Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19026 replies to this topic

#581
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Az alacsony felszereltség csak egy dolog, ettől még lehet vele jókat bringázni. Tetszik egyébként az egységes felszereltség, és a tényleg xc-s, szerintem jó geometria is. Ezek szerintem fontosabbak, már ha nem nyerni indul az ember, mikor bringára ül. 

Az agyak mifélék, még sehol sem láttam ezt a típusjelzést, valami deore/alivio szint lehet? (nekem deore van pl, és egy rendes megkenés/beállítás után 2 éve üzemelnek kifogástalanul) 

Gondolom, hátul 11-36-os sor van, ahhoz miért nem jó a 24 elöl? Mondjuk ha erős vagy, akkor értem. :)

A telóval kapcsolatban meg arra lennék kíváncsi, hogy miként számolsz be az állapotáról, mondjuk 200 km-enként hosszútávon. Nyilván terep használatra gondolok, aszfalton szerintem ennek sem lesz semmi baja soha. 

igazából nagyjából slx fölötti igényem alapból nincs is (sőt jobban örültam volna egy slx karnak az xt váltó helyett.) még nem az a zseniális geó mint a nagyobb tesóké

https://superiorbike...u/2019/mtb-race

de a kategória társakat bőven veri.

alap tárcsás agyai a shimanónak tournay család kb. felnik meg neten rákeresve megdöbbentően könnyűek (460g) de tényleg kézzel érezhető volt a különbség 2 ugyanilyen agyas meghámozott első kerék közt (másik felni 600 g körüli, mérleg meg nincs a boltban).

-hajtőmű- 1részt soha nem voltam pörgetős tipus, másik nagy a különbség,  sokat megyek aszfalton, meg dózeren, és pont nincs olyik áttétel ami jó lenne, -már ha nem akoraom a felső 3-4 lánckereket használni elől nagy tálon, ha meg leváltok akkor vissza kéne 2-3 t az meg kis tányéron nem egészséges keresztbe menést eredményeznee. de ahogy látom más is igy van kb el is tünt ez a kiosztás, és a deore-s bringák többséga  is 36/26 (az enyém jövő évi utódja is) .

teló öszintén meglep, mozgásban hozza tán kicsit veri is a kategória rock shoxokat (acél becsúszis judy, xc30, xc32,  recon), súlyban kb ugynott van. Szerelő kolléga szerint 2 havonta szétkap, manitou prep-m zsír és annyi. meglátjuk. ha 1edeül marad tartósan úgy ia kap egy jobb telót.

még komfortosítok egy 27,0-ás csőre szűkítéssel, és kész.


Edited by Bikertigger, 2018. September 28. - 00:52.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#582
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

Blackburn Mars 4.0 hátsó pislogó !

Régi darab de ütős fényű. (nekem is olyan van)


Marci

#583
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

a reggeli orom, amikor rajossz, hogy vasarnap este sarasan hagytad ott a bringat, de sietni kell a munkaba :) a nyereg es becsuszok tisztak.

amugy ezzel a szolid sarreteggel nez ki mindig a legjobban.

 

27-Good-Morning-My-Precious-Meme.jpg

KBSpxaL.jpg


  • karakoram likes this

#584
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

na mostantól ő lesz az itthon lakó :)   (ok kicsit szerényebb szerelvény mint ami itt szokik, de én szeretem)

spec :

https://superiorbike...rey-neon-yellow

 

majd barkácsolok rá egy 28-as kis tányért előre, a 38/24 még mindig értelmezhetetlen számomra.

 

5ba79d39b99d966153a48820.jpg?width=2000&

 

Az alacsony felszereltség csak egy dolog, ettől még lehet vele jókat bringázni. Tetszik egyébként az egységes felszereltség, és a tényleg xc-s, szerintem jó geometria is. Ezek szerintem fontosabbak, már ha nem nyerni indul az ember, mikor bringára ül. 

Az agyak mifélék, még sehol sem láttam ezt a típusjelzést, valami deore/alivio szint lehet? (nekem deore van pl, és egy rendes megkenés/beállítás után 2 éve üzemelnek kifogástalanul) 

Gondolom, hátul 11-36-os sor van, ahhoz miért nem jó a 24 elöl? Mondjuk ha erős vagy, akkor értem. :) 

A telóval kapcsolatban meg arra lennék kíváncsi, hogy miként számolsz be az állapotáról, mondjuk 200 km-enként hosszútávon. Nyilván terep használatra gondolok, aszfalton szerintem ennek sem lesz semmi baja soha. 



#585
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

na mostantól ő lesz az itthon lakó :)   (ok kicsit szerényebb szerelvény mint ami itt szokik, de én szeretem)

spec :

https://superiorbike...rey-neon-yellow

 

majd barkácsolok rá egy 28-as kis tányért előre, a 38/24 még mindig értelmezhetetlen számomra.

 

5ba79d39b99d966153a48820.jpg?width=2000&


Edited by Bikertigger, 2018. September 23. - 23:54.

  • karakoram and Rabbit like this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#586
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

a 17 fok az jó! nekem pl. így 20mm távtartóval még mindig lentebb van a kormány, mint 6 fokosnál volt távtartó nélkül, kb. 7mm-rel lentebb került a kormány, a hézagoló ellenére is. Csak kár, hogy a reachben is elvett majd' 1 cm-t. Lehet, hosszabb kormánnyal (Deda Zero100 RHM?) kompenzálnám majd.

a szalag cserés, ott fekete v sötétszürke (a villa színe miatt..) lehet a befutó. Nyeregcsőből lehet, 25.4-esre kellene átállni, az legalább "futureproof". Külsőből meg tarcsiba fehér falú bontrager r3 hajtogatós van, a calibra plusokat egy ismerősnek adtam. Bár a sárga falú Michelinek mennének a váz-feliratok kombihoz

a sor jelenleg 13-26-os sh10 közölésű, de, van itthon sh rotorom is, szóval lehet, hogy 12-28-as pg1050-est vásárolok majd... azt meg át sem kell távtartózni :)

 

41040911490_5226719781558.jpg

 

60740912829_2535610320314.jpg


Edited by Vejne, 2018. September 06. - 19:22.

  • eddie1978 likes this

#587
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Ezek alapján azt hihetné az ember, egy on-one-t vettél. :)

Amúgy kb. igen. :) Ennek van viszont egy olyan pozitív tulajdonsága, hogy mindene mindenhol vonalban, meg derékszög-párhuzamban áll/van. Imádtam az on-one-t, nagy dolgokat tudtam vele véghez vinni, de hosszasan tudom sorolni az elfogadhatatlan hibalistát amivel (gyaníthatóan csak az én példányom) küzdött. 

 

Húú, jó magas lehetsz. :) Több nyeregcső látszik ki, mint amennyi az enyémnek a teljes hossza :)

 

A felni milyen? Mert, ha keskeny, szerintem érdemes 18-19mm belső szélességű modellre váltani. Tapasztalatom szerint széles felni-23-as gumi kombi klasszisokkal jobb, mint a keskeny (15) felnin ballonosabb külső. Sőt, én pl. 17mm-es belső szélességű felnire már túlságosan ballonosnak tartom a 25-öst is, ki nem állhatom a piriformát. Bár a városi trekkingen 28-as van hátul... de szódával elmegy

 

A geometria egész korrekt. Nagyon magas a homlokcső, ennélfogva még az XL méret reach értéke is nagyon kevéske, azonban nagyon tetszik a hosszú láncvilla (415) és tengelytáv. Úgymond, vasal és nyugtat

 

A 14-25-ös sorért pacsi! 9-es rendszerben nekem is az volt ám : )

