Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

RST ( Rapid Suspension Technology)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#121
pepe16

pepe16

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
sziasztok
nekem kényszerbõl van rst t6 gila telóm ( a wheeler buddy 03-hoz adják ) és kivéncsi lennék rá , h mien olaj van benne , mert semmit nem tudok róla , igaz nem egy nagy szám ez a teló , csak nincs pénzem másikra jelenleg , és érdekelne ez a dolog elõre is köszi

#122
pkrisz74

pkrisz74

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Vásároltam egy AEROSA AIR-t és érdekel, hogy hol tudnák infót kapni az olajmennyiségrõl és olajtipusról a telószárban, mert azt irják az RST-nél, hogy egyik szárban levegõ van a másikban pedig állitható olajcsillapitás.
Utasitást kérnék, ha valakinek lenne.
Elõre is köszönöm!

#123
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Nekem mondod, hogy kemény?

Elsõ telóm RST Gamma EL volt. :D

Tekerentyû hatása minimális tudtommal.

#124
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

Óvatosan lehet próbálkozni ilyen olyan csõrös fogóval. Nálunk az egyik boltban olyannal bontják és eddig mindig sikerült nekik.


nálunk az egyik boltban meg olyannal bontották és hányadék lett belõle, arrõl nem beszélve, hogyha vmiért be van ragadva(nekem be volt), akkor aztán cseszheted. persze aki ügyes, és alapból jó fogója van, az próbálkozhat, de én sem ügyes nem vagok, és még egy igazán megfelelõ fogóm sem volt hozzá.

Amúgy ha a kupakot ki tudod csavarni, onnantól már minden meg van oldva, a lábat sem kell leveni hozzá. Ezzel viszont nemtom, hogy tönkre lehet-e tenni az útállítást (vagy ez elõfesz v mi), mer nekem elõtte is szar volt. Nem érdekel, egy rakat szart sem ér az egész. A régiekben még érezhetõ volt, de a régiekben olyan kemény volt a rugó, hogy úgyis a legpuhábbon használtam. Amúgy az is gyorsan szarrá ment:P
...And Justice For All

#125
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Nekem egy sokéves Mozo pro van, acélrugózva az egyik szár.
Félévente szétkapom:
egy rongyot rátekerek a müanyag kupakra, aztán csõfogó.
én nem romboltam eddig tovább, de az elõzõ gazdája.. az rosszalkodott rendesen.

#126
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás

Igen, egyben van. Esztergályossal csináltathatnál oda kupakot fémbõl, csak akkor le kell mondj az elõfeszítésállítással.


Remek, kösz szépen! Ez utóbbi nem esne nehezemre, mert sokat nem ér szerintem.

#127
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Igen, egyben van. Esztergályossal csináltathatnál oda kupakot fémbõl, csak akkor le kell mondj az elõfeszítésállítással.

#128
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Köszi a válaszokat. Gyanítottam, hogy egyedi szerszám kell. :rocketman Csõrössel, meg különféle dugókulcsokkal, amilyen volt itthon próbáltam, de csak elbarmolnám(tam) a kupakot.

Akkor tovább: Ez a kupak, ami a becsúszókba van csavarva, belül egyben van az elõfeszítést állító kütyüvel? Mert ha nem, akkor megpróbálnék vmi. fémalkatrészt eszkábálni oda. (Persze elõbb szét kéne robbantani)

#129
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Óvatosan lehet próbálkozni ilyen olyan csõrös fogóval. Nálunk az egyik boltban olyannal bontják és eddig mindig sikerült nekik.

#130
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
ahhoz speckó hullámos kulcs kell. vmi 1200-ért szerváltam a boltból, de egy hónapot kellett rá várnom, mert kérésre hozatták. Érdemes megvenni sztem.
Enélkül viszont ne próbálkozz mer gagyi mûanyag kupak, elmarja a mintáját
...And Justice For All

#131
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Segítséget kérek:
Hogy lehet teljesen szétszedni egy Gila-t? Pontosabban hogyan lehet az elõfeszítést állító mûanyag "tekerõbiszbaszt" levenni?

köszi

#132
Dh rider

Dh rider

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
A gépemen gyárilag 1 RST CAPPA T5-ös teló volt amit én túl puhának tartok nehét terephez.Aki ien telót használ annyak ajánlom hogy cserélje ki a vugót venne vagy az egész telót!

