Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#101
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Turbomatic? 155mm széles, szóval "nőkompatibilis", elég jó formája van (én szerettem, és mérvadónak számítok ilyen téren, mert inkább vagyok nőies alkatú, főleg csípőben)



#102
hátszelet

hátszelet

    fórumtag

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

Szeretnék végre egy olyan nyerget, ami kényelemesnek mondható (vagy inkább elviselhető) hosszabb távon is, de azért sportos kialakítású valamennyire, ha létezik ilyen kompromisszum. A súly mondjuk legyen harmadlagos a fontossági sorrendben. A legutóbbi nyergem egy Selle Italia X2 Trans Lady volt, amit ki nem álhattam (boldogan szabadultam meg tőle), és el is bizonytalanított, hogy kell -e nekem női geometriás még egyszer az életben(?)

 

Hajlandó lennék rá többet is áldozni, de elég tanácstalan vagyok.

 

Mi a helyzet az ilyen-olyan felkapott nyergekkel (Fi:zik, Ritchey, Prologo, Most)? Azokból nem mindegyiket különböztetik meg, hogy férfi vagy női geometriás- jó lenne kipróbálni, de attól tartok erre a környéken nincs lehetőség.


hátszelet módosította - 2016. január 13. - 12:53


#103
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

a specialized nyergek szélességét hol mérik? a legszélesebb pontokat kell mérni, vagy valahol beljebb, ahova az ülőgumók kellene kerüljenek?

szerintem a legszélesebb pontjánál, mivel a nyereg mindig egy csúszka.



#104
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

a specialized nyergek szélességét hol mérik? a legszélesebb pontokat kell mérni, vagy valahol beljebb, ahova az ülőgumók kellene kerüljenek?


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#105
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Hali!
 

Kicsit tudatlan vagyok, az lenne a problémám hogy a mostani nyergem egy selle royal valami, ez volt a szamáron boltilag, és rettentően kemény.Legalábbis ezt a megfogalmazást tudom csak rá mondani, nagyon nyomja az ülőcsontokat (egyáltalán ez a neve?) és kínszenvedés vele 2 km-t tekerni.Egyszer letekertem vele 40 km-t egy huzamban, másnap úgy jártam mint aki a börtönben rosszkor volt rossz helyen, ha értitek, mire gondolok.A nyereg mostani szélessége 155 mm, nem egészen vagyok vele tisztában, hogy ettől szélesebb, vagy keskenyebb nyereg kell, netán lyukas.Valóban a nyereg hibája, vagy csak én nem vagyok hozzászokva?Tudnátok ajánlani valamilyet?

Én anno a Hugo-Bike-ban próbáltam WTB-t (kb. két hétre adták oda). Pár napja voltam náluk és még láttam kirakva próbanyergeket.



#106
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

http://www.alpinbike...6/Tesztnyergek/


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#107
radoczi94

radoczi94

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Hali!
 

Kicsit tudatlan vagyok, az lenne a problémám hogy a mostani nyergem egy selle royal valami, ez volt a szamáron boltilag, és rettentően kemény.Legalábbis ezt a megfogalmazást tudom csak rá mondani, nagyon nyomja az ülőcsontokat (egyáltalán ez a neve?) és kínszenvedés vele 2 km-t tekerni.Egyszer letekertem vele 40 km-t egy huzamban, másnap úgy jártam mint aki a börtönben rosszkor volt rossz helyen, ha értitek, mire gondolok.A nyereg mostani szélessége 155 mm, nem egészen vagyok vele tisztában, hogy ettől szélesebb, vagy keskenyebb nyereg kell, netán lyukas.Valóban a nyereg hibája, vagy csak én nem vagyok hozzászokva?Tudnátok ajánlani valamilyet?


radoczi94 módosította - 2015. július 13. - 16:33


#108
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Tudja valaki, hogy mi történt a Wtb nyergek itthoni forgalmazásával? Tavaj még voltak teszt nyergek, lehetett rendelni stb. Most pedig se kép, se hang. Esetleg nincs valaki bennfentes aki meg tudná kérdezni, hogy maradt e nekik Devo nyergük?

Köszi

Hááát a haverom boltjába 3 hónapja ígérték a teszt nyergeket, azóta se kép se hang.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#109
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Tudja valaki, hogy mi történt a Wtb nyergek itthoni forgalmazásával? Tavaj még voltak teszt nyergek, lehetett rendelni stb. Most pedig se kép, se hang. Esetleg nincs valaki bennfentes aki meg tudná kérdezni, hogy maradt e nekik Devo nyergük?

