Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#341
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Íme: Pinnacle Arkose R2 (2019)

Sajnos fel sem tűnt a mobil kijelzőjén, hogy ennyire életlen képeket sikerült készíteni :/


 

 

 

 

Eléggé elbaszottul kanyarognak a fékcsövek a jobb és bal fékcsere miatt. Lehet kéne még vágnom, de sajnos az alsócső bal oldalán csak egy fékcsövet vagy bovdenházat lehet kivezetni, hiába lenne hely kettőnek, így a hátsófék az alsócsó jobb oldalán jön ki. Hüje angolok... Ja, meg tökjó ez a kivezetés a vázon, de a fékcső az anyával már nem fér át rajta...






Nagyon hosszú az eleje, ráadásul 110-es kormányszárat tettek rá, meg a nyeregcső feje is vagy két centit hátrébb van, lehet kicsérelem egy tök egyenesre. De valami rövidebb stücnit is kipróbálok. Tökre tecettek 4-5 báron a 30-as gumik, kényelmesebb, eddig 28-as gumit használtam 6-7 báron :DD

 

nahát, kimerészkedtél vele ?! :P  mondjuk ma jó idő volt... miért is nem erre kanyarodtál?  :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#342
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

@blash, nem kellene neked is mutatni valamit?! :P :D


Íme: Pinnacle Arkose R2 (2019)

Sajnos fel sem tűnt a mobil kijelzőjén, hogy ennyire életlen képeket sikerült készíteni :/

5e53ff276f2495783abaa8b8.jpg?width=2000&
 

 

5e53ff50d748bc46913fcc1a.jpg?width=2000&

 

Eléggé elbaszottul kanyarognak a fékcsövek a jobb és bal fékcsere miatt. Lehet kéne még vágnom, de sajnos az alsócső bal oldalán csak egy fékcsövet vagy bovdenházat lehet kivezetni, hiába lenne hely kettőnek, így a hátsófék az alsócsó jobb oldalán jön ki. Hüje angolok... Ja, meg tökjó ez a kivezetés a vázon, de a fékcső az anyával már nem fér át rajta...

5e53ff30712257246e774660.jpg?width=2000&

5e53ff3861ab8a10ebc80ff3.jpg?width=2000&


Nagyon hosszú az eleje, ráadásul 110-es kormányszárat tettek rá, meg a nyeregcső feje is vagy két centit hátrébb van, lehet kicsérelem egy tök egyenesre. De valami rövidebb stücnit is kipróbálok. Tökre tecettek 4-5 báron a 30-as gumik, kényelmesebb, eddig 28-as gumit használtam 6-7 báron :DD


blash módosította - 2020. február 24. - 21:03

  • karakoram, Kisherceg és arn kedveli ezt

#343
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

@tig, nekem tetszik. Ha az enyém lenne, kb csak a telót cserélném előbb vagy utóbb, de ennyi.


@blash, nem kellene neked is mutatni valamit?! :P :D

nem nagyon akarok hozzányúlni (persze mindig megy fejben a bringaépítés) tényleg főleg aszfaltosnak lett szánva

amit kap majd, kijelző a vátókarokra, és egy ergon/canyon nyeregcső

 

persze ha érkezik nagyobb tesó és abban kicserélném a rebát azt lehet megkpaja (de ahoz találni kéne egy rebánál sokkal szebben mozgó telót a kategótiában)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#344
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
@tig, nekem tetszik. Ha az enyém lenne, kb csak a telót cserélném előbb vagy utóbb, de ennyi.


@blash, nem kellene neked is mutatni valamit?! :P :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#345
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Hogyhogy nem hintalo?

ezt engedte a büdzsé ....(4-5 hónap hosszú szabi amiből jó 6 hét dögrovásban fetrengés nem enged akkorát álmodni)

 

majd egyszer költözik mellé nagy tesó. és akkor az eredeti terv szerint kap 2,25-ös big apple-öket, és ő lesz az aszfaltszaggató :)


  • arn kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#346
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Hogyhogy nem hintalo?



