Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19026 hozzászólás a témában

#681
ttamas22

ttamas22

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Megkérdezhetem, hogy hány kiló vagy?
Nekem 88 kg-hoz bőven elég elől az 1, hátul az 1,1 bár.
Belsővel, durva köves terepen, elég nagy tempóval (27,5 2,8 Maxxis Rekon plus).

64 kg vagyok. Legközelebb kipróbálom én is az 1.0 - 1.1 baros nyomást, addigra ha minden összejön már tubeless leszek (ma szerencsém volt, mert az első gumiba kaptam egy tüskét, de az csak a hazaérkezés után bringamosáskor jött ki - és akkor le is eresztett a belső. Érdekes kísérlet volt a külső leoperálása, de aztán néhai édesapám motorgumi-leszedő praktikája - taposás - sikert hozott).

 

3-4 százalékkal lassabb voltam a Konával, mint a 29-es Haro-val korábban, bár ezt ott nem éreztem. Az emelkedők kicsit könnyebben mentek (az egyik korábban megmászhatatlanon egy fél pedálfordulatnyira jutottam a teljesítéshez, legközelebb meglesz), már értem, hogy miért - nem másztam olyan gyorsan.

 

A mai kétórás tekerés előtt két nap alatt két és fél órát kerékpároztam, 46 km/800 m szintemelkedéssel, úgyhogy most a jövő hétvégéig kibicikliztem magam. Tavaszig cél a Haro időeredményeinek elérése vagy túlszárnyalása.


  • Kisherceg kedveli ezt

#682
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

https://drive.google...hEdCysRyXdRRvzA
 
 
https://drive.google...iew?usp=sharing
 
Ma volt az első nyomulás, Nagykanizsa körzetében a kék turistajelzésen.
 
Még egy centiméternyit emeltem a nyergen, most tökéletesen kényelmes és jó sportos. Nagyszerűen mászik és tapad, de a sarat nem szereti, egy nyálkásra kijárt kanyarban majdnem sikerült eldobnom az elejét.
 
A guminyomással még egy kicsit lejjebb kell mennem, de a tégla- és betontörmeléket már így is nagyszerűen csillapítja, csak a füvet nem szereti, akkor ráz.
 
Vigyor ült az arcomon a másfél órányi biciklizés végén :)


Megkérdezhetem, hogy hány kiló vagy?
Nekem 88 kg-hoz bőven elég elől az 1, hátul az 1,1 bár.
Belsővel, durva köves terepen, elég nagy tempóval (27,5 2,8 Maxxis Rekon plus).

#683
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás

https://drive.google...hEdCysRyXdRRvzA

 

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Ma volt az első nyomulás, Nagykanizsa körzetében a kék turistajelzésen.

 

Még egy centiméternyit emeltem a nyergen, most tökéletesen kényelmes és jó sportos. Nagyszerűen mászik és tapad, de a sarat nem szereti, egy nyálkásra kijárt kanyarban majdnem sikerült eldobnom az elejét.

 

A guminyomással még egy kicsit lejjebb kell mennem, de a tégla- és betontörmeléket már így is nagyszerűen csillapítja, csak a füvet nem szereti, akkor ráz.

 

Vigyor ült az arcomon a másfél órányi biciklizés végén :)

 

klassz! :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#684
ttamas22

ttamas22

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

https://drive.google...hEdCysRyXdRRvzA

 

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Ma volt az első nyomulás, Nagykanizsa körzetében a kék turistajelzésen.

 

Még egy centiméternyit emeltem a nyergen, most tökéletesen kényelmes és jó sportos. Nagyszerűen mászik és tapad, de a sarat nem szereti, egy nyálkásra kijárt kanyarban majdnem sikerült eldobnom az elejét.

 

A guminyomással még egy kicsit lejjebb kell mennem, de a tégla- és betontörmeléket már így is nagyszerűen csillapítja, csak a füvet nem szereti, akkor ráz.

 

Vigyor ült az arcomon a másfél órányi biciklizés végén :)


  • Kisherceg kedveli ezt

#685
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Nem. (:
csak ott szepen parban :) de a lenyeg itt
hogy vegre keszen,biztos,pont.

 


.

 

 

Nagyon tetszik!

 

 

Ez is!

 

Zsivány a pluszos bringa na! :)



#686
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem igazán értem az általános Merdia averziót.

részemről biztos nem volt

mai napig a szürke/piros one forty-m lenne , ha el nem viszi a gázszámla.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#687
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

Egy seggel ket bringat? :)

Nem. (:
csak ott szepen parban :) de a lenyeg itt
hogy vegre keszen,biztos,pont.