Köszi

#110
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Itthon leszedtem róla az adaptert (adapter, minden nap tanulok valamit!) é

na hogy legyen még egy kis hézagpótló háttérinfó , knóbli a becsületes neve.   :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#111
Lachos

Lachos

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Na köszönöm a választ:) Azon nyomban megrendeltem a nyerget, csak eltartott egy darabig amíg megérkezett a boltba, meg amíg sikerült elmenni érte (najó, asszony gurult el érte, neki útbaesett)

 

Itthon leszedtem róla az adaptert (adapter, minden nap tanulok valamit!) és bár a pálcák egy hangyányit közelebb álltak egymáshoz mint a két kialakított... vágat (nút, vályat, horony?) de némi erőszakkal a helyükre kerültek és holnap kipróbálásra kerül, alig 3-4 mm-t kellett rajtuk erőszakolni így kétlem, hogy bármi gondot okozna aztán ha mégis szétpattan és elmetszi az egyik pálca az ágyéki artériámat, legalább Darwin Díjat kapok!

 

Köszöntem mégegyszer! :)



#112
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
simán lecsavarozod és eldobhatod azt az adaptert, utána fel tudni rakni a mai kiképzett fejű nyeregcsövekre.
inkább az a csoda, hogy ilyet még annak hozzá alapból.
  • Sandman kedveli ezt

#113
Lachos

Lachos

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Üdvözletem!

Lesz  1 azaz kettő olyan szinten retardált kérdésem, hogy díjat érdemel de ha hiszitek ha nem, az égvilágon nem találtam sehol választ rá.

 

Előre szólok, olyan szinten vagyok tudatlan hogy az extrém bicikli fanok tovább se olvassanak mert sírva fakadnak!

A bicikli nekem csupán eszköz amivel munkába járok mert 1: sokkal jobban élvezem mint a buszon ülni 2: olcsóbb is. Egy ütött-kopott, ritkásan karbantartott, rozoga drótszamaram van, ha egy 5 ezer forintos lakattal kikötném, vélhetően inkább a biciklit fűrészelnék szét, hogy a lakatot vihessék, csak az iránta érzett szeretetem tartja egyben de cserébe bőséges defektmennyiséggel hálálkodik!

A nyeregről lenne szó, egy zavarbaejtően hosszú nevű Selle Monte Grappa Future Man volt, illetve van is, azonban a nyeregpálcák feladták a harcot és eltörés által öngyilkosságba fordultak.

Namost én nem vágyom minőségben se fölfelé se lefelé, ültem már pár bringán de eddig ez az egyetlen nyereg ami nem törte szét vagy a hátsóm vagy a mogyoróim kegyetlenül, ha ingyen adnák sem kellene semilyen fejlett új nyereg ehelyett, szóval kérlek ne ajánljatok jobbat, a kérdés a következő lenne: Megtaláltam neten gyakorlatilag ugyanazt a nyerget, nevetséges áron, azonban akárhol találom mindenhol ilyen bilincses csoda van az alján http://ebike.hu/kepe...ugos-nyereg.jpg namost nekem egy ilyen (kövezzetek meg!) "Egy csavaros nyeregcsövem" van tehát semmi szükségem mindenféle csodaszerelvényekre ami ennek a pálcáin van.

- Letudom-e szedni ezt a bilincses dolgot anélkül hogy precíziós lézervágóval kelljen műtenem?
- Van arra valódi esély, hogy a pálcák szélessége megfelelő lesz az én nyeregcsövemhez?

 

 

vagy egyszerűen vegyek egy olyan nyeregcsövet emellé amivel össze lehet berhelni ezt a nyerget?

 

 

Válaszaitokat előre is köszönöm és utólag elnézést kérek!

 

Lachos



#114
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

akkor 31,8mm lesz szerintem, az stp1 által írt 29,8mm acélváznál lenne a jó méret.

 

Szerintem is. Legalábbis kipróbálom  :) .


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#115
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

akkor 31,8mm lesz szerintem, az stp1 által írt 29,8mm acélváznál lenne a jó méret.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#116
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

milyen váz ez?

 

Author A-gang n.m. = https://picasaweb.go...18?noredirect=1


ultio módosította - 2015. április 15. - 09:20

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#117
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

milyen váz ez?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#118
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

ezek az elterjedtebb méretek, szerintem 29,8mm lesz az (B értékek):
Collar-1024x785.jpg

 

vagy lemérheted a a nyeregvázcső falvastagságát, és a kétszeresét hozzáadod a most bentlévő (az eddigi adatok alapján feltehetően 27,2mm-es) nyeregcső átmérőjéhez. az már még pontosabb lesz.



#119
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

a nyeregvázcső külső átmérőjét mérd le, az pontosabb.

szerk.: régen frissítettem

 

Megmértem: 30 mm. Akkor 31,8 méretű bilincs kell?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#120
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
a nyeregvázcső külső átmérőjét mérd le, az pontosabb.

szerk.: régen frissítettem

stp1 módosította - 2015. április 14. - 13:58