Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#2941
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás
ACOR lánc fesssz! Uraim:clap:
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#2942
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
sar volt, na :afro:

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2943
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

Hát ez éppen egy boomer váz és igen 32-16-tal próbálkozom, és befelé feszítésnél hosszú a lánc ha kiveszek egy szemet akkor rövid kifelé feszítéssnél jó lenne de szerintem laza a lánc és el is ugrik sajna!


Nekem is ez volt. Kifele feszítésnél viszont nem laza a lánc, bár a Point már igencsak a rugóútja végén jár. Nekem is ugrik egyet "idegesebb" odalépésnél, de ez valszeg inkább a CC-hajtómûrõl megörökölt váltáskönnyítõ fogak miatt van. A megoldás remélhetõleg az lesz, ha lecserélem a tányért egy lapos, nagyobb fogszámúra, akkor a lánchossz is jó lesz a befelé feszítéshez.

#2944
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

ok.ez igaz mert szemre is kb 4 cm-s a papucs "szája".
akkor csak egy festést fogok eszközölni.
3 sebességes Shimano agyváltós agy lesz hátul.
monoblokk,iparicsapágyas tengellyel.
hajtókar az 1 tárcsás 50 fogas.
duplafelni,Vittoria Zaffiro külsö.
aHead villa,csapággyal.

köszönöm a tanácsokat.

szép napot mindenkinek.


Akkor túrhattál volna eleve agyváltóshoz való vázat is Devecserben... Különbözik a papucstávolsága a többsebességes láncváltósokétól, attól tartok.

#2945
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

"Ejtõs" az, amikor felülrõl "ráejted" a vázat a tengelyre, és az egy pozícióban rögzül...


Ehhez azért elég ügyesnek kéne lenni...
Inkább úgy mondanám, hogy ha felemeled a bringát, és kinyitod a gyorszárat, akkor kiesik a kerék...

Itt ragadom meg az alkalmat: nagyon tetszik az új fórumlogo. Egyszerû, de nagyszerû. (Mint a SS. Hogy ontopic is legyen. :-))

#2946
singlspdzinga

singlspdzinga

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
ok.ez igaz mert szemre is kb 4 cm-s a papucs "szája".
akkor csak egy festést fogok eszközölni.
3 sebességes Shimano agyváltós agy lesz hátul.
monoblokk,iparicsapágyas tengellyel.
hajtókar az 1 tárcsás 50 fogas.
duplafelni,Vittoria Zaffiro külsö.
aHead villa,csapággyal.

köszönöm a tanácsokat.

szép napot mindenkinek.

#2947
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
"Ejtõs" az, amikor felülrõl "ráejted" a vázat a tengelyre, és az egy pozícióban rögzül. Ilyenkor nem lehet a láncfeszességet állítani a kerék mozgatásával, viszont mivel rögzítés nélkül is elég stabil a kerék helyzete, használhatsz gyorszárat, az is megtartja a cuccot. Manapság szinte minden váz ilyen kialakítású.
A csúszópapucs és a pályavázas hátulra nyitott vízszintes papucs között szerintem nincs olyan nagy különbség, talán a pályapapucs picit kulturáltabb, de a másik is teljesen jó, ha ilyened van, nem sok értelmét látom áthegesztetni vízszintesre. Nekem két bringám van ilyen csúszó papuccsal, amit fixen használok, és ha rendesen meghúzod a csavart, és figyelsz arra, hogy ne legyen ferde a kerék, akkor semmi probléma nincs velük. Az erõs és stabil rögzítés a fixizés alapja, igazából erre kell figyelni a váltóállítgatás helyett.

#2948
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
egysebességeshez meg fixihez is tökéletesen megfelelnek azok a vázak. persze ha te rendkívül kényes vagy a külsõségekre akkor nyugodtan áthegesztettheted a váz értékének duplájáért, de mondom attól még nem fog tovább tartani az olcsó racsni és a lánc sem.

