Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#121
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

mért nem a nyeregvázcsövet méred?

 

Mert tapasztalatlan vagyok és nem tudtam mit kell mérni  :)

Megmérem akkor azt. Köszi!


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#122
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.884 hozzászólás

Le akartam cserélni a nyeregcső bilincset a bicajomon. megmértem a régit, 34,5 a legszélesebb pontjain. Vettem ezért egy 34.9 méretűt, de nagy.

 

Rossz helyen mértem az átmérőt vagy egyedi bilincs lehet a bicajomon vagy mégis a 31,8 méret kell?

 

mért nem a nyeregvázcsövet méred?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#123
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Le akartam cserélni a nyeregcső bilincset a bicajomon. Megmértem a régit, 34,5 a legszélesebb pontjain. Vettem ezért egy 34.9 méretűt, de nagy.

 

Rossz helyen mértem az átmérőt vagy egyedi bilincs lehet a bicajomon (Author A-gang n.m.) vagy mégis a 31,8 méret kell?


ultio módosította - 2015. április 14. - 13:50

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#124
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Valakinek van valamilyen ötlete hogy az alábbi felszereltségben lévő nyerget, meg lehet-e vásárolni külön-kerékpár nélkül :)

http://www.specializ...itch-650b#specs

Volt szerencsém kipróbálni a bringát egy kölcsönzőben, és a nyereg nagyon talált hozzám. :)

Úgy tűnik a bicajhoz van, nem találtam a Holland honlapon sem.


  • rothar kedveli ezt

#125
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

Valakinek van valamilyen ötlete hogy az alábbi felszereltségben lévő nyerget, meg lehet-e vásárolni külön-kerékpár nélkül :)

http://www.specializ...itch-650b#specs

Volt szerencsém kipróbálni a bringát egy kölcsönzőben, és a nyereg nagyon talált hozzám. :)

Specialized nyereg, keress rá, most így hirtelen evans-en látom hogy árulnak ilyen márkát, biztos megtalálod.


  • rothar kedveli ezt

alkdefohij.png


#126
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Valakinek van valamilyen ötlete hogy az alábbi felszereltségben lévő nyerget, meg lehet-e vásárolni külön-kerékpár nélkül :)

http://www.specializ...itch-650b#specs

Volt szerencsém kipróbálni a bringát egy kölcsönzőben, és a nyereg nagyon talált hozzám. :)



#127
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

Tudja valaki, hogy a Selle Italia SL XC nyereg utód nélkül szűnt meg, vagy más néven él tovább? Mert a hivatalos honlapjukon már nem szerepel a most elérhető nyergek között.



#128
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Budapesten szeretnék Brooks Cambium C17-es nyerget kipróbálni pár napra (letenném az árát kauciónak akár) mert látatlanban nem ruháznék be ekkora összeget rá. Ha van esetleg olyan sporttárs, aki ilyet használ és nélkülözni tudja pár napra, megköszönném.



#129
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
Udv!

Van valakinek tapasztalata az alábbi nyereggel?
http://ebike.hu/term...sd-2805-nyereg/

Köszönöm!

#130
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Köszönöm ! Kipróbálom mindenképp.


Marci

#131
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Erre van valami jól működő házi módszer ? Mert én már próbálkoztam ezzel itthon tolómérőtől kezdve asztal széléig mindent próbáltam (elég komikus jelent volt) de nem voltam biztos az eredményben.

..szerezni kell  hullámpapírt (nem 1xű, én Csepelen egy dobozt gyártó cégtől kértem), kivágsz egy cc.30x30-as méretet belőle. Majd alsóban vagy nélküle ráülsz. Olyan sík ülőalkalmatosságot keress ami stabilan fixen alá tud támasztani. Egy kicsit izegsz-mozogsz rajta, nem csúszkálsz! és szépen "legyártod"  a lenyomatod. Korrektül látszik. A kapott lenyomatot körberajzolod, majd a két kör távolságát, középtől-középig leméred. Itt egy videjóóó róla, mondjuk nekem farmergatyában semmi sem látszódott. Alsóban sem sok, rátoltam a pucér hátsóm :D és teljesen ok lett.


simon23 módosította - 2015. január 11. - 08:53

Ridley Noah Fast 


#132
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ha viszket, meg kell vakarni, nincs mese...


  • zeezoltano kedveli ezt

#133
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

...esetleg ülőcsontok távolságát mértél már? Segít a mérethelyes nyereg választásban.  :D

Igen, mértem, de ezt már írtam tavaly nyáron :) Amikor megvettem a Flite-ot, és kiderült 2-3 nap után, hogy rám öntötték azt a nyerget.

