Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#2881
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
azzal csak szet szedni lehet
nem a tavtartok meretet cserelni
ha kicsavarod azt az anyat akkor a szabadonfutohoz fersz hozza.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2882
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Menetes TY szintû racsniról le lehet e szedni a fogaskerekeket valahogyan? Látszik rajta hogy gyárilag szépen fel vannak rakosgatva a fogaskerekek a racsni testre és a végén 1 menetes gyûrûvel meg van szorítva az egész. Ha ezt a gyûrût le tudnám szedni akkor gondolom hozzá tudnék férni a lánckerekhez amikkel úgy alátéteznék/variálnék hogy rendben legyel a láncvonalam.

#2883
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Szeretnék összerakni egy SS bringát a régi cuccaimból


Ez a cél. Nyilván D@NI is tudja, hogy léteznek ss agyak, de azt is tudja, hogy igazából semmi szüksége egyre. Némi szerelési képzettség esetén perfektül mûxik a régi menetes agy BMX racsnival.

#2884
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
vagy kellene venni egy rendes ss agyat

erre az egyre én sem sajnáltam a pénzt, hiába került többe, mint a bicikli

#2885
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Át kell majd pakolni a hátsó kerék távtartóit meg újra kell centírozni. (lehet hogy emiatt a küllõkkel is bûvészkedni kell) Különben sokkal beljebb lesz mint a nagytányér.

#2886
D@NI

D@NI

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Helosztok!

Szeretnék összerakni egy SS bringát a régi cuccaimból és arra gondoltam ,hogy egy régi Cromo vázzal csinálom meg és úgy szeretném ,hogy hátulra rakok egy menetes racsnit amire ráteszek egy bmx-es racsnit és elõre pedig egy négyszöges hajtókart amin csak a nagytányér lesz, csak attól félek hogy nem lesz egyenes a láncvonal.
Szerintetek jó lesz így?

Elõre is köszi a véleményeket,tanácsokat.

#2887
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Na bocsánatot kérek. A fogazott szíj azért mégis csak más.

#2888
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

Ejtõpapucsos...
Nem tudom mennyire vagyok király, de gondolokodom a fixin is! :P


Az sajnos nem igazan jo. At kell heggesztetni, vagy venni egy vizszintes papucsos vazat. Ha gondolod, megkerdezem, Horvath Lajosnal, hogy van-e neki ekkora emberre.(tudom, hogy nagyon magas vagy:) 62-es?

Merida CX500


#2889
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

kardántengellyel mi lenne a baj?



legfõképp a súly, vagyis bárhogy próbálom elképzelni, lelkiekben nem tudom könnyebbnek kitalálni mint láncos társát.
a bordásszíj azért lehetNE nyerõ ötlet, mert magának a szíjnak súlya nem sok van, és az ára sem épp egy nagy összeg. viszont ha sárban be van fedve, megint csak ott tartunk hogy egyetlen elõnye hogy nem koszolódik mint egy lánc.

#2890
Lester

Lester

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Üdv!

Tud valaki egy olyan vízszintes hátsó villapapucsos, cro-mo, nem dirt/street, lehetõleg singlespeed vázat Magyarországon, ami elérhetõ áron (50.000 - 80.000,- Ft) beszerezhetõ és még sárvédõ is felrakható rá?

Köszönöm a válaszokat!

#2891
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
a fogazott szíj nem csúszik meg

be lehet burkolni a szíjat jól és már is megszûnik minden gond

nem egészen értem mire gondolsz, de bármi ami a peremmel kapcsolatos, az nehéz lesz ;) (súlyban) mert sok anyag kell hozzá, ráadásul pont a kritikus helyen

itt szó sincs több100 LErõl

kardántengellyel mi lenne a baj?

#2892
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
fogazott szijjrol volt szo

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2893
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
nkább a meghajtással kéne variálni, talán, hogy ne az agynál hanem közvetlenül a kerék peremén oldalfalán le a nyomatékot.

#2894
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Ki gondolt itt szijra? fõleg krosszmotoroknál. Azzal nem olyan erõs a rögzítés, hogy egy 100LE-s gépnél meg ne csússzon a nyomatéknál, fõleg ha saras. A lánc az tuti megoldás ameddig el nem szakad. Nem véletlen nem változott a bicikli feltalálása óta ez a rendszer.

#2895
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Attol fugg, hogy mit jelent neked a klasszikus. Ejtopapucsos, vagy vizszintes papucsos? Bar lattam mar szerintem a gepet, nem emlekszem ra. Ha igazan kiraly vagy, akkor fixit csinalsz belole :)


Ejtõpapucsos...
Nem tudom mennyire vagyok király, de gondolokodom a fixin is! :P

#2896
Lester

Lester

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
176 cm vagyok, úgyhogy szerintem 16"-18"-ig.

#2897
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

Üdv!

Tud valaki egy olyan vízszintes hátsó villapapucsos, cro-mo, nem dirt/street, lehetõleg singlespeed vázat Magyarországon, ami elérhetõ áron (50.000 - 80.000,- Ft) beszerezhetõ és még sárvédõ is felrakható rá?http://forum.bikemag...icons/icon9.gif

Köszönöm a válaszokat!

Mekkora meretben kell?

Merida CX500


#2898
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Attol fugg, hogy mit jelent neked a klasszikus. Ejtopapucsos, vagy vizszintes papucsos? Bar lattam mar szerintem a gepet, nem emlekszem ra. Ha igazan kiraly vagy, akkor fixit csinalsz belole :)

Merida CX500


#2899
Lester

Lester

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Üdv!

Tud valaki egy olyan vízszintes hátsó villapapucsos, cro-mo, nem dirt/street, lehetõleg singlespeed vázat Magyarországon, ami elérhetõ áron (50.000 - 80.000,- Ft) beszerezhetõ és még sárvédõ is felrakható rá?http://forum.bikemag...icons/icon9.gif

Köszönöm a válaszokat!

#2900
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Sziasztok.
Szeretnék építeni egy single speed bringát. Van erre a célra egy régi Mali ou.-i vázam. A kérdésem arra irányulna, hogy mi van akkor ha a hátsó papucs nem egyenes, hanem klasszikus. Ez mit befolyásol?