Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#7981
Szepy2884

Szepy2884

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás

én most csak 2-re (bár a gellért-hegy nem éppen hegy, de ha már annak csúfolják). mindezt 10-0 rugóúttal. én nyertem. :D


Én meg hegyen lakok és a bükk is csak 10 percre van 100-140-0 rugóúttal, szóval sajnálom de én nyeretem :bananadan

Az igéret szép szó, de az elkelkáposztalaníthatatlaníthatatlanítottság még szebb :D


#7982
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Én ezt használom, jó volt Manituhoz és jó a Foxhoz is, nekem nem zörög, a Szilvás röviden egy gyors szemcsitörlés kesztyûvel és hibátlanul láttam. Együtt fordul a kerékkel, szerintem jobb mint a váz sárvédõk, mert ott a forduló kerék kikerül a sárvédõ síkjából, és veri a sarat, az adaptert beteszed a villába és egy pillanat alatt felpattintható, bármikor, szeretem! Posted Image

Én is, nekem is ilyen van. Csak kíváncsi voltam az ellenzõk véleményére. :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#7983
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

off
Az ehhez hasonló sárvédõkkel mi a gond?
Posted Image

Én ezt használom, jó volt Manituhoz és jó a Foxhoz is, nekem nem zörög, a Szilvás röviden egy gyors szemcsitörlés kesztyûvel és hibátlanul láttam. Együtt fordul a kerékkel, szerintem jobb mint a váz sárvédõk, mert ott a forduló kerék kikerül a sárvédõ síkjából, és veri a sarat, az adaptert beteszed a villába és egy pillanat alatt felpattintható, bármikor, szeretem! Posted Image

#7984
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
én most csak 2-re (bár a gellért-hegy nem éppen hegy, de ha már annak csúfolják). mindezt 10-0 rugóúttal. én nyertem. :D

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#7985
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Ja és én is 60km-re lakok a legközelebbi hegytõl

Én 100-ra, bár nekem csak 120/100 a rugóút. :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#7986
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
forest: amikor én is dh géppel mászkáltam az alföld kellõs közepén rám is hülyén néztek.
csak hogy ON legyek: az adapteres megoldással jelentõsen nem fogsz spórolni, maximum minimális fékerõ-növekedés lesz. az is valami (na jó nyersz 20 grammot).

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#7987
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

és elég hülyén is mutat...
amúgy nem értek egyet azzal az állítással h könnyebb mint 10kg sár
erre talán nem ragad rá a sár?

Lehet hogy hülyén mutat, de én is elég hülyén mutatok fülig sárosan. Ráadásul mivel szemüveges vagyok, elég gáz ha teli megy sárral az arcom és a szemüveg. Onnantól kezdve csak botorkálás lenne, nem verseny.
Természetesen ráragad a sár a sárvédõre is, de gondolj bele picit hogy minek nagyobb a felülete! A 2db sárvédõnek, vagy neked + a bringának?
Node Isten ments hogy sárvédõ flame-et indítsak! :)
Csak kiváncsi voltam.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#7988
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Pali kj! A gumik szerintem maradnak. Bár a belsõket több,mint valószínû,hogy kicserélem,ha hazajöttem. A rugós tagra szerintem titán rugó megy,ha sikerül baráti áron szereznem,de lehet,h levegõs DH tag,ha rám szakadna a nemzeti bank. :D
Az agyakon gondolkoztam,de szerintem nem lenne egy olcsó megoldás ,mert amiket mondtál azok center lock-os agyak, ahhoz akkor vagy adapter kéne(amivel ott vagyok,ahonnan elindultam) vagy új tárcsa,de az meg nem biztos,hogy szeretni fogja az avid féket. A féket meg megint csak nem akarom lecserélni! :D
Bár amin még pár grammot faraghatnék,ha kapnék hátra 185 ös adaptert az avid fékemhez és lecserélhetném a 160 IS+185 PM párost,amivel megoldottam. :D
Ja és én is 60km-re lakok a legközelebbi hegytõl és a városunkban tudtommal én vagyok az egyetlen,aki lejtõzik.Furán is néznek rám a dirt-ös gyerekek,mikor tekerek pár kört a környéken.

#7989
Szepy2884

Szepy2884

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás

alföldre minek neki olyan?:D:D


Biztos póz...

Az igéret szép szó, de az elkelkáposztalaníthatatlaníthatatlanítottság még szebb :D


#7990
Demon

Demon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 314 hozzászólás

Nem jó minden villához, nem teljes a fedése elõre, zörög és nehéz.



és elég hülyén is mutat...
amúgy nem értek egyet azzal az állítással h könnyebb mint 10kg sár
erre talán nem ragad rá a sár?
Taposd a pedált és hallgass metált
eladó cuccok

#7991
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mindig csodálkozok maratonokon is, hogy alig látni sárvédõt. Pedig már vannak elég jók is.
A fedése jóval több mint a semmi, fel lehet úgy tenni hogy ne zörögjön, és jóval könnyebb mint 10kg sár. ;)

Sok a bolond a maratonokon :) . Nekem van sajátkészítésû vázsárvédõm meg most már ilyen dh-soktól ellopott ötletû "szem"-sárvédõm.
Egyébként ahol 10kg sár kerül a bringámra oda nem kell sárvédõ, mert nem dobálja a szemembe. A fröcsögõs sárba kell egyedül pl mint idei szilvás.


A sebesség mindent megold.

 


#7992
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Nem jó minden villához, nem teljes a fedése elõre, zörög és nehéz.

Mindig csodálkozok maratonokon is, hogy alig látni sárvédõt. Pedig már vannak elég jók is.
A fedése jóval több mint a semmi, fel lehet úgy tenni hogy ne zörögjön, és jóval könnyebb mint 10kg sár. ;)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#7993
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

off
Az ehhez hasonló sárvédõkkel mi a gond?

Nem jó minden villához, nem teljes a fedése elõre, zörög és nehéz.


A sebesség mindent megold.

 


#7994
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
off
Az ehhez hasonló sárvédõkkel mi a gond?
Posted Image

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#7995
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
amit a kerék eléd dob sarat és "elütöd"(tehát az arcodba menne) azt fogja fel, régen énse értettem de kipróbáltam és hatásos, fõleg a folyós plötyi sárba nagyobb tempónál:D

szerk.: fölössé vált a magyarázatom:)

#7996
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
jahogy...igen jójó értem...csak én elõpször ugy gondolkoztam h a retek a villa mögött jön fel.....de most így rájöttem h amit elõre feldob a kerékbe abba szépen belegurulunk

#7997
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

én nem vágom h ez most a testem mely részét védené meg a sártól....

A szemed.


A sebesség mindent megold.

 


#7998
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
én nem vágom h ez most a testem mely részét védené meg a sártól....

#7999
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Vasárnap a német DH bajnokságon sikerült elcsipni 1-2 jó masinát.
Junior klasszisban pl.

Én is ilyen sárvédõt csináltam.


A sebesség mindent megold.

 


#8000
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
forest: itthoni körülményekre mondjuk 2.4-es racing ralph gumik is jók szinte bármire, és 700g (most nézem 600 g alatt a 2.4-es, a nobby nic kicsivel agresszívabb, az is 700 g alatt van 2.4-esben) körül van. az is már bõ fél kiló a két kerékre, plusz sima cc belsõk, az is legalább 100 g kerekenként, az eddig 800 g papíron. levegõs taggal még bõ fél kilót leveszel (vagy még többet), a többin meg nem tudsz ésszerûen könnyíteni. esetleg egy könnyebb villa, de azt meg nem akarod cserélni. agyakból esetleg xt-t ajánlanék, abból is van átütõs, és hátul 10 mm-es gyorszáras. vagy slx ami szinte ugyanaz, csak más a színe. de ezekkel maximum 100-200 grammokat nyersz. ha ezeket mind bedobod, akkor szerintem itthoni körülmények közt bõen jól használható enduro gépet kapsz, és csak 16-16.5 kiló. külföldre meg jó a kaiser, meg a dh belsõ. ott nem baj ha az atomtámadást is túléli.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell: