Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#581
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Ronda, de egész finom :) 

 

-t96sWi4O_JXY_fJej2EG6P0izDJkvGaO0_Qf3SZ

 

XL-es váz, alu nyakas karbon villa, novatech ipari csapágyas agyak köré fűzött kerekek. 

Egyelőre amit változtattam:

A gyári 350-es alu nyeregcsövet 400-as karbonra cseréltem. Nem is értem, hogy egy XL-es, ennyire ejtett geometriás vázba miért gondolják, hogy jó lesz a rövidebb. 

A villanyakból levágtam 3 centit, és a 110-es 6 fokos gyári stucnit is 120-as 17 fokosra cseréltem. 

Az eredeti Michelin gumikat Schwalbe CX Pro CX gumikra cseréltem. 

Az eredeti villanyak rózsa a nyak vágásánál a levágott darabban maradt, aminek a helyére egy headdoctor került. 

Pedálból egy kiszuperált 540-es van fent átmenetileg. 

Felkerült az ősöreg hátsó keréken sebességet és pedálfordulatot is mérő Cateye computer, valamint a Bryton Rider 310 is. 

Megjött, és feltekerésre vár a sima fekete géles, parafás betekerő. Ekkor kicsit a fékváltókar pozícióját is módosítani fogom. 

Cserélni tervezem még a sunrace 12-25-ös sort Tiagra 14-25-re, valamint a gumikat 32-es Panaracer gravelking-re. 

A teljes váltás-hajtás az új sora, ami nagyon pozitív benyomást kelt eddig. Elől nyugdíjas 3 tányéros, 30-39-50. A fékváltókarok nagyon kényelmesek, és ugyan kicsit túl selymesen, kattanás mentesen, de pontosan működnek. A 3x9 meglepően baráti, és jól kihasználható áttételezés ebben a felállásban. Főleg ebben az erőállapotomban kedvelem, mert így nem gond egy rendes emelkedő sem. 

Menetes középrész, sárvédő felfogató szemek, erős, kétforgáspontos fékek, nagy gumiférőhely mindenhol, kényelmesnek érződő váz, ronda, de jó geometria, filléres ár. Több sem kell a boldogságomhoz. 

big_98c71ab8-e7df-48c6-bfec-b3b9f55fe6b8


  • Kisherceg kedveli ezt

#582
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Uuu, na ez már igen! A régi szép idők mindig eszembe jutnak, mikor ilyen SS bringát látok, nagyon menő cucc! :)

Ez milyen évjárat? Az előző baba kéktől eltérő geometria? Ha jól emlékszem, az pont azért került eladósorba, mert nem jöttek be a hosszak meg a szögek. 

Ez is Reynolds csőszett? 

Sok szép kilométert kívánok mindhárom sebességi fokozatban! :)

 

Köszi! :) 2015-ös évjárat, (Most tavasszal találtam, vadi újonnan ácsorgott egy boltban.) 520 Reynolds, semmi extra. Igen, más a geometriája mint a babakéknek, kicsit hegyesebb. Pont annyira más, hogy ezzel jól érzem magam, azt meg eladtam. :) Lehet, hogy az egysebis setup miatt, de ezt a bringát sokkal harmonikusabbnak érzem. Még a BB7-et sem akarom cserélni, meg vagyok vele elégedve.

(Pár hozzászólással visszább van itt még pár kép, ha esetleg. :) )


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#583
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

több belsőgumija van, mint sebessége. oldszkúl, mint én... :D

 

egysegnyibicaj.jpg

Uuu, na ez már igen! A régi szép idők mindig eszembe jutnak, mikor ilyen SS bringát látok, nagyon menő cucc! :)

Ez milyen évjárat? Az előző baba kéktől eltérő geometria? Ha jól emlékszem, az pont azért került eladósorba, mert nem jöttek be a hosszak meg a szögek. 

Ez is Reynolds csőszett? 

Sok szép kilométert kívánok mindhárom sebességi fokozatban! :) 



#584
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

több belsőgumija van, mint sebessége. oldszkúl, mint én... :D

 

egysegnyibicaj.jpg


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#585
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

 

OFF:topic ( :

 

 

 

ebike:ON : )

 

 

Zsivány gép!

Ez cross motor kiegészíti a full merev-acél-ss-fat Niner-t, vagy helyette van? Elég más világ a kettő.  



