Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#10721
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
nem az a géppuskahangú, hatkalapácsos?
(olyan nekem is van, klassz darab :) )

edit: ilyen
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10722
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
azt elárulnád rabbit hogy hátul milyen b+ agyad van?
mert én b+ heliumon gondolkozok egy uj kerék építése ügyén :) az viszont ha minden igaz alu rotoros.

#10723
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nem thru-boltra gondoltam, hanem a hagyományos méretû tengellyel készített változatokra.
http://www.dtswiss.c...WS/RWS-MTB.aspx - acél
http://www.dtswiss.c...-MTB-titan.aspx - titán

A villán a fék merevsége tekintetében szerintem sokat számit a PM-s rögzítés is.


#10724
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.050 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Köszönöm az elismerõ szavait mindannyitoknak, jó fejek vagytok, tényleg.
Igyekszem minden felmerülõ kérdésre reagálni, illetõleg érdemi információkkal is szolgálni.

Elõször is, VV, igazad van, de még jól mûködik ez a „kereplõs” B+ agy. Acélrotoros, de így is 342 g. Én még a régi Shimano agyakon nõttem fel, ahhoz képest.... Majd egyszer.
Viszont érdekes kérdés, hogy merevvázban van-e szükség Thru Bolt-ra (hátul)? Pláne 160-as tárcsánál. Nekem most ezen az elsõ próbakörön a hátsófék meg sem nyikkant, ami szerintem a rendes belsõ mechanikás húzózárnak (csak flanc az XTR) és az új váz merevségének köszönhetõ. Egyértelmûen jobb ezen a platni, mint a KTM-en.

Új SID. Reba Teamrõl váltottam rá, ahhoz hasonlítva olyan ez, mint annak egy luxus változata, az állító, kupakok, váll (ahogy egybesimul a vázzal), még a bowdenbekötés szempontjából is. Több rugalmasságot én nem éreztem, viszont a fék sokkal jobb rajta (de lehet, hogy ehhez a Thru Bolt is kellett). Tömege vágva 1 496g volt, bõ száz grammal kevesebb a Rebánál. Szerintem ez gyakorlatilag csak annyi, hogy a SID-et nem lehet 115 mm-re kihúzni.
Most 115 psi-n használom alul-felül a ~73 kilómhoz, alapban a 20%-ra ül. Mozgása? Hasonlóan Assasinbug írt a nyeregrõl: le-le kell pillantani, hogy tényleg ott van-e? :)

Láncvédõ: házi gyártmány, egy csík 14A-s belsõbõl és fekete szigetelõbõl áll. 34g, tisztítható, nem csúszik el soha, elfér a gumi mellett. Az õsidõkbõl, régi ördögbot építõ hagyományokon alapszik tán.

Komplett súly: mindent külön lemértem levélmérleggel, így excelben szummázva, menetkészen 10 318g, ezt a fürdõszobai mérleg is "igazolta".

Ja, igen Kisherceg: tudod, karbonbetegség. Matyiéról sem hallok sokat mostanában.

#10725
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
Tegnap összepiszkoltuk;) Élõben sokkal szebb!
Õ nem ázott el, de én igen:-/
Az elsõ agyban nem sima gyz van, hanem ilyen:
http://www.dtswiss.c...-thru-bolt.aspx
thru bolt, 9mmes átmenõtengely...
SID mozog rendesen, kanyarodik simán, sztem nincs ott gond a merevségel.
karbon? nem. miért? csak. Azt hiszem így lehetne röviden összefoglalni...
Súlyra meg kamuzott vmit, de annyi biztos nincs, mert nagyon könnyû;)
(még 2 számjegyû)
ja és a nyereg az hihetetlen kénylemes, semmi extra nincs rajta, egyszerûen nem tûnik fel, h ott van.

#10726
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

Kész lett


És ez szó szerint igy van :) Nagyon komoly setupot sikerült összehoznod a gépre:clap: Le a kalappal, gratulálok. És mihamarabb sarazd össze rendesen:)

#10727
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Én beneveztem volna egy Storck Rebel Carbonra. Ilyen setup megérdemel egy csúcs vázat.

#10728
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tudod a jobbaknak... ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10729
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Thomson Masterpiece? ehh ;) szép

#10730
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
szép bicaj, de ez a "kommersz" merida váz jobb lesz mint a karbon ktm volt? :chin:

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10731
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
gyönyörû bringa, elit setup.. Magura villában nem gondolkodtál?

gRAT!

#10732
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Komoly lett ez a Merida...
A láncvédõt nem tudtam kinézni, hogy mi lehet?

#10733
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
engem is érdekelne a SID...
mennyire merev az, mert látom a 180-as a pizza rajta

#10734
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
ja igen egy súlyadattal megdobhatsz minket bátran ;)

és még megkérdezhetném hogy az uj SID hogy muzsikál? :)

#10735
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
nagyon szép lett a bringa ;)
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#10736
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Gyönyörû és nagyon igényesen összeállított bicaj! Legyen sok örömed benne! Összsúlya mennyi lett?

#10737
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Gratula. Sokáig épült, de megérte várni rá. Végre épített bringán is látok Matchmaker fékkar/váltókar rögzítést, és mindjárt fullos kiépítésben.
DT gyorszár hátra, és teljes az összhang. Igaz nem mérik olcsón, de van belõle titán is.:D


#10738
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.050 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Köszönöm.

Szürke matrica: a piros lakk alatti végre (a rebán is utáltam a sima matricát)

Dt gyorszár: nem is gondoltam rá. Az elsõ 9mm-es, azért Dt.

Ultimate: átmentett cucc, így kb.1200-at mentem már vele. Most az új alumínium alapos betéteket tettem bele. Nagyon tetszik, a szervízelhetõsége is példás (a gyári kittel). Szerintem nem bánod meg.

Reba? Ez PM-es végre.:)

#10739
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Kész lett:
http://picasaweb.goo...dras/Merida2008


aztahûha... gyönyörû. mondjuk sid helyett reba talán. másba nem lehet belekötni. fõleg, hogy a kedvenc xtr karom van rajta...

#10740
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Kész lett:
http://picasaweb.goo...dras/Merida2008


Ütõs, szép bringa lett, gratulálok hozzá! :clap: Fék eddig hogy szuperál? Ultimate fékkel szemezek...