Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

RST ( Rapid Suspension Technology)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#161
bbkellys

bbkellys

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!
Sok hozzászólást elolvastam ezen a fórumon, és az világlik ki számomra, hogy az RST Gila telókról nagyon rossz a véleményetek. Fõleg amiket a Kelly' s Salamanderekbe építenek. Pedig én most egy ilyen 2006-os modellt szeretnék venni. Kapásból cseréltessem le valami másra, és ha igen, akkor milyet rakassak bele, ami a bicaj árát túlságosan nem növeli meg? Vagy írjon legyen szíves valaki olyan is, aki meg van elégedve ezzel a teleszkóppal, hogy könnyebb legyen a választás.
Kösz!

#162
viko.jam

viko.jam

    vendég

  • fórumtag
  • 113 hozzászólás
Az biztos,hogy vissza visszük,csak kiváncsi voltam,hogy ez mennyire általános probléma.Az meg oké,hogy ilyen villától ne várjon csodát az ember,de azért az hogy öt hétnél tovább bírja,csak nem számítana csodának:-).Nekem is volt rst-m amiben szintén meghalt az elõfeszítés elég hamar,de miután szétszedtem már nem is csodálkoztam.Nem értem hogy lehet egy mûanyag menetes kis izét berakni elõfeszítõ helyett.Rst quality...

#163
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Sziasztok!Haverom kb 5 hete vette egy Bringát,amiben sajnos egy rst gila sl "telszkóp" van.A kérdésem az lenne,hogy minden rst egy kalap szar,vagy csak õ fogta ki ezt az egyetlent,ugyanis ennyi idõ után meghalt az elõfeszítés, elkezdett kotyogni a becsúszó,és most már nehezebben is mozog,valamint a rugónak is hangja van.Szerintem azért ennyi idõ után ez nem igazán illene,pláne,h csak hétvégenként használta.


5hete vette 1év a garancia. --> vigye vissza a boltba.

Amúgy 10-20ezres villáktól nem igen lehet csodát várni sajna.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#164
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Ha nem ugrál vele akkor nemlenne szabad ilyennek lennie. nekem is ilyen van, olvasd el amiket itt írtam!

Ha kelly's bringát vett akkor küldd a kelly's klub topikba a srácot, ott sokaknak van/volt ilyen, meg ált. a kelly's szerel/t rst-vel bringákat.

#165
viko.jam

viko.jam

    vendég

  • fórumtag
  • 113 hozzászólás
Sziasztok!Haverom kb 5 hete vette egy Bringát,amiben sajnos egy rst gila sl "telszkóp" van.A kérdésem az lenne,hogy minden rst egy kalap szar,vagy csak õ fogta ki ezt az egyetlent,ugyanis ennyi idõ után meghalt az elõfeszítés, elkezdett kotyogni a becsúszó,és most már nehezebben is mozog,valamint a rugónak is hangja van.Szerintem azért ennyi idõ után ez nem igazán illene,pláne,h csak hétvégenként használta.

#166
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem rég vettem egy AUTHOR SYNERGY (2005) kerékpárt, amin egy RST TL-PRO SL 1 teló van. Az a probléma vele hogy, ha egy kisebb úthibába belemegyek gyomorforgató fémes hangot hallat, teljesen mindegy hogy ki van "lockolva" vagy nincs a hang, ugyanúgy jelentkezik. Némelyik nagyobb úthibánál olyan hangosan koppan, hogy azt hiszem mindjárt ketté törik elég rémisztõ, egyébként nem üt fel teljesen szóval nem a felütõdésnek a hangját hallom. A kerékpár garis bevittem egy Author dealerhez Zöld pont (nem ott vettem) megvizsgálták, kikérték a forgalmazó véleményét szétszedték összerakták stb de a helyzet nem változott. A zöld pontnál nagyon normálisak voltak de sajnos ez nem segít rajtam valaki esetleg találkozott-e már ilyen hibával, mit lehet tenni ilyenkor szóval, ha valaki tud megoldást, akkor legyen olyan szíves és írja meg nekem.
Elõre is köszi.

ha 1 éven belül van, nehogy már te szopj vele. cserétesd, javíttasd, ott ahol vetted.