#586
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

 

OFF:topic ( :

 

 

 

ebike:ON : )

 

 

 

szép-szép, csak hát olyan ez a kép, mint a "Bíró okos lánya" című mesében: látszik, hogy vettél valamit, de hogy mit, azt nem látni. :)

mindenesetre sok-sok kellemes, fEltöltődésben gazdag (micsoda szójáték, mi?! :D) km-t vele. :)

 

milyen az xt platformpedál?


  • blash kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#587
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

OFF:topic ( :

 

Merida•E•OneTwenty•900e•2018

 

ebike:ON : )


end.re: módosította - 2018. július 01. - 00:45


#588
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

OFF:topic ( :

 

IMG_20180701_012423.jpg

 

ebike:ON : )


  • karakoram kedveli ezt

#589
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

egyetértek.
 
Nekem rendszeresen van gondom a kötés nélküli pedálokon, hogy rossz úton, vizesen csúszik rajta a talp. A klikkes meg ad egy extra biztonságérzetet és stabilitást. 
 
Ha keo pedállal biztonságosabbnak-jobbnak érzem a közlekedést városban, akkor nehogymá' a kétoldalas spd-vel legyen probléma..


Egy benga nagy szoges flatpedallal megyek varosban... azon mi csuszik? Milyen elonyei vannak biztonsag szempontjabol az spdnek? Minden bringamon spd van, de a varosin eszembe se jut. A kioldas akarmilyen ugyes is vagy, nemi idobe kerul - ha meg vmi nem ugy mukodik, ahogy elkepzelted (terepen tipikus a beleszarado vagy belefagyo sar), akkor azonnal egyensulyvesztest okoz.

Pl multkor egy felig bringauton es furan lassan kozlekedo auto holttereben mentem (mint kiderult telefonalt kozben), a zebra elott nyomott egy satufeket, en meg nem tudtam az auto elol kilepo gyalogosra erdemben regalni. Fekeztem, de nem tudtam volna megallni a zebra elott (30-40kmh tipikus ott a lejton), a gyalogos megallt, en meg atengedtem elotte a bringat. A gyalogos reakcioja az volt, hogy ket kezzel lokott egyet rajtam oldalrol, ekkora sebessegnel ez finoman szolva is feler egy sulyos veszelyeztetessel... abban teljesen igaza volt, hogy hibaztam a gyalogosatkelonel, de a reakcioja teljesen elfogadhatatlan. Az autos, akinek nyilvan ebbol annyi jott le, hogy hulye bringasok, es nem az, hogy raallok a bringautra, mikozben telefonalok, es kiszamithatatlanul reagalok... nem ertette, hogy en miert vagyok ra ideges, aztan utana meg en voltam az arschloch.

Ezt csak azert irom, mert terepen, edzesen konnyebb felkeszulni egy esetre, ami tortenik, altalaban rajtam mulik, es nem x masik ember kiszamithatatlan reakciojan. A perecelest eppenhogy csak sikerult meguszni, egy nem tul tapasztalt bringas akkorat hasalt volna a parkolo es halado autok kozott, mint a haz.

#590
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

ja, hát még mindig túl olcsó a benzin... a gázolaj meg  aztán végképp, sajnálatos, hogy abból még kevesebb is kell ugyanannyi f@szsághoz...


Kisherceg módosította - 2018. június 17. - 22:58

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#591
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Kedden Nagyvázsonyból kifelé jövet indexelek balra Vöröstó felé. Jó hogy szokásom szerint többször hátranéztem, mert a Passat-os hülyegyerek nem tudom mire gondolt, de visszakettő padlógáz kombóval húzott el mellettem. Simán befértem vona elé. Nem értem az embereket.

Ha valaki indexel, hátranéz, látván van még hely és leborít balra, na azon pont átment volna.


eddie1978 módosította - 2018. június 17. - 22:32


#592
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

kicsit off, de ma meglepődtem. Egy darab konfliktusom, összezendülésem sem volt egész úton. Már hazafelé tartottam, a balra kanyarodó sávba kellett átsorolnom, mert arra akartam elmenni. Szokásos: hátranéz, indexel, hátranéz. Kb. 50 méterre volt mögöttem egy BMW-s hülyegyerek (sztereotípia, de úgy viselkedett). Gyakorlatilag úgy sávot váltottam, hogy őfelségének fékeznie sem kellett, bár úgyis piros lámpa volt, szóval azzal sem lett volna gátolva.