IMG_20171018_152634.jpg
.


end.re: módosította - 2017. november 05. - 03:57

  • karakoram kedveli ezt

#688
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Majd írok a 2.8-as WTB tubeless tulajdonságairól. Várhatóan hétfőn érkezik a 2018-as Kona Unitom, ami a szín kivételével (meg a rim [ezt hogy mondják magyarul]

 

Az a kerek izé, amin a külső van, az a felni.
 

 

 

 

 

lh5.googleusercontent.com/TWTRBjN_FSiebU83RSNTgF8pPb3QNmhRtzd05cG6FfGD9FLjjt1kaSzJrVJdz0AYcgwEd48L-Pg5CA

 

Remélem jó a link.

 

Tranzx nyeregcső van benne? Vagyis, hogy vált be, ami benne van? Meg ezek a Maxxis külsők.


  • zeezoltano kedveli ezt

#689
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nem igazán értem az általános Merdia averziót. Semmi baj nincs velük. Nekem sok Merida bringám, vázam volt az elmúlt 15 évben. Semmi extra, de korrekt iparosmunka. Jelenleg 4 Meridám van. Nem vagyok rajongó, sem gyűjtő, de valahogy mindig legjobb ajánlatok voltak.
  • Kisherceg kedveli ezt

#690
ttamas22

ttamas22

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Ha az tetszik hát az tetszik. Ízlés dolgában nem lehet vita. Én is 27,5ös bringát vettem, kb senki nem érti meg miért.. "há miko a 29es nagyobb és az MINDIG MINDENBEN jobb sokkal, nem ?"

Hát nekem nem. Ahányszor kipróbálom a haverok bringáit nem érzem magam rajta jól és megnyugodok hogy jobb nekem a 27,5.

Kicsit utólag mondom, hogy a 27,5+ kereket biztosan tubless-esíteni kellett volna. Az nagyon sokat jelent(ett volna) a menettulajdonságokban. Meg két gumi közt eszméletlen különbségek tudnak lenni de ezt te is tudod. A WTB lehet hogy gagyi volt de talán egy Schwalbe, Conti,....valami.. egészen jól viselkedett volna. De most már mindegy.

Amúgy tök igazad van hogy megpróbáltad.

Majd írok a 2.8-as WTB tubeless tulajdonságairól. Várhatóan hétfőn érkezik a 2018-as Kona Unitom, ami a szín kivételével (meg a rim [ezt hogy mondják magyarul] márkájában) megegyezik a 2017-essel, amit Kisherceg használt. Az enyém M-es és miután kiéltem rajta az azonnali tekerési vágyaimat tervezem tubeless-esíteni.

 

Egy Haro Mary SS-t (18-as volt és sajnos nekem nagy, ennek ellenére nyolc évig használgattam, trail ride és évente 2-3 alkalommal monti maraton felhasználással) cserélek le erre. Technikailag nem vagyok túlságosan képzett, a "bolondbiztosságot" várom a 27.5+ mérettől.



#691
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ez egy Merida? nekem tetszik! :) milyen?

az

 

ízlésekről meg

nálam meg a mostanság legnagyobb találmánya a B+ (pedig azokkal a wtb gumikkal is próbáltam) . és  nekem igazából a sima 27,5 merev létjogsáltusága nem tiszta. de mint kezdtük ugyi, ízlések..... :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#692
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás

 

ez egy Merida? nekem tetszik! :) milyen?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#693
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
https://drive.google...U30q66TzRR2YCXv

Remélem jó a link.

sisqo módosította - 2017. november 04. - 17:14


#694
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Ha az tetszik hát az tetszik. Ízlés dolgában nem lehet vita. Én is 27,5ös bringát vettem, kb senki nem érti meg miért.. "há miko a 29es nagyobb és az MINDIG MINDENBEN jobb sokkal, nem ?"

Hát nekem nem. Ahányszor kipróbálom a haverok bringáit nem érzem magam rajta jól és megnyugodok hogy jobb nekem a 27,5.

Kicsit utólag mondom, hogy a 27,5+ kereket biztosan tubless-esíteni kellett volna. Az nagyon sokat jelent(ett volna) a menettulajdonságokban. Meg két gumi közt eszméletlen különbségek tudnak lenni de ezt te is tudod. A WTB lehet hogy gagyi volt de talán egy Schwalbe, Conti,....valami.. egészen jól viselkedett volna. De most már mindegy.

Amúgy tök igazad van hogy megpróbáltad.

 

Én is 27.5-ös bicajt vettem idén, egyáltalán nem bántam meg.

Nem hiszem, hogy a 29-es mindig mindenben jobb lenne, de nem szeretnék erről vitát indítani, mert az a jó, hogy mindenki megtalálja a magának valót, most már van választék.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#695
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

a reggeli kávé közben még annyi merült fel bennem, hogy nincs itt semmiféle "mánia", egyszerűen ezt szeretem. végülis ez egy hobbi, miért kellene racionálisnak lennie? :)

Ha az tetszik hát az tetszik. Ízlés dolgában nem lehet vita. Én is 27,5ös bringát vettem, kb senki nem érti meg miért.. "há miko a 29es nagyobb és az MINDIG MINDENBEN jobb sokkal, nem ?"

Hát nekem nem. Ahányszor kipróbálom a haverok bringáit nem érzem magam rajta jól és megnyugodok hogy jobb nekem a 27,5.

Kicsit utólag mondom, hogy a 27,5+ kereket biztosan tubless-esíteni kellett volna. Az nagyon sokat jelent(ett volna) a menettulajdonságokban. Meg két gumi közt eszméletlen különbségek tudnak lenni de ezt te is tudod. A WTB lehet hogy gagyi volt de talán egy Schwalbe, Conti,....valami.. egészen jól viselkedett volna. De most már mindegy.

Amúgy tök igazad van hogy megpróbáltad.


Marci

#696
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás

Kifejezetten jó kis bringa lett ez!

Nézegettem a geo táblát, ez viszonylag rövid váznak számít a mai világban, igaz? A 20-as avagy a 18-as méretet vetted? Egyébként nagyon szimpatikusak a szögek és a kidolgozás, szépen megtanultak vázat építeni, azért az inbred ss-em messze nem volt még ennyire szépen kidolgozva, és pontatlan is volt, de még úgy is imádtam :)

 

Őszintén kíváncsi lennék arra, hogy mi volt a gond a unit-al? 29-er kerekekkel egy igazán klasszikus bringának kellene lennie elméletileg. Túl hosszú volt esetleg? A 27,5+ tapasztalatokról is szívesen olvasnék, azzal mi volt a gond? Esetleg túl pogózós, vagy lomha? A dropper post belső elvezetésének hiánya valóban érthetetlen, de ha amúgy sem tervezted a beszerzést, akkor nem ez volt gondolom a fő érv az eladás mellett. 

 

köszönöm! :) igen, valóban rövidnek számít manapság, főleg a reach érték, ami nagyon észrevehető, főleg a viszonylag hosszú unit után. most 80-as stucni van rajta, de 90-es a terv, mert ekkora volt az inbreden is. a rövidsége nagyon érződik, ami egyrészt előny (lassú, "mókuskerekes" mászókák, technikásabb felfelék, ahol "lépegetsz" felfelé és az általam nagyon kedvelt szűk ösvények), másrészt hátrány is (gyors, tekerős szakaszokon szűkösnek érzem). 18-as, menet közben nagyon hasonlít az inbredre, annyi különbséggel, hogy furcsa mód stabilabbnak, biztonságosabbnak tűnik a rövidsége ellenére. van egy rövid, de nekem mégis kicsit mumus meredek rész itt a közelben, tegnap és ma is simán, para nélkül lejöttem rajta. a kidolgozása tényleg szebb valamivel, mint az inbred, bár nekem azzal sem volt gondom (biztos szerencsém volt, másoktól is hallottam, hogy nem volt hibátlan az inbredjük). de azért ez (is) egy olcsó váz, nem lehet tagadni. örülök, hogy nem csak én vagyok az egyedüli inbred rajongó errefelé. :) nagyon kíváncsian várom, milyen lesz az új változat!

 

a unit: hm-hm... most írjak rosszat róla, miközben éppen árulom? :D hát jó...

-> a 27,5+ kerekekkel nekem nehézkes volt, még úgy is, hogy cseréltem benne belsőket 350->220gr. ha csak egy kevés sár volt, a gumik (WTB  Trailblazer) alig tapadtak, visszajelzés alig volt. kényelmesnek nem volt kényelmes a bumbi gumiktól (ebben benne lehet a váz/villa merevsége is - a régi cruxom szerintem rugalmasabb) ellenben mindig éreztem, hogy meg kell dolgozni érte, hogy azt csinálja, amit akarok.

