Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#61
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Nem tudom, az is kopik, gerinc azért egy kicsit fontosabb mint a térd, egy jó kis sérv meg ilyesmi más tészta. Az a lényeg hogy elvileg be lehet úgy lőni hogy pont a kettő között legyen, de ahhoz lehet hogy (neked) profi kell.

 

Már miért kellene nekem profi? És mihez?

 

Írtam, fájt a térdem, azért kellett nagyon felemelnem a nyerget. Derekam, gerincem nem fájt, nem kopott el.

Már meggyógyult a térdem, talán lentebb is van a nyereg.

 

Nem kell ezt túlspirázni az én esetemben.

 

Amúgy is csak azért írtam, mert korábban említette valaki, hogy milyen sokan mennek elméletileg túltolt nyereggel. Én pedig erre írtam, hogy nem minden az, aminek látszik. És a kivételek erősítik a szabályt. Nem minden test egyforma, lehet erre szabályokat felállítani, hogy így és így kell beállítani, én azt gondolom, mindenki magának érzi.

Természetesen jó tudni, milyen elvek alapján kellene belőni pl. a nyereg magasságát, de onnantól kezdve, hogy elérem a pedált, ellenben nem verem be az államat a térdembe, nem fáj semmim, rendben van a dolog.

És mindezek mellett lehet, hogy igen, magasan van a nyereg a "kitalált" optimálissal ellentétben.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#62
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

És inkább mozogjon a csípő, mint fájjon a térd.

 

Nem tudom, az is kopik, gerinc azért egy kicsit fontosabb mint a térd, egy jó kis sérv meg ilyesmi más tészta. Az a lényeg hogy elvileg be lehet úgy lőni hogy pont a kettő között legyen, de ahhoz lehet hogy (neked) profi kell.



#63
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Akkor elsőre rávágnám hogy akkor meg lehet hogy túl alacsonyan ültél :) De igazából ez összetettebb, egy bike fitting sokat segíthet.

 

Ezt mondom :-).

Lehet, azért ül magasan, mert megfájdul a térde, ha alacsonyabban ül. És inkább mozogjon a csípő, mint fájjon a térd. Én legalábbis így voltam vele. De persze nem akadt ki a térdem függőleges helyzetben.

Nekem "szóltak" már be, hogy nem ülök túl magasan?

 

Igen, nekem pl. összetettebb és egyszerűbb is az ok.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#64
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Kérdés: miért ül magasan?

Én pl. azért, mert különben megfájdul a térdem.

 

Akkor elsőre rávágnám hogy akkor meg lehet hogy túl alacsonyan ültél :) De igazából ez összetettebb, egy bike fitting sokat segíthet.


  • Vejne kedveli ezt

#65
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Kérdés: miért ül magasan?

Én pl. azért, mert különben megfájdul a térdem.

magas: amikor minden pedálfordulatnál egyik oldalról-másikra ring a csípője a delikvensnek, miközben a térde teljes extenzióig jut szinte.

 

Nem tudom, miért csinálják sokan úgy, de azon is csodálkozok, milyen terpesztősen-furcsa szögben tekernek sokan. 

 

Anno edzőteremben szinte csodás áhítattal néztem mindenkit, aki tudott normálisan guggolni vagy hátazni. Bringán szintén öröm látni, ha valaki jó tartással, jó beállításokkal tekereg. 

 

Hiába na, én előadásokon is képes voltam az előadó mimikáját-testbeszédét-hanghordozását figyelni főleg.. :D 

 

Ha minden jól összejön, muszáj leszek ezekre még jobban figyelni :)



#66
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

tp: az emberek 90%-a ül túl magasan. legalábbis debrecenben..

Kérdés: miért ül magasan?

Én pl. azért, mert különben megfájdul a térdem.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#67
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ha nagyon mozog a csípőd tekerés közben akkor nem egy velemozgó nyerget kell venni hanem jól beállítani a magasságot :)

tp: az emberek 90%-a ül túl magasan. legalábbis debrecenben..



#68
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha nagyon mozog a csípőd tekerés közben akkor nem egy velemozgó nyerget kell venni hanem jól beállítani a magasságot :)


  • peppe és Vejne kedveli ezt

#69
Hurkamurka

Hurkamurka

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

A hozzád illő nyereg nagyon fontos dolog. És sokat kell bringán ülni ! Azt nem pótolja semmi.

Ezek a "forradalmi" dolgok inkább parasztvakítások, különben már rég mindenki ilyenen ülne.

Az a gond, hogy a boltban vagy a pár kör alatt a bolt körül kb semmi nem derül ki a nyeregről. Egy 90 km-es, 5 órás túrán is jónak kell lennie egy nyeregnek. Kifizetsz majd egy tonna pénzt és ugyan úgy fog fájni a segged. Ülőcsont szélességet kéne talán első körben mérned, ráültetnek egy zselés lapra és nézik a benyomódást. Ezt kb minden nagyobb boltban megteszik neked. Biztosan találsz a "normál" nyergek közt is egy hozzád illőt.