 

Épp álldogálok a piros lámpánál, indexelgetek, hogy majd balra elkanyarodok, mikor iszonyat dudaszót hallok: hátranézek, a bmw-s barom ráfeküdve nyomja a kürtöt 2 autóval hátrébb, és ordít kifelé valami "fsszopo gci" meg "krvanyadbudosgc" szólamokat. Zöld lámpa, indulok tovább, erre leáll követni, dudára tenyerelve, ordítozva, rámlegyezve.

 

kérdeztem, hogy ennek mi értelme volt? nem igazán adott választ. Szerintem valami nem jött össze neki. Kifejezetten szánalmasnak hatott kívülről. Kár, hogy ha elveszti a fejét, azt én szpom meg, mert a tonna acéllal nem nagy kunszt felkenni a hülye biringás gennyedéket a padkára-villanyoszlopra..



#593
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás
Ja, nekem meg egyik bringa spd, a másik meg flat, hogy mindig alkalomhoz illő legyen és egyikkel sem parázok. Viszont városban,az autókat centizve nem bicikliznék már, egyik pedállal sem, ahhoz már túl öreg vagyok. :)

Kisherceg módosította - 2018. június 17. - 19:38

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#594
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

egyetértek.

 

Nekem rendszeresen van gondom a kötés nélküli pedálokon, hogy rossz úton, vizesen csúszik rajta a talp. A klikkes meg ad egy extra biztonságérzetet és stabilitást. 

 

Ha keo pedállal biztonságosabbnak-jobbnak érzem a közlekedést városban, akkor nehogymá' a kétoldalas spd-vel legyen probléma..

nekem meg bekötve volt mindig parám.

csak hogy legyen egy ellene is :)


  • Vejne kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#595
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ez alapjaiban hibás következtetés, mert még városban is sokkal biztonságosabb a stabil pedálkapcsolat, még Budapesten is, az meg azért elég egyenértékű az Osztrák fővárossal ebböl a szempontból.

egyetértek.

 

Nekem rendszeresen van gondom a kötés nélküli pedálokon, hogy rossz úton, vizesen csúszik rajta a talp. A klikkes meg ad egy extra biztonságérzetet és stabilitást. 

 

Ha keo pedállal biztonságosabbnak-jobbnak érzem a közlekedést városban, akkor nehogymá' a kétoldalas spd-vel legyen probléma..



#596
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Par cmre az autoktol a tobbsavos uton, villamossineken... inkabb nem. Jo ha parevente eldolok, mert belefagy a sar, vagy ilyesmi, de autok koze nem megyek, egy pillanatnyi kihagyas, amit az spd okoz, az eletebe kerulhet. Egy kisebb varosban bevallalnam.


Ez alapjaiban hibás következtetés, mert még városban is sokkal biztonságosabb a stabil pedálkapcsolat, még Budapesten is, az meg azért elég egyenértékű az Osztrák fővárossal ebböl a szempontból.

#597
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Hát mi mással ?? :D
Annyira nem bonyolult bevinni egy cipőt a melóhelyre. Beérkezel és átveszed a cipőd. Hazafele meg vissza az spd-s. Ennyit megér a bringa.

Par cmre az autoktol a tobbsavos uton, villamossineken... inkabb nem. Jo ha parevente eldolok, mert belefagy a sar, vagy ilyesmi, de autok koze nem megyek, egy pillanatnyi kihagyas, amit az spd okoz, az eletebe kerulhet. Egy kisebb varosban bevallalnam.

arn módosította - 2018. június 17. - 08:40


#598
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Nagyon dogos bringa :) az egysebi nekem annyira nem hianyzik, dimbesdombos helyen lakunk, a varosi 2.7es attetelevel kinlodok rendesen az 5+%os emelkedokon. Spdvel tuti jobb lenne, de megy a fene spds cipovel munkaba.

Hát mi mással ?? :D

Annyira nem bonyolult bevinni egy cipőt a melóhelyre. Beérkezel és átveszed a cipőd. Hazafele meg vissza az spd-s. Ennyit megér a bringa.


Marci

#599
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

nade ket kulacstarto? hat mire keszulsz? (:

 

a nagylánynak is én szoktam a vizet vinni, mert gyerekbringán nem fér el kulacs.


Kisherceg módosította - 2018. június 16. - 10:22

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#600
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

hiányzott az egysebi...
32:19

pichost.org/images/2018/06/15/1.jpg

pichost.org/images/2018/06/15/2.jpg

pichost.org/images/2018/06/15/3.jpg

pichost.org/images/2018/06/15/4.jpg

pichost.org/images/2018/06/15/5.jpg

nade ket kulacstarto? hat mire keszulsz? (:

blash módosította - 2018. június 15. - 23:34