Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#801
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

 

 

A Ritchey egyébként nem különösebben drága váz. Vagy inkább mondjuk úgy, van nála drágább is.

 

Modern: geometria (bár ez szerintem vicces egy dolog), kerékméret, tud fogadni tapered villát. De annyira azért nem "modern" szerencsére, hogy ne menetes középcsapágyat fogadna. :P

 

Nálam a Ritchey váz a hátsó tengely hiánya miatt lett elvetve, a többi dolgot tekintve nekem tetszik!

Ez egy kicsit modernebb :)

http://www.ninerbikes.com/sir9



#802
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

Igen.

 

Ez amolyan hitbéli vita, mint pl a Nikon vs. Canon, ízlés dolga ki mit szeret. Én is jártam sok évet acéllal, aluval, titánnal, karbonnal, nálam minden tekintetben a karbon nyert. Próbálj ki egy karbont ha még nem tetted, szerintem tetszeni fog.

 

Amúgy nagyon tetszenek nekem is az acél vázak de pont a Ritchey-nél mondtam azt, hogy egy tömegcikkért annyi pénzt elkérni...háááát, nagyon acél-szerelmesnek kell ahhoz lenni ha ezt megveszi valaki. Tudom, ma már az acél a ritkaság és ennek meg is kérik az árát. De pl nemrég volt a Bikefun-nál akcióban a Ritchey váz, ki lehet fogni jó vételeket.

 

 

A "modern" alatt nem teljesen értem mire is gondolsz. Főleg egy acél váznál.

 

ja-ja, hitbéli kérdésekről nem vitázunk. :) biztosan tetszene nekem is a karbon, de amiket eddig láttam, egyiknél sem éreztem azt, hogy "kell nekem egy ilyen váz/bringa". előbb-utóbb ki is próbálok egyet, anélkül butaság lenne bármi továbbit mondanom. :)

 

A Ritchey egyébként nem különösebben drága váz. Vagy inkább mondjuk úgy, van nála drágább is.

 

Modern: geometria (bár ez szerintem vicces egy dolog), kerékméret, tud fogadni tapered villát. De annyira azért nem "modern" szerencsére, hogy ne menetes középcsapágyat fogadna. :P


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#803
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En kb 3 evente cserelem... mindig kitalalnak vmi, amitol nem erdemes a regit tovabb ragozni. Es kb ez az a kor, hogy a jo arban vasarolt bringad jo meg vetelnek tunik az aktualis evrolevre dragabb modellek mellett.

#804
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Hunor?

 

Igen.

 

nem képzelek semmit sehová, egyszerűen volt már pár acél (és persze alu is) vázam, volt közöttük érzékelhető különbség. persze, "vakon" nem biztos, hogy mindegyiket azonosítani tudnám, de volt olyan, amit biztosan felismernék a viselkedéséről. szóval nincs itt semmiféle csodavárás, csak egyszerű kíváncsiság.  ...és most jöhet a szokásos "a guminyomás többet számít" szöveg. ;) aki ezeket a különbségeket nem érzékeli, nos... szerencsés ember, neki a legolcsóbb is teljesen jó lesz, rengeteget spórolhat. :)

 

azt az "értékelést" vagy inkább FB posztot én is olvastam. nem is vitatkoznék vele, két dolog miatt sem: egyrészt a benne szereplő darab ennek a váznak az első generációja volt, másrészt bármit tönkre lehet tenni. (ha nem tévedek, egy nagyra és nehézre nőtt tekerő egy vészfékezéssel adta meg neki a kegyelemdöfést, ami olyan szépen feltekerte a papucsot)  azt is tudom, hogy ez is csak egy taiwanon vagy akárhol bérmunkában készült váz, nem Ricsi bácsi varja a garázsban. (nem mintha attól jobb/szebb/etc lenne) szóval nagy világösszeomlásra nem kell felkészülnünk e tekintetben. a vázépítőmesterről meg annyit, hogy teljes mértékben megértem a nézőpontját, de azért az vitathatalan, hogy jellemzően a "sz@r" tömeggyártott acélvázak is jópár évig használhatóak. :) egyébként én is forgatom a fejemben, hogy előbb-utóbb rendelek tőle, de valahogy mindig közbejön valami, amit még ki "kell" próbálni előtte. :)

Ez amolyan hitbéli vita, mint pl a Nikon vs. Canon, ízlés dolga ki mit szeret. Én is jártam sok évet acéllal, aluval, titánnal, karbonnal, nálam minden tekintetben a karbon nyert. Próbálj ki egy karbont ha még nem tetted, szerintem tetszeni fog.

Amúgy nagyon tetszenek nekem is az acél vázak de pont a Ritchey-nél mondtam azt, hogy egy tömegcikkért annyi pénzt elkérni...háááát, nagyon acél-szerelmesnek kell ahhoz lenni ha ezt megveszi valaki. Tudom, ma már az acél a ritkaság és ennek meg is kérik az árát. De pl nemrég volt a Bikefun-nál akcióban a Ritchey váz, ki lehet fogni jó vételeket.

 

 

az emlegetett döglött ricsi váz a tied volt? ha igen megértem a nem túl jó véleményt, valószínű én sem vélekednék róla szebben:) de így hogy nálam nulla gond két év folyamatos használat után, csak annyit mondanék h sajna  belenyúltál a sz**ba :) láttam nálad a középcsapágynál is repedt..


na így születnek a városi legendák;) v próbáltad már? ;)

egyébként meg valamit valamiért, a 2.2kg nak nyilván ára van. lehet nem 20 év múlva mész vele "orvoshoz" hanem 10.. de legalább építhető belőle egy viszonylag könnyű "modern" monti, ha unod már az alut v karbont

Nem az enyém volt.

Én úgy látom magam körül, ma már senki nem vesz 20 évre bringát. De még 10 évre sem. Ez lehet az átkozott fogyasztói társadalom vagy bármi egyéb, de kb mindenki lecseréli ezért/azért kb 5 évente a bringáját. Most nyilván az új, nagyobb kerékméretek miatt cserélnek sokan.

A "modern" alatt nem teljesen értem mire is gondolsz. Főleg egy acél váznál.


Marci

#805
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

egy ilyet egyszer szívesen kipróbálnék! kíváncsi vagyok, mennyiben más, mint a unit, vagy az eddigi (acél)vázaim.

 

ha sopron fele jársz dobj egy üzit;)

 

Szerintem semmiben. Nem kell ezek mögé a nagy nevek mögé semmi csodát elképzelni.

Ha meg idézném egy vázépítő-javító mester értékelését erről a vázról, egy világ omlana össze benned.

 

az emlegetett döglött ricsi váz a tied volt? ha igen megértem a nem túl jó véleményt, valószínű én sem vélekednék róla szebben:) de így hogy nálam nulla gond két év folyamatos használat után, csak annyit mondanék h sajna  belenyúltál a sz**ba :) láttam nálad a középcsapágynál is repedt..

a trikoloros verziónál a csúszúpapucsaé volt gond ez tény, de ez hálaisten lekerült 2015 től.

egyébként van egy helyi bringaboltos gyerek  akiről tudom hogy előszeretettel látogatja egy trikoloros ricsivel a soproni dh pályát minden probéma nélkül

 

 

Én is láttam nála a képeket :) gondolom könnyű váz, esetleg nem a legmívesebb technikával összerakva, így nem túl masszív :)

 

na így születnek a városi legendák;) v próbáltad már? ;)

egyébként meg valamit valamiért, a 2.2kg nak nyilván ára van. lehet nem 20 év múlva mész vele "orvoshoz" hanem 10.. de legalább építhető belőle egy viszonylag könnyű "modern" monti, ha unod már az alut v karbont


mayor módosította - 2017. augusztus 31. - 23:33

ritchey p29er custom


#806
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.293 hozzászólás

21_5912.jpg

 

hellyel-közzel összeraktam a régi vázam,az itthon talált alkatrészeimmel. :) a vázat még 2000-ben csináltattam magamnak a http://www.papkerekpar.hu/ -nál. a villa Columbus slx,a váz meg Reynolds 531-es csövekből van. aránylag könnyű. 1800 gramm környéke a váz. festéstől függően +/- néhány gramm. 0,8-0,5 mm-es falvastagságúak a csövek. csak azért tudom,mert amikor rendeltem,megmutatták a nyers csőkészletet,és ott rá volt írva a csövekre. :) nagyrészt campa cuccok vannak rajta. ami cserés lesz az a shimano RX100-as első váltó. ezzel sajna nem működik a 10-es rendszer megfelelően. ami érdekessége a bringának,h 10-es campa record kormányvég váltókarokat használtam fel a váltáshoz. az alsó csövön kaptak helyet,felhasználva egy régi 8-as campa váltókarom ütközős alátétjeit. a kormányvégen menőbb lett volna,de a bovden súrlódás miatt nem tudtam beállítani a váltót. ami még nem campa: FSA duron kormány csapi,és az első agy is RX100-as. ezek vlszínűleg maradnak. ebben az állapotában a bringa kb 9,4 kg. 


  • Kisherceg és vittore30 kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#807
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

Szerintem semmiben. Nem kell ezek mögé a nagy nevek mögé semmi csodát elképzelni.

Ha meg idézném egy vázépítő-javító mester értékelését erről a vázról, egy világ omlana össze benned.