Ja ja vágom, nyerget rohadt nehéz választani, ezért is gondolkodtam el ezen a mérésen. Sajnos már fürödtem be jóhírű nyereggel ami rohadtul kényelmetlen volt és még a pálcája is elhajlott hab testem alatt...

 

A parasztvakítással vitatkoznék, több fórumon jött már szembe, hogy elégedettek vele az emberek úgy, hogy pl. amerikában volt olyan fórumozó aki vet vagy 10 nyerget és elkezdte kipróbálni őket (persze ott ha nem tetszik vissza lehet küldeni, nem úgy mint itthon, no komment, egyébként ebben a fórumba olvastam ezt pl., sparky kommenter 2011. aug. 13.-as hozzászólása)  persze ettől lehet még tényleg szar. Eelterjedtségben szerintem sokat számít az is, hogy egyrészt drága és elég nehezen talál rá az ember ha csak nem direktben keresi, másrészt mindenhol azt írják, hogy nagyon pontos beállítás szükséges hozzá. Pont ebben a pillanatban foglaltam le egy időpontot a shopban, meglátjuk majd, hogy mi lesz... Itt az általuk ajánlott nyereggel ha nem vagy megelégedve visszaküldheted a nyerget, természetesen visszautalják az árát + a mérés árát is. De persze majd ha túl leszek rajta beszámolok, hogy milyen volt illetve mi lett. Azért köszi a hozzászólást!



#70
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Hellósztok!

 

Kicsit tanácstalan, így megosztom veletek a problémámat, hátha több szem többet lát alapon tudnék dönteni :)

 

Szóval az van, hogy szeretek kísérletezni a  bringán minden félével, most például úton van egy ilyen. Azonban mivel már elég viseltes a nyergem, meg némileg kényelmetlen is hosszabb távon, így elkezdtem nézelődni a neten és ebbe az érdekes dologba botlottam. Bár nincs sok tapasztalat a neten róla, de amiket találtam elég jó véleménnyel voltak róla.

 

Most márciusban tervezek menni Berlinbe egy pár napra, és arra gondoltam, hogyha lehetőségem lenne rá akkor kipróbálnám valamelyik bringaboltban. Kinnt Németországban ezt a lehetőséget találtam: http://www.comfort-l...ddles/relax-iq/. Elvileg ugyanarról a nyeregről van szó. Fel is vettem a kapcsolatot velük, ahol elirányítottak egy boltba ahol a comfort-line oldalon lévő öszes nyereg megtalálható, plusz végeznek nyeregmérést (saddle-fitting, nem tudtam jobban magyarra átültetni, bocsesz) is minden féle eszközökkel és kütyükkel, úgy kb 1 - 1 1/2 óra hosszan tartó procedúrával. Ez azonban 70 euro-ba fájna. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megérne egy ilyen nyeregmérés ennyi pénzt? Most egy nagyobb bringafelújításon vagyok túl ami kicsit leapasztotta a pénztárcámat, de ha lenne értelme ennek a dolognak akkor kisajtolnám rá az összeget még az is lehet, hogy jól is járnék vele. Egyébként lenne lehetőség simán csak ráülnöm a nyeregre, próbálgatni, bár reménykedtem, hogy lenne lehetőségem egy pár kört tenni a környéken a nyereggel, bár lehet van görgőjük is. Szóval ha valakinek lenne ezzel kapcsolatban pár gondolta, vagy van olyan aki kinnt él és ismeri a boltot akkor azt szívesen meghallgatnám.

A hozzád illő nyereg nagyon fontos dolog. És sokat kell bringán ülni ! Azt nem pótolja semmi.

Ezek a "forradalmi" dolgok inkább parasztvakítások, különben már rég mindenki ilyenen ülne.

Az a gond, hogy a boltban vagy a pár kör alatt a bolt körül kb semmi nem derül ki a nyeregről. Egy 90 km-es, 5 órás túrán is jónak kell lennie egy nyeregnek. Kifizetsz majd egy tonna pénzt és ugyan úgy fog fájni a segged. Ülőcsont szélességet kéne talán első körben mérned, ráültetnek egy zselés lapra és nézik a benyomódást. Ezt kb minden nagyobb boltban megteszik neked. Biztosan találsz a "normál" nyergek közt is egy hozzád illőt.


Marci

#71
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Sziasztok!

 

Hátha valakit érdekel még: a bike-discount.de-n elég jó Ergon nyereg akciók vannak:

https://www.bike-dis...dles-14110/l-24


zsbacsi módosította - 2017. március 02. - 19:16


#72
Hurkamurka

Hurkamurka

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Hellósztok!

 

Kicsit tanácstalan, így megosztom veletek a problémámat, hátha több szem többet lát alapon tudnék dönteni :)

 

Szóval az van, hogy szeretek kísérletezni a  bringán minden félével, most például úton van egy ilyen. Azonban mivel már elég viseltes a nyergem, meg némileg kényelmetlen is hosszabb távon, így elkezdtem nézelődni a neten és ebbe az érdekes dologba botlottam. Bár nincs sok tapasztalat a neten róla, de amiket találtam elég jó véleménnyel voltak róla.