#167
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Én csak azt tom javasolni h vidd el oda is ahol vetted, és erõszakold ki a garis cserét.

#168
hefe77

hefe77

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem rég vettem egy AUTHOR SYNERGY (2005) kerékpárt, amin egy RST TL-PRO SL 1 teló van. Az a probléma vele hogy, ha egy kisebb úthibába belemegyek gyomorforgató fémes hangot hallat, teljesen mindegy hogy ki van "lockolva" vagy nincs a hang, ugyanúgy jelentkezik. Némelyik nagyobb úthibánál olyan hangosan koppan, hogy azt hiszem mindjárt ketté törik elég rémisztõ, egyébként nem üt fel teljesen szóval nem a felütõdésnek a hangját hallom. A kerékpár garis bevittem egy Author dealerhez Zöld pont (nem ott vettem) megvizsgálták, kikérték a forgalmazó véleményét szétszedték összerakták stb de a helyzet nem változott. A zöld pontnál nagyon normálisak voltak de sajnos ez nem segít rajtam valaki esetleg találkozott-e már ilyen hibával, mit lehet tenni ilyenkor szóval, ha valaki tud megoldást, akkor legyen olyan szíves és írja meg nekem.
Elõre is köszi.

#169
Jami

Jami

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Nagyon szépen köszönöm a segítségetek! Sajnos a szokásos helyen kell megvegyem a telót, mert ott beveszik a régi Suntour-omat, így a zöldpont nem jöhet nagyon szóba:( Szerintem ennyiért NEKEM megéri ez az RST, ha nem mondtatok róla egyértelmûen semmi rosszat. A súly pedig nekem nem nagyon lényeges. Köszi mégegyszer!

#170
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
én már leírtam, hogy 30ér kapsz a zöldpontban pilot xc-t. az sztem egy csöppet jobb.

#171
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
használni nem használtam még big mountaint, de meglepõdtem, mikor -2 fokban érkezõ, majd csomagolásból kibontott villát azonos hõmérsékleten megnyomogattam, mert mozgott!!! szóval ha a súlyra nem vagy érzékeny, nyugodtan vedd meg. utána majd idõvel továbblépsz, ha úgy gondolod, ha úgy alakul.

#172
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Nem értek németül de vmit kibogarásztam azért belõle... Sztem nem rossz ha 25e körül van mert kb ennyi az én gila sl plus-om is és 10centit mozog ez meg 12-t papíron. Ennek a lock out-ja nekem nem tetszik, de csak kipróváltam egy ilyen mechanikásat, nem haszáltam sokáig, de mindenesetre az sl csak egy gombnyomás ennek meg asszem több állása van és úgy keményedik és az utolsóban merevít. (ebben nem vagyok biztos)

Mintha a Judy-ról is olvastam volna már itt 1-2 rosszat, de talán csak azt h van nála jobb többért, és azért fikázták mert nem egy csúcsmodell.. Na mindegy, mindenesetre azért az rst és a rock körz elég nagy az eltérés és nem hiába drágább.

#173
Jami

Jami

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok! Sajnos nem igazán értek a villákhoz, de a régit le szeretném cserélni, és kíváncsi lennék, hogy mit gondoltok az RST Big Mountain telójáról.
http://www.paul-lang...O/BIG_MOUNTAIN/
Nem szeretnék drágát venni, így légyszi azt is vegyétek figyelembe, hogy ez kb 23-25 ezer forint, tehát ár/érték arányban ez egy jó választás, vagy inkább tegyek hozzá még? Már kinéztem a Rock Shox Judy J4-est:
http://www.sram.com/...rks/judy/j4.php
Arról csak jókat hallottam, de az 40 ezerbe kerül. Tehát érdemes lenne még azt a 15-öt hozzátenni, tud az annyival többet, esetleg hosszabb életû lesz? Köszi elõre is!