195 cm vagyok, és pont ehhez aránylik a kezeim és lábaim hossza is. A nyeregcső kintlét az valóban nagyon trekkinges/montis, nem értem, mért nem húztak vízszintesebb vonalat, biztos sokkal drágább lett volna egy 10 centivel hosszabb nyeregvázcső :D Amúgy a geometria nagyon hasonlít a canyon endurance méreteihez, sőt, ott még hosszabb a fejcső a nekem való méretben (2-3XL), ugyanakkor pl a láncvilla ugyan ekkora, de abba tuti nem fér ekkora gumi se előre, se hátra. A reach is hasonló, ha beleszámolom, hogy ott meredekebb a villaszög, ha ugyan úgy 73 fokos lenne mint a BW, akkor nem lenne nagy különbség.

 

Amúgy valamiért, nyilván, hogy komfortosabb legyen a váz, a fejcső túl lóg a felső csövön. De az csak egy totálisan egyszerű, egyenes cső, beleütve egy félintegrál kormánycsapágy csészével. Így, hogy feltettem a -17 fokos stucnit, már kellően lent fogok, csak kissé bután/rondán néz ki, hogy égig érő cső, aztán meg masszív kompenzálás negatívba. 

Ha nagyon barbár/alapos lennék, akkor simán meg lehetne tenni, hogy rendes géppel, szerszámba fogva síkba vágnám a fejcsövet a felső cső vonalában.  Egyrészt sokkal szebb lenne, másrészt nyernék két centit, így mehetne még 2 cm a villanyakból is, valamint elég lenne a 0 fokos 120-as stucni, amivel azért jóval esztétikusabban festene.

 

Kerékből ez van benne, ha minden igaz: https://www.decathlo...id_8379881.html Első kerék 971 g gyz-al együtt, hátsó 1205 g gyz nélkül. 

Mérve is 15 mm a belső szélesség, szóval keskeny. De most nem nyúlok hozzájuk, mert akkor megint elindul a lavina és emészti csak a pénzt. Szerintem ezek brutál tartósak lesznek, de ha elfogynak, akkor mindenképpen mehet be majd valami szélesebb, hely és kedv az van hozzá. :) 


  • Vejne likes this

#588
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Húú, jó magas lehetsz. :) Több nyeregcső látszik ki, mint amennyi az enyémnek a teljes hossza :)

 

A felni milyen? Mert, ha keskeny, szerintem érdemes 18-19mm belső szélességű modellre váltani. Tapasztalatom szerint széles felni-23-as gumi kombi klasszisokkal jobb, mint a keskeny (15) felnin ballonosabb külső. Sőt, én pl. 17mm-es belső szélességű felnire már túlságosan ballonosnak tartom a 25-öst is, ki nem állhatom a piriformát. Bár a városi trekkingen 28-as van hátul... de szódával elmegy

 

A geometria egész korrekt. Nagyon magas a homlokcső, ennélfogva még az XL méret reach értéke is nagyon kevéske, azonban nagyon tetszik a hosszú láncvilla (415) és tengelytáv. Úgymond, vasal és nyugtat

 

A 14-25-ös sorért pacsi! 9-es rendszerben nekem is az volt ám : )


Edited by Vejne, 2018. September 05. - 20:38.


#589
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

Ronda, de egész finom :)


....nagy gumiférőhely mindenhol, kényelmesnek érződő váz, ronda, de jó geometria, filléres ár. Több sem kell a boldogságomhoz.


Ezek alapján azt hihetné az ember, egy on-one-t vettél. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#590
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Ronda, de egész finom :) 

 

-t96sWi4O_JXY_fJej2EG6P0izDJkvGaO0_Qf3SZ

 

XL-es váz, alu nyakas karbon villa, novatech ipari csapágyas agyak köré fűzött kerekek. 

Egyelőre amit változtattam:

A gyári 350-es alu nyeregcsövet 400-as karbonra cseréltem. Nem is értem, hogy egy XL-es, ennyire ejtett geometriás vázba miért gondolják, hogy jó lesz a rövidebb. 

A villanyakból levágtam 3 centit, és a 110-es 6 fokos gyári stucnit is 120-as 17 fokosra cseréltem. 

Az eredeti Michelin gumikat Schwalbe CX Pro CX gumikra cseréltem. 

Az eredeti villanyak rózsa a nyak vágásánál a levágott darabban maradt, aminek a helyére egy headdoctor került. 

Pedálból egy kiszuperált 540-es van fent átmenetileg. 

Felkerült az ősöreg hátsó keréken sebességet és pedálfordulatot is mérő Cateye computer, valamint a Bryton Rider 310 is. 

Megjött, és feltekerésre vár a sima fekete géles, parafás betekerő. Ekkor kicsit a fékváltókar pozícióját is módosítani fogom. 

Cserélni tervezem még a sunrace 12-25-ös sort Tiagra 14-25-re, valamint a gumikat 32-es Panaracer gravelking-re. 

A teljes váltás-hajtás az új sora, ami nagyon pozitív benyomást kelt eddig. Elől nyugdíjas 3 tányéros, 30-39-50. A fékváltókarok nagyon kényelmesek, és ugyan kicsit túl selymesen, kattanás mentesen, de pontosan működnek. A 3x9 meglepően baráti, és jól kihasználható áttételezés ebben a felállásban. Főleg ebben az erőállapotomban kedvelem, mert így nem gond egy rendes emelkedő sem. 

Menetes középrész, sárvédő felfogató szemek, erős, kétforgáspontos fékek, nagy gumiférőhely mindenhol, kényelmesnek érződő váz, ronda, de jó geometria, filléres ár. Több sem kell a boldogságomhoz. 

big_98c71ab8-e7df-48c6-bfec-b3b9f55fe6b8


  • Kisherceg likes this

#591
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

Uuu, na ez már igen! A régi szép idők mindig eszembe jutnak, mikor ilyen SS bringát látok, nagyon menő cucc! :)

Ez milyen évjárat? Az előző baba kéktől eltérő geometria? Ha jól emlékszem, az pont azért került eladósorba, mert nem jöttek be a hosszak meg a szögek. 

Ez is Reynolds csőszett? 

Sok szép kilométert kívánok mindhárom sebességi fokozatban! :)

 

Köszi! :) 2015-ös évjárat, (Most tavasszal találtam, vadi újonnan ácsorgott egy boltban.) 520 Reynolds, semmi extra. Igen, más a geometriája mint a babakéknek, kicsit hegyesebb. Pont annyira más, hogy ezzel jól érzem magam, azt meg eladtam. :) Lehet, hogy az egysebis setup miatt, de ezt a bringát sokkal harmonikusabbnak érzem. Még a BB7-et sem akarom cserélni, meg vagyok vele elégedve.

(Pár hozzászólással visszább van itt még pár kép, ha esetleg. :) )


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#592
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

több belsőgumija van, mint sebessége. oldszkúl, mint én... :D

 

egysegnyibicaj.jpg

Uuu, na ez már igen! A régi szép idők mindig eszembe jutnak, mikor ilyen SS bringát látok, nagyon menő cucc! :)

Ez milyen évjárat? Az előző baba kéktől eltérő geometria? Ha jól emlékszem, az pont azért került eladósorba, mert nem jöttek be a hosszak meg a szögek. 

Ez is Reynolds csőszett? 

Sok szép kilométert kívánok mindhárom sebességi fokozatban! :) 



#593
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

több belsőgumija van, mint sebessége. oldszkúl, mint én... :D

 

egysegnyibicaj.jpg


  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#594
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

 

OFF:topic ( :

 

 

 

ebike:ON : )

 

 

Zsivány gép!

Ez cross motor kiegészíti a full merev-acél-ss-fat Niner-t, vagy helyette van? Elég más világ a kettő.  



#595
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

 

OFF:topic ( :

 

 

 

ebike:ON : )

 

 

 

szép-szép, csak hát olyan ez a kép, mint a "Bíró okos lánya" című mesében: látszik, hogy vettél valamit, de hogy mit, azt nem látni. :)

mindenesetre sok-sok kellemes, fEltöltődésben gazdag (micsoda szójáték, mi?! :D) km-t vele. :)

 

milyen az xt platformpedál?


  • blash likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#596
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 posts
  • LocationBP

OFF:topic ( :

 

Merida•E•OneTwenty•900e•2018

 

ebike:ON : )


Edited by end.re:, 2018. July 01. - 00:45.


#597
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 posts
  • LocationBP

OFF:topic ( :

 

IMG_20180701_012423.jpg

 

ebike:ON : )


  • karakoram likes this

#598
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

egyetértek.
 
Nekem rendszeresen van gondom a kötés nélküli pedálokon, hogy rossz úton, vizesen csúszik rajta a talp. A klikkes meg ad egy extra biztonságérzetet és stabilitást. 
 
Ha keo pedállal biztonságosabbnak-jobbnak érzem a közlekedést városban, akkor nehogymá' a kétoldalas spd-vel legyen probléma..


Egy benga nagy szoges flatpedallal megyek varosban... azon mi csuszik? Milyen elonyei vannak biztonsag szempontjabol az spdnek? Minden bringamon spd van, de a varosin eszembe se jut. A kioldas akarmilyen ugyes is vagy, nemi idobe kerul - ha meg vmi nem ugy mukodik, ahogy elkepzelted (terepen tipikus a beleszarado vagy belefagyo sar), akkor azonnal egyensulyvesztest okoz.

Pl multkor egy felig bringauton es furan lassan kozlekedo auto holttereben mentem (mint kiderult telefonalt kozben), a zebra elott nyomott egy satufeket, en meg nem tudtam az auto elol kilepo gyalogosra erdemben regalni. Fekeztem, de nem tudtam volna megallni a zebra elott (30-40kmh tipikus ott a lejton), a gyalogos megallt, en meg atengedtem elotte a bringat. A gyalogos reakcioja az volt, hogy ket kezzel lokott egyet rajtam oldalrol, ekkora sebessegnel ez finoman szolva is feler egy sulyos veszelyeztetessel... abban teljesen igaza volt, hogy hibaztam a gyalogosatkelonel, de a reakcioja teljesen elfogadhatatlan. Az autos, akinek nyilvan ebbol annyi jott le, hogy hulye bringasok, es nem az, hogy raallok a bringautra, mikozben telefonalok, es kiszamithatatlanul reagalok... nem ertette, hogy en miert vagyok ra ideges, aztan utana meg en voltam az arschloch.

Ezt csak azert irom, mert terepen, edzesen konnyebb felkeszulni egy esetre, ami tortenik, altalaban rajtam mulik, es nem x masik ember kiszamithatatlan reakciojan. A perecelest eppenhogy csak sikerult meguszni, egy nem tul tapasztalt bringas akkorat hasalt volna a parkolo es halado autok kozott, mint a haz.

#599
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

ja, hát még mindig túl olcsó a benzin... a gázolaj meg  aztán végképp, sajnálatos, hogy abból még kevesebb is kell ugyanannyi f@szsághoz...


Edited by Kisherceg, 2018. June 17. - 22:58.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#600
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Kedden Nagyvázsonyból kifelé jövet indexelek balra Vöröstó felé. Jó hogy szokásom szerint többször hátranéztem, mert a Passat-os hülyegyerek nem tudom mire gondolt, de visszakettő padlógáz kombóval húzott el mellettem. Simán befértem vona elé. Nem értem az embereket.

Ha valaki indexel, hátranéz, látván van még hely és leborít balra, na azon pont átment volna.


Edited by eddie1978, 2018. June 17. - 22:32.