#2949
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Sztem is csak egy minõségi BMX racsnit érdemes venni, ha a gyári papucs elég hosszú. Esetleg új középcsapágyat, ha nem egyenes a láncvonal és a hásó aggyal már nem tudsz variálni.
Ha nagyon ütött-kopott a festés, akkor homokfúvás+szinterezés 5000 HuF-ért megvan. Szinter elõtt szépen le tudod vagdosni a fölösleges bowdenmegakasztókat is, és benne vagy a tutiban.

#2950
singlspdzinga

singlspdzinga

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
hú hát nem tudom.
ezek mind váltós 10 ill 12 sebességes gépek.
ezek is csúszópapucsosak csak elörõl kell hátra tenni
nem pedig hátulról elöre.pályaváz tipusú kéne(fixinél is ilyene van)
ejtõst igy nem tudom,az montis jellegû?

köszi

#2951
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
a papucs cserétõl nem lesznek megbízhatóbbak. gondolom ezek a vázak nem ejtõsek, akkor meg minek?

#2952
singlspdzinga

singlspdzinga

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
szép napot!
3 Devecseri szuper outi vázaim leporolása után Raleigh,Puch,Dushika márkák
jelentek meg elöttem.Eddig azért a Puch ss-ben gurult.telepi szerelés végterméke mely 270 ft-s racsni(14c)1 évig birta.
Segítséget szertnék kérni töletek.
egy megbizható ss,annál nincs jobb,ezért érdeklödök olyan kerékpármühely
iránt ahol papucsot cserélnének nekem.esetleg fényezni is lehet.vagy átviszem én csak nem tudom melyikhez.Pajti bá'-ról is sokat hallottam,de aki beszélt eddig róla az is úgy hogy ismer valakit aki elviszi neki a vázat.
illetve alkatrészben melyik az ahol nagy választék,viszonylag jó ár,korrekt munka,meg ilyenek találhatóak.bocs hogy ennyit kérdezek elsöre.
segítségeteket elõre is köszönöm

#2953
tomikacrux

tomikacrux

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Hát ez éppen egy boomer váz és igen 32-16-tal próbálkozom, és befelé feszítésnél hosszú a lánc ha kiveszek egy szemet akkor rövid kifelé feszítéssnél jó lenne de szerintem laza a lánc és el is ugrik sajna!
"...- Idõt bõven hagyj mindenre! Inkább a sátradban ebédelj, mint a sziklafalban vacsorázz. Soha nem indulhatsz túl korán!..."

#2954
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem a point racing agyrol van szo?
mert en arrol irtam
/azt hittem ilyen bonyolult dologrol van szo/

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2955
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

Sziasztok !
Ma építettem egy SS montit de a point racing nem akarja az igazságot :-(
ha valakinek van ilyen vagy használt ilyet kérem segítsen!
imélem hettyking@t-online.hu


Kicsit bõvebben is kifejthetnéd, hogy miért "nem akarja az igazságot".
Nekem "egykarú" Pointom van, és tényleg nem akart összejönni sehogysem úgy a lánchossz, hogy befelé feszítsen (tehát a görgõ kívül). Úgyhogy "átfordítottam", hogy kifelé feszítsen (tehát a görgõ belül) így éppenhogy jó. Nekem Pyxis vázam van, neked - a nickedbõl ítélve - Crux, valszeg ugyanannyi a láncvillahossz, és ha te is az ortodox 32/16 áttétellel próbálkozol, belefuthattál ebbe... Vagy nem errõl van szó?

#2956
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Lor, ezt szomorúan olvasom.

#2957
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ez egy forum igy nem fog senki neked maileket irogatni

amugy eleg hamar 'szetesett' havernak
majd egy kis szerviz utan 1-2 hettel vegleg megadta magat

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2958
tomikacrux

tomikacrux

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Sziasztok !
Ma építettem egy SS montit de a point racing nem akarja az igazságot :-(
ha valakinek van ilyen vagy használt ilyet kérem segítsen!
imélem hettyking@t-online.hu
"...- Idõt bõven hagyj mindenre! Inkább a sátradban ebédelj, mint a sziklafalban vacsorázz. Soha nem indulhatsz túl korán!..."

#2959
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

És mi lesz a "Tisztek" rovattal?


Igyekszem ma megcsinálni....tudom ez nagyon zavarja az öszképet... :)

#2960
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
És mi lesz a "Tisztek" rovattal?