#174
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
google max sztem. vagy vmi oldschool rst katalógus, mint ami pl a konának is van psd-ben

#175
ps1k3

ps1k3

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
nekem volna egy negyon fotos kérdésem tudtok e adni nekem egy olyan címet ahol olvashatok vagy nézhetk valamit egy öreg RST Mozo Hi-Zero ról úgy '98-as lehetnagyon fontos elõre is köszi

#176
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
na akkor aki úgy érzi hogy zavarja a teló, az vegyen merevvillát, az nem bológat se fel, se le, se síkon :)

és innetõl a topik az rst telókkal foglalkozik.

#177
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

2,2-es Schwalbe Albert, ami ugye nem slick, aszfalton, Pilisben 64km/h.:D


Persze némileg OFF: de szép emlék. Egyszer mértem (nekem no óra, haver bicóján volt) Szarvas Szérûrõl le Pap Rét felé 66km/h, ugyanaznap Visegrádi Vártól szerpentinen lefelé 74 km/h. De ez már eléggé határ volt, kanyargós úton állandóan úgy érezetem vagy a hegyoldal felé szállok el, vagy a szembejövõs sávot használom ki teljes szélességében. Autók is használták.

Eléggé zabszemes típusú bicós vagyok pedig. Igaz Visegrádnál már volt rajtam némi protektor, meg hátizsák is mint mindíg. Többi adat: merida matts sport 2003 (nekem kissé rövid), RS pilot XC (közepes rugóval, ráfújás már nem igazán mûködött), conti explorer pro 2.1 (1 éves kb)

Már félig ON: engem is zavar a bólogató teló és muszáj elõre is terhelned sztem, aszfalton lefelé zúzva a kanyaroknál mindíg az az érzésem, hogy az elsõ kerék akar elkóricálni.

Valaki indított (..) vezetéstechnikai topicot, ezek a 'horgász típusú infók' inkább oda illenének.

És akkor most, bocs RST-sek, végre ON:
a második p néma!

#178
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Azért ez egy rst topic, mind1, szal én úgy tudom, sõt, most nézem az rst honlapján, h az SL zárakban egy biztonsági kacat nyit, ha túl nagy a terhelés zárt állapotban --> ha 60-nál bekapsz egy kátyút, kienged. De amúgy nekem zárt állapotban szemmel nem látható a mozgása, tehát ez CSAK arra jó, hogy sima aszfalton használd, vagy gyök2-vel. Mellesleg rst Gilából, gila plusból és omegából idén van már állítható csillapításos változat, mindenkinek kedve szerint.
Amúgy nemtom hol a hiba, vszeg a telóban, amikor néha - bizonyos alakú egyenetlenség esetén - a gödörbe huppanva a teló egyáltalán (!) nem mozdul be, helyette reccsen egy nagyot (ez talán a kormánycsapiból is jöhet, nemtom), és marha parás vok miatta, h mikor fog elszállni a cucc. Enm tudjátok, mi a baja? Van ez másnál is?

Attól meg nem kell tartani, hogy ez majd síkon :D pogózni fog alattad, nem olyan teló ez... örülj, ha lejtõn lefele "pogózik"...
...And Justice For All

#179
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Biztos bírja, de mi értelme van sík úton a locknak?


Egyrészt az RS lockja nem zárja csontra a villát, olyan, mintha egy 2,5 centis rugóutas villád lenne. Ez városban szinte mindenhova elég. Van benne floodgate, vagyis nagy buckánál (hirtelen terhelésre) ennél jóval többet ki tud mozogni.
Másrészt érzékenyebb villáknál ha csak ülve odanyomsz neki egy csöppet (pl. egy piros lámpánál) akkor bebólogat, és ez engem speciel zavar.
A lockot meg mindenki úgy használja, ahogy neki jólesik, de én spec városba-aszfaltra teljesen fölöslegesnek tartom a 8-10 centi rugóutat.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#180
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Egyébként milyen telód van pontosan?


Rock Shox Pilot SL PopLoc

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!