetõ, hogy a derekad miatt a kormány beállításához is hozzá kell nyúlni.)
Én legalább is így képzelem el a várható hatásokat, ugyanis ezeket a trükköket alkalmaztam az ágyékomon lévõ apró hámsérülés kivédésére (amely pont a kiindulási nyeregbeállítás miatt keletkezett, (A nyereg túl magasan volt és vízszintesre volt belõve. Most egy picit alacsonyabban van, és egy leheletnyit elõre van döntve.
Jó kísérletezést!

#391
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

sziasztok!

fizik antares nyeregrõl van vkinek véleménye? leginkább a tartósság érdekel, a kényelem úgyis egyénfüggõ. látok egyet 13ezer pénzért az apróban és erõsen gondolkodom rajta.


már nem látom :)

#392
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
sziasztok!

fizik antares nyeregrõl van vkinek véleménye? leginkább a tartósság érdekel, a kényelem úgyis egyénfüggõ. látok egyet 13ezer pénzért az apróban és erõsen gondolkodom rajta.

#393
-Fremen-

-Fremen-

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
50-100km, olyan 3/4 óra után már kényelmetlen. Tudom, hogy edzenem kellene, de egyelõre most nincs rá lehetõségem. A nyerget általában elég magasra teszem, kitapasztaltam hol ideális, de ha túlságosan elõredõlök, akkor egy igen érzékeny testrészemre terhelõdik a súly... No persze ezen lehet igazítani a nyeregszöggel, csak akkor kb lecsúszok az ülésrõl...
Szóval szerinted a fõbb gond az edzetlenség, és terhelhetõbbé kéne tenni a lábamat.

De sejtettem is hogy ennyi lesz a max, igazán nincs gond vele, kényelmes, szerintem 3/4 óra után mindegy min ül az ember úgyis elzsibbad...
Szerintem akkor rövidesen nekikezdek hátizsákos guggolásoknak/lábvastagításnak.

#394
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Én vettem most egy SI x2 Man flow-t, és érzésre (keménység, forma) tökre ugyanolyan, mint a korábbi, kicsit kevésbé párnázott xr0, de jobb a rezgés elnyelése, nincs kiülve és nem úgy néz ki, mint amit a kutya szájából húztak ki :D

#395
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
Nagyon nagy távokat megyek, (az utolsó 320km Passau-Bécs) 90kg-os seggem cipeltetem az outival, elõször egy Ritchey WCS nyergem volt, de annyira elkopott már, h szégyelltem. Vettem a Dechatlonban egy SI C2-õt, amolyan áthidaló megoldásként míg nem lesz pénzem egy komolyabbra, hát bejött. Míg el nem kopik addig használom. Mindkettõ kemény, a WCS mint a kõ, de nagyon kényelmes.

Ridley Noah Fast 


#396
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A régi 47-49-es villamoson voltak a középsõ kocsikban fa ülések. Rövidtávon kényelmetlennek tûntek, de ha végigmentél a vonalon, kevésbé nyomták a fenekedet, mint a "bõrfotelek".
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#397
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Egyet érek, alapvetõen rossz a felfogás, ha a nyeregtõl vársz megváltást. Én mentem már nagy hátizsákkal SLR (kõkemény) nyereggel terepen 100-at, s semmi bajom nem lett. A nyergen nem ülünk, hanem támaszkodunk, ezért is nyereg. Az ülésen kell ülni, ez pedig a Csepel Camping-eken van. (többek között)


bezony. slr k. jó nyereg, nehéz volt megszokni, de azóta imádom.

#398
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Egyet érek, alapvetõen rossz a felfogás, ha a nyeregtõl vársz megváltást. Én mentem már nagy hátizsákkal SLR (kõkemény) nyereggel terepen 100-at, s semmi bajom nem lett. A nyergen nem ülünk, hanem támaszkodunk, ezért is nyereg. Az ülésen kell ülni, ez pedig a Csepel Camping-eken van. (többek között)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#399
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Van itt valaki, aki változó terepen nagy távokat tesz meg nagy súllyal?
Nektek milyen ülések váltak be?
Pl 50kmnél többet 10kilónál nagyobb +súllyal, vagy 80-100 kiló összsúllyal (nem tudom ettõl mennyire függ a farcsontok terhelése) aszfalton-emelkedõn-lejtõn-földúton 5-10 centis döccenõkkel tarkítva...

Létezik olyan megoldás hogy ekkora igénybevétel mellett is kényelmesen lehessen bringázni? Állítható nyeregcsõ és teleszkópok vannak, de sokszor elülöm a gátam/farpofáim, úgy, hogy elzsibbadnak, néha amúgy is felállok, de hosszabb távoknál már annyira fáradt vagyok, hogy muszáj leülnöm.

Köszönöm a tippeket


50km-nél több a 60 és a 300 is. Kicsit pontosíthatnád mekkora az átlag táv amire azt mondod, hogy hosszú. Egyrészt edzeni kellene, akkor kevésbé lennél fáradt, több teher lenne a lábadon mert nagyobb erõvel nyomnád a pedált és kevesebb terhelné a nyerget. Másrészt lehet rosszul van beállítva a nyereg, rossz a helyzete vagy a nyereg-kormány helyzet együttesen rossz.

#400
-Fremen-

-Fremen-

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Van itt valaki, aki változó terepen nagy távokat tesz meg nagy súllyal?
Nektek milyen ülések váltak be?
Pl 50kmnél többet 10kilónál nagyobb +súllyal, vagy 80-100 kiló összsúllyal (nem tudom ettõl mennyire függ a farcsontok terhelése) aszfalton-emelkedõn-lejtõn-földúton 5-10 centis döccenõkkel tarkítva...

Létezik olyan megoldás hogy ekkora igénybevétel mellett is kényelmesen lehessen bringázni? Állítható nyeregcsõ és teleszkópok vannak, de sokszor elülöm a gátam/farpofáim, úgy, hogy elzsibbadnak, néha amúgy is felállok, de hosszabb távoknál már annyira fáradt vagyok, hogy muszáj leülnöm.

Köszönöm a tippeket