Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#361
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Tavalyi phenom nyergek akciósan (ingyen postával):

https://www.cyclesto...m&action=search

#362
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Dettó, csak 143mm-est! :)


Én is jelentkezem egy 143-asért :)

Amúgy Budapesten melyik boltok árulnak Speci nyergeket? Nem igazán találtam neten, vagy csak elvétve pár régibb darabot, azt is általában egyféle méretben (130), vagy azt írják, hogy jelenleg nem kapható.

#363
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ha valaki megszabadulna Speci Phenom vagy Alias nyergétõl (százharminc milliméteres változat elõnyben), az jelezhet privátban, mert épp ilyesmit keresek. Köszönöm és bocs az offért.


Dettó, csak 143mm-est! :)

#364
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Kedves Fórumozók!

Régóta keresek olyan nyerget amibe nyáron 30 fok környékén sem izzad bele a ...
Rátaláltam a BBB BSD-46 típusúra, amely légáteresztõ borítással készül. Kapható ugyan de picit aggaszt hogy a cég 1013-as katalógusában már nem szerepel, csak a korábbiakban található meg. Lehet hogy ez a lyukacsos borítás praktikus ugyan, de talán nem tartós, azért álltak le a gyártásával?

Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a nyereggel?

Kicsit visszanyúltál az idõben, 1013-ban még nem nagyon bringáztak. :D Katalógus az lehet, h vót má akkor. Ha jól emlékszem talán az 1800-as évek elején találták fel a bicó õsét, de javítsatok ki ha tévedek. Komolyra fordítva, a Selle Royal Respiro nyergei ventilációsak. Ami azt jelenti, h az orránál van egy légbeömlõ és alád vezeti a menetszelet.

Ridley Noah Fast 


#365
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Ha valaki megszabadulna Speci Phenom vagy Alias nyergétõl (százharminc milliméteres változat elõnyben), az jelezhet privátban, mert épp ilyesmit keresek. Köszönöm és bocs az offért.

#366
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás
Csuklómat én be szoktam fáslizni. Bár én nagy súlyt tartok. :)

#367
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a nyergek lefelé soha nem fognak szellõzni igazán.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#368
komga

komga

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Kedves Fórumozók!

Régóta keresek olyan nyerget amibe nyáron 30 fok környékén sem izzad bele a ...
Rátaláltam a BBB BSD-46 típusúra, amely légáteresztõ borítással készül. Kapható ugyan de picit aggaszt hogy a cég 1013-as katalógusában már nem szerepel, csak a korábbiakban található meg. Lehet hogy ez a lyukacsos borítás praktikus ugyan, de talán nem tartós, azért álltak le a gyártásával?

Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a nyereggel?

#369
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Köszi a gyors választ.
A 2 nyereg szélessége mm-ek híján egyezik, szal ezzel nincs gond.
Most állítgattam elõre hátra ill. a dõlésszögön is változtattam, sokat finomodott, ahogy észrevettem minimális állítás is nagy különbséget jelent.
Vszínû hogy a beállítás helyességen sokat ront, hogy farmerben bicikliztem/próbálgattam, de nincs hosszú szárú betétes nadrágom.
Lehet megpróbálom a rövid betétes nadrág/vékony melegítõ kombót :)


ha nem telós a géped, akkor egy vízszintezõvel próbáld meg belõni a nyerget (én rá rakok egy egyenes lapot (vágódeszka), és arra rakok egy golyót, ha nem gurul el, akkor kb, vízszintes, persze szintezõvel egyszerûbb), általában ez szokott a helyes beállítás lenni, ami nem terheli sem a gátat, sem a csuklót

#370
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Szerintem sajnos kuka

sziasztok!

Hol lehet törött nyeregpálcát javíttatni?
Ugyanis Selle Italy SLR 3 éves nyergem vanox pálcái közül az egyik a hajlatban elõször berepedt, aztán nem sokára rá teljesen szétvált, eltört.

Vagy cserélhetõ? Az is jó lenne... Foglalkozik ezzel egyáltalán valaki? Jó kis nyereg, ezért nem szeretném kidobni...

