Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

RST ( Rapid Suspension Technology)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#201
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem lehetetlen, csak furcsa hétköznapiként emlegetni:)

legutóbb busz mögött 3 cm-re, síkon végig a városon 61km/h. ennél a tempónál lett volna egy kátyú vagy gödör, elszállok, és nem a busz miatt.
de mivel 18/20cm ezért kimozgok mindent:)
ja és 2.4es roller
na de ON

#202
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
2,2-es Schwalbe Albert, ami ugye nem slick, aszfalton, Pilisben 64km/h.:D


#203
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
kollégák nagyjából összefoglalták a lényeget. lo-t emelkedõre felfele használunk, hogy ne nyelje el a tekerésre fordított energiát. lefelé, pláne gödrösebb terepen more travel is better. a 60-70 meg no comment ;)

#204
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a lockout meg elreccsen, mivel nem arra való hogy nagy ütéseket kapjon. azaz vettél egy lockoutos villát, amit lockoltál, így az úttartása gyorsan rosszabb, cserébe egy nagyobb bukkanónál még meg is szünik benne a lockout.
csupa öröm.


amúgy 60-70:) országútival max. vagy le kékes sípályán:)

#205
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Az felfelé kell. Gondolj bele! Lefelé jössz jó kis tempóval, és megtalálsz egy gödröt, buckát mit tudom én, mit. Teló kimozogja, merevvel meg macerás. Akár ki is csavarodhat a kezedbõl a kormány.


#206
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás
Értelek :) Én inkább utalni akartam arra, hogy miért szeretnék lockout-ot.

#207
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Csak annyi, hogy a gondolatmeneted alapján akkor mi szükség van a teleszkópra?:chin:


#208
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás
? Nem igazán értem a kérdést... A sebességre gondoltok vagy vmi másra?

#209
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
én már a 60-70-en is csodálkoztam, de ... ;) ... lehet hogy én tudok valamit rosszul.

#210
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Na igen!
Az elõbb olvastam itt valamit amire hirtelen nem is gondoltam: mi van akkor ha olyan 60-70 km/h-nál eltalálok egy kisebb gödröt, tényleg nem nagyot vagy egy repedést, aszfaltgyûrõdést az úton és a lockout be van kapcsolva, mert valjuk be õszíntén, hogy nem egy jó érzés ha a bicikli hullámzik alattunk kb 60 km/h-nál!!! Szerintem ez veszélyes is! Tehát MEREV/ebb/ villára van szükség ilyenkor /szerintem :)/


Ezt komolyan is gondolod?:chin:


#211
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Kezdek kiábrándulni az rst-bõl végleg! Most lett kipucolva, átkenve drága pénzért és párszáz km után már megint darabosan mozog és lassan romlik a mûködésének a minõsége... Látványosan nincs baja a szimeringnek, de lehet h a gumi szimeringnek a cseréje után nem, menne bele ennyi kosz? ha lenne pénzem vennék vmi drága telót, de más márka alsó kategóriájára is csomó problémát hallok/olvasok... Merev villa mindörökké!!


Na igen!
Mi a véleményetek errõl: RST Gila Plus RL ?
Én egy olyan telót szeretnék ami alapvetõen megbízható /nem kell évente újat venni :)/, nem mozog sokat /Tudom, ez mástól is függ/ csak a nagyobb ütéseket fogja fel /amire szerintem eredendõen kitalálták a teleszkópot/, lockout-os ->ezt nyilván nem a hegyrõl lefele használnám! hanem a síma utakon. Az elõbb olvastam itt valamit amire hirtelen nem is gondoltam: mi van akkor ha olyan 60-70 km/h-nál eltalálok egy kisebb gödröt, tényleg nem nagyot vagy egy repedést, aszfaltgyûrõdést az úton és a lockout be van kapcsolva, mert valjuk be õszíntén, hogy nem egy jó érzés ha a bicikli hullámzik alattunk kb 60 km/h-nál!!! Szerintem ez veszélyes is! Tehát MEREV/ebb/ villára van szükség ilyenkor /szerintem :)/ A terepen pedig értelem szerûen szeretnék egy megbízható telót. Szóval?
Ja, van még valami :) : baj az illetve mi van akkor ha sáros lesz a becsúszószár ha már a víz sem biztos, hogy jót tesz??!
+ még valami: És mi van azokkal akik bátran ajánlják az õ Gila-jukat mindenkinek? Azt mondják, hogy tökéletesen mûködik nekik.... ?

#212
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
most is merevvillád van akkor, minek élteted a mereveket?:)
minden olcsó villa ilyen, nem lehet többet elvárni tõlük. sajnos használtan is közel 30 ezerbe kerül egy mozgó darab, ezért is maradtam énis az axel-nél.

#213
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Kezdek kiábrándulni az rst-bõl végleg! Most lett kipucolva, átkenve drága pénzért és párszáz km után már megint darabosan mozog és lassan romlik a mûködésének a minõsége... Látványosan nincs baja a szimeringnek, de lehet h a gumi szimeringnek a cseréje után nem, menne bele ennyi kosz? ha lenne pénzem vennék vmi drága telót, de más márka alsó kategóriájára is csomó problémát hallok/olvasok... Merev villa mindörökké!!

