Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#2981
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Azért ha hozzám dobálnának egy ilyen 26000 forintos ipari csapágyas titán racsnit kevés reteszeléssel nem morgolódnék! :)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#2982
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Akkor miért raktad be az SS topikba? Ezzel az erõvel fikázhatod a 10es ultegra sort is, az se SS. Tudod, ízlések és pofonok.

#2983
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
de a SS pont azért SS mert egy sebességem van....

#2984
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Hé, a két sebesség is egy sebesség!


Na jó, nem.
De szerintem nagyon fasza szisztéma egy ilyen dupla racsni egy dupla hajtókarral. Van egy hegymászó áttételed vész esetére minimális súlyhátránnyal, zörgõ alkatrészek nélkül, az ss hajtáshatékonyságával és megbízhatóságával. A lánchossz is azonos a két áttételnél, és mindkettõnek nyílegyenes a láncvonala.

#2985
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
miért? miért? miért?.....

Feltöltött kép

:wallbange

#2986
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Búvárnak a távoli angliába szeretettel, SShakira:

Feltöltött kép

(kéretik nem törölgetni, SS-be vágó téma.....)

#2987
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Vanilla: nem azért, de ennyi pénzért illik is szépnek lennie...

Ma másfél órát barátkoztam a paripámmal a lankás texasi utakon. Mmm. Talán túl negatív volt az elõzetes véleményem, talán valami nagyon extrát vártam, ehhez képest valóban csalódás, mert semmi extra, de legalább szépen teszi a dolgát, az emelkedõkön szépen mászik, talán picit agilisabb lehetne (külsõgumi-upgrade, vagy az egész kerék csere? Annyit nem ér...), de végre-végre megint megvan az az "egybeolvadás" érzet a bringával, ami miatt imádom a fixhajtást.
Megtaláltam az itteni "hegyet", egy kb. 4-5%-os emelkedõ visz fel rá, ami kemény 200 méter lehet, innen belátni az egész környéket messzire, ami elég ronda és egyhangú, mondhatni unalmas. Azért némi kompenzáció a hegyek hiányáért a szél, ami itt állandóan fúj, alaphangon pont olyan erõs, hogy a fák ágai nem mozognak láthatóan, de 20 kmh felett már orkánnak tûnik. Tulajdonképpen ideális terep SShez, nem is értem, miért ilyen gyenge itt a felhozatal.
A hétvégi forgalom meglepõen enyhe, mivel itt a legkisebb út is lényegében 2x2 sávos, ezért tudnak kerülgetni (bár hüjék itt is vannak, egy pickupos fickó 10 centire ment el tõlem), hétköznap viszont valami õrület, ami itt zajlik, hiába vagyok a pesti forgalomhoz szokva, itt leginkább észre sem veszik az embert, annyira jelentéktelen egy kerékpáros (még a lámpák sem váltanak zöldre, ha nincs mögöttem egy autó). Kerékpárossal egyszer találkoztam, Microsoft feliratú mezt viselt, ezért jól körberajzoltam az emelkedõn :-)
Ennyit mára a tudomány és a technika világából, remélem mire hazaérek, már elmúlnak a mínuszok. Aztán irány a pálya, meg a hegyek!

#2988
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
piszok mod szep ez a vanilla.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2989
sz_peter

sz_peter

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Sziasztok, ez nagyon szalongép?
Nekem eszméletlenül tetszik, de nagyon drága.

http://www.vanillabi...ke_b/index.html

#2990
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ma mászkáltam a Decathlonban és láttam ezt a bringát:
http://www.decathlon...g=gb&prod_num=5
Feltöltött kép
Igaz, hogy agyváltós, de pont azért jó, mert lehet SS.

Merida CX500


#2991
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Vicces, mert épp azt felejtettem el leírni, hogy ez az elsõ bringa, aminél magától csapkodják a térdeim a felsõcsövet. Vagyis a középtengely éppen hogy jó rövid, most megnéztem a láncvonalat is, ha nem vagyok túl kancsal, akkor ez nyílegyenes.
Szerintem a probikeban egy régebbi lehet, ez az idei modell.

