Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

RST ( Rapid Suspension Technology)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#81
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
Segíteni nem tudok a témában, de ha már miskolci vagy, abba a topikba is benézhetnél.

#82
Kamisama

Kamisama

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Szia!

Sajnos egyik kérdésemre sem találtam meg, pedig megnéztem mindkét topic utolsó 4-5 oldalát.

#83
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
nézd mega a 'teleszkópok - általános eszmecsere" topikot. az utolsó 2-3 oldalon megtalálod a megoldást, azt hiszem.

üdv

#84
Kamisama

Kamisama

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Helló!

Van egy RST Gila TNL 100 telóm. Egész jól mozog, igaz csak 6 centit, de üsse kõ ez van. Lényeg hogy nem tudom mitõl, de ha lemegyek egy patkán akkor fémes ütõdés hallatszik?? (pedig nem koppan le, figyeltem) Viszont ha Lockout módban (vagyis merev) van akkor ugyanebben a helyzetben nem csinálja. Mondjuk még nem próbáltam a két végállás közti beállítást, de kifogom. Vajon van értelme? Mitõl lehet ez a hang? Néha egészen kis útburkolati hibába belemenve is ezt hallom, kicsit idegesítõ. Terepen sosem hallom.
Mellesleg, szerintem elég puha benne a rugó, nem tudja valaki hogy ki lehet-e cserélni benne valami keményebbre? Ha ráülök a biciklimre alapból benyomódik vagy 2 centit, szal nem sok marad a mozgásra. Ha van milyet ajánlotok, és mennyibe fájna nekem?

(Ja és nem kotyog a villaszár.)

#85
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Amúgy szivesen eladnám.

igen. ne kelljen törölgetnem

#86
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
hali!

nekem nem azzal van gondom, hogy új, meg jobb, merg drágább cuccokat vegyek, mert ami most van, megfelel, csak azt a kis kupakot kéne beszereznem jó állapotban, mert az enyém meg van repedve, és ha törik, nem sudom majd a rugót kiszedni a szárból, csak ha kifúrom, vagy nemtom hogy. ezt szeretném elkerülni.
és ez nem is apróhirdetés:) vagy annak számít?

#87
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Srácok mielõtt elkezdenétek apróhirdetni....csak szólok hogy ne itt. :)

Amúgy tudom ilyen nehéz heti 1000 forint zsebpénzbõl rendes cuccokat venni, én is átéltem. (szerencsére az egyetemen van ösztöndíjam amit el tudok verni ilyenre :D )

Szóval ha kevés pénzbõl "jó" villát akartok akkor vegyetek 8000Ft-ért egy Sr Suntour XC 60-at. Nem törik, nem reped, max elhajlik a nyak, én 3 évig ezt használtam. Igaz kemény mint a kõ de kiveszitek a rugót az egyik felébõl és jó lesz. Egyetlen baja hogy nincs benne csillapítás.

#88
CsorvaGep

CsorvaGep

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Nekem pont van egy ilyen mint írtam, csak az a baj hogy nincs elég pénzem hogy vegyek egy újat/jobbat. Amúgy szivesen eladnám. Mint látom te is debreceni vagy szóval még könnyebben is menne az üzlet.

#89
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
ahogy tekertem ki a teló tekerõjét, megrepedt a nyaka.

így néz ki most. bele tudom csavarni a helyére,d e így azért csak nem a legbiztonságosabb.

RST CAPA T5-ös teló. Van valakinek esetleg ilyen felesleges, vagy valami tipp, hogy hol lehet kapni?

http://cm2007.atw.hu/1.jpg

#90
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
sziasztok!

rst capa t5-ös telóm alig mozgott, elvittem szervizbe. bezsírozták, mozgott utána szépen, lágyan, csak az elsõ padkánál lekoppant. vissszamentem a szervizbe, azt mondták, hogy olcsó kategóriás teló, nemigazán lehet vele mit csinálni. (amugy vizet is öntöttek ki belõle:)

elvittem máshova, megnézte a srác, és azt mondta, hogy nem valami jol sikerült a szervizelése a másik helyen. mondom akkor otthagyom, csak az a baj, hogy jovo hetre lenne kész, nekem meg most hetvegere kell a keró. azt javasolta, hogy vegyek magasnyomású csõbõl 1 cm-es darabot, ami középen lyukas, és addig tegyem azt oda a teló belsejébe, akkor nem koppan le, mert elég szilárd az a kis gumidarab, de rugalmas is.

szerintetek jó ötlet ideiglenesen? vagy akár végleg?

#91
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

Hi
Lenne egy kérdésem. Rst capa t5-ös villám van és már a másfél évnyi használattól a rugója eléggé bepuhult (vagymi). A probléma hogy az elsõ 2-3 centit könnyen veszi, túl könnyen is, utánna meg már nagyon kemény.
Mi lenne rá a megolás, ill lehet benne egyáltalán rugót cserélni?


az a villa sajnos ennyit tud...

nem tudsz vele mit csinálni
(vagy ha mégis az kb a villa értékének (3-4000Ft) a többszöröse)
A Paripa (Magellan Serpens): Blau - http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=3077

#92
CsorvaGep

CsorvaGep

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hi
Lenne egy kérdésem. Rst capa t5-ös villám van és már a másfél évnyi használattól a rugója eléggé bepuhult (vagymi). A probléma hogy az elsõ 2-3 centit könnyen veszi, túl könnyen is, utánna meg már nagyon kemény.
Mi lenne rá a megolás, ill lehet benne egyáltalán rugót cserélni?

#93
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Fórum etikett 1, pont.


A sebesség mindent megold.

 


#94
magnat1

magnat1

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
császtok rst omega t6 telóm van nagyon bejön!! szépen mozog nem kotyog nem csavarodik nem koppan jó az egész (1éve használom)
Szeretnék benne olajat cserélni!! de nem tudom hogyan kell:s
valaki vegyen fel msnre és segítsen PLS!!!! : trabiwrc@index.hu <<az msnem!

#95
pepe16

pepe16

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
hát én amúgy sem vagyok rst párti , és nem volt más lehetõségem , csak ez a teló , és kénytelen voltam ezt használni , de már mind1 , remélem a kona merevilla megteszi , amire szolgál :)

#96
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
mint ahogy a jelen eset mutatja. :)
mintha T5 Gila-val dobálták volna azokat...

semmilyen "funkcióval"nem rendelkezik amivel egy ugrálós villának illene.. :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#97
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
attól hogy street/dirt vázban van egy villa, nem feltétlen való arra.

#98
pepe16

pepe16

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
ezt a telót a vázamhoz kaptam (wheeler budy03 ) és elméletileg a kisebb dirtet és srteetet bírnia kelett volna , de amint látni nem bírta :D nem baj , most vettem egy kona merevillát , ami remélem jobban fogja bírni , és elsõ sorban könnyebb is

#99
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
vállnak hívják.

amúgy biztos hogy arra használtad, amire való?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#100
pepe16

pepe16

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
sziasztok
csak egy jótanácsot szeretnék nektek adni az rst t6 gila teleszkóppal kapcsolatban , mert nekem ilyenem volt , de fél évet bírt , és a vilanyak alatt amibõl a becsúszok is kijönnek az a rész 3 helyen tört el elég csúnyán , és azt szeretném tanácsolni , h aki teheti vegyen valami jobb márkát , és jobb minõséget