#347
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

én meg ezzel (remélem látszik a kép)

gyári setup csak a gumikat cseréltem le

 

https://superiorbike...-white-team-red

 

 

https://photos.googl...3JnT3F1d1FvMUdn


  • Jorus, ZolkoW, arn és 1 további fórumtag kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#348
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi! Lehet jobban érezném a különbséget ha teleszkóp lenne. Így most 44-es teleszkópról váltva 51-es merevre semmi gondom vele. Nem mozog a villa, egy csomó minden mással vagyok elfoglalva  :D.

Ebben most lehet nem lesz igazam de ha árulták 44 és 51 mm-es villával is akkor azért láb és hátfájós, falnak menő különbség nem lehet (vagy rövidebb-hosszabb kiegészítőkkel orvosolható). Vagy szemét kapitalista módon adták amivel tudták csak vigyék  :P  B).

 

Szerintem nem nagyon tudja a Canyon választ a kérdésedre. Próbáld meg a chet-en. Aki ott ül nem fog tudni válaszolni, de mikor a villát kérdeztem legutóbb előkerítettek valami technikust a válaszhoz (várattak egy keveset).    

pont ma reggel írt egy technikai munkatársuk, hogy 42mm ;)


  • karakoram kedveli ezt

#349
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Köszi! Lehet jobban érezném a különbséget ha teleszkóp lenne. Így most 44-es teleszkópról váltva 51-es merevre semmi gondom vele. Nem mozog a villa, egy csomó minden mással vagyok elfoglalva  :D.

Ebben most lehet nem lesz igazam de ha árulták 44 és 51 mm-es villával is akkor azért láb és hátfájós, falnak menő különbség nem lehet (vagy rövidebb-hosszabb kiegészítőkkel orvosolható). Vagy szemét kapitalista módon adták amivel tudták csak vigyék  :P  B).

 

Szerintem nem nagyon tudja a Canyon választ a kérdésedre. Próbáld meg a chet-en. Aki ott ül nem fog tudni válaszolni, de mikor a villát kérdeztem legutóbb előkerítettek valami technikust a válaszhoz (várattak egy keveset).    

 

Ma néztem rá, párom női Exceed CF SL-je, ami 2017-es, már olyan boostos RS SID RL-el szerelt, ami 51mm offsetes.

 

 

Karakoramnak megnyugtatásul írtam, hogy a 44mm helyetti 51mm-es Niner villa is biztosan jó, ha gyárilag is adják ilyennel. ;)

 

Közben írtam a Canyonnak, a régi GC CF SL esetén 42/44mm-es a jó (erre hajlanék), vagy mehetek 51-re is, de 1 hete nem válaszolnak...



#350
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

párom Exceedjét megpróbáltam a régi merevemről átszállva majd vissza, az elég klassz. Nagyon kiszámítható viselkedésű. Csak ugye 1 fok különbség van a fejcsőnél és a geó is más nálam még, hiába Canyon és hiába az előd.

390 nagyon jó ár egy SID-re, kár, hogy lemaradtál róla!

Hulye voltam, mert azon filoztam, hogy vajon milyen lesz 71,5 fokos fejcsovel (lehet, hogy nem lett volna annyira jo kombinacio) :( Bar az en szintemen olyan radikalis elmenybeli kulonbseget amugy sem erzek a 71,5 fokos (44mm offsetes, 100mm-es) merevfaru bringam meg a 69 fokos (46mm offsetes, 130m-es) trail fullym kozott. Persze mas celhasznalat stb., de igazabol mindkettovel szeretek menni, szoval az is lehet, hogy teljesen jo lett volna az az 51-es villa is. Csak sajnos hajlamos vagyok elmeletben tulgondolni a dolgokat (ja, meg volt egy DT OPM ODL villa is mint alternativa, igaz az 490 euroert, ami azert amugy szinten nem rossz ar)



#351
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

"Idegesebb" lesz a kormanyzas, de egy dolog ez papiron, gyakorlatban ki kellene probalni (csak persze ahhoz kellene egy kolcson- vagy tesztvilla). En kozben lemaradtam az 51m-es villarol mert 2 nap alatt eladtak (2019-es Remote RL-es Charger2-es SID villa volt 390-ert az Actionsporton, ami azert eleg jo ar)

párom Exceedjét megpróbáltam a régi merevemről átszállva majd vissza, az elég klassz. Nagyon kiszámítható viselkedésű. Csak ugye 1 fok különbség van a fejcsőnél és a geó is más nálam még, hiába Canyon és hiába az előd.