 

nem képzelek semmit sehová, egyszerűen volt már pár acél (és persze alu is) vázam, volt közöttük érzékelhető különbség. persze, "vakon" nem biztos, hogy mindegyiket azonosítani tudnám, de volt olyan, amit biztosan felismernék a viselkedéséről. szóval nincs itt semmiféle csodavárás, csak egyszerű kíváncsiság.  ...és most jöhet a szokásos "a guminyomás többet számít" szöveg. ;) aki ezeket a különbségeket nem érzékeli, nos... szerencsés ember, neki a legolcsóbb is teljesen jó lesz, rengeteget spórolhat. :)

 

azt az "értékelést" vagy inkább FB posztot én is olvastam. nem is vitatkoznék vele, két dolog miatt sem: egyrészt a benne szereplő darab ennek a váznak az első generációja volt, másrészt bármit tönkre lehet tenni. (ha nem tévedek, egy nagyra és nehézre nőtt tekerő egy vészfékezéssel adta meg neki a kegyelemdöfést, ami olyan szépen feltekerte a papucsot)  azt is tudom, hogy ez is csak egy taiwanon vagy akárhol bérmunkában készült váz, nem Ricsi bácsi varja a garázsban. (nem mintha attól jobb/szebb/etc lenne) szóval nagy világösszeomlásra nem kell felkészülnünk e tekintetben. a vázépítőmesterről meg annyit, hogy teljes mértékben megértem a nézőpontját, de azért az vitathatalan, hogy jellemzően a "sz@r" tömeggyártott acélvázak is jópár évig használhatóak. :) egyébként én is forgatom a fejemben, hogy előbb-utóbb rendelek tőle, de valahogy mindig közbejön valami, amit még ki "kell" próbálni előtte. :)


Kisherceg módosította - 2017. augusztus 30. - 09:00

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#808
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Hunor?

 

Én is láttam nála a képeket :) gondolom könnyű váz, esetleg nem a legmívesebb technikával összerakva, így nem túl masszív :)



#809
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Hunor?


Szerintem semmiben. Nem kell ezek mögé a nagy nevek mögé semmi csodát elképzelni.
Ha meg idézném egy vázépítő-javító mester értékelését erről a vázról, egy világ omlana össze benned.



#810
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

egy ilyet egyszer szívesen kipróbálnék! kíváncsi vagyok, mennyiben más, mint a unit, vagy az eddigi (acél)vázaim.

Szerintem semmiben. Nem kell ezek mögé a nagy nevek mögé semmi csodát elképzelni.

Ha meg idézném egy vázépítő-javító mester értékelését erről a vázról, egy világ omlana össze benned.


Marci

#811
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

a kiegeszitok is masok, nem csak a kerekszett, valtas, etc.

 

Nem figyeltem mert eddig ezeket "minden" bringámban cseréltem a kedvenc Thomson és Syntace darabokra. 

 

A Ritchey P-29er nagyon zsivány!



#812
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

CXXCq1o.jpg

 

egy ilyet egyszer szívesen kipróbálnék! kíváncsi vagyok, mennyiben más, mint a unit, vagy az eddigi (acél)vázaim.


  • Alex007 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#813
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a kiegeszitok is masok, nem csak a kerekszett, valtas, etc.



#814
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

És tényleg, igazad lehet :)

Elkerülte a figyelmemet, hogy a 7.9 és a 6.9 Pro Race WMN az karbon csövet kapott, de a férfi 6.9 Pro Race még alut. 

 



#815
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem csereltem :)



#816
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

canyon exceed cf sl 7.9 2017

 

csere:

rocket ron  + thunder burt addix speed gumik

esi racers edge markolat

cosine race carbon nyereg

 

ippen 10kg alatt :) 9.95kg

 

shimano xtr race pedal

elite cannibal kulacstarto

garmin edge 520

 

igy 10.4kg

 

 

 

Szép! 

A nyeregcsövet is cserélted! :)



#817
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

CXXCq1o.jpg


  • karakoram és Kisherceg kedveli ezt

ritchey p29er custom


#818
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

es itt a tesoja :) ezen baromi sokmindent csereltem (feleslegesen), a legutobb a karbon kormany (easton 70) kerult ra, illetve a konnyu xc bringa apropojan, lightosabb gumit raktam ra (schwalbe g-one speed tubeless). amugy tul nagy volt mar az atfedes a ket bringa hasznalata kozott - marad az aszfalt es a lightosabb foldut. teljesen azert nem akartam elvagni magam a tereptol.

 

8.7kg, tartozekokkal 9.2.

 

gLK1yOa.jpg

oktHFhv.jpg

 

 


  • karakoram kedveli ezt

#819
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

canyon exceed cf sl 7.9 2017

 

csere:

rocket ron  + thunder burt addix speed gumik

esi racers edge markolat

cosine race carbon nyereg

 

ippen 10kg alatt :) 9.95kg

 

shimano xtr race pedal

elite cannibal kulacstarto

garmin edge 520

 

igy 10.4kg

 

ZEUymYe.jpg


arn módosította - 2017. augusztus 27. - 16:42

  • karakoram, dzsonhee, mayor és 1 további fórumtag kedveli ezt

#820
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

kicsit irigykedem :D

(az Inbrednél a gyártó asszem 2,4-et állít, de ha valóban akkorát tennék bele, nem forogna el a kerék)


ZolkoW módosította - 2017. augusztus 21. - 08:53