Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#421
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Kárpitos.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#422
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Szerintem próbálkozz autó kormány bõrözõknél. Az bonyolultabb mint egy nyereg, szerintem meg tudják csinálni. Gödöllõn tudok egyet, de google mond máshol is.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#423
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
Valaki hallott már olyanról, hogy briga nyereg áthúzás?
Van egy régi Specialized BG nyergem, aminek a bõr része már eléggé megviselt, és oldalt a kevlár koptatói szinte teljesen elszakadtak. Azért ragaszkodok még ilyen állapotban is ehhez a nyereghez, mert a többi része tökéletes, és 150km tekerés után se fáj a hátsóm. Illetve nincs is $kedvem$ újat venni...
Aki tud valami infót, kérem ne tartsa magában :)

#424
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Több lépésben történt a lépések közt 1-2 hetes (2-300km) idõközökkel. Elõször lejjebb forgattam a kormányt (elég tatásra volt állítva), így az fváltókar töve kb 2 cm-rel lejjebb került. Miután még így is magasnak éreztem, a stuncni alól szépen elkezdtem kiszedegetni a gyûrûket. Elõször két centit aztán még egyet. Most felsõ fogásban nagyon kényelmes (leszámítva a zsibbadást). Alsóban meg nagyon szpídes :).

Így néz ki most:
KÉP

a nyereg orrát próbáltad lentebb venni? minimum vizszintesen kellene állnia a nyeregnek, de ez hátrafelé dõl.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#425
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Valaki? A kérdésemre? :)

#426
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nekem meg sikerült végre szereznem egy wtb lasert (igen oem kona). ahogy a mûvelt fritzek a zújságban überragend. :)

-ja a selle trekking nyereg mégsem jött be. ez van-
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#427
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Sikerült szereznem egy alig használt selle italia xr trans am nyerget,de most vettem észre,hogy nincs alul az orr alatt a mûanyag koptató,ami védi a varrást. Ez mennyire gond vajon? Valaki nem tud adni nekem egy ilyen mûanyag vackot? :)

#428
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
használt nyerget mennyire szabad megvenni? nem lehet azt kiülni, ill nem idomul a tulajdonos hátsójához végérvényesen?


csak azért kérdem, mert nekem van egy selle italia xr0 nyergem, ami már elég szakadt mindenhol, és most az apróban látok jó áron egy selle italia slr gel flow-t a, mi szerintem formára ugyanaz mint a mostani nyergem, csak más anyagokból (titán, bõr, meg a gel), jó áron is adják, nem is tûnik szakadtnak, csak nem tudom, hogy szerkezetileg milyen állapotba kerülhet egy ilyen a használat során

#429
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Én a Selle Italia QBik-ot tudom ajánlani, ha viszonylag olcsó kell, Decathlon-ban is kapni, kb. 7.000 Ft. Eddig bármelyik ismerõsöm vett az azt mondta bejött neki.
Nekünk is van kettõ a családban, én azzal cipelem a gyerkõcöt a trekking bringámon, meg feleségem montiján is van egy.

Vagy pedig Selle Italia SLR XP, az van a montimon. Errõl csak nekem van tapasztalatom, nekem bejött nagyon viszont elég drága.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#430
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
A Wtb-k közül én a rocket v-t és a laser-t tudom ajánlani, utóbbiból a titánpálcás változata van és a legkényelmesebb nyergem eddig, a sima pro változata pedig még jobban párnázott, csak itthon nem kapni, marad pl. a crc.
Jó, nem olcsók, de inkább egy jó nyereg+minõségi nadrág, mint pár csilivili haszontalan alkatrész szerintem.

#431
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Olvasgass bátran!

Nekem Speci jött be, sokan esküsznek WTB-ra, Selle Italia-ra, etc.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#432
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás

Ha az bevalt vagyel ugyan olyat.ebben nem lehet tanacsot adni mindenkinek mas a segge.


Oké, ebben igazad van, de azért van pár elterjedtebb fazon, ami az emberek nagy százalékának ált. jó.
Ami eddig volt, azt már tuti nem kapni, kb. 1995-ös típus. Pedig jó lenne.

#433
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Ha az bevalt vagyel ugyan olyat.ebben nem lehet tanacsot adni mindenkinek mas a segge.

#434
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy valaki tud ajánlani hosszú túrákhoz kényelmes férfi nyerget?
Lehetõleg valami megfizethetõt, túl sokat azért nem áldoznék rá. Van valami jó ár/érték arányú darab, amit szívesen ajánlanátok?
Eddig egy régi géles nyergem volt, de sajna teljesen szétültem már.

#435
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Nem muszáj, de ha kényelmes, akkor miért ne? Ha nem találok megoldást a zsibbadásra, akkor visszaemelem valamennyit.

#436
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Gatya fontos. Nagyon márkásom még nem volt, de Aldiban kapni Coolmax Silver betétes gatyákat olcsón. Nekem nincs gondom velük, vettem eddig tán kettõt is 2000 forint körül.

Amúgy, elnézve a bringát a nyerek kb. vízszintes, kormány nagyon lent. Szerintem nem csoda, hogy a kormányon támaszkodva kényelmes, de ha az alsó részt fogod nyom. Ha viszont buktatod az ülést elõre akkor sokkal több súly nehezedik majd a csuklódra ami nem olyan jó. Muszáj ennyire lentre rakni a kormányt?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#437
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
De, a gatyám elég vacak. Decathlonos pirosbéléses. Az üléscsere után gatyaprojekt jön, de azt nem itt, majd megkeresem a megfelelõ topicot. Azért a tavalyi idényt (5k km) végignyomtam benne gond nélkül.
Szombaton terveztem egy hosszabb tekerést, akkor majd állítgatom az ülést, bár a mostani nagyon kényelmes. Legutóbb lejtõsre állítottam pár fokkal, ettõl aztán teljesen elfáradt a karom, de a *aszom ugyanúgy zsibbadt.

#438
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nem, nem hinném, hogy kicsi a váz. 52-es, én 168 centi vagyok. A relatív magas üléspozíció oka a furcsa testarányaimban keresendõ. 168 centihez 81 centis lábhossz tartozik, és a fejem sem kicsi. Gondolhatjátok, mennyi maradt a felsõtestemnek. Ezért a rövid stucni, és az 1 centit elõretolt nyereg. Szerintem ettõl tûnhet nagynak a szintkülönbség. Élõben szemre nem gáz, de ma megmérem. Kösz a tippet.


Nincs ott véletlenül probléma a bicós nadrággal is, normál esetben azért az nem fordulhat elõ, hogy a himbi-limbire rá ül az ember. Nekem akkor került csak rossz pozícióba az említett szerv mikor kinyúlt a nadrág anyaga és nem tartotta a megfelelõ helyen,a nyereg orrán szerintem is buktatni kell.

#439
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Nem, nem hinném, hogy kicsi a váz. 52-es, én 168 centi vagyok. A relatív magas üléspozíció oka a furcsa testarányaimban keresendõ. 168 centihez 81 centis lábhossz tartozik, és a fejem sem kicsi. Gondolhatjátok, mennyi maradt a felsõtestemnek. Ezért a rövid stucni, és az 1 centit elõretolt nyereg. Szerintem ettõl tûnhet nagynak a szintkülönbség. Élõben szemre nem gáz, de ma megmérem. Kösz a tippet.

#440
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás

...értelme? :)


most kénytelen vagyok a montira új nyerget venni és bár nem vagyok kényes ilyen téren , de arra rigolyás vagyok , hogy 130as szélessége legyen... igazából csak kíváncsi lennék , hogy ebben nekem mennyire van igazam.

A morcos.