Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#2861
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

ma sikerrel letörtem a váltómat egy jánoshegyi menet alkalmával mikor egy köves szakasz után a szar láncvezetõ [ami szériában a 2005ös polar x-é]
mijatt leesett a lánc és viszonylag gyorsan kb 30-40el mehettem nemvolt idõm gyorsan észlelni, lefékezni ezért csak egy nagy reccsenést éreztem és hogy az egész lánc váltó lejött
szerencsére végül nem lett semmi különösebb baj, csak a váltótartó izé [nemtom hogyhívják] törött el
most ezekután erõsen gondolkodom egy singlespeedes bringán, de a kérdéseim a következõk lennének
-azon erõsebb a láncfeszítés mint a hagyományos alivio váltó + truvativ nemtommi szar láncfeszítõ láncvezetõ ereje?
-karbantartás, stb mennyivel olcsóbb, igénytelenebb?
-lehetséges-e egy sima 2005 polarx vázon amelyik nem a singlespeedes fajta?
-ha igen hogyan, és mennyiért?
-milyen áttételekkel lehet használni? lehetséges-e az hogy utólagos bütykölés után lehessen változtatni az áttételen ha hátul megmarad a fogaskeréksor?

vagy inkább csináltssam meg a váltót és szenvedjek vele még egy darabig, amig nem veszek jobb láncfeszítõt?



Hamár a guruk épp házon kívûl vannak, okoskodok én helyettük:
-a láncfeszítés erõsebb, mivel nincs váltó, ami lenghetne (nem rugó feszíti a láncot)
-karbantartás annyival egyszerûbb, hogy nincs váltó, váltókar, bowden, ami törik, koszolódik, de a minõség ss-nél is sem olcsó
-nem ss vázon csak gányolással áll össze, úgy meg sok haszna nincs
-ha frankó ss a bringa, akkor nincs hátul fogaskeréksor, csak egy fogaskerék, áttételt variálni csak racsni/fogaskerék cserével lehet (ha meg fennmarad a fogsor, akkor sem marad sok varia, mert nem lesz jó a láncvonal)

Szakvélemény: csináltatsd meg a váltódat, olvasgasd a topikot, a következõ vázad meg legyen egy igazi ss, polarx kategoriában elég sok gyári megoldás van, amit még nálunk is lehet kapni. písz!

#2862
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
http://img.tar.hu/da.../21538563.jpg#3
http://img.tar.hu/da.../21538671.jpg#3
http://img.tar.hu/da.../21538360.jpg#3
képek..

#2863
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
ma sikerrel letörtem a váltómat egy jánoshegyi menet alkalmával mikor egy köves szakasz után a szar láncvezetõ [ami szériában a 2005ös polar x-é]
mijatt leesett a lánc és viszonylag gyorsan kb 30-40el mehettem nemvolt idõm gyorsan észlelni, lefékezni ezért csak egy nagy reccsenést éreztem és hogy az egész lánc váltó lejött
szerencsére végül nem lett semmi különösebb baj, csak a váltótartó izé [nemtom hogyhívják] törött el
most ezekután erõsen gondolkodom egy singlespeedes bringán, de a kérdéseim a következõk lennének
-azon erõsebb a láncfeszítés mint a hagyományos alivio váltó + truvativ nemtommi szar láncfeszítõ láncvezetõ ereje?
-karbantartás, stb mennyivel olcsóbb, igénytelenebb?
-lehetséges-e egy sima 2005 polarx vázon amelyik nem a singlespeedes fajta?
-ha igen hogyan, és mennyiért?
-milyen áttételekkel lehet használni? lehetséges-e az hogy utólagos bütykölés után lehessen változtatni az áttételen ha hátul megmarad a fogaskeréksor?

vagy inkább csináltssam meg a váltót és szenvedjek vele még egy darabig, amig nem veszek jobb láncfeszítõt?

