Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#841
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Három másodperc...

 

http://www.ebay.com/...nEAAOSw2xRYdYZf

Ez szuper vétel !!!

Az USA-ból véve már csak vámot és ÁFÁ-t kell ráfizetni, nagyon jó vétel lenne ez a gép.

Még 10mp-et szánj rá máskor, hogy pl beikszeld az EU-t, úgy életszerűbb találatok lennének.

Jó, én is nemrég Ausztráliából vásároltam de az csak egy nyereg volt, zéró értékkel, nyilván nem kellett ráfizetni semmit. De egy bringa már nehezen csusszanna át a vámon.


Marci

#842
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

erre kb zero az esely x ev utan :) a cannondale amugy is nepszerubb brand, ha normalisan arazzak, pillanatok alatt elviszik a normalis mereteket.

Három másodperc...

 

http://www.ebay.com/...nEAAOSw2xRYdYZf



#843
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Igen, az F29 még a meredekebb, az újabb laposabb fejcső szöges az F-SI néven fut, azért írtam szét kell nézni, hátha van még valahol beragadt, azokat azért már jobb áron oda adják.

 

erre kb zero az esely x ev utan :) a cannondale amugy is nepszerubb brand, ha normalisan arazzak, pillanatok alatt elviszik a normalis mereteket.



#844
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

hu egy karbon 29er cannondale leftyvel nagyon regota fennvan a bringas bakancslistamon, de nagyon elvetemult arakon mennek mar.

amugy meg a meredekebb villaszoges verziorol szo?

Igen, az F29 még a meredekebb, az újabb laposabb fejcső szöges az F-SI néven fut, azért írtam szét kell nézni, hátha van még valahol beragadt, azokat azért már jobb áron oda adják.



#845
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Akkor esetleg próbálj meg levadászni valahonnan valami régebbi beragadt modellt, én Cannondale F29-est használok, ezt jó szívvel tudom ajánlani.

 

hu egy karbon 29er cannondale leftyvel nagyon regota fennvan a bringas bakancslistamon, de nagyon elvetemult arakon mennek mar.

amugy meg a meredekebb villaszoges verziorol szo?



#846
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Nekem 100mm rugóút van elöl és hátul. Elöl mindenképpen kell rugózás. Hátul határ eset. Kényelem miatt jól jön, illetve lefeléken. Karbantartás azért költséges. Most vadászom össze az olajokat és zsírokat a rugózáshoz.

#847
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

A most megjeleno xc gepek (giant anthem pl) total hasonlo parameterekkel jonnek ki mint ez, 68 fok koruli villaszog, 110-120mm rugout. Esetleg kevesbe turazos pozicio, de azon a stucnival, setbackel lehetne lehetne segiteni. Annyira nem tetszik ez az irany, hogy ennyire a lejtozes fele viszik el az xc bringakat - nemreg meg trailnek neveztek ezeket, igaz azota az endurot meg trailnek stbstb :)

Cx elott ht 29erem volt, elotte 150-140-100mmt mozgo ossztelosok voltak. A 29er ht lenne az arany kozeput, amivel felfele is jol lehet haladni, de lefele se rossz (meg ha nem is egy hintalo), tavaly e ketto kozott filoztam, de a cxhez kepest nagyobb kulonbseget akartam.

https://www.giant-bi...com/us/anthem-2

Akkor esetleg próbálj meg levadászni valahonnan valami régebbi beragadt modellt, én Cannondale F29-est használok, ezt jó szívvel tudom ajánlani.



#848
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ennyire nem akarom kozelvinni a cxhez a dolgot, okafogyotta tenne vagy ezt, vagy azt :) a telo kevesbe zavar, mint a hatso resz mozgasa, illetve itt eleg koves-gyokeres reszek vannak, ahol lefele nem art.

Tegnap hasonlo helyen mentem egyet, mint montival ket napja, figyeltem a sebesseget, es az "erzest" (ami szamomra a legfontosabb), meg kigyujtottem az adatokat tablazatba, sebesseg, ido, pulzus, stb. hogy mi az amit ala lehet tamasztani adatokkal, ne csak placebo legyen. Altalaban a pulzuslimitre figyelek, hogy azt ne, vagy max extrem helyzetben rovid ideig lepjem at.

A pulzus meglepo modon nagyon hasonlo volt, a kulonbseg atlagban abbol adodott, hogy montival lefele is lehetett nyomni, nem csak gurulhatni, es vigyazni a koves reszeken a kerekre. Hozza lehet szokni mindegyikhez, korabban a montis porgetestol szoktam el, most meg a cx izombol valo tekerese volt fura. Ennek megfeleloen a hasonlo pulzus ellenere eleg mas erzes volt, a cxet megterhelobbnek ereztem, foleg az elejen, jobban ereztem a labaimat, tobbet lihegtem, torzsbol is tobbet kellett dolgozni, amit a derekamon ereztem. A pulzus megsem szabadult el.

Felfele valoban gyorsabb a cx, meg a koves reszeken is, de ebbol sokat nem erezni. Inkabb csak ott tunt fel, ahol meg alacsony pulzusbol megindult az ember, es a cx szinte repult felfele, de ilyen nalam keves alkalommal van, mert hamar kifulladok. A sebessegerzet inkabb a vizszintes, sima szekciokon jon elo, a cx suhan, konnyebben indul meg, es alacsonyabb sebessegnel is ad egy "hogy haladok keves tekeressel" erzetet. A masik, hogy nem erzem, hogy lenduletet veszitene, noha a sebessegek kozott akkora differencia van, amit mero nelkul az eletben nem vennel eszre, ez a resze inkabb placebo. Aprosagnak tuno nuanszok, de a vegeredmeny megsem ua.

#849
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

arn :)

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#850
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Esetleg el kellene gondolkoznod egy rövid utas XC/maraton össztelóson.

A most megjeleno xc gepek (giant anthem pl) total hasonlo parameterekkel jonnek ki mint ez, 68 fok koruli villaszog, 110-120mm rugout. Esetleg kevesbe turazos pozicio, de azon a stucnival, setbackel lehetne lehetne segiteni. Annyira nem tetszik ez az irany, hogy ennyire a lejtozes fele viszik el az xc bringakat - nemreg meg trailnek neveztek ezeket, igaz azota az endurot meg trailnek stbstb :)

Cx elott ht 29erem volt, elotte 150-140-100mmt mozgo ossztelosok voltak. A 29er ht lenne az arany kozeput, amivel felfele is jol lehet haladni, de lefele se rossz (meg ha nem is egy hintalo), tavaly e ketto kozott filoztam, de a cxhez kepest nagyobb kulonbseget akartam.

https://www.giant-bi...com/us/anthem-2

arn módosította - 2017. június 18. - 23:00


#851
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

Esetleg el kellene gondolkoznod egy rövid utas XC/maraton össztelóson.

 

Vagy inkább egy fullmerev (esetleg elöl telós) 29er bicajon.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#852
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Errol beszeltem multkor a gumis topikban, nem csak a vaz, hanem a gumi (anyag, nyomas, minta, ballonossag) is nagyban befolyasolja ezt az erzest, es ezert fontos megfelelo balansz, es ezert szeretem hatul inkabb a minimal megoldast.

Erdekes azonban, hogy ezt egyszeru loggolassal merni gyakran nehez, nem lesz igazan nagyobb a sebesseged, megis teljesen mas dimenzio es elvezet az egyikkel es a masikkal maszni. Az egyik reszponziv, robbanekony, a masik meg mint egy kamionnal gyorsitani.

Ezert is szeretek cx bringaval terepezni, hiszen megis csak az ido jo resze maszassal megy el, nem a lejtozessel. Ha egy bringam lehetne, nem lenne kerdes mire szavaznek, nagyobb kontrasztot akartam montinal, megkaptam :)

Esetleg el kellene gondolkoznod egy rövid utas XC/maraton össztelóson.



#853
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Nálam teljesen ugyanez a szitu CX és XC fully esetén. Most kb 2:1 arányban használom a CX javára. Felüdülés felülni rá és beletaposni a pedálba. Hiába van belokkolva elöl-hátul, nem olyan. Ezt ell kel fogadni, nem lehet olyan. A hintaló viszont olyan terepen amit nem szeret a CX (fűcsomók vagy recés traktornyom, magas frekis dolgok), verhetetlen. Mind kényelemben és sebességben is. Ennek ellenére egyértelműen a CX maradna ha egy bringa lehetne a flottában.

#854
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Errol beszeltem multkor a gumis topikban, nem csak a vaz, hanem a gumi (anyag, nyomas, minta, ballonossag) is nagyban befolyasolja ezt az erzest, es ezert fontos megfelelo balansz, es ezert szeretem hatul inkabb a minimal megoldast.

Erdekes azonban, hogy ezt egyszeru loggolassal merni gyakran nehez, nem lesz igazan nagyobb a sebesseged, megis teljesen mas dimenzio es elvezet az egyikkel es a masikkal maszni. Az egyik reszponziv, robbanekony, a masik meg mint egy kamionnal gyorsitani.

Ezert is szeretek cx bringaval terepezni, hiszen megis csak az ido jo resze maszassal megy el, nem a lejtozessel. Ha egy bringam lehetne, nem lenne kerdes mire szavaznek, nagyobb kontrasztot akartam montinal, megkaptam :)

#855
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Hát a cx-hez képest minden ilyen érzés. Haver cx-ét kipróbáltam, utána mikor visszaültem a merevvázas montimra...hát borzasztó érzés volt, kb ahogy mondod, mintha homokban mennék. Azt éreztem, mennyivel több erőm elmegy csak a bringa hajtásába. Jó, a cx-nél nagyobb nyomáson használsz egy jóval keskenyebb  gumit de akkor is megdöbbentem a különbségen.

Nálad a fully miatt még fokozottabb lehet a különbség.


Marci

#856
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem erre gondoltam :) pl van egy hullamos-dombos szakasz, cxel lenduletet vesz az ember, kicsit rateker, aztan a toppon szep lendulettel lehet tovabbhaladni. Itt tekerhetek vegig, megis olyan erzesem van, mintha homokban mennek. De mas ossztelosnal is folyamatosan ezt ereztem, nem a bringa baja, csak nem nekem talaltak ki ezeket a hintalovakat, vmi lightosabb kellene.

Lefele franko, meg ha nem nem unalomig ismert helyen megy az ember, ott nem idegesit, hogy ment itt mar jobban is. Az atlagsebesseg sem rossz, csak nincs olyan sebessegerzetem, mint egy kozvetlenebb bringanal.

Ha elviszik jo arban, eladom, ha nem akkor felfedezni uj helyeket jo lesz, aztan majd a par ev mulva veszek mast. Ujra megprobaltam az ossztelos dolgot ot ev kihagyas utan, nem nekem valo.

#857
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Most inkabb vennek mar egy ht karbon 29ert. Jo kis kirandulo fully, es atlagot merve nem is igazan lassabb, de neha erzesre ugy erzem, mintha sose gurulna, es folyamatosan tekerni kell, nincs benne lendulet.

Lejtőn próbáltad már ? :D


  • Kisherceg és zeezoltano kedveli ezt
Marci

#858
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ok07c.jpg


arn módosította - 2017. június 17. - 08:56


#859
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ez meg mindig a tavalyi 8.0 :) igaz tobb szempontbol magasabb felszereltsegu, mint a mostani 9.0 (viszont abban 34es villa van es reverb).

Most inkabb vennek mar egy ht karbon 29ert. Jo kis kirandulo fully, es atlagot merve nem is igazan lassabb, de neha erzesre ugy erzem, mintha sose gurulna, es folyamatosan tekerni kell, nincs benne lendulet.

#860
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

A végén az lesz nálam is, hogy veszek egy ilyen hintalovat így 40-hez közel és a gravel meg kap egy váltószettet.

Tetszik! Ez a 9.0? Gondolom ezt is el lehet hajtani 1x11-es rendszerrel, minden csak akarat kérdése :)