#2992
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
gkulcsar:A probike-ban lévõ Langsternek nagyon gáz a láncvonala. Valamiért nagyon hosszú a középtengely. A tiédnek jó?

Merida CX500


#2993
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem


fityisz ne szegyeld

bar az az xt valto eleg ciki

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2994
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

fityisz: ezt hogy sikerült összehozni?


egy ilyennel:
Feltöltött kép

#2995
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

Feltöltött kép
Feltöltött kép

Elsõ benyomások:

- a lánc selejt, iszonyú zajos
- a gumi, fékpofa szintén kuka, az elsõ félórát azzal szórakoztam, hogy a betonról a gumi által felszedett piszok vázhoz csapódásának hangját hallgattam (itt minden út betonból van, ami sosem lehet olyan tiszta és sima, mint az aszfalt - cserébe nem kopik, nem kátyúsodik)
- az alu váz a várakozásoknak megfelelõen extra merev, ez egyelõre nagyon szokatlan, úgy is mondhatnám, zavaró. Nem is a villa a legrosszabb, hanem a hátsó támvilla - nyeregcsõ kombó, gyakorlatilag semmit nem csillapít. Viszont mivel adott esetben ez a bringa pályát is fog látni, ha eljutok odáig, abban bízom, hogy ott jobb lesz. Mindenesetre a 15 éves acélvázamnak a cipõfûzõjét sem kötheti meg...
- kb. 9,5 - 10 kiló lehet, tehát még csak nem is könnyû
- áttétel 48-16, de vettem hozzá 15-ös és 14-es kereket is pályára
- azér` mégiscsak egy fixi! :-)
Elõbb-utóbb csak megbarátkozunk majd, õ az egyetlen társam itt a világ másik felén...

Take care!


szerencsés ember.
Pont ezt néztem ki én is! Szerelem az elsõ látásra!
fityisz: ezt hogy sikerült összehozni?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#2996
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Vétkeztem!

Feltöltött kép

ég is a bõr a képemen.... :zdrajca:

#2997
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Feltöltött kép
Feltöltött kép

Elsõ benyomások:

- a lánc selejt, iszonyú zajos
- a gumi, fékpofa szintén kuka, az elsõ félórát azzal szórakoztam, hogy a betonról a gumi által felszedett piszok vázhoz csapódásának hangját hallgattam (itt minden út betonból van, ami sosem lehet olyan tiszta és sima, mint az aszfalt - cserébe nem kopik, nem kátyúsodik)
- az alu váz a várakozásoknak megfelelõen extra merev, ez egyelõre nagyon szokatlan, úgy is mondhatnám, zavaró. Nem is a villa a legrosszabb, hanem a hátsó támvilla - nyeregcsõ kombó, gyakorlatilag semmit nem csillapít. Viszont mivel adott esetben ez a bringa pályát is fog látni, ha eljutok odáig, abban bízom, hogy ott jobb lesz. Mindenesetre a 15 éves acélvázamnak a cipõfûzõjét sem kötheti meg...
- kb. 9,5 - 10 kiló lehet, tehát még csak nem is könnyû
- áttétel 48-16, de vettem hozzá 15-ös és 14-es kereket is pályára
- azér` mégiscsak egy fixi! :-)
Elõbb-utóbb csak megbarátkozunk majd, õ az egyetlen társam itt a világ másik felén...

Take care!

#2998
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás
Na majd meg látjuk, hogy nálunk mi fog dönteni ha végre lesz egy single speed kupa:chin: :)
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#2999
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
vagy a kocsija volt nagyon szar a többiekéhez képest :D

Japán fafaragás függ a szobám falán, Gonosz démont ábrázol, s rajta arany a máz.

Részvéttel bámulom halántékán a dülledõ eret, amely elárulja: mily fárasztó is rossznak lenni.


#3000
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

Marla Streb
SS vilagbajnok, ...


ezek szerint jól tud gokart-ozni....:P