390 nagyon jó ár egy SID-re, kár, hogy lemaradtál róla!



#352
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Karakoramnak megnyugtatásul írtam, hogy a 44mm helyetti 51mm-es Niner villa is biztosan jó, ha gyárilag is adják ilyennel. ;)

 

Közben írtam a Canyonnak, a régi GC CF SL esetén 42/44mm-es a jó (erre hajlanék), vagy mehetek 51-re is, de 1 hete nem válaszolnak...

"Idegesebb" lesz a kormanyzas, de egy dolog ez papiron, gyakorlatban ki kellene probalni (csak persze ahhoz kellene egy kolcson- vagy tesztvilla). En kozben lemaradtam az 51m-es villarol mert 2 nap alatt eladtak (2019-es Remote RL-es Charger2-es SID villa volt 390-ert az Actionsporton, ami azert eleg jo ar)



#353
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Annak elvileg 69,5 fokos a fejcsove. 51-es offsettel is eleg jo trailt ad (jobb mint a 71,5 fokos vazam 44-es offsettel)

Karakoramnak megnyugtatásul írtam, hogy a 44mm helyetti 51mm-es Niner villa is biztosan jó, ha gyárilag is adják ilyennel. ;)

 

Közben írtam a Canyonnak, a régi GC CF SL esetén 42/44mm-es a jó (erre hajlanék), vagy mehetek 51-re is, de 1 hete nem válaszolnak...



#354
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Ma néztem rá, párom női Exceed CF SL-je, ami 2017-es, már olyan boostos RS SID RL-el szerelt, ami 51mm offsetes.

Annak elvileg 69,5 fokos a fejcsove. 51-es offsettel is eleg jo trailt ad (jobb mint a 71,5 fokos vazam 44-es offsettel)



#355
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás

814_2317.jpg795_1354.jpg796_9950.jpgnagy újítások nem lesznek idén a bringámon. a fékek,és a nyereg lett lecserélve. még vár rá egy alapos karbantartás,aztán jöhet a jó idő. :)


  • Kisherceg és arn kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#356
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

No nekem is 44-es, ugyan az mint neked arn (ügyesen sikerült lemérnem...). 

De akkor is kényelmes és jól irányítható az 51 mm-es villával  :o  :D

Ma néztem rá, párom női Exceed CF SL-je, ami 2017-es, már olyan boostos RS SID RL-el szerelt, ami 51mm offsetes.



#357
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

igen, ezt az átalakítót néztem én is. csak nem vagyok benne biztos, hogy a támvilla szeretné a terhelést. aztán a fene tudja..



#358
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

 

Én most vele:

 

12.jpg
 
15.jpg
 
Főleg meglévő alkatrészekből legózva, pár új cuccal kiegészítve.
A hátsó fék kérdése még megoldásra vár, mert a váz nem fogad tárcsaféket, ellenben a kerék meg csak az :)
3 opcióm van:
1. marad így hátsó fék nélkül - ezt szeretném elkerülni
2. felnifékkel elhasználom a tárcsás felnit - ettől azért fázok elég rendesen, valószínűleg hamarabb reccsenne el, mint hinném. És a legváratlanabb helyen és időpontban
3. át kell fűzetni a kereket, de viszonyleg ritka manapság a 26-os, felnifékes, 28lyukas könnyű felni. Én csak a mavic717-et találtam, esetleg valakinek lehetséges felni ötlete?
 
Amúgy a vártnál könnyebb és kényelmesebb. Nem szakadt le a csuklóm, még :D

 

vagy végszükségként

https://ebike.hu/ter...csafek-adapter/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#359
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

azaz!

Szép kis gép ez.

Hirtelen azt hittem valami 29es masina, amikor messziről ránéztem.

Aztán közelebbről megnézve, rájöttem, hogy ennek még "normális" kerék mérete van, igaz MTB a békebeli időkből. :D :D  :D 


  • zsbacsi kedveli ezt

#360
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

azaz!