Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19035 hozzászólás a témában

#16801
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
sztem meg azért nagyban testalkat függõ is. -> én is keskenyebb kormánnyal érzem jobban a gépet..
de ha már erõkarról kell beszélni ott nagyon szorulhat a kcs, nem? :D

#16802
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Én széleskormány párti vagyok, szerintem kanyarokban jön ki az elõnye, nagyobb erõkar, stb, bár tökmindegy, megszokás kérdése, nekem még a 71 centis fsa-val se volt sok gondom, de most 67 széles lett és így tökéletes.

#16803
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

ertem en kala, hogy cc-s vagy, de miert kell 580-as kormanyt tenni arra a szerencsetlen geminire? :P a shiva valla majdnem szelesebb


a Syncros 62-es, csak a CC kormányaim 58-asak. Thez leírta, miért, mert használhatatlan a széles kormány igazából, csak végig egyenes lejtõre OK, vagy krúzerhez. Aláírásban lehet látni pl. egy gyári szélességû Azoniccal.. Na, az volt olyan, h hetente vágtam belõle, de még mindig túl széles volt (aztán ki is vágtam a fenébe, mert rossz is volt :) )
ez ON mert ilyen kerókkal nyomulunk ;)

#16804
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
egyetértek:)(a cc gépen én sem tom sokra használni a fentlevõ gondolom én 560-asat, fõleg hogy egyenes)
de autók között sajna menni kell.
valahogy budapest egy elég nehezen kikerülhetõ forgalmi akadály :grr:

na de ON!

#16805
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

a nagygépen 59-60 van, próbáltam, adtam 2 hetet a 68nak, de nagyon gáz volt.
a kicsin 55 centis pro taper van, elfelejtettem beleszálmolni hogy a flex korongjának is van szélessége...:)
a cc-re meg megy egy pro taper szintén, ott majd kiderül mekkora lesz.
nagyobb kormánnyal autók között hgoy fértek el?!

1, nem megyek autók közt
2, mivel nem egyforma szélesek vagyunk...: ) szal nekem a 60-62-es jó, az 56-os rohadt kényelmetlen....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16806
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás


580 még egyenes kormányból is gáz


nekem 60as egyenes van a cc bicón, mondjuk nincs is nagy tenyerem meg nem is vagyok egy nagy darab gyerek. próbáltam 58ast is, csak azon nem fér el a polaros bringakonzol+csengõ (városba, nemröhög:D)+kormányszarv+markolat+váltókar+fékkar úgy, hogy az kényelmes legyen. de a 60as pont jó.

#16807
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

nekem a cc bringán is 60 centi széles egyenes van, de csak azért mert nam találtam 62-est :)


a nagygépen 59-60 van, próbáltam, adtam 2 hetet a 68nak, de nagyon gáz volt.
a kicsin 55 centis pro taper van, elfelejtettem beleszálmolni hogy a flex korongjának is van szélessége...:)
a cc-re meg megy egy pro taper szintén, ott majd kiderül mekkora lesz.
nagyobb kormánnyal autók között hgoy fértek el?!

#16808
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem 650-es van a cc bringán :)
580 még egyenes kormányból is gáz

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#16809
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

mar en is leszoktam a 700-asrol, de azert ez a nagyon keskeny meg mindig zavarja a szemem. cc-re jo a keskeny, meg nyilvan street trukkozesre is, de a gemini+shiver kombo az leginkabb egyikse ezek kozul ;)

nekem a cc bringán is 60 centi széles egyenes van, de csak azért mert nam találtam 62-est :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16810
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mar en is leszoktam a 700-asrol, de azert ez a nagyon keskeny meg mindig zavarja a szemem. cc-re jo a keskeny, meg nyilvan street trukkozesre is, de a gemini+shiver kombo az leginkabb egyikse ezek kozul ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#16811
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szélesebb kormány maradjon a krosszmotorosoknak;)

lehet hogy egyenesen sokkal jobban meg lehet tartani szélesebb kormánnyal, de kanyarodni és trükközni ne kelljen vele...
truckdriver rulz.