-> 29er változatban végülis egészen jó volt, főleg tempósabb szakaszokon, a csiki-csukin nem igazán volt elemében, bár elboldogultam vele. felfelé nagyon jól ment (már úgy hozzám képest), de a lassabb, technikás mászásoknál (szerintem) jobb az on-one. viszont kiállva mindig jól éreztem magam a uniton és az üléspozíció is ezen a legjobb az összes eddigi bringám közül (hosszabb reach és 74 fokos üléscső). amit utáltam, hogy nehéz felemelni/átemelni az elejét. szóval gyorsnak gyors, alapvetően kényelmes, de nagyon kell figyelni, hogy minek nem akarom odadörrenteni az orrát, mert a hossza (meg gondolom a nagy kerekek) miatt nem jön fel olyan könnyen mint egy kiskerekű (igazából szerintem kifejezetten nehezen jön fel, de biztosan csak én vagyok satnya). benn van az apróban, nyilván alkuképes, etc., de nem leszek nagyon szomorú, ha megmarad, látok benne fantáziát. :)

 

ami kicsit (nagyon) bosszant, hogy nem a 2016-os unitot vettem, az kicsit rövidebb, jobban tetszett a színe és olcsóbb is volt. franc se gondolta, hogy a pluszos cucc ekkora mellényúlás lesz nekem... 

 

 

 

* a fentiektől függetlenül, senkit nem szeretnék lebeszélni a 27,5+-ról, hiszen mindenkinek más a preferenciarendszere, a fizikai és egyéb adottságai és persze másként érzékelünk/értékelünk dolgokat.

**...és igen, vehettem volna karbont/össztelóst/etc, bármit, ami out-of-box plug-and-play és valószínűleg jobb/gyorsabb/szebb/könnyebb/modernebb, mint a bringáim együttvéve,de mint mondtam, ez egy hobbi és engem így szórakoztat, a magam ide-oda csapongó, mellékvágányról zsákutcába száguldós, majd az ütközőről vérző orral visszapattanós módján. :)

 

 

edit: közben azon derülök, hogy ez a 45650B arányait tekintve mennyire hasonlít egy másik, régi bringámhoz.

216trance_010.jpg


Kisherceg módosította - 2017. november 04. - 00:20

  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#697
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Karbon? Majd egyszer... esetleg. Nem látom az elönyét. :P Amúgy öt éve vettem legutóbb vázat. Jó, idén volt már a unit, de az menni fog előbb-utóbb, nincs értelme olyan bringát használni, ami nem jött be....

Igen, 2,4-es.

 

 

Kifejezetten jó kis bringa lett ez!

Nézegettem a geo táblát, ez viszonylag rövid váznak számít a mai világban, igaz? A 20-as avagy a 18-as méretet vetted? Egyébként nagyon szimpatikusak a szögek és a kidolgozás, szépen megtanultak vázat építeni, azért az inbred ss-em messze nem volt még ennyire szépen kidolgozva, és pontatlan is volt, de még úgy is imádtam :)

 

Őszintén kíváncsi lennék arra, hogy mi volt a gond a unit-al? 29-er kerekekkel egy igazán klasszikus bringának kellene lennie elméletileg. Túl hosszú volt esetleg? A 27,5+ tapasztalatokról is szívesen olvasnék, azzal mi volt a gond? Esetleg túl pogózós, vagy lomha? A dropper post belső elvezetésének hiánya valóban érthetetlen, de ha amúgy sem tervezted a beszerzést, akkor nem ez volt gondolom a fő érv az eladás mellett. 



#698
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás

a reggeli kávé közben még annyi merült fel bennem, hogy nincs itt semmiféle "mánia", egyszerűen ezt szeretem. végülis ez egy hobbi, miért kellene racionálisnak lennie? :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#699
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás
Karbon? Majd egyszer... esetleg. Nem látom az elönyét. :P Amúgy öt éve vettem legutóbb vázat. Jó, idén volt már a unit, de az menni fog előbb-utóbb, nincs értelme olyan bringát használni, ami nem jött be....

Igen, 2,4-es.

Kisherceg módosította - 2017. november 03. - 08:25

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#700
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

.... 45650B a típus. acél persze, mi más lenne. :)

 

Hát karbon. Mi más. ;)

Amennyit elköltesz néhány havonta vázakra, vehettél volna egy karbont egyből. :P

Nem értem ezt az acél mániát, 2017 van, nem 1992. Egyszerűen nem látom az előnyeit az acélnak

Merem úgy javasolni, hogy volt acél, titán, alu és carbon vázam is. (mindegyik több évig)

Amúgy milyen szélesek a gumik ? 2,4esek ?


Marci