Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19117 replies to this topic

#561
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

scott addict 20 disc

 

a dobozt csak azert linkelem, mert azt hittem vmi tandemet vagy ket bringat hoztak - 200x120cm, a futar anyazott rendesen, mire felhozta lepcson a masodikra :D a toltoanyagnak felhasznalt papirmennyiseg (az ajtonal kb csak ketharmada van) egy kisebb afrikai allam egy eves papirtermelese lehetett.

 

a szep barna oldalfalu gumi sajnos ugrik (pedig nagyon bejon a szine), gp5000 tl lesz helyette. nyerget meglatjuk, a gyari 120as stucni 100asra lett cserelve. mas valtoztatast nem tervezek, remelem kenyelmes lesz a tobb oras tekeresekre.

 

2wQ55Jn.jpg

aQZT58I.jpg

MprCR15.jpg

JTyp0G8.jpg

FvaWVx6.jpg


  • Rabbit, zscs and macskajajj like this

#562
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Akkor hasonlo aranyaid vannak, mint nekem :) en inkabb mindig a kisebb vaz fele szoktam tendalni, mert az elvileg passzolot mindig hosszunak erzem.

#563
dbalazs

dbalazs

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts

Tenyleg ugy nez ki :) az is fura, hogy ilyen durva nyeregcsoszoggel eleg fura helyre jon ki vizszintes helyzetben. Milyen hosszu a labad?

A superior bringak mindig szepek voltak.

92 cm a belső lábhosszam.

A CX, amit jelenleg országútinak használok így néz ki:

 

47556076881_a87ec7e03c_b.jpg

 

@Bikerigger: Igen, már vagy 2 éve Újbuda. De csak hobbi, még versenyen sem voltam.


  • macskajajj likes this

#564
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,278 posts

Akkor berakok én egy 939-et, bár én még nem cseréltem rajta sok dolgot (markolat, külső). Dropper és XT fékek vannak tervben meg majd valami normális tubeless külső.

Mindig úgy néz ki mintha magas lenne nyereg, pedig XL váz én meg 188 cm vagyok.

 

 

ja a mélyre húzott felsőcső optikai csalása. pláne ekkora váznál.

ezen nagyon nem is kell cserélgetni semmit.

Sanya team ? :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#565
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Tenyleg ugy nez ki :) az is fura, hogy ilyen durva nyeregcsoszoggel eleg fura helyre jon ki vizszintes helyzetben. Milyen hosszu a labad?

A superior bringak mindig szepek voltak.

#566
dbalazs

dbalazs

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts

Akkor berakok én egy 939-et, bár én még nem cseréltem rajta sok dolgot (markolat, külső). Dropper és XT fékek vannak tervben meg majd valami normális tubeless külső.

Mindig úgy néz ki mintha magas lenne nyereg, pedig XL váz én meg 188 cm vagyok.

 

40582903053_4c79a3ea16_b.jpg



#567
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,278 posts

szep bico, de ha ennyi mindent cserelsz, nem volt magasabb szintje?

ez volt az optimális. és igen a szín is számít :)

 939 amúgy nem volt,  919 meg egy acél becsúszós recon és 10-es xt váltó többlet,  ami nem ér 50K-t. és fekete. :)

ja meg ami még upgrade volt, a  számomra értelmezhetetlen 22-es kis tál helyett kapott egy 26-ost.

 

Rabbit : nem igazán tudnám már. egyrészt dual air rebám 26-os volt az is vagy 10 éve. momentán teljesen jónak tűnik ez a solo air-es.

tapasztalitalag meg kb mindenkit beleszámolva akivel dolgom volt pályafutásom eddigi legjobb bicója. pedig volt pár ...


Edited by Bikertigger, 2019. March 26. - 01:30.

  • Rabbit likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#568
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

szep bico, de ha ennyi mindent cserelsz, nem volt magasabb szintje?

Ránéztem a kettővel magasabb felszereltségűre, és gondolom, hogy valami olyasmi lehetett a cél ( https://superiorbike...-black-team-red ), de mindez sárgában (?), vagy tévedek? :) 



#569
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,050 posts
  • LocationKelenföld

szep bico, de ha ennyi mindent cserelsz, nem volt magasabb szintje?

Pont erre gondoltam én is. De lusta voltam megnézni...

 

Tig,, a solo air reba van olyan jó, mint a régi dual air volt?


Edited by Rabbit, 2019. March 25. - 12:56.


#570
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

remélem láthatók a képek

 

https://photos.googl...Wpib0lkRDN3UnFB

 

gyári :

https://superiorbike...ellow-black-red

 

ami alakult :

judy---reba

396-os fékek--slx

deore váltó karok--slx karok

puttó tárcsák----rt 64

és majd még egy nyereg, meg egy dropper cső

később meg tl kerék

 

szep bico, de ha ennyi mindent cserelsz, nem volt magasabb szintje?



