Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19035 replies to this topic

#16821
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Neharagugy rob, de nekem ez az egesz villa meg a megvaltoztatas + a magasag a valaszaidbol nagyon egy roszan kivalasztot geora üt. Kerlek helyesb. a dolgoka, ha nem igy van.

Az egesz opciok ami a sulyt illeti o.k. pl a 592 g gumibol joval kevesebbet is csinalhatnal ( Noby 495g) (ha erdemes, mert netudom milyen modusban tekersz.)
A VTB Rocket V üllesböl (286 g) bol is lehet olyan 150 g lefaragni, de a lenyeg ha a geo stimmel es ha igen akkor ne valtas. radikalisan semit meg!

#16822
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Kicsit megkesve, de anal nagyob(töb helyesirasi habaval) szeretettel gratulalok a bikehez.
Remelem megszokod a dualt kontrolt es sok km lesz beletekerve.
Baratok közöt megyit nyom a mazsara?

köszönöm.
pedállal a képen látható módon ~12.8kg mikor elhoztam csak 12.1kg volt, de a pedál az vagy 550 gramm, plusz a lecserélt alkatrészek is nagyjából sulyban vannak. ezért inkább rászámolok pár grammot (plusz 2 uj belsõ az 1.5"-ös superlight-ok helyett, plusz 50g / kerék)

elcsé: te szerintem ne szövegeljél nekem, még jobban válogatsz mint én :)
elmagyarázom (és röhögni fogtok)
ha kisebb lesz a villa, akkor ugye elõrebukik a váz, ezt kiegyensúlyozandó maratok egy rugóstagfelfogatót, amitõl a tag kicsit elõrébb lesz (igaz magasabban is, szóval változik a karakterisztikája, erre egyenlõre nincs ötletem) és imigyen a váz összességében lentebb kerül, azaz a monoblokkház magassága alacsonyabb lesz.
190-es a tag, mielõtt bárki kérdezné, szóval nem tudom megjátszani a "200-as tagot kicserélem ugyanannyit mozgó 190-esre" trükköt....
a jelenlegi gumi és a nyeregvázcsõ közt összerugózott állapotban 10-15mm lehet. nem nagy játéktér....

villa téren valaki lesz oylan kedves, és pontos adatokkal szolgál nekem a revelation és a fox-ok magasságát illetõen? csak levegõs villát veszek mostmár (huha, 2 évvel ezelõtt inkább tökönszurtam volna magam mint hogy levegõs villát vegyek :mybad: ) szóval ilyen u-turn és társai kilõve.
pace esetleg?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#16823
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts

Feltöltött kép

amig nem lesz fox, addig igy marad. esetleg hátra egy 160-as hope floating rotor.
ami jött:
- hügi hátsó agy + 2-1.8dt alu anyákkal + mavic xm719
- hope xc elsõ agy + 2-1.8 dt alu anyákkal + mavic xm719
- thomson nyeregcsõ
- wtb speed V kevlar cro-mo nyereg
- 205mm hope floating rotor elõre


Kicsit megkesve, de anal nagyob(töb helyesirasi habaval) szeretettel gratulalok a bikehez.
Remelem megszokod a dualt kontrolt es sok km lesz beletekerve.
Baratok közöt megyit nyom a mazsara?

#16824
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

van olyan villa, ami 130-at tud, de nincs 505mm magas?
mert olyat keresek :D
a szögek rendben lennének, csak a közepe magas.

állítható utas nem jó ? Fox talas, vagy utörnös Revelation ? /vagy a maraton xc-m, igaz az csak 120 at tud :) /
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16825
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts

van olyan villa, ami 130-at tud, de nincs 505mm magas?


:D ezt az embert...
nincs olyan, tehát veled van a baj megint :)
de ha egy stance kingpint lebutítasz 160-ra, az úgy 505. :)

#16826
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Rob yóóó az a váz ! csak kicsit kisebb villával?

van olyan villa, ami 130-at tud, de nincs 505mm magas?
mert olyat keresek :D
a szögek rendben lennének, csak a közepe magas.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#16827
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts

én csak arra lennék kiváncsi mennyi ideig lesz meg neki:) persze minden rosszindulat nélkül:)


na ezt is jó ember mondja... Feltöltött kép

#16828
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts
sztok,

egy kis ápdét a változásokról (képekben késõbb):

