Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#18041
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az nem mûanyagból van...
lehet, hogy az a sh!mano okosság, amit a csavarra kell rátenni, hogy ne lazuljon ki.
én legalábbis arra tippelek. és ha igazam van, akkor nem gáz, én soha nem használtam, és élek. és egyik csavarom se lazult ki. csak jól meg kell húzni (megfelelõ erõvel, nem mint az állat!)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18042
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
lehet hogy az adapterre gondol ?!
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#18043
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

mûanyag kétszáru gyûrû van amit a kozol csavarja alá kéne tenni.

ezt csak én nem értem?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18044
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hali!

Sikerült vennem egy XT féktestet,de a csomagban csak egy darab
mûanyag kétszáru gyûrû van amit a kozol csavarja alá kéne tenni.
Azt szeretném kérdezni,hogy erre szükség van egyáltalán,vagy sem?

Help!

#18045
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hayes 16. Saint tárcsámon is rálóg a Mag a küllõkre, de a tárcsa kialakítása olyan, hogy nézõpont kérdése mit nevezel küllõnek, mert ha szigorúan veszed, akkor a Saint fék is lelóg róla.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18046
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
biztos hogy 16 mm magas a hayes?
lemértem, a sh!mano 14-en fogott, és a hope is annyin foghat, ahogy a tárcsa kialakitását nézegettem. a szegecsig 21 mm hely van.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18047
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
rob: hayes 16mm

hope a szegecselésnél kisebb sajna azért nem jó
Autist Team:)



#18048
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Albert: a rezgést nálam a pofák laza rugói okozták. Igaz, nekem ettõl függetlenül fogott a fék, csak idegesített, hogy a huplikon csörög, nagyobb tempónál pedig rezonál tõle az egész gép.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18049
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Rob: nemtudom, majd ha összeraktam, meglátom hogy muzsikál, mind optikailag, mind ténylegesen. azért végülis elég nagy a tárcsa fékfelülete is, meglátom ténylegesen milyen lesz majd.

#18050
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
hát kb az...
de ugy szoktam hogy fogom a féknyerget helyreteszem,behúzom a féket és kb ha középen van akor meghúzom,na persze az imbusz tekerése közben már elmozdul...
és ez minding hátuzl van...
elöl persze semmi gond

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18051
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hiába lövöd be az adapteren jól a féket, ha az adapter nem egyenesen fekszik fel a vázon.
én mindig lecsiszolom ott a vázról a festéket, nem szép, és nem minden esetben hatásos, de jobb, mintha festék lenne ott.

thez: a centerlock tárcsán a "küllõkön" is fog fogni a hayes, nem? egy sh!mnao tárcsa felülete 15-16 mm, a hayes fékpofa meg 18-20 körül van. legalábbis ezért nem vettem hayes féket, mert nem jó a szintén 16 mm-eres hope tárcsámhoz - szigorúan optikailag (engem idegesit ha a "küllõkön" fog)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18052
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Sikban parhuzamos a tarcsa a pofakkal?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18053
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
jah én is abban bízom hogy másik pofa másik tárcsa kombo

ferdén...
hát ezt passzolom.máskép már nem lehet föltenni...
alátéteztem már mindent...
elivleg pont középen,,féktárcsa meg sem mozdul mikor a pofák mozognak

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18054
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ránézésre nekem tetszik, de majd ha össze lesz építve a kerék, akkor majd mondok valamiféle véleményt, remélem beválik.
illetve még ki kell találnom hogy milyen csavaranyát vegyek rá, mert ugye egyik oldalon van, a másikon a váltó lenne, csak én meg enélkül rakom össze a gépet ideiglenesen.

#18055
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ahamm. Arra az agyra kivancsi vagyok. Jol muzsikal? Nem rossz a kidolgozasa?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18056
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hone, mindezt a kisbringába.

#18057
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Es milyen aggyal?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18058
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jó akkor szar, nekem megfelelt annó:)

viszont most sikerül pároztatnom a hayes fékemet egy shimano CL-es tárcsával:) meglátom hogy szeretik egymást.

#18059
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
azok a fékkar állytók, oda csavargatod, ahova tetszik, majd akkor lesz értelme, ha egészben lesz a fék.
a szorulásra nincs tippem, de reméld, hogy megszûnik, vagy nem lesz érzékelhetõ, mikor összerakod a féket.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18060
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hali!

Vettem két vadi új hidrás XTfékkart,és az egyiket nehezebb behúzni mint a másikat,ez mitõl van?
Még nincsenek felszerelve csak most tünt fel,továbbá az egyiknek a fékkarnál lévõ kis inbuszos csavarját nem lehet teljessen becsavarni,míg a másiknál
szinte nem is látszik úgy be van csavarva!?

Help!