 

Most ezt a Maxot azért vettem, mert 1. óccó volt, 2. szép állapotú volt 3. a szakadt flite-ot 2 perc alatt sikerült eladnom :D

 

Amúgy 140mm és azon túl minden jöhet, de 140 alá nem mennék. Kegyetlenség, mikor a bringádon MINDEN piros, kivéve, a sárga külsőket, de még a matricaszett is sárga-piros, erre 143mm széles nyereg jön szembe veled.. alig drágábban, mint amennyiért vettél nyerget pár hete. :D

 

összefoglalásképp:

kb. 136mm ülőgumó-távolság, ami jó volt:

-kubik, de nem csoda, 140 széles, cserébe ronda, és ráadásul wilier logós. 

-flite, 140mm, tökéletes. Csak azért adtam el, mert csúnya szakadtas volt, s újrahúzni nem akartam. 

-turbomatic2, igaz, ez 154 mm, jó puha. :D Már bánom, hogy eladtam, mert valami 2000ft-ot kértem érte. Attól többet ér.

 

Amit akkor se vennék, ha utánamvágnád: CONCOR! :) (bizoprolol! :D 40-es alapfrekvencia mellé béta-blokkoló? Plíz! :D )

 

Ami kipróbálásra vár: Flite Max. Ez 150, és végre nem egy kiszakadt-ronda nyereg lesz a ....em alatt. :) De ahogy elnyomogattam a pálcáit, karosszék az!

 

A Novus Ferrari meg színben-méretben-kialakításban nagyon jó lehetne, de kérem, ne is említse senki! :)


  • donciccio kedveli ezt

#134
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

...esetleg ülőcsontok távolságát mértél már? Segít a mérethelyes nyereg választásban.  :D

Erre van valami jól működő házi módszer ? Mert én már próbálkoztam ezzel itthon tolómérőtől kezdve asztal széléig mindent próbáltam (elég komikus jelent volt) de nem voltam biztos az eredményben.


Marci

#135
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

...esetleg ülőcsontok távolságát mértél már? Segít a mérethelyes nyereg választásban.  :D


Ridley Noah Fast 


#136
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Na, végre kézben az "új szerzemény", Flite Max, vanádium sín (igen, tényleg nem titán..) cserébe szép állapotú.

 

Ami feltunt, ahogy kézbe vettem: Iszonyatosan szélesnek hat optikailag. Oké, csak 10mm-el szélesebb, mint a korábbi Flite Genuine Gel-em, de szemre már jelentős az eltérés.

 

Sajnos a másik Flite-ot eladtam, a szakadt állapota miatt, de sebaj. A régi flite-on 3-4 órákat tudtam menni zsibbadás-nyomásérzet-gyakori kiállások-frissítések nélkül (kb. soha nem is éreztem, hogy ki kéne emelkednem, csak "reflexből" tettem). . Az nagyon jól rugózott a titánsínnel-kevlár alappal, s tényleg nagyon kényelmes volt.

 

Remélem, ez a Max is tud annyit. Ami szent: nagyon rugózik kézzel nyomkodva. Donciccionak igaza volt (megint..) Nem tudom amúgy, hogy képeken mennyire tunik bumfordinak, de élőben sajnos egy kicsit "öregurasan" hat. :) >mondjuk tiszta csont a seggem-csípőm, de legalább jó széles.. szóval nem baj, ha van mire támaszkodni<

 

unnamed__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

unnamed_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

unnamed__2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

 


  • donciccio kedveli ezt

#137
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Én olyat ismerek, hogy autó üléshuzatokat javító, cserélő csóka vállal bringanyergeket is. Ürömön van a műhely.

Van mindenféle szín, bőr v. műbőr, a varrás cérnájának a színét is választhatod. Bőr 10 ezer, műbőr 8ezer Ft körül van.

Szerintem kicsit drága, a nyergem újonnan kerül ennyibe. De ha van egy jó drága és az alfelednek kedves nyereg, akkor persze megéri.


marton módosította - 2014. október 29. - 00:40

Marci

#138
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.861 hozzászólás

Mennyi ft -ért reális egy nyerget újrabőröztetni? Ki foglalkozik ilyesmivel, kárpitos?



#139
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ismer valaki olyan 29mm átmérőjű, nagyon hosszú nyeregcsövet (40cm..) aminek több, mint 25mm a hátranyúlása, és kétcsavaros a fejrögzítés? :)



#140
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Köszi az információt fel is hívom őket még ma.