Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19117 replies to this topic

#14761
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 posts

csak úgy érdeklõdésképpen, de minek dh bringára pedálfordulatszámmérõ? mondjuk a kilométerórát sem nagyon értem, de az elöbbi inkább izgat. esetleg van pulzusmérõd is? :chin:


Ezt igazan en sem ertem. Lehet azt nezi mennyit tekert lefelemenet :)

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"


#14762
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 posts
Nem leszolas, vagy hasonlo.
De nekem a Vega nem igazan jon be, valahogy olyan butan van osszeepitve :S.
Hatsovalto tenyleg felesleges, en 3 eve nyuzok egy tiagrat es most kezd el rosszalkodni, mert felutottem kicsit :( . De ezt legalabb nem feltem ha odakoppintom valamihez, mert par ezresert lecserelem bowdennel egyutt. Es egy 30x ezer forintos valtot meg hiaba vigyazol ra, koves/sziklas DH palyan azt is ugyan ugy megutheted.

Masik amit nem ertek, az a boxxer. Lehet csak egyeni velemenyem, de en nem igazan rajongok ertuk. Lattam mar szetrobbanni egyet egy 6 os lepcso utan. Kulsoszar toresnel ot ottvoltam. Lehet hogy mind rosz, hibas darab volt, de ez a 2 eleg volt ahoz hogy eletembe ne legyen olyan villam. :)

Fent irta valaki h 888. Teljesen egyetertek vele! Nekem is az van a gepbe par napja, es iszonyatosan merev, megbizhato, es az aproban 10-20 ezer forintos tobbletert megveheted hasznaltan.

Nyeregrol nem mondok semmit, az tenyleg mindenkinek szive joga milyen nyereg van a hatsofele alatt. Engem is megszoltak az Ike nyergem miatt :D
Tudom picit ronda, kenyelmetlen is, de nem ulok rajta annyit hogy zavaro legyen :)

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"


#14763
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Már kezdem szégyelni magam, de még mindig nem jöttem rá, hogy a hungarocell-darab miért van a rugóstagnál... :o

#14764
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,355 posts
nyereg-nyeregcsõ-kormány az amire sose senki se lenne féltékeny. megadja a kellõen teszkós hangulatot.
Ezeket rögtön cserélni kéne rajta, hogy egy bizonyos összhang alakuljon ki.
A láncterelõs kérdést nem teljesen értettem, egy jól beállított terelõ olyan, mintha ott se lenne - nem lassít, nem zörög.
A villanyakkal is kezdeni kéne valamit hama hama...:)

amúgy ki lehetne hozni valamit belõle, de így - tekerésorientált meghajtás, majd egy tekerhetetlen 2.8as gumi. érdekes :)

#14765
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
csak úgy érdeklõdésképpen, de minek dh bringára pedálfordulatszámmérõ? mondjuk a kilométerórát sem nagyon értem, de az elöbbi inkább izgat. esetleg van pulzusmérõd is? :chin:

#14766
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
szerintem nem rosz BRINGA ez,bár kicsit máshogy állítanám a cuccokat,meg az xtr fogsort nem vettem volna,váltó helyett egy duraace,hajtókar bõven elég az xt,saint pöcögõs vkar,rholoff láncot,akor már ha lóvé nem számít,easton monkey kormány,sdg I-beam cuccmók,a misi gumi nagyon állllat,de nem a betonos tekerésre való!!de kanyarba jól fog jönni:D
egy deemax is belefért volna.inkább egy 06os wc,888at,Rc40et,guszti helyett saint+goodridge+piros ebc 203"-180",levegõs dhx...
legalábbis én valahogy így raktam volna ösze...


menettapasztalatokra kíváncsi vagyok!!!fõleg a váz érdekelne

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#14767
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
hat nekem se csorog a nyalam erre a vegara... meg minek a hatsovalton 15grammot sporolni 10ezer forintert, [vagy amennyi a kulonbseg xt es xtr kozott] ha egy rendes nyereg-nyeregcso kombon 150-et is lehet ugyanennyiert? Meg akkor hogy jon ide a masfel kilos 2.8-as gumi? :lol1: a grammozasnak csak akkor van ertelme, ha kiterjed az osszes alkatreszre.