Fatmodul váz (Alpha bikes)
Rock Shox Judy SL villa
Shimano Deore LX hajtókar
Shimano LX középcsapágy
Shimano Deore XT elsõváltó
Shimano Deore XT hátsó
Shimano "x" 8 fokozatú fogaskoszorú
Sram Attack váltókarok
Magura HS33 hydraulikus fékek
Rock Shox teleszkópos üléscsõ
Bike+ Royal gel ülés
WTB Heavy Duty XC felni + C2 Speed agy elõl
WTB Laser XC felni + C2 Speed agy hátul
Schwalbe Fat Albert 2,35 külsõ gumik
Ritchey WCS 5fokos Stucni
Ritchey WCS Carbon egyenes kormány
WTB Race kormány csapágy

minden flamekeltés nélkül: jövõ tavasszal, ha minden jól megy, kap egy teljes váltórendszer cserét:
Sram X9 közepes hátsóváltó
Sram X-Gen elsõ váltó
Sram X0 grip shift
XT fogaskoszorú
Sram PC-991 lánc


ez volt:
Fatmodul váz (Alpha bikes)
Rock Shox Judy SL villa
Shimano Deore LX hajtókar
Shimano Deore XT átdobó
Shimano Deore XT váltószerkezet
Shimano "x" 8 fokoztaú fogaskoszorú
Shimano Deore váltókarok
Magura HS33 hydraulikus fékek
Rock Shox teleszkópos üléscsõ
Bike positive Royal gel ülés
Specialized bx 25 felnik
Schwalbe Fat Albert külsõ gumik
Amoeba kormányszár
Cane Creek kormány csapágy

#16829
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Rob yóóó az a váz ! csak kicsit kisebb villával?

http://images.iwiw.n...6_1159909508560

kicsit változott setup...
hátul egy régi, sima Vanilla R de az nem látszik
ahogy az SPD meg az Altrix camuflage nyereg :matrix: sem
no meg Tioga F. DH 2.3 gummák és Altrix nyeregcsõ
így az X-vert után vhogy azt a következtetést tudnám levonni, h amit a Manitou ésszel old meg, azt a Marzo erõvel, de persze, egyiknek sem sikerül :P

#16830
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

hát nah... ez van :D
amugy elcsé látja a fától az erdõt: nem azért vettem, mert tele van shimano alkatrészekkel, hanem mert egy fisher. pont olyan, amilyennek a tesztek elolvasása alapján vártam. kivéve, hogy legalább 1 centivel vagy másféllel magasabban van a közepe mint kellene....
és azért van rajta még mindig ennyi shimano, mert:
- a fék nagyon jó, valószinüleg marad is.
- a többit meg annyiba kerül lecserélni, amennyit nem ér meg, tekintve, hogy az xt minden egyes elemében tökéletesen mûködik, ideértve a fékváltókart is! sõt, annyira megszoktam, hogy elõször gondolkoznom kellett, hogy a rapidfire hogy mûködik.

a manitou villával egyáltalán nem vagyok ellenben megbékélve, lassú lassú, és mondtam már, hogy lassú? sz*r dolog ez az spv villába, az hótziher.
rugóstagban még elmegy, de egy fox-ot vagy egy dt hvr-t azért kipróbálnék.
villából amugy amint elmegy ez, beköltözik egy fox float vagy egy rs revelation.

és köszi a dicséreteket, nekem is tetszik :)

szerk: aki nem tudná: komplett gépként vetem, nem volt választásom, hogy mi lesz rajta.

akkor má legyen róka ....ez a gép azt érdemel...a roksoxnak még sokat kell fejlõdni hogy róka legyen belûle....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16831
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
hát nah... ez van :D
amugy elcsé látja a fától az erdõt: nem azért vettem, mert tele van shimano alkatrészekkel, hanem mert egy fisher. pont olyan, amilyennek a tesztek elolvasása alapján vártam. kivéve, hogy legalább 1 centivel vagy másféllel magasabban van a közepe mint kellene....
és azért van rajta még mindig ennyi shimano, mert:
- a fék nagyon jó, valószinüleg marad is.
- a többit meg annyiba kerül lecserélni, amennyit nem ér meg, tekintve, hogy az xt minden egyes elemében tökéletesen mûködik, ideértve a fékváltókart is! sõt, annyira megszoktam, hogy elõször gondolkoznom kellett, hogy a rapidfire hogy mûködik.

a manitou villával egyáltalán nem vagyok ellenben megbékélve, lassú lassú, és mondtam már, hogy lassú? sz*r dolog ez az spv villába, az hótziher.
rugóstagban még elmegy, de egy fox-ot vagy egy dt hvr-t azért kipróbálnék.
villából amugy amint elmegy ez, beköltözik egy fox float vagy egy rs revelation.

és köszi a dicséreteket, nekem is tetszik :)

szerk: aki nem tudná: komplett gépként vetem, nem volt választásom, hogy mi lesz rajta.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#16832
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

Feltöltött kép


- 205mm hope floating rotor elõre


szép bringa, rob, konás, neked meg aláhúztam a választ;D

#16833
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
mekkora az a tárcsa elöl? 280-as? :P

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#16834
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
a márka a lényeg, nem a mûködés, tehát legalább jövõ õszig :D - minden rosszindulat nélkül ;)

#16835
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én csak arra lennék kiváncsi mennyi ideig lesz meg neki:):) persze minden rosszindulat nélkül:)

#16836
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
rob mindig töklogikus :D

#16837
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Nagyon-nagyon szép bringa, de azt a pedált sürgõsen cseréld le egy SPD-re! :D
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#16838
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Tíz pont:D

#16839
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

Szódával elmegy.:D


ahhoz képest hogy ama két nagy gyártó termékeivel építette fel, melyet nem szeret...:)

#16840
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Szódával elmegy.:D