Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#221
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Majd számolj be lécci, hogy sikerült a szervátültetés !
Láttam a tv-ben a SelleItalia gyárat, amint egy gép rakja be a pálcát a nyeregbe. Elég kemény meló lehet gép nélkül.

Megvolt a pálca csere, ez keményebb meló volt mint az előző nyeregnél(ott titán pálca ment vissza némi egyengetés után), tegnap egy órát görgőztem rajta, nem nyöszörög.



#222
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

de ha egy ilyen alapvető dolgot, mint a csőátmérőt nem tudják tizedre garantálni, akkor mit várhatunk el egyéb téren? 

 

Nekem pont a Thomson cső és bilincs vált be eddig a legjobban, ezt a lenti hülyeségem is bizonyítja :). Azóta is minden ok. 

Én úgy tudom, hogy egyéb téren (stucni, kormány) is nagyon jó cuccokat gyártanak melyek hosszú távon is jól bírják a gyűrődést :). Nem a legkönnyebb holmik az lehet. 



#223
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

de ha egy ilyen alapvető dolgot, mint a csőátmérőt nem tudják tizedre garantálni, akkor mit várhatunk el egyéb téren? 



#224
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Thomson az sajnos ilyen, valamiért ilyen elcseszett módon gyártják a csövet.

 

érdekesség: http://bikethomson.c...site-rev_C1.jpg

 

Nekem is előjött már ez a dolog. 27,2-es Masterpiece cső, hasonlóan tizedekkel kisebb volt a tényleges átmérő. Az acélvázé meg nagyobb volt. Eredmény: billegett a cső a vázban, ill. belecsúszott folyamatosan a vázba (ja, és a barázdáltság miatt, ezt spirális spályán tetten). A kettő együtt kb. 600 font volt, szóval egyáltalán nem volt röhögtem.

 

Csak érdekesség. 31.6 -> 27.2 szűkítővel volt csak problémám, először a szűkítőre gyanakodtam, de nem az volt a forrás, hanem a nyeregcső. A sajátot nem fotóztam le, az alábbi kép a netről származik.

 


Aske módosította - 2013. december 13. - 13:04


#225
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Tényleg felesleges volt a parám, jó lett a nyeregcső. Azért adtam neki karbon pasztát :)

A lenti képhez és az ovális kialakításhoz annyit fűznék hozzá, hogy a 30.9-es Thomson Setback csövem 31.1 és kb. 30.88 mm. Jó passzentosan van benne, kényelmes lett a hajtás nagyon.  


  • Kisherceg kedveli ezt

#226
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.309 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Csak érdekesség. 31.6 -> 27.2 szűkítővel volt csak problémám, először a szűkítőre gyanakodtam, de nem az volt a forrás, hanem a nyeregcső. A sajátot nem fotóztam le, az alábbi kép a netről származik.

p4pb8552832.jpg



#227
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Hanyag, pontatlan gyártástechnológia ? Igénytelenség ? :) :P :D

Olyan szokott lenni, hogy BELÜL oválisra van formázva a nyeregcső. A régi Bike+ -om olyan volt. Hogy e miatt, nem tudom de az meg eltört elég hamar...Bike- lett belőle...

 

Azért egy Thomsonnál ez nem jöhet szóba. Az ovális  forma a súlycsökkentés miatt van. A hózott-nyomott oldal erősebb. Persze ez gondos tervezéssel, anyagválasztással, hőkezeléssel működik csak. A bike +-nál ez csak paraszt vakítás volt...:D



#228
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.001 hozzászólás
  • LocationKelenföld

@Karakoram: Légy nyugodt, működik.

(Úgy emlékszem volt már pár komolyabb bringád, nem értem, miért bizonytalankodsz most ennyit ezzel a thomson szárral.)

 

A méretpontossághoz hozzátenném, a meridába (hfs 4000) nekem befért egy teljes palástnyi sörözdoboz "bejlág" a masterpiece mellé.

A anthemben nem kellett trükközni, viszont mindkét esetben mászkált a nyeregszár, paszta nélkül.


Rabbit módosította - 2013. november 19. - 00:32


#229
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.924 hozzászólás

Ami azért is érdekes mert az üléscsövön is vannak kulacstartó szemek, amik ugye átmenő menettel szoktak leni, ráadásul a középcsapágy háznál is illenék egy furatnak lennie az üléscső felé, szóval érdekes, hogy létrejön az a túlnyomás a csőben... :)

 

zsákfurat, hogy a víz itt se tudjon bejutni. kicsit komolyabb acélvázaknál nem ritka. az viszont érdekes, hogy a nyeregvázcső nem szellőzik középcsapágyház felé. 1:35-nél látszik, hogy nincs a középcsapágyházon furat és már itt fenn vannak a kulacstartónak a szemek.

 

egyébként lehet, hogy a fejcsövön sincs lyuk, pont a víz kizárása miatt. a FAQ-ban írja is, hogy:

"We?ve spent a lot of time figuring out ways to make our frames more rust/corrosion resistant: sealed tubes, forward-facing seat tube slots, stainless braze-ons, blind water bottle bosses, double-coat powder paint with phosphate pre-treatment, rust inhibitor inside the seat tubes, and o-rings seals for your seat post, to name a few."


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#230
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

 
Már várom a "mivel lehet a pasztát kitörölni a vázból nyom nélkül, mert iszonyatosan serceg?" kérdést. :D :)

 

Amcsi fórumok tele vannak ezzel a megoldással, sercegésről kevesebben írnak. Ezért kérdeztem itt :)

 

Törölgette a fene. Egy kis zsírral elegyítve mindjárt "bekussolt".  :D  :)

(aluváz)

 

De ezek szerint legalább működik, majd nagyon keveset viszek csak fel a felületre. 

 

Ami azért is érdekes mert az üléscsövön is vannak kulacstartó szemek, amik ugye átmenő menettel szoktak leni, ráadásul a középcsapágy háznál is illenék egy furatnak lennie az üléscső felé, szóval érdekes, hogy létrejön az a túlnyomás a csőben... :)

 

Még nem volt készen a váz, sehol nem volt lyuk vagy furat :)



#231
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

 

 

Video: arra azért nem gondoltam, hogy ennyire visszanyomja a csövet.

Ami azért is érdekes mert az üléscsövön is vannak kulacstartó szemek, amik ugye átmenő menettel szoktak leni, ráadásul a középcsapágy háznál is illenék egy furatnak lennie az üléscső felé, szóval érdekes, hogy létrejön az a túlnyomás a csőben... :)


gaboca1 módosította - 2013. november 18. - 23:54


#232
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.001 hozzászólás
  • LocationKelenföld

 
Már várom a "mivel lehet a pasztát kitörölni a vázból nyom nélkül, mert iszonyatosan serceg?" kérdést. :D :)

Törölgette a fene. Egy kis zsírral elegyítve mindjárt "bekussolt".  :D  :)

(aluváz)


Rabbit módosította - 2013. november 18. - 23:48


#233
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás

Megmértem a Thomsont... Ovális konkrétan. Hossz irányba 1 tizeddel gyengébb mint keresztbe. Biztos valami tudomány van a dologban... majd valaki elmondja biztos :D

Hanyag, pontatlan gyártástechnológia ? Igénytelenség ? :) :P :D

Olyan szokott lenni, hogy BELÜL oválisra van formázva a nyeregcső. A régi Bike+ -om olyan volt. Hogy e miatt, nem tudom de az meg eltört elég hamar...Bike- lett belőle...


Marci

#234
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.924 hozzászólás

 
Már várom a "mivel lehet a pasztát kitörölni a vázból nyom nélkül, mert iszonyatosan serceg?" kérdést. :D :)


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#235
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Thomson: a felületének kialakításában is biztosan van valami tudomány. 

 

Egyébként soha nem volt ezekkel gondom, most először fordult elő így túlkomplikálom azt hiszem. Most is én voltam a béna mert a vágással ellentétes oldalra tettem a bilincs csavar felőli részét. Amint megfordítottam (egy irányba került a csavar és a vágás) megjavult. Ettől függetlenül pasztával rakom össze, majd megírom serceg-e :)

 

Video: arra azért nem gondoltam, hogy ennyire visszanyomja a csövet.



#236
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Megmértem a Thomsont... Ovális konkrétan. Hossz irányba 1 tizeddel gyengébb mint keresztbe. Biztos valami tudomány van a dologban... majd valaki elmondja biztos :D



#237
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

 

 

Én legutób már tolómérővel mentem nyeregcsövet venni. Volt olyan cső ami másfél tizeddel volt gyengébb. Az Eston 70-es annyi volt századra pontosan ami rá volt írva. Nem is értem miért csinálják kisebbre. Vázépítő mesélte, hogy amikor méretre dörzsöli a vázat és bele teszi a csövet akkor a levegő vissza nyomja annyira pontos az ilesztés. Ilyenkor ha meghúzod 1-2 Nm-el a bilincset akkor se fog becsúszni.

mint itt, 4:35nél? :)

 

 

Ugye!!!! Hát hazudok én? :D



#238
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.924 hozzászólás

 

Én legutób már tolómérővel mentem nyeregcsövet venni. Volt olyan cső ami másfél tizeddel volt gyengébb. Az Eston 70-es annyi volt századra pontosan ami rá volt írva. Nem is értem miért csinálják kisebbre. Vázépítő mesélte, hogy amikor méretre dörzsöli a vázat és bele teszi a csövet akkor a levegő vissza nyomja annyira pontos az ilesztés. Ilyenkor ha meghúzod 1-2 Nm-el a bilincset akkor se fog becsúszni.

mint itt, 4:35nél? :)

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#239
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Én legutób már tolómérővel mentem nyeregcsövet venni. Volt olyan cső ami másfél tizeddel volt gyengébb. Az Eston 70-es annyi volt századra pontosan ami rá volt írva. Nem is értem miért csinálják kisebbre. Vázépítő mesélte, hogy amikor méretre dörzsöli a vázat és bele teszi a csövet akkor a levegő vissza nyomja annyira pontos az ilesztés. Ilyenkor ha meghúzod 1-2 Nm-el a bilincset akkor se fog becsúszni.



#240
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.924 hozzászólás

igen, én is úgy tudom, a thomson csövek kisebbek, mint a névleges méretük. ennek ellenére nekem a thomson csövek azok, amiknél nemszokott gondom lenni a becsúszással, elforgással. nem kenek rá fogkrémet. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"