Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#2901
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Használd egészséggel az új gépet.
Nekem két hét múlva lesz egy hajtómû monoblokk csere. Felteszek egy régi LX hajtómûvet és a nagytányért a középsõ helyére teszem fel. Remélem javulni fog a láncvonal probléma. :-)
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#2902
TOZ

TOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Es megszuletett a testvere is (thx Luongo team)

Shwinn-Csepel Landrider Trekking vaz
Elol maradt a gyari hajtomu (ha lesz plusz keret akkor csere)
Hatul B+ agy Shimano racsni
38-16 (mint amikor meg valtos volt...)
Minek a valto ugyse hasznalom 8-)))

Lancvonal, mint a lenti gepnel (mondom, hogy testverek), lehetne jobb is ... de vegre nincs valto 8-)))



Elkészült a nagy mû. Két hete használom a ss bringát és nagyon király. Habár még néha lámpánál leállás elõtt vissza akarok váltani. :-) Egy régi csepes-shwinn trekking vázat használtam fel, ezen könnyen be lehetett állítani a lánchosszt, mivel a régi papucsos. Még a középrészt kell lecserélnem, mert a láncvonal nem tökéletes és menet közben néha zajos. Csak azt nem tudom eldönteni még, hogy a lánc ropog vagy a monoblokk. De hétvégén ezt a problémát is orvosoljuk. Addig is éljen a singlespeed. :-)



#2903
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Elkészült a nagy mû. Két hete használom a ss bringát és nagyon király. Habár még néha lámpánál leállás elõtt vissza akarok váltani. :-) Egy régi csepes-shwinn trekking vázat használtam fel, ezen könnyen be lehetett állítani a lánchosszt, mivel a régi papucsos. Még a középrészt kell lecserélnem, mert a láncvonal nem tökéletes és menet közben néha zajos. Csak azt nem tudom eldönteni még, hogy a lánc ropog vagy a monoblokk. De hétvégén ezt a problémát is orvosoljuk. Addig is éljen a singlespeed. :-)
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#2904
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
OFF Na mostmár tényleg faxa a vas, azt leszámítva, hogy a monoblokk teljesen berohadt a vázba, szal az maradt:( A hangja sajna nem túl bizalomgerjesztõ... ON
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#2905
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

Amugy ne mond hogy rendes ss, mert ha fityisz megtudja, hogy kazettas agy kialatetezve, akkor ismet elsirja magat :D


áhhhhh... öregszem és ezzel együtt változok is... most már simán elmegyek dolgok mellett amik nem érik meg a veszõdést...ez az egész itt pont ilyen....

#2906
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

tehat mukodik a kerek?

Amugy ne mond hogy rendes ss, mert ha fityisz megtudja, hogy kazettas agy kialatetezve, akkor ismet elsirja magat :D

Hát kéne még 1, max 2 alátét...;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#2907
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tehat mukodik a kerek?

Amugy ne mond hogy rendes ss, mert ha fityisz megtudja, hogy kazettas agy kialatetezve, akkor ismet elsirja magat :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2908
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Végre megint rendes SS lett a bringámból:bananadan
Egy néma gyilkos...:scared:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#2909
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
alapban azokon a motoroknál használják amiknek relatív alacsony fordulaton nagy a nyomatéka és indulásnál a brutkó nyomaték egy merevebb /lánc vagy kardán) hajtás "elhúzná " oldalra az egész motort.../jellemzõen herlik és tsai/.mivel a szíjnak van egy kis rugalmassága, ez kiküszöbölhetõ vele...vmi ilesmi - ha már motortopik :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2910
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

meg a sártûrésre is kíváncsi vagyok...


ezen gondolkoztam én is.... pl. krosszmotoron még nem láttam bordásszíjhajtást... (persze ettõl még lehet, hogy van, csak nem nézegettem)

#2911
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
megmondom õszintén nekem már nagyon tele a répám az olajos lánccal, úgyhogy finghatna már egyet Shimano-szán, hogy álljanak át a szíjra.
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#2912
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
annyira lehet nem felnek a szij rugalmassagatol ugyanis ha a robotoknal jol mukodik a sok sok sokadik ismetlesre is, akkor lehet a bringan is jo lesz.
az en 44/16-os attetelemnel
400w-t feltelezve es 90 1/ford eseten kb 640N ero van a lancon az pedig nem vmi sok.

ha vkit nagyon erdekel utana csekkolhatunk mekkora a rugalmassagi modulusa egy szijnak es akkor kiszamolhatjuk mekkora a nyulasa.
bar akik szerint az acel fekadapter nem jo mert tul rugalmas, es igy elvesztodik a fekero. meg 3-szor szamitodik a kulloanya. stb...
hat no komment.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2913
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
agyváltó?
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#2914
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mondjuk az igaz, hogy motorokon meg autokon is hasznaljak, de

sztem ha annyira erosre akarod csinalni, hogy ne erezzel rugalmassagot, akkor elveszted a lanccal szembeni sulyelonyodet

plusz ugye csak singlespeed mukodik
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2915
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

persze, meg silent clutch sem kell ;)

mennyi lehet egy ilyaen szíjnak az élettartama? meg a sártûrésre is kíváncsi vagyok...

mocin 60000ként kellett cserélni-igaz az kicsit vaskosabb volt-bár a nyomaték is 135 Nm
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2916
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
persze, meg silent clutch sem kell ;)

mennyi lehet egy ilyaen szíjnak az élettartama? meg a sártûrésre is kíváncsi vagyok...

#2917
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
szvsz az ízületeknek jobb lenne, sprinterek viszont nem szeretnék...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2918
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Nem teljesen értem ha jobb a lánc, miért használják motorokon meg autókon?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#2919
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Lánchajtás hatásfoka állítólag 98-99% körül van (ss, feszítõ nélkül nyilván. A váltó lenyomja 75 és 95 közé) Bordásszíj tuti gyengébb. Nem mintha ez minden felhasználási területnél számítana, de nekem pl. csak buliból kéne. Ahhoz meg drága.

#2920
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
idealis esetben a ket oldalt elhejezett tamasztokhoz hozza sem er.
ha jol van beallitva akkor sem esik le ha nincs valla a forgazott kereknek.

meg kell fesziteni de nem olyan mertekben, mint az ekszijjat.
/mivel alakzaro kapcsolat van/

szerintem akkor megnezhetjuk mennyire halott otlet a lanc a sok surlodo felulettel.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...