#214
Chimaira

Chimaira

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Jó kis teleszkóp ez. Két éve vettem, beleraktam a Matrix Airborne bringámba, nekimentem letörésnek, lépcsõn ugráltam vele, kb. 3-4 hónap alatt törött el. Utána vettem bele egy MOZO R-500-at, ezt meg beleraktam az új bringámba, amit tavaly építettem, azóta is az van benne, kibírt egy telet, idén télen 1500 km-t mentem vele Budapesten sárban vízben latyakban jégen sóban. -10°C-ban is mozgott, volt hogy elég szépen, volt hogy kevésbé, de nem adta fel. A repedést ami van rajta megoldottam egy fékmerevítõvel, és tökéletesen jó. 70-nel lefelé kicsit izgalmas, hogy vajon eltörik-e teljesen, ha eltalálok egy úthibát, mert akkor dobok két szaltót és nekimegyek a villamosnak. Mindenesetre meg voltam vele elégedve az elmúlt 2 évben, csak elrontottam a felhasználási területnél... Ugrálni senkinek sem ajánlom, utcára, lazább cc-hez tökéletesen megfelelõ.

#215
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Tiszta kosz és már alig mozog a trelóm... Tudna vki segteni priviben vagy msn-en h az SL lock out-ot hogyan kell szétszedni??? Holnap szevíz ha ma nem jön össze... :(

#216
vinyi

vinyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Nekem is Glia TL-em volt egészen mostanáig, 2002-es darab, tehát 4 évet nyúztam, a következõ megfigyeléseim voltak ezalatt:
- kb 1.5 év után kotyogni kezdett a becsúszószár. Egy srác monda pécsen, hogy vegyem ki a perselyt és tegyek a külsõ falára némi alufóliát és beolajozva finoman tegyem vissza a helyére. Meg is tettem, igaz farúddal kellett finoman bekalapálni, hiszen az alufólia miatt kicsit szorult, de összeszerelés után újra a régi passzentos lett. Nagyon kell figyelni a fólia mennyiségére és hogy ne gyûrõdjék meg, mert akkor szorulni fog a becsúszó
- rendszeresen szétszedtem, szárazra töröltem és sima MOL gépzsírral átkentem mindent ami belül volt és mind a mai napig szépen mozog. Ja, a felsõ mûanyag csavarokat én ronggyal betekerve csõfogóval szereltem ki, óvatosan, nehogy lebarmoljam a gyenge peremét.
- az egyik szétszedéskor kiszereltem mindkét oldali rugó belsejébõl a benne található elasztomer rudat, az egyiket félbevágtam és egy-egy felet tettem mindkét rugóba. így könnyen megindul még télen is, viszont a végén azért már az elasztomer is dolgozik, így nehezebben koppan, mint ha semmit nem hagytam volna benne.

Amúgy csupán hiúságból cseréltem le egy manitou-ra, ugyanis a kék teló nem passzolt a piros vázba.....
Vinyisoft voltam vagyok és leszek eztán is...csak itt nem
Let's Rock!

#217
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Friss tapasztalat most h nagy hó van meg h mikor erõsen esett akkor is bringáztam...
A becsúszószárak havasak lettek és ahogy mozgott, gondolom kicsit belefolyt a telóba a hólé. Fagy volt meg hóesés és úgy mozgott a teló mint melegben, talán a hólé csinált vmit belül mert meglepõen jól mozgott így h vizes volt a szár...

#218
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
2006-os telókról hamarosan lesznek infók a www.paul-lange.hu címen..
Üdv:Thy

#219
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Nekem szétesett a lock out mikor egyszer megkenték a telót mert mondtam h a lock is vacakol és van h nehezen megy és 2t kell rányomni uh nézzék meg azt is.
Lehet h tévedek de sztem nem uazt a szériát adták mint ami gyárilag benne volt. 2005ös salamanderem van, tehát a 2004ben fejlesztett rst lehetett benne és a 2005 végén cserélt teló már sztem azévi fejlesztés amin az észlelt hibát kijavíthatták. Ez csak egy gondolatmenet, nem tudom mi a valóság! De a sok visszavitt telóból tuti h kivizsgálták a gyengepontokat és egy idõ után már a kijavított konstrukciót gíártják.

#220
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

ha nem nyúltál vna hozzá akkor mondanám h cseréltesd be, de gondolom már nem garis és azért bütykölted meg.

ami xar azt sztem cserélni kell amíg lehet, fõleg h kijavították már az új szériában a hibát. de errél már írtam...


Ezt melyikre érteD?
A TL már régi, arra rég nincs gari, de most, hogy megpiszkáltam, zsír lett, és ha minden beválik (értsd nem lesznek hirtelen nagy problémák), akkor jobb, mintha becseréltem volna egy újra.

Az SL-hez nem nyúltam hozzá és még garis, az elõzõ hozzászólásodból nem értettem a dolgot, szal te az új plus sl-re mondod, h jobb a mozgása? Mert ha igen, akkor lehet elgondolkozom rajta, leginkább a kormáánycsapágy miatt, meg amúgyis. De attól félek, h csak értékcsökkenéssel veszik vissza... vagy zúzzam szét a lock-outot, és vigyem vissza garival?:D csak az a baj, h fél év után a vevõnek kell bizonyítania, hogy gyári hibás, addig a gyártónak, és az viszont már letelt...
...And Justice For All