#133
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Jó kis gyûjtemény, megindult a fantáziám...Trükközök majd, mondjátok, mennyire lehet házilag szétszedni a patronos csillapítást? Mert a telómon (Gila +SL, 2005) a LO gombján, a "push" matrica alatt van egy csavar, azt kiszedve szét lehet kapni, és ahogy néztem, mincs benne olyan cucc, ami úgy szétvetné, hogy úgy marada... csinált már valaki ilyet?
...And Justice For All

#134
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás

Nos, nem tudom hány embernek kellenek, de sztem elég hasznos lehet, gondoltam belinkelem, itt egy csomó rst-rõl találunk robbantott ábrát:
http://www.paul-lang...ionszeichnungen
Mew: Kicsit lehet elkéstem már vele:), de pl 02-es Omega Tl-hez itt van ábra:
http://www.paul-lang...02/OMEGA-TL.pdf

Dehogy késtél,még mindig kell :D

#135
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Nos, nem tudom hány embernek kellenek, de sztem elég hasznos lehet, gondoltam belinkelem, itt egy csomó rst-rõl találunk robbantott ábrát:
http://www.paul-lang...ionszeichnungen
Mew: Kicsit lehet elkéstem már vele:), de pl 02-es Omega Tl-hez itt van ábra:
http://www.paul-lang...02/OMEGA-TL.pdf

#136
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Áhoj!
Tudna nekem vki a fent emlitett telohoz robbantott ábrát vagy bármit adni,amin látszik hogy hogy van összeépitve?2002-es vagy 2003-as gyártmányú asszem...:confused: Eddig 13 centi látszott kia a becsúsóból,ebbõl tizet szépen mozgott,miután szétszedtem kb 9 cm van ki és ebbõl olyan 5-6 centit mozog...

#137
Karc2

Karc2

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Rainman! Olvastam amiket írtál. Szóval azt mondod, ha külön, tehát nem egy gyárileg beszerelt teleszkópot veszek, akkor elvileg azzal nem lesz semmi gond? Én triálozom és most épül a tekerõs bicóm. Amit kinéztem telót: RST Gila Plus SL. Illetve az RST Omega TC. Bár a Gila Plus fele hajlanék inkább...

#138
bbkellys

bbkellys

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Három hete vettem egy Kelly's Salamandert. Néhányan kérdeztek a benne lévõ telóról, most már le tudom írni a tapasztalataimat. (400km-t tett már meg) Szóval: A 100mm-t simán kimozogja, igaz én 95 kg-ot nyomok. Az úthibákat elég jól kivasalja, nem ráz, és nem keményedik fel. Viszont csattog. Maroknyi mélyedés vagy kiemelkedés 20-nál nagyobb sebességnél csattogtatja. Egy haverom azt mondja, hogy az övé ugyanezt csinálja. Nem tudom, hogy ez tényleg normális-e? Nagyobb sebességnél kb. 40km/h rázós úton köpködi az olajat. A jobb lábamon lesz 8-10 fekete olajos folt, sztem a telóból jön. A keménységet tág határok között lehet állítani, és ha betekerem, tényleg fölkeményedik a teló. A kormányról kapcsolható teleszkópzár nagyon jól mûködik, és igen gyakran használom is.

#139
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
rst gila + sl teló 23ért? Még annyit sem ér :)

#140
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

RST Force 100mm-es Vazzeg ez nem a salamander telója ami mellesleg nem 23 hanem 27ezer huf...


Sorry azt hittem még az elözö kérdések valamelyikére válaszoltál...

Én 23-ért láttam:confused: