Jelentkezz be Regisztrálj
Ki milyen bringával nyomul?
#8041
Írta 2009. július 29. - 00:20
RAUH-Welt
B E G R I F F
#8042
Írta 2009. július 28. - 20:46
álomvilágban él szegény, viszont a beárazásnál nem volt szégyenlõs...
majd rájön...
#8043
Írta 2009. július 28. - 17:27
#8044
Írta 2009. július 21. - 23:50
#8045
Írta 2009. július 21. - 18:33
Tény viszont, hogy egy jól tömített rendszerben a külsõ szennyezõdés miatti kopás minimális, vagy nincs is. A régiek meg az idõnek készültek, hiszen az x évenkénti/kilóméterenkénti olajozáshoz ált. külön nyílásuk is van. A lánc sem szól bele a dolgába.
#8046
Írta 2009. július 21. - 15:54
#8047
Írta 2009. július 20. - 20:44
az agyváltó hátrányai: viszonylag nagy belsõ ellenállás (a nem használt fokozatokat is forgatod, így azok súrlódását is le kell küzdened), nagy tömeg, szívás beállítani.
a láncváltó hátrányai: nagy kopás (keresztbe váltáskor), érzékeny a szennyezõdésekre (pl sár).
#8048
Írta 2009. július 20. - 00:19
Hát remélem erre rácáfolok majd:D
Nem vagyok grammhuszár szóval tõlem 20kg is lehet:D
Mi a fene tud benne elálítódni?
nem kell grammhuszarnak lenni ahhoz hogy eszrevegyel par kilo kulonbseget. nem valtokar-furkalasrol meg titan csavarokrol beszelek, hanem masfel kilos agyvaltokrol.
a fokozatok allitodnak el, tul gyakran fordul elo, hogy a 7 vagy 8 fokozatbol csak az also 3-4 marad meg par het hasznalat utan. es rohadek melo a bovden feszesseget allitani a nexuson.
en nem kivanok neked semmi rosszat, es ne legyen igazam. oromteli bringazast kivanok inkabb, ugy is az a lenyeg, nem az hogy mivel mesz!
RAUH-Welt
B E G R I F F
#8049
Írta 2009. július 19. - 21:22
én sem volt, sõt nem is vagyok, csak egyik napról a másikra leugrott 1,5 kiló a bicóról. éreztem a különbséget, azóta próbálok odafigyelniNem vagyok grammhuszár szóval tõlem 20kg is lehet:D
#8050
Írta 2009. július 19. - 21:20
mondjuk az hogy feleslegesen cipeled ket rendszer sulyat ha egy rendszer magaban is betoltene a funkciot amit kell
es hogy igy tobb dolog tud elromlani.
az agyvaltok szeretnek csak ugy hasznalat kozben elallitodni. [dolgoztam szervizben, nem a levegobe beszelek] a normal valto meg ledobhatja a lancot. na most nalad ez mindketto elofordulhat.
es mi pontosan az elonye ennyi fokozatnak? mert nekem a 27 is sok tud lenni neha.
Hát remélem erre rácáfolok majd:D
Nem vagyok grammhuszár szóval tõlem 20kg is lehet:D
Mi a fene tud benne elálítódni?
#8051
Írta 2009. július 19. - 20:53
es hogy igy tobb dolog tud elromlani.
az agyvaltok szeretnek csak ugy hasznalat kozben elallitodni. [dolgoztam szervizben, nem a levegobe beszelek] a normal valto meg ledobhatja a lancot. na most nalad ez mindketto elofordulhat.
es mi pontosan az elonye ennyi fokozatnak? mert nekem a 27 is sok tud lenni neha.
RAUH-Welt
B E G R I F F
#8052
Írta 2009. július 19. - 20:49
...vagy kilences sorral a dualdrive-on? :-)
Nexus 8 + 3-as sor: jómagam azért tettem le ilyen keverékrõl, mert ez - amellett, hogy áttételben tán túlzás - a két rendszer hátrányait is egyesíti.
Egyébként ez egy jó kis mindenes gép lett, a várostól, az országúton át az Alpokig!
Gratulálok a merészségedhez és várom a tapasztalatokat! :-)
Hallani akarom a hátrányait:DDDDDD
#8053
Írta 2009. július 19. - 19:25
Nexus 8 + 3-as sor: jómagam azért tettem le ilyen keverékrõl, mert ez - amellett, hogy áttételben tán túlzás - a két rendszer hátrányait is egyesíti.
Egyébként ez egy jó kis mindenes gép lett, a várostól, az országúton át az Alpokig!
Gratulálok a merészségedhez és várom a tapasztalatokat! :-)
#8054
Írta 2009. július 19. - 13:57
elsõ hajtómû 22/32/42
hátul mondjuk 11/32
agyválto 1:1/3, 1:1; 1/3:1
legkisebb áttétel:
22-32 azaz 0,68 lassító ez osztva 1,3 al
legnagyobb
42-11 azaz 3,81 szorozva 1,3 azaz 4,96
majdnem 1000% os átfedés
lehet rosszul számoltam, sorry
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->
#8055
Írta 2009. július 18. - 22:26
on.
#8056
Írta 2009. július 18. - 21:27
a 8-as agyváltó 20-as lánckerékkel 1,3-2,7 áttételtartományt tud, ha jól emlékszem séróból.
Az jó?
#8057
Írta 2009. július 18. - 21:09
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#8058
Írta 2009. július 18. - 20:16
#8059
Írta 2009. július 18. - 20:03
A hátsó váltó így is betölt egy funkciót, de szebb (ízlésesebb), ha felteszel egy ilyet:
#8060
Írta 2009. július 18. - 20:00
"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