#2864
TOZ

TOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
THX.
Foleg varos, kisebb kornyeki betonutas turazgatas...
Aszem akkor vetelezek egy ilyet, legyen mar szep a gep, elol is SS, ne csak hatul 8-)))

#2865
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Nekem ilyen van fent a bringán, csak akkor amikor én vettem 5 éve akkor még Shimanonak hívták :-). Ha csak arra kell, hogy a városban eljuss A pontból B pontba, akkor szerintem jó megoldás.
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#2866
TOZ

TOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Elfogadhato varosi hajtomu alternativajahoz errol mi a velemenyetek:
http://ebike.hu/term...-tengelyes/3182
?

#2867
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mielott megveszed probald ra. vagy kerdezd meg a boltost. lehet hogy tul szeles lesz a fog a lancnak.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2868
D@NI

D@NI

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Hellosztok!

Már leírtam a szisztémám ,hogyan akarom megcsinálni a bicómat csak attól félek ,hogy a menetes agyra bmx-es racsnit rakok ,elõl meg rendes hajtókar lesz és lehet ,hogy a sima lánc nem lesz jó a bmx-es racsnira.
Szerintetek mûködni fog??

#2869
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Lor, hasonló, mint Szume-é, de excenteres, nem csúszópapucsos, és trágyafékes. Szombaton megyünk Pilis Cup pályát járni, majd akkor lekapom.

#2870
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Itt van az enyemrol:
Feltöltött kép

Merida CX500


#2871
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
egy fotot tudsz mutatni errol a on-one-rol?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2872
Lester

Lester

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

Egy barátom szeretné eladni a bringáját, mert utazik vissza az USA-ba. 800 dolcsiért adná, lehet, hogy alkudni is tudsz belõle. 20"-os On-one excenteres Inbred vázról van szó, Marzo Marathon SL villával, Stylo SS hajtómûvel, Bontrager agyakkal, DT Swiss és Bontrager felnikkel, Avid BB7 tárcsákkal, Bontrager és Easton kiegészítõkkel. Szép állapotban van, rendszeresen karbantartva, megnézheted Bpesten az Erzsébet híd budai lábánál.
Ööööö, a váltókra nem emlékszem :D


Kösz! De nekem számlaképes cégtõl kellene, mert egészégpénztár terhére venném. És 16"-os.

#2873
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
kicist off
es ha vki ajandekozna szamara egy kerekpart
amit postan kap meg mikor mar kint van?
on

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2874
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Összevarrok neked két 26-osból ;)
Sajnos elég durva értéklimit van náluk és rosszul fogy...

#2875
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
az nekem is otthon van, csak ugye az IRC NOTOS 29-ES GUMIK HIÁNYOZNAK...

#2876
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Ez 26-os gép, otthon van neki 29-es.

#2877
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
aha. és a Notos 29-esek???

#2878
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Mert már teljesen 29" fan. Most egy Fisherrel nyomja, de annyira megtetszett neki az On-One túnájnörje, hogy vesz olyat is, vagy csak lecseréli a vázát. És azon is letakarja az Inbred logókat jól :)

#2879
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
De miért akarja eladni? HIszen azzal jött MO-ra...Miért nem akarja visszavinni? Fõleg, hogy már az "Inbred"-et is lematricázta.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#2880
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Üdv!

Tud valaki egy olyan vízszintes hátsó villapapucsos, cro-mo, nem dirt/street, lehetõleg singlespeed vázat Magyarországon, ami elérhetõ áron (50.000 - 80.000,- Ft) beszerezhetõ és még sárvédõ is felrakható rá?

Köszönöm a válaszokat!


Egy barátom szeretné eladni a bringáját, mert utazik vissza az USA-ba. 800 dolcsiért adná, lehet, hogy alkudni is tudsz belõle. 20"-os On-one excenteres Inbred vázról van szó, Marzo Marathon SL villával, Stylo SS hajtómûvel, Bontrager agyakkal, DT Swiss és Bontrager felnikkel, Avid BB7 tárcsákkal, Bontrager és Easton kiegészítõkkel. Szép állapotban van, rendszeresen karbantartva, megnézheted Bpesten az Erzsébet híd budai lábánál.
Ööööö, a váltókra nem emlékszem :D