#571
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,703 posts

akkor mégis igaz a hír a kerékméretről? :)



#572
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,278 posts

remélem láthatók a képek

 

https://photos.googl...Wpib0lkRDN3UnFB

 

gyári :

https://superiorbike...ellow-black-red

 

ami alakult :

judy---reba

396-os fékek--slx

deore váltó karok--slx karok

puttó tárcsák----rt 64

és majd még egy nyereg, meg egy dropper cső

később meg tl kerék


Edited by Bikertigger, 2019. March 24. - 21:19.

  • Rabbit and zeezoltano like this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#573
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

hat annyi penzert legyen is jo :) milyen fekpofakat hasznalsz? a fektarcsa kialakitasa a fekerot kevesbe befolyasolja, inkabb az szamit, hogy optimalis homersekleti tartomanyban tud e maradni (ami passzol a fek karakterehez).

 

ugy latom mar van karbon verzioja is.


Edited by arn, 2019. March 08. - 10:56.


#574
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,334 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

1-2x megjárattam már a cajgát. Csatolok egy ma reggeli fotót. (Hja, threshold edzést nyomtam - aki résztávozott már így, csak az tudja, milyen finom is az!) ;)

 

IMG-1459-1600px.jpg

 

Viszonylag kevés Trickstuff fék lehet az országban és lehet, érdekel valakit, milyen. Srácok, ez FÉK! Gagyi KCNC minimalista, 14-ajrós tárcsákkal használom, ami biztosan ront a fék hatékonyságán. De ez a cucc valahogy nagyon fog, a németek laborban végzett mérései nem véletlenül hozták ki másfélszer erősebbnek, mint a legtöbb high-end, XTR, csúcs-Avid, Formula és társaik!


Edited by zscs, 2019. March 08. - 10:30.

  • dzsonhee, arn and macskajajj like this

#575
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,334 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hát nem lebuktam!? :D

 

...szóval, a 2. kerékre a külső felrakásnál a szelep poziját elfelejtettem összenézni az előző kerékkel. Ennyi történt.

 

És köszi! Elég hihetetlen a tömege, szinte repül. Amolyan grave-monti és sosem volt ennyire könnyű bringám. Országúti sem, mert az oúti/CX-em legalább 8.5 kiló, de lehet, inkább 9 lesz az.

 

Külsők 2.1-esek, a 25.5mm-es belső szélességű felnin kb. 54-55mm szélesek. Szóval, jó keskenyek. Majd letesztelem az Árpád-kilátó DH-n! :D


Edited by zscs, 2019. February 27. - 09:32.


#576
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,698 posts

  :) a külsők össze-vissza állnak a szelephez képest... :D

Nem ! Zsolti ezt tudatosan rakta így !

Mivel műszaki ember, egyből látta hogy a külsőn a feliratoknál a legnehezebb (a festék miatt) a gumi, így ezt kiegyensúlyozandóan helyezte el a szelepet. :P :D


  • Rabbit and zscs like this
Marci

#577
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

az a fajta célgép, amihez LEszállítást kell szervezni a hegytetőre, ha tekerni mész? :) a külsők össze-vissza állnak a szelephez képest... :D :) de azért egész jó... :)

 

van benne koncepcio +180 fok :)

 

az enyem az most osszevissza van, mert mindegyiknel a felirat megfelelo reszehez igazitottam, csak eppen a masik oldalon. igy az azonoson el van csuszva. ezt akkor vettem eszre, amikor mar fennt volt lottyel - a rosseb fogja utana mar szetszedni.



#578
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

az a fajta célgép, amihez LEszállítást kell szervezni a hegytetőre, ha tekerni mész? :) a külsők össze-vissza állnak a szelephez képest... :D :) de azért egész jó... :)

 


  • zscs likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#579
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

franko - a rollerem ilyen nehez :D

milyen a thunder burt (elol)? 2.1 lett vegul?

vazcseren nem gondolkosz? mar elegge kilog ebbol a koncepciobol.


Edited by arn, 2019. February 26. - 17:14.

  • zscs likes this

#580
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,334 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Első fékkábel rövidítendő ~5-6 cm-rel (Trickstuff Piccola), kormánycsapágy felső, ZS-csészéje kiütendő és egy A.E.R. a helyére még bepréselendő, de már akcióra kész az idei új célgépem!

 

Hja, és kereken 7.40 kg pedállal, kulacstartóval, Garmin konzollal. Külsők a vastag oldalfalú, nehezebb SnakeSkin verziók.

 

IMG-1421.jpg


  • karakoram, dzsonhee, Kisherceg and 1 other like this