Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19026 replies to this topic

#621
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

mostanaban szep szinuek a canyonok.

majdnem olyan szepek, mint a fekete :D



#622
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mars: XT váltó és váltókar, valamint a lánc adott volt, jött a bicajjal és meghagytam. Jobban kedvelem a Shimano váltást, mint a SRAM-ot, szuper a rapidfire 'feature', egyszerre sokat és gyorsan lehet váltogatni le és fel.

A hajtómű most erőmérős és csak azért cseréltem, mert egyrészt Watt-alapon résztávozom, másrészről a Wattok sok mindenről árulkodnak. :) Egyébként teljesen jó lett volna a gyári XT hajtókar.

Hátsó X01 sor is már bő 1 éves. Tapasztalataim szerint tartós, még a 42-es alu tányér része is. Mellékesen még könnyű is. ~263-265 gramm, szemben a gyári XT-vel, ami 400+ volt.

Többi alkatrész tényleg mind elfekvő volt vagy a másik bicajról tettem át, kivétel csak a neon-zöld Magura MT8 fékszett, amit hónapokon át vadásztam, mire sikerült szereznem. (Na jó, a pedál az szintén új.) :)



#623
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Köszi! :)

 

A támvilla hajlik, mostanában szinte minden XC fully ilyen már. Új Speci Epic WC, az új Scott Spark, Centurion, stb.

Az első villa nagyon szépen mozog. Szebben, mint a cajga hátsó traktusa. Kormányról lockolható elől és hátul egyszerre, 2-állású karral. 'Lockout' vagy 'fully open' a két állás. Még szoknom kell, hogy mozog a hátulja, nem érzem annyira jól, mint a merevfarút, pedig még a kettő bringa geója is kb. ugyanaz. Igaz, 2012 májusa óta nem volt fully-m (max 1-2x teszteltem kölcsön bringát) és még alig 300-400 km-t mentem vele.

 

Túráztunk csak itt, a Salz B útvonalának csak ezt a DH részét érintettem. Nekem bejön a Salz vizesen is. Tulajdonképpen az idő majdnem mindegy, csak túl nagy hőség ne legyen! :)

 

Hajtás.

Lánc: a gyári, valamilyen 11-es Shimano Deore (600-as kódú vagy mi)

Hajtómű: Quarq DZero XX1 Eagle (DUB)

Lánctányér: SuperStar Components Raptor oval, 32T

Lánctányér csavarok: 4x Wolftooth 10mm

Hátsó sor: 11-es SRAM X01 (1195), 10-42t

Váltó: Shimano XT SGS

Váltókar: Shimano XT

Pedál: XPedo M-Force 8 Ti

Áá, so! :) Nem egy szürke összeállítás, az biztos! Még keresem a mix gyakorlati értelmét, de gyanítom, a tartósság lesz az, netán az áttételek kicsiny különbsége a shimano-hoz képest. Vagy csak ez volt otthon halomban a polcon :D Lényeg a lényeg, hogy elég perfekt a cucc. 

Az eső tényleg nem teszi tönkre a pályát, de olyan jó lenne, nem elázva, esőkabát nélkül rajtolni... :) 



#624
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Aha, de hozzá kell tennem, majdnem minden alkatrészt lecseréltem rajta. ;)


  • Kisherceg likes this

#625
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ennél a váznál a láncvilla hajladozik hátsó forgáspont hiányában? Elég lágy és mindent kisimító rugóút alakul így is hátul, szinkronban az első villa mozgásával? (Persze ha az első villa is digitális, és csak becsapódásra reagál, akkor nem kérdeztem semmit.) 

Egyébként jó kis céleszköz lett ez, jó látni, hogy minden részletében a konkrét funkciójára összpontosítottál, és sehol sem akar se több se kevesebb lenni az elvártnál. 

Salzkammergut régióban csak tekerészel, avagy ez már célzott felkészülés a maratonra? Idén meglesz 6 órán belül? :) Rendelj száraz időt, én eddig mindháromszor áztam, jó lenne végre kipróbálni szárazon :D

Kicsit vissza a bringára: milyen váltás-hajtás van rajta, milyen fogkiosztással? 

Köszi! :)

 

A támvilla hajlik, mostanában szinte minden XC fully ilyen már. Új Speci Epic WC, az új Scott Spark, Centurion, stb.

Az első villa nagyon szépen mozog. Szebben, mint a cajga hátsó traktusa. Kormányról lockolható elől és hátul egyszerre, 2-állású karral. 'Lockout' vagy 'fully open' a két állás. Még szoknom kell, hogy mozog a hátulja, nem érzem annyira jól, mint a merevfarút, pedig még a kettő bringa geója is kb. ugyanaz. Igaz, 2012 májusa óta nem volt fully-m (max 1-2x teszteltem kölcsön bringát) és még alig 300-400 km-t mentem vele.

 

Túráztunk csak itt, a Salz B útvonalának csak ezt a DH részét érintettem. Nekem bejön a Salz vizesen is. Tulajdonképpen az idő majdnem mindegy, csak túl nagy hőség ne legyen! :)

 

Hajtás.

Lánc: a gyári, valamilyen 11-es Shimano Deore (600-as kódú vagy mi)

Hajtómű: Quarq DZero XX1 Eagle (DUB)

Lánctányér: SuperStar Components Raptor oval, 32T

Lánctányér csavarok: 4x Wolftooth 10mm

Hátsó sor: 11-es SRAM X01 (1195), 10-42t

Váltó: Shimano XT SGS

Váltókar: Shimano XT

Pedál: XPedo M-Force 8 Ti



#626
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

ő az?

