Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#781
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Szep! Sulyra mennyi lett? Eleg jol belelendultel a grammozasba :)

arn módosította - 2017. szeptember 13. - 20:22


#782
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Nagyon jól néz ki, biztosan remek paripa (még ha nincs is rajta Shimano akkor is :P  :))!

Nagyobb képek nincsenek valamerre?

Vannak. Épp most töltöttem fel őket a mosás után:
https://photos.app.g...IU66xH0jsBGtkB3



#783
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Nagyon jól néz ki, biztosan remek paripa (még ha nincs is rajta Shimano akkor is :P  :))!

Nagyobb képek nincsenek valamerre?



#784
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Kész!
Teljesen shimano mentesen :D


20170913_140149.jpg

20170913_152002.jpg

 


  • karakoram kedveli ezt

#785
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

Köszi. :-)

Holnap kap egy 400 mm-es Ghost karbon nyeregcsövet. Ha ezzel sem tudom az ideális beállításokat elérni, akkor elválunk egymástól. Még hajlandó leszek egy bg beállítást megejteni.

Egyébként 0 km-nél a villa, a nyereg és a gumik mindjárt mentek a levesbe. Mondjuk s nyergen kívül még minden megvan. :-D

 

nem hangzik jól. :( kicsi? vagy mi a gond vele? így kép alapján nem tűnik úgy, mintha rossz méret lenne. )


  • sisqo kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#786
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

BBB, jó ez a canga, gratula hozzá! :) Mi is voltunk a Római fürdőnél a nyarán, de gyalog... :/

Köszi. :-)

Holnap kap egy 400 mm-es Ghost karbon nyeregcsövet. Ha ezzel sem tudom az ideális beállításokat elérni, akkor elválunk egymástól. Még hajlandó leszek egy bg beállítást megejteni.

Egyébként 0 km-nél a villa, a nyereg és a gumik mindjárt mentek a levesbe. Mondjuk s nyergen kívül még minden megvan. :-D

TripleB módosította - 2017. szeptember 07. - 22:30

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#787
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

BBB, jó ez a canga, gratula hozzá! :) Mi is voltunk a Római fürdőnél a nyarán, de gyalog... :/

 

 

marton, Tig: Nem volt még (sőt még nem is mentem ilyennel) karbon vázam. Persze ez is érdekelne. Viszont megvenni egyszerre csak egyet veszek, legutóbb megint nem karbont sikerült :D Hiába, ha az acél tetszik, mit lehet tenni...

Amit Tig írt, azzal nem vitatkoznék, alapanyagtól függetlenül lehet merev vagy éppen kolbász vázat is összehozni (bizonyos határokon belül), persze mindig valami más jellemző(k)nek a rovására. Ugyanazon anyagból (ugyanazon? ne felejtsük, hogy acél és acél alapanyag között is van különbség) is születnek egészen másfajta "érzetet" nyújtó vázak. Pont ezért a titánt sem írnám le. Az alapanyag kérdése talán nem is olyan fontos. A felhasználói elvárások úgyis eldöntik, melyik váz lesz az, ami hozza az elvárt jellemzőket. Az, hogy az éppen acél, alu vagy karton, mellékes. Kivéve, ha valakinek - mint nekem - szempont, hogy "vasból legyen".

 

marton: Igen, én vagyok itt az egyik holdkóros, aki minden apróságot megérez (vagy legalábbis úgy képzeli - éljen a placebo :D ). 

 

karakoram: A Niner-t linkelni nem volt szép dolog. Tudtam róla, hogy létezik, de jobb volt úgy, hogy nem láttam csak egyszer.  Ezt most mért kellett? :D :D :D


Kisherceg módosította - 2017. szeptember 07. - 12:49

  • TripleB kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#788
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Katt a nagyobb képért.

929IMG_20170827_080632_tn.jpg216IMG_20170827_082821_tn.jpg933IMG_20170829_170146_tn.jpg


TripleB módosította - 2017. szeptember 06. - 20:01

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#789
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Most így visszagondolva kis életemre, a legnagyobb zsákutcám a titán volt. Jó, nem érdekel a versenyzés de hogy ott mennyi energiád megy veszendőbe, az valami csodálatos. Olyan rugalmas volt, hogy mikor tekeréskor lenéztem, láttam az első váltóban hullámzani a láncot. :D Mindegy. De soha többé.

A legmeglepőbb utána az alu Magellan Pyxis vázam volt. Na, az már merev volt (a karbonig azt hittem :P ) de meglepő módon egyáltalán nem éreztem fájóan merevnek, kényelmetlennek. (a karbonig)

Bikertigger ! A most olvasható Kross alu/karbon tesztben szereplő bringákról beszéltél ?

nem, nem olyanra nem ülök :)

 

ők vótak :

 

https://superiorbike...ighlight-yellow

 

https://superiorbike...-white-team-red

 

még érdekes lenne egy team verzióval összevetni. az is más karbon, mint a 969.

 

https://superiorbike...-white-team-red


  • TripleB kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#790
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

ellenben így kijelentve hogy a karbon komfortos azért nem 1értelmű.

nekem életem legkényelmetlenebb és legkényelmesebb váza is karbon volt. nem merném azért egy az egyben mert kerékméret különbség is volt, a büntetőpad az 26-o volt. de akkoriban a lista élén (komfortot tekintve) a szkandium kona volt (jó acéllal és titánnal nem volt dolgom, vasból kona smokeról tudnék az kb a mostni vizcső magellan craterem kényelmetlenségével ekvivalens kb).

de érdekes volt mostanság 2 egyébiránt milliméterre azonos, tök egyforma felszereltségű csak anyagban eltérő bringát tesztelgetni (könnyú alu vs karbon). a karbon úgy érezhetően sokkal komfortosabb, hogy még számomra érezhetően (nem vagyok erős ) is sokkal bivalyabban indul meg és precízebben irányítható mint az alu. és ez a karbon volt a listavezető a kényelemben eddig amikkel dolgom volt közül.

Most így visszagondolva kis életemre, a legnagyobb zsákutcám a titán volt. Jó, nem érdekel a versenyzés de hogy ott mennyi energiád megy veszendőbe, az valami csodálatos. Olyan rugalmas volt, hogy mikor tekeréskor lenéztem, láttam az első váltóban hullámzani a láncot. :D Mindegy. De soha többé.

A legmeglepőbb utána az alu Magellan Pyxis vázam volt. Na, az már merev volt (a karbonig azt hittem :P ) de meglepő módon egyáltalán nem éreztem fájóan merevnek, kényelmetlennek. (a karbonig)

Bikertigger ! A most olvasható Kross alu/karbon tesztben szereplő bringákról beszéltél ?


Marci

#791
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Karakoram, tök jó, nekem speciel tetszik a "fekete özvegyed"! :D

Ha alkalmad lesz rá, a villát lemérnéd?

 

off.

Mintha láttalak volna reggel a HHH-n a szemem sarkából, a CX-gépemet ahogy épp rugdaltam fel, aszfalton.

Köszönöm. 

Persze le fogom mérni a villát ha a kezemben lesz, de az nem most lesz. Első nekifutásra a régi Terralogic-os villámat bele szerettem volna tenni de elvetettem az ötletet.   

 

off

Igen én voltam, már a 2. kanyarom volt és késében voltam ezért gurultam aszfalton le. Nem nagyon akaródzott ma elhagyni az erdőt és dolgozni..... :rolleyes:



#792
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.304 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Karakoram, tök jó, nekem speciel tetszik a "fekete özvegyed"! :D

Ha alkalmad lesz rá, a villát lemérnéd?

 

off.

Mintha láttalak volna reggel a HHH-n a szemem sarkából, a CX-gépemet ahogy épp rugdaltam fel, aszfalton.



#793
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Jo lett, tarcsakat csak azert csereltel, mert voltak? :) Mi lett a vege sulyban (pedal nelkul).

 

Köszi.

Mindent száműztem ami Sram, kivétel a sor és a lánc (ugyanitt GX cuccok eladók :) ).

Így ahogy látod a nehezebb gumikkal, TL átalakítással, pumpa nélkül :), pedállal 10.17 kg.



#794
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A Niner bringára gondolsz?

Igazából mindegy is mert a project321 megoldással "mindenbe" bemegy a Lefty. Hozzá egy Syntace FlatForce stucni és a geo is jó marad. Inkább az lehet a gond, hogy az duplavállas villa és bírja-e a váz. 

 

Ide rendes és terepen fotózott képpel akartam feltenni az új bringámat de ha már a Lefty is szóba került publikálom a rossz képekkel. A feleségem mikor így egyben meglátta azt mondta, hogy a gép üvölt egy Lefty villáért :)

Nem merek aplikálni bele, pedig nagy kedvem lenne hozzá. 