 

Most márciusban tervezek menni Berlinbe egy pár napra, és arra gondoltam, hogyha lehetőségem lenne rá akkor kipróbálnám valamelyik bringaboltban. Kinnt Németországban ezt a lehetőséget találtam: http://www.comfort-l...ddles/relax-iq/. Elvileg ugyanarról a nyeregről van szó. Fel is vettem a kapcsolatot velük, ahol elirányítottak egy boltba ahol a comfort-line oldalon lévő öszes nyereg megtalálható, plusz végeznek nyeregmérést (saddle-fitting, nem tudtam jobban magyarra átültetni, bocsesz) is minden féle eszközökkel és kütyükkel, úgy kb 1 - 1 1/2 óra hosszan tartó procedúrával. Ez azonban 70 euro-ba fájna. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megérne egy ilyen nyeregmérés ennyi pénzt? Most egy nagyobb bringafelújításon vagyok túl ami kicsit leapasztotta a pénztárcámat, de ha lenne értelme ennek a dolognak akkor kisajtolnám rá az összeget még az is lehet, hogy jól is járnék vele. Egyébként lenne lehetőség simán csak ráülnöm a nyeregre, próbálgatni, bár reménykedtem, hogy lenne lehetőségem egy pár kört tenni a környéken a nyereggel, bár lehet van görgőjük is. Szóval ha valakinek lenne ezzel kapcsolatban pár gondolta, vagy van olyan aki kinnt él és ismeri a boltot akkor azt szívesen meghallgatnám.



#73
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Csak érintőlegesen tartozik a témához, de tegnap megint sikerült ráülnöm a felsőcsőre. Betétesnadrággal sem volt kellemes...

 

Létezik valami puha polifoam-szerű anyag, amit kifejezetten erre a célra lehet a felsőcsőre applikálni?

 

itt milyen kategória alatt lenne érdemes nézelődni?

http://www.bike-discount.de/

szerintem nincs

 

ajánlanám a szerelvényboltból a szürke csőhéjat, de sokkal jobb nem lesz....:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#74
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Csak érintőlegesen tartozik a témához, de tegnap megint sikerült ráülnöm a felsőcsőre. Betétesnadrággal sem volt kellemes...

 

Létezik valami puha polifoam-szerű anyag, amit kifejezetten erre a célra lehet a felsőcsőre applikálni?

 

itt milyen kategória alatt lenne érdemes nézelődni?

http://www.bike-discount.de/

 

 



#75
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha valakit érdekel és nem tudta: a nyeregpálca (legalább a Selle Italia SLR vanox) nem tömör hanem cső, kb. 1 mm-es vastagságu oldalfallal. Ezt azért tudom mert eltörtem :lol:

 

Hallok egy pattanó hangot, nézek lefelé, mi volt ez, kűllő? Felni? Nem látok semmit, megyek tovább. Valahol nyeregnél fogva emeltem és feltűnt hogy mozog, aztán hogy furcsán hátrabillenve ülök :)

 

A nyeregcső rögzítés mögött közvetlen pattant el, de hozzá kell fűznöm hogy ez már hónapok óta meg volt roggyanva és több versenyen nyúztam tovább miután kapott egy nagyot amikor ugrattam és kioldott az SPD. Akkorát ültem hogy megrepedt a váz is a nyeregcső/felsőcső találkozásánál (azt mint az univerzumot, szigszalag tartja össze  ;)  B) ). A pálca páros a nyeregcső felfogatásánál meg nem felfelé hanem lefelé mutatott azóta. Ezt úgy oldottam meg hogy előre billentettem a nyerget. Kicsit kevésbe rugózott mint azelőtt, eddig bírta :)



#76
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Köszönöm, megpróbálom ezeket.

WD40-et talán már fújtam bele egyszer még tavaly nyáron....



#77
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Xiloplaszt.. 😀😀

#78
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

......szilikon, vagy teflon spary, az befér.  ;)


simon23 módosította - 2016. május 10. - 13:41

Ridley Noah Fast 


#79
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Van egy Specialized Phenom Expert nyergem (a képen nem az Expert modell van, de a kialakítása pont ugyan ilyen) amin hátul a pálca és a héj találkozásánál (ahova a pálca be van vezetve) született egy kis kotyogás. Ennek megfelelően a nyereg recseg-ropog. Nem volt olcsó és nagyon kényelmes így meg szeretném reparálni. Mit tudok ezzel kezdeni? Annyira kicsi a kotyogása a pálcának a lukban, hogy nem jut semmi az eszembe amivel ki tudnám ékelni.

 

specialized_phenom.jpg  



#80
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

tesztkeppen vettem egy ilyen nyerget (olcso, konnyu)...

http://www.wiggle.co...ce-road-saddle/

 

tenyleg nagyon kenyelmes cx bringan. amugy velo oem nyereg ez is, ha mas formaban latjatok. :) szkeptikus voltam, selle italia, es pro nyergeket nezegettem, de sokkal olcsobb volt.


arn módosította - 2016. április 22. - 09:30

  • Vejne kedveli ezt