 

https://www.canyon.c...f-8-0-race.html

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#627
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Nem vagyok egy nagy lejtőző, sőt. Azért a múlt héten mikor láttam, majd' 2 percet javítottam az Ewige Wandon (Salzkammergut Trophy köves, sziklakertes része), pedig éreztem, nem is eresztem annyira és tudnék gyorsabban menni, ott meglepődtem. :)

Íme, az eszköz:

3_7167.jpg

Ennél a váznál a láncvilla hajladozik hátsó forgáspont hiányában? Elég lágy és mindent kisimító rugóút alakul így is hátul, szinkronban az első villa mozgásával? (Persze ha az első villa is digitális, és csak becsapódásra reagál, akkor nem kérdeztem semmit.) 

Egyébként jó kis céleszköz lett ez, jó látni, hogy minden részletében a konkrét funkciójára összpontosítottál, és sehol sem akar se több se kevesebb lenni az elvártnál. 

Salzkammergut régióban csak tekerészel, avagy ez már célzott felkészülés a maratonra? Idén meglesz 6 órán belül? :) Rendelj száraz időt, én eddig mindháromszor áztam, jó lenne végre kipróbálni szárazon :D 

Kicsit vissza a bringára: milyen váltás-hajtás van rajta, milyen fogkiosztással? 



#628
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem vagyok egy nagy lejtőző, sőt. Azért a múlt héten mikor láttam, majd' 2 percet javítottam az Ewige Wandon (Salzkammergut Trophy köves, sziklakertes része), pedig éreztem, nem is eresztem annyira és tudnék gyorsabban menni, ott meglepődtem. :)

Íme, az eszköz:

3_7167.jpg


Edited by zscs, 2018. June 06. - 19:03.

  • arn likes this

#629
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Szép és harmonikus bringa.



#630
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

image.jpeg

 

Még egy 600ft-os alumínium darab, és "Salz-kész" vagyok, persze, csak technikailag :) 


  • karakoram, dzsonhee, Kisherceg and 4 others like this

#631
Procolus

Procolus

    fórumtag

  • fórumtag
  • 58 posts
  • LocationSzombathely

7606e1.jpg

Szép bringa 



#632
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

És a Unit?

 

A szép égszínkék Unit? Még a télen eladtam, mondtam.  :rolleyes:

 

kona-unit-NO.209.jpg


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#633
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

pichost.org/images/2018/05/15/7606e1.jpg


És a Unit?

#634
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

7606e1.jpg


  • karakoram and Procolus like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#635
Procolus

Procolus

    fórumtag

  • fórumtag
  • 58 posts
  • LocationSzombathely

megkapta a karbon kormanyt, hatul meg lecsereltem a szivargos thunder burtot racing ralphra (speed snakeskin). tobbet tenyleg nem piszkalom :D

9.43kg, kiegeszitokkel 9.88kg.

 

jwcxCZw.jpg

Nagyon jól néz ki 


  • arn likes this

#636
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Thx :) fekete a gyengem. nem is szeretnek nyilegyenes futast, de mindegyik gumi ugyanugy kolbaszol rajta.

A pro kormany ar/ertekben tetszett, szinben is frankon passzol. Eredetileg canyont akartam, de dragabban masfelszer nehezebb kormany nem er annyit. Ha canyon bringa melle veszed, akkor lett volna hasonlo arban, viszont korabbi vasarlasra nem vonatkozik.

A nyereg a wiggle fele cosine carbon, de persze ezt is a velo gyartja. Korabban vettem egy titant, mindkettot szeretem.

Ar/ertek aranyra mentem ra, grammozos alkatreszek nincsenek rajta.
  • Vejne likes this

#637
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

megkapta a karbon kormanyt, hatul meg lecsereltem a szivargos thunder burtot racing ralphra (speed snakeskin). tobbet tenyleg nem piszkalom :D

9.43kg, kiegeszitokkel 9.88kg.

 

jwcxCZw.jpg

 

Szép bringa! Talán egy kis fekete még nem ártana rá  :P :D A PRO kormány, mint a márkahűség egy eleme került fel, vagy ár/érték arány? 

Néztem a videókat is, szerintem simán csak a gumik kolbászolnak ennyit, a kerék teljesen jónak tűnik. Magam részéről sem találkoztam még olyan gumival, ami tökéletesen simán futott volna, ilyen pici szitálás mindig látható valamiért, pedig én sem az olcsó gumikkal járok, most éppen rocket ron van fent. 



#638
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szép építés!

Milyen nyerged van pontosan?



#639
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

megkapta a karbon kormanyt, hatul meg lecsereltem a szivargos thunder burtot racing ralphra (speed snakeskin). tobbet tenyleg nem piszkalom :D

9.43kg, kiegeszitokkel 9.88kg.

 

jwcxCZw.jpg


Edited by arn, 2018. May 06. - 20:58.

  • karakoram, dzsonhee, TripleB and 2 others like this

#640
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 posts
  • LocationNyíregyháza

Szerintem magában a gumiban van ennyi egyenetlenség. 2016-ban volt ilyen problémám egy pár Scwalbe 2.25-ös külsővel, cserélve is volt garanciában, mégis volt/van oldalirányú mozgása.

Lehetséges. Majd vizsgálódom még, de annyira nem zavaró.