Thx.
Karesz



#371
trust007

trust007

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi a gyors választ.
A 2 nyereg szélessége mm-ek híján egyezik, szal ezzel nincs gond.
Most állítgattam elõre hátra ill. a dõlésszögön is változtattam, sokat finomodott, ahogy észrevettem minimális állítás is nagy különbséget jelent.
Vszínû hogy a beállítás helyességen sokat ront, hogy farmerben bicikliztem/próbálgattam, de nincs hosszú szárú betétes nadrágom.
Lehet megpróbálom a rövid betétes nadrág/vékony melegítõ kombót :)

#372
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
..mérd le a két nyereg szélességét, ha az elõzõ szélesebb és az jó volt akkor az új nyerged nem mérethelyes. Vagy javaslok egy fenékmérést, ahol megállapítják milyen széles nyeregre van szükséges. A gátkörnyéki nyomást okozhatja a nyereg nem vízszintes beállítása is, de ha betétes nadrágot használsz a nem mérethelyes, nem a helyén lévõ betét is probléma. Elsõ körben próbáld meg alig egy picit billenteni a nyereg orrát lefele.

Ridley Noah Fast 


#373
trust007

trust007

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Nyeregproblémával küzdök, vettem 1 Sportourer FLX Gel Flow nyerget,de nem kényelmes, kivágott középen, de mégse jó, nyomja a gátrészt. A szélessége sem az igazi, mintha keskeny lenne. Beállítási javaslatok? Vagy vigyem vissza...
Elõtte volt egy Selle Royal Rio(ez jó volt, gyárilag ez volt rajta), ill egy Selle Montegrappa K2-ez kényelmetlen volt.
A kerékpár egy Gepida Alboin 200 trekking.

#374
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Sziasztok!

Használ valaki Selle Italia Trans Am Ti-t? Meg tudná mondani milyen széles az a változat? Tudom googl a barátom, de nem találtam egyértelmû választ.

Köszi

#375
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.926 hozzászólás
blog on

vettem egy látszatra alig használt Specialized Format SL nyerget. a jól bevált enduroval (ebbõl van már kettõ :D ) egészen megegyezõ formájú, de keményebb a tömése és más a huzat. viszont 258gr.

blog off

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#376
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
sziasztok!

Hol lehet törött nyeregpálcát javíttatni?
Ugyanis Selle Italy SLR 3 éves nyergem vanox pálcái közül az egyik a hajlatban elõször berepedt, aztán nem sokára rá teljesen szétvált, eltört.

Vagy cserélhetõ? Az is jó lenne... Foglalkozik ezzel egyáltalán valaki? Jó kis nyereg, ezért nem szeretném kidobni...

Thx.
Karesz

#377
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.926 hozzászólás
megvan az aluscraper - 252gr :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#378
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Tanácsra lenne szükségem. Szeretném lecserélni a nyeregcsövet,de nem vagyok biztos az átmérõben A mostani 29.6-os és azt nem tudom,hogy 27.2-est vegyek vagy megmerjem próbálni a 30.9-est? Szerintetek??? Köszönöm elõre is!


Esetleg egy 29.6-ost?

http://www.gyorekere...product_id=1486

http://www.mountyker...jel-gepida.html

#379
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
A váz csöve határozza meg, hogy mekkorát tehetsz bele, szóval nagyobbat semmiképp, kisebbet azt megfelelõ adapterrel.

A 29,6 az egyébként nem egy járatos méret, szóval ha tényleg ekkora kell bele (értsd, ekkora a vázcsõ belsõ átmérõje), akkor nem lesz egyszerû szerezni. Szóval akkor veszel egy adaptert, utána meg tetszõleges 27,2-es csövet.

#380
petyus80

petyus80

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Tanácsra lenne szükségem. Szeretném lecserélni a nyeregcsövet,de nem vagyok biztos az átmérõben A mostani 29.6-os és azt nem tudom,hogy 27.2-est vegyek vagy megmerjem próbálni a 30.9-est? Szerintetek??? Köszönöm elõre is!