Részletek az alaktrészekről: http://forum.bikemag...n/#entry1230350

 

 

 

nem akarok sokat offolni, de nem is gondoltam rá, hogy maga a Lefty villa adapterezhető más csőhöz is... igazából eléggé merevvilla hívő vagyok, de ez az egyetlen, ami meg szokta dobogtatni a szívem, mikor aprón látom. Mindenesetre ha csináltatnék egyedi vázat, nekem a másfeles fejcső sokkal logikusabbnak tűnik, mint a kúpos, a kúpost csak nagyüzemben lehet gazdaságos gyártani, stb..



#795
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jo lett, tarcsakat csak azert csereltel, mert voltak? :) Mi lett a vege sulyban (pedal nelkul).

#796
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

A Niner bringára gondolsz?

Igazából mindegy is mert a project321 megoldással "mindenbe" bemegy a Lefty. Hozzá egy Syntace FlatForce stucni és a geo is jó marad. Inkább az lehet a gond, hogy az duplavállas villa és bírja-e a váz. 

 

Ide rendes és terepen fotózott képpel akartam feltenni az új bringámat de ha már a Lefty is szóba került publikálom a rossz képekkel. A feleségem mikor így egyben meglátta azt mondta, hogy a gép üvölt egy Lefty villáért :)

Nem merek aplikálni bele, pedig nagy kedvem lenne hozzá. 

Részletek az alaktrészekről: http://forum.bikemag...n/#entry1230350

 

DSC08744_zpszqobtb42.jpg

DSC08745_zpsbelxyglz.jpg


karakoram módosította - 2017. szeptember 06. - 10:52


#797
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nálam a Ritchey váz a hátsó tengely hiánya miatt lett elvetve, a többi dolgot tekintve nekem tetszik!

Ez egy kicsit modernebb :)

http://www.ninerbikes.com/sir9

 

Ettől kedvem lett utánajárni, "Hunor" András mennyiért is készítene nekem full vázat (egy fél vázam van tőle, javítás okán) :)

Asszem, minden tetszik. Fejcső, hátsó pacsker.. ebbe belemegy Lefty is, ugye?



#798
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Mindenbol lehez szuperkenyelmes, es deszkabringat is csinalni, inkabb mondjuk ugy, hogy mindegyik anyagnal mashol van a komfort-suly-merevseg-tartossag kompromisszum.

arn módosította - 2017. szeptember 06. - 06:35


#799
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ok ! Meggyőztetek, az acél is tud modern lenni. Ez a Niner tényleg szép egy jószág.

Kisherceg ! Talán te említetted a gumiknál, hogy te még a hangyafasznyi kis különbségeket is megérzed a bringán. (de bocs ha nem te voltál) Akkor főleg kíváncsi lennék a véleményedre, teccik-e a karbon menetkomfortja, merevsége.

A középcsapágyban tök igazad van, ez a pressfit-f@szság nem a tartósság kedvéért születhetett.

bár csak belepofázok de Hercegünk szerintem annyit nem karbonozott.

 

ellenben így kijelentve hogy a karbon komfortos azért nem 1értelmű.

nekem életem legkényelmetlenebb és legkényelmesebb váza is karbon volt. nem merném azért egy az egyben mert kerékméret különbség is volt, a büntetőpad az 26-o volt. de akkoriban a lista élén (komfortot tekintve) a szkandium kona volt (jó acéllal és titánnal nem volt dolgom, vasból kona smokeról tudnék az kb a mostni vizcső magellan craterem kényelmetlenségével ekvivalens kb).

de érdekes volt mostanság 2 egyébiránt milliméterre azonos, tök egyforma felszereltségű csak anyagban eltérő bringát tesztelgetni (könnyú alu vs karbon). a karbon úgy érezhetően sokkal komfortosabb, hogy még számomra érezhetően (nem vagyok erős ) is sokkal bivalyabban indul meg és precízebben irányítható mint az alu. és ez a karbon volt a listavezető a kényelemben eddig amikkel dolgom volt közül.


Bikertigger módosította - 2017. szeptember 06. - 00:18

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#800
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Ok ! Meggyőztetek, az acél is tud modern lenni. Ez a Niner tényleg szép egy jószág.

Kisherceg ! Talán te említetted a gumiknál, hogy te még a hangyafasznyi kis különbségeket is megérzed a bringán. (de bocs ha nem te voltál) Akkor főleg kíváncsi lennék a véleményedre, teccik-e a karbon menetkomfortja, merevsége.

A középcsapágyban tök igazad van, ez a pressfit-f@szság nem a tartósság kedvéért születhetett.


Marci