#16812
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ertem en kala, hogy cc-s vagy, de miert kell 580-as kormanyt tenni arra a szerencsetlen geminire? :P a shiva valla majdnem szelesebb
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#16813
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

én nem válogatok, hanem tesztelek - ez a dolgom :wtf:
saját villával meg -Te is tudod-, hogy 4 éve ugyanolyan villával megyek.

de gyere kötözközj 'aze ;)

nem a tesztelésre értettem.
és nem is a villára :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#16814
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás



elcsé: te szerintem ne szövegeljél nekem, még jobban válogatsz mint én :)


én nem válogatok, hanem tesztelek - ez a dolgom :wtf:
saját villával meg -Te is tudod-, hogy 4 éve ugyanolyan villával megyek.

de gyere kötözközj 'aze ;)

#16815
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
mitöl van hogy nem látom a képeket!valaki dobjon egy linket,kíváncsi vagyok!!

mjad rakok föl képet,de egylõre monszun éghajlat van nálunk de majd kimerészkedek lõni pár képet

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#16816
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
émmeg azt nem,h miért itt?

ma megyek a bicikliért,holnapra megpróbálok feltolni képeket :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#16817
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
rob telótopikban válaszoltam /igazad volt Triple/ :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16818
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Most lehet egy kegyetlen temat fogog megböngeszni ( kb. 2 pohar bor utan)
es egy Francia-Nemet hetvege utan.
Mi rengeteg km lepödörtünk Tech.+ kondi terepen a hetvegen es snki sem volt olyan allapotban,hogy megmongya az ö kb. 3-4kg hadtail jobb es könyeb volt mit az en "Pionir " om.

Szoval a forumba vitatot cucokat kihasznali nem csak akarat kell! Hanem egy allat is!


érzem, hogy itt valami üzenet bújik meg, de lefordítanád, úgy hogy én is értsem?
tényleg érdekel.

#16819
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Ezek szerint a geoval minden o.k.
En nemszeretnek se gumit, se többi cucot eladni!

Most lehet egy kegyetlen temat fogog megböngeszni ( kb. 2 pohar bor utan)
es egy Francia-Nemet hetvege utan.
Mi rengeteg km lepödörtünk Tech.+ kondi terepen a hetvegen es snki sem volt olyan allapotban,hogy megmongya az ö kb. 3-4kg hadtail jobb es könyeb volt mit az en "Pionir " om.

Szoval a forumba vitatot cucokat kihasznali nem csak akarat kell! Hanem egy allat is!

#16820
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a suly nem kifejezett lényeg, jön az eggbeater és visszaállunk a "régi" rendre.
még mindig jó vagyok a 12.5kg biciklimmel :) mások merev vázzal érnek el ilyen súlyt.

gumi ügyben csak olyanra cserélek, ami vastagabb ÉS könnyebb is egyben. ugy tûnik continental speed king lesz belõle.
a nyeregbõl meg nem adok, volt szerencsém egy flite TT-t próbálgatni, kényelmesnek kényelmes, de annyira nem, hogy 20 ezret áldozzak rá. nekem nem ér meg ennyit 150 gramm. nem versenyzem, szóval nem 20km-en kell kényelmesnek lennie a nyeregnek.
sok minden máson is lehetne könnyíteni (a hátsóagy például tömör tengely + acélcsavaros, az átalakitással együtt 445 gramm + anyák) de itt képbe jön az anyagi tényezõ az elérhetõség és én, mint kiszámíthatatlan faktor.

az egész módosítgatással amugy azt szeretném elérni, hogy a szögek válozatlanok maradjanak, de a közepe lentebb kerüljön pár mm-rel. most 356mm magasan van a közepe. a bullitom alig volt magasabb, pedig az 178-at mozgott, és egy boxxer volt az orrában....
tehát minden kényelmes, csak a súlypontom magasan van.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.