az oke hogy figyelunk a reszletekre, de akkor inkabb allitanad be rendesen a lancterelot, a linkplate-n a geometriat, meg a felsovallat a boxxeren...

es ezzel a hangnemmel itt max enyhen kioktato hozzaszolasokat fogsz kapni, irigykedoeket semmikepp

foleg hogy mindenkinek az jon le, hogy bementel egy boltba, eladtak neked egy adag cuccot amit epp talaltak kifizettel erte egy halom penzt, es meg be sincs love rendesen.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#14768
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,608 posts
Mindent egybevetve kb. 13-14 Morati váz lehet Magyarországon.
A találkozót esetleg megejthetjük a Duna Maratonon.
Errõl az árazós tiltásról meg nem tudtam, más topikban simán megy.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#14769
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Figyelembe véve, hogy mennyi Moratit gyárthattak összesen, Magyarország kiemelt piacnak számíthatott a cég számára :)

Kifogástalan :spoko: És ha jól vettem be a marketing maszlagot, akkor az egyetlen olyan vázanyag, amibõl érdemes softtailt építeni.

Btw. anno elloptak egy Moratit itthon, az megkerült azóta?

#14770
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 posts
Hogy legyen meg a mindennapi Morati!
Majd csinálok igényesebb képeket meg alkatrész listát,ha mindent beszereztem amit szeretnék.
Az elõzõekhez ,szerintem árakról fölösleges beszélni mert aki már épített bicót az képben van.

Feltöltött kép Feltöltött képFeltöltött kép

enté, sajnálom hogy rövid volt a találkozó remélem nem maradtál le nagyon!
(három Morati volt egy kupacban):lick:
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#14771
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
Mik a tapasztalatok a scamp-rõl?
A magellán váz nekem tetszik,de nem igazán értek egy két alkatrészt.pl hátsóváltó,de te tod.Használd egészséggel!

#14772
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
valóban a tagot hátrébb kéne rakni,sztem nem fog kevesebbet mozogni, csak ha feljebb rakod.És máris sokkal szebben áll a bicó, mert sokaknak valszeg szé nem teccik mert igy kicsit hernyós egyébként az összeállitás teccik és ha jó helyre kerül a tag akkor szebb is lesz.A vázzal meg sztem semmi gond, elég sok külföldi versenyen ott van persze más névvel:D(rockmasin,poison,...,)

#14773
TGV

TGV

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts

Igen : 1 millából, egyben, kulonbet? = CSAK OCSKAT !!! (szerintem.)

>> Ja , es azt is szamolni kell hogy az ocskara hamarabb es tobbet kell majd kolteni. :D

TGV : igen , XTR kazetta. Mer ? nem jo ??:wazuuup:


De, nagyon jó. Mások a szempontjaink. Az egy nagyon könnyû és drága alkatrész, talán más szakágban több a létjogosultsága, de én csak kérdeztem...
Ez is szubjektív. Használd egészséggel, vigyázz rá.

#14774
TGV

TGV

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Hát, a váltó még csak-csak, de xtr kazetta (setup)?

#14775
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
Lényeg, hogy neki tetszen, õ jár vele.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#14776
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
nekem az a pedál kéne de nagyon!!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#14777
Dr.SPECIALIZED

Dr.SPECIALIZED

    vendég

  • fórumtag
  • 99 posts

Bocsánat, hogy kérdezek, de én ezen a szeren nem vagyok otthon: egy ilyen cuccra minek kell XTR váltó?


azert hogy konnyebb legyen + minosegi,

a masik meg az hogy nem volt akkor SAINT amikor vettem.
A {kicsike} : Magellan DENEB 2005, Manitou SUPER Splice 100-130 mm, AVID BB7_203, Mavic 325 DISC, XTR valtok+v.karok, SYNCROS, HOLZFELLER, stb...
A {buldozer} : Magellan VEGA DH '06, RockShox BOXXER TEAM '07, Magura GUSTAV_M 203/203

#14778
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Egy normális vázzal tök jó lenne. Lehet vele egyáltalán kanyarodni?

#14779
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
Bocsánat, hogy kérdezek, de én ezen a szeren nem vagyok otthon: egy ilyen cuccra minek kell XTR váltó?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#14780
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

pedig egynehanyan nagyon lehuztak itt ...


Nem is az erejét vitatták, ha jól emlékszem...:chin:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)