Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#6181
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

A váltóbowdenen kell állítani, új bringánál szokott nyúlni egy kicsit, ez teljesen normális.

Franc a hülye fejembe... elmentem egy újabb próbakörre, eszembe jutottál és lõn csoda: kicsit megmozdítottam és máris pontos. A szörnyû az egészben, hogy ezt valaha tudtam, de már totál kiment a fejembõl. Szóval köszi, egy gonddal kevesebb... :)
----
Aki szerint terhelés alatt nem váltunk: dombra fel hirtelen elfogy a lendület és az adott fokozaton már nem bírod tekerni, akkor mit csinálsz?
Mert én bizony megpróbálok felfelé váltani (ha már elöl a legkissebb tárcsán van - ha még nincs, akkor az elsõ, hogy ott váltok lefelé)

#6182
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

terhelés alatt nem váltunk .p


Ti nem :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6183
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Így van terhelés alatt nem váltunk....
Pontosság meg beállítás kérdése

#6184
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Sztem ez így nem teljesen igaz. Terhelés alatt sokkal pontosabban, finomabban vált az slx-xt-xtr mint az alivio. Legalábbis én ezt tapasztaltam.


terhelés alatt nem váltunk .p

#6185
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

minden alkatrész beszerzve, end of cannondale project

este tolok képet


akkor megy is az apróba ? :)

Sztem ez így nem teljesen igaz. Terhelés alatt sokkal pontosabban, finomabban vált az slx-xt-xtr mint az alivio. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

maximum gyorsabban
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6186
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

A váltóbowdenen kell állítani, új bringánál szokott nyúlni egy kicsit, ez teljesen normális. Legjobb ha visszaviszed oda ahol vetted, hogy állítsák be. Ha normálisak, akkor ingyen megoldják.

mod: egyébként a váltás nem lesz pontosabb hogy alivio helyett slx-xt-xtr van fennt... max a váltókar miatt gyorsabb/kényelmesebb. Májerfaktor és súly miatt van csak jelentõsége ;)


Sztem ez így nem teljesen igaz. Terhelés alatt sokkal pontosabban, finomabban vált az slx-xt-xtr mint az alivio. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

#6187
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Májerfaktor: 3x9 sebesség 3x8 helyett és ezzel adták az új bringát...
Majd rakok fel róla képet, hogy villogjak vele :)

Ja! És köszi.
Már csak a nyereg miatt aggódom. Nem tudom eléggé elõre dönteni. :(

#6188
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
[quote name='kenguru']Én meg ezt raktam össze a télen, ráérõ óráimban
És a Dt kerék csúcs, bár még nem mentem vele :)

nagyon szép lett
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#6189
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

"...
Az egy dolog, hogy elöl középsõ tárcsán, hátul a nagykeréken állásban a lánc hozzáér az elsõ váltóhoz (átdobó v. mi a neve?), de hogy idõnként rosszul vált, és hangosan csörömpöl...

A váltóbowdenen kell állítani, új bringánál szokott nyúlni egy kicsit, ez teljesen normális. Legjobb ha visszaviszed oda ahol vetted, hogy állítsák be. Ha normálisak, akkor ingyen megoldják.

mod: egyébként a váltás nem lesz pontosabb hogy alivio helyett slx-xt-xtr van fennt... max a váltókar miatt gyorsabb/kényelmesebb. Májerfaktor és súly miatt van csak jelentõsége ;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#6190
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Én meg ezt raktam össze a télen, ráérõ óráimban


"... ki tarthat vissza ma, egy kengurut? ..."
(gyk: A kenguru c. film zenéjébõl idéztem :) )

----


Kérdés: mennyire elfogadható egy vadonatúj bringán, hogy FSA Comet MegaExo hajtómû + SLX szerelés mellett nem vált precizen, pontosan?
:(
Az egy dolog, hogy elöl középsõ tárcsán, hátul a nagykeréken állásban a lánc hozzáér az elsõ váltóhoz (átdobó v. mi a neve?), de hogy idõnként rosszul vált, és hangosan csörömpöl... Hát elég nagy csalódás. Az Aliviom elsõ perctõl kezdve csendes és csak mostanság kezdett pontatlanná válni.
Igaz, az egy merevvázas bringán van, ez meg egy össztelós. (kissé tengeribeteg lettem, mire hazaértem... :) )

Egyébként óriási sikerem volt vele: Duna Plaza mellett, a zebra+kerékpárút lámpánál zöldre várva két kiscsaj igen-igen alaposan megszemlélte. :)

#6191
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.254 hozzászólás
  • LocationSvájc
minden alkatrész beszerzve, end of cannondale project

este tolok képet

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

https://www.veloinfanger.ch/


#6192
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Szépen lassan épül az én Merida-m is, dobok egy képet róla.
Feltöltött kép

#6193
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
ejha.....szép ez a speci

#6194
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Én meg ezt raktam össze a télen, ráérõ óráimban
És a Dt kerék csúcs, bár még nem mentem vele :)

Feltöltött kép

#6195
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Zoomstag: Miért van negatívban a stücnid, ha a kormányod felfelé ível? A szarvakat meg végképp nem értem egy Liquid-en.


#6196
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
http://img11.imagesh.../5459/kp006.jpg

én ilyennel mászkálok.
nem nyálcsorgatós, de egyre jobban tetszik.:)

Izomtéridõninja-geológus!


#6197
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
elöl michelin,hátul table top,versenyre vagy ha komolyabb bringázás van megbeszélve természetesen ez a setup lekerül!
ami változott:
dt6,1->mavic en521
diabolus terelõ-> saját gyártású karbon láncterelõ (129g)
tervben van még pár dolog ami ki lesz cserélve,vagy ki lesz könnyítve!
jelen felállásban ha minden igaz 16kg


a legelsõ kép kb 1hónapja készült!azóta már túl vagyok egy versenyen vele!
képek itt:
Picasa Web Albums - jocek - bringarena sn...



#6198
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Alex: DT Swiss - M 1600 Az 1600-as szériában vannak 240s agyak.

De az eredeti téma sem ez, hanem: Ki milyen bringával nyomul.... ;)

Huha, az azért már drágább cucc. X1800-as szettet láttam most 68-ért, bár valószínû annyi se lesz rá az idén.
Mi ilyen kerekekkel nyomulunk/nánk, teljesen témába vág. :) Ha a modiknak nem tetszik majd átrakják.
edit: hopp már jön is a bünti :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#6199
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Szerintem 2,25-ös Schwalbe Table Top:)


#6200
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Jocek, miylen gumik vannak szerelve? Elég "jámborkának" tünnek a bringához viszonyitva.