Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#18001
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Thez, a hayesben van jobb is mint a bbb? (érezhetõen jobb-e)

#18002
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
jó. vagy vegyél gyárit 2x annyiért

#18003
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha a négydugattyús régi xt, akkor a saját gyári pofáját vedd! esetleg kool-stop, EBC, jagwire. sokan a bbb-t is szerették,nekem a hayesba nem jött be.

#18004
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hali!

Most fogják felszerelni az XTfékeimet,de nem tudom milyen pofákat vegyek bele?
Jagwire-re gondoltam de nem nagyon lehet most kapni(legalábbis nem találtam),a BBB-t próbálták rámsózni nagyon,de nem tudom,hogy milyen?

Help!

#18005
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Kedves Gyuszi7-es tulajdonosok: tapasztaltatok olyat, hogy amikor hátsókeréken toljátok a bringát és közbe párszor meghúzzátok a fékkart, akkor beesik a kar? Vagy csak buboréktenyészet lakik a rendszeremben? Vízszintesen használva semmi nyúlósság nem tapasztalható.
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#18006
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
csupan hatasfok kulonbseg van
tarcsafek sokkal jobban hul.
dobfekre rakhatnak nagy boszme huto bordakat de akkor mar megette oket a penesz.
ugyanis buktak az esetleges tomeg elonyuket a tarcsaval szemben.

mindketto idojaras fuggetlen
mindketto felni fuggetlen
dobfek talan antitalentumoknak jobb / bar lehet azok a dobfeket sem tudjak bekotni/


fekeroben a dob szerintem elmarad a tarcsatol


edit:
nehezebb egy dobfek?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18007
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a nagyobb súlyon és a kisebb fékerõn kívül? ;)

#18008
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
ebbe a tipicba idõ hiányában nem mélyedtem bele, bocs ha a válasz már benne van.

kíváncs vagyok: van e valamilyen elvi, kiküszöbölhetetlen hátránya a dobfék(ek)nek a tárcsafékkel szemben?
a második p néma!

#18009
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
En negy evig tanultam, de nem tul sok maradt meg :D

Lehet hogy megsem Saint fekem lesz. :) Ehez a Goodridge fekcsovem is meglenne. Majd meglatjuk mit mutat a merleg :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18010
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Rob: "Il ne remplacera pas le Mono M4, mais..." ez ha jol emlekszem akkor pont azt jelenti, hogy nem valtja le, hanem...

Amugy ez nem a trial feknyereg?
( gondolkoztam is rajta, hogy hatra feldobok egy Mono Trialt, csak nemtom jo lenne -e :) )

nem értek franciául :D
ettõl függetlenül szép találatnak tartom

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18011
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Kösz. Sztem gustav, ha tudok szerezni egyet.
Mi utalhat arra, hogy rossz a tömítés, azon kivül hogy folyik/spriccel az olaj?
Ugy emlékszem régebben azt hallottam róla, hogy nagyon levegõsödik, ez is a tömítések miatt van, vagy ez nem is igaz?. Mennyibe kerül kicserélni a tömítéseket kb?

én a helyedben nem vennék 4-5 éves féket használtan... végy egy avidot, nagy saintot, bármit.
tegyük fel valamely úton módon sikerül tünetmentesíteni a használt eladósorba került gusztit(miért is kerül a "legjobb" fék eladásra?) megveszed, majd elõjönnek a gondjai.. utána szívhatod a fogad, mert nem igazán kapható hozzá gyári tömítés, service pack... szóval inkább egy új, alighasznált, szerelhetõ féket végy
(de mindjárt jön úgyis egy gustav mániás, aki ezt megcáfolja)
(nem véletlenül van ismerõsnél polcon egy guszti, ereszti picit az olajat, és semmit sem lehet vele tenni, hogy megérje megcsinálni)

#18012
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Rob: "Il ne remplacera pas le Mono M4, mais..." ez ha jol emlekszem akkor pont azt jelenti, hogy nem valtja le, hanem...

Amugy ez nem a trial feknyereg?
( gondolkoztam is rajta, hogy hatra feldobok egy Mono Trialt, csak nemtom jo lenne -e :) )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18013
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Kösz. Sztem gustav, ha tudok szerezni egyet.
Mi utalhat arra, hogy rossz a tömítés, azon kivül hogy folyik/spriccel az olaj?
Ugy emlékszem régebben azt hallottam róla, hogy nagyon levegõsödik, ez is a tömítések miatt van, vagy ez nem is igaz?. Mennyibe kerül kicserélni a tömítéseket kb?

#18014
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Nem azért de ha jobban megnézed, elõsször írtam, hogy 2004-es Trek 6700-as-ról van szó, de mindenki tévedhet lehet elsiklottál felette.;)

lehet :D nem koncentrálok eléggé.
vagyis de, csak másra ;)
mindenesetre jó, hogy találtál adaptert, végtére magyarországon élünk....


szerk: ez váltja majd a hope mono4-et: link

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18015
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

nem.
thez te még nem láttál trek tárcsafékes vázat, azért mondod ;)
ha a srác mondta volna, hogy trek váza van, azonnal tudom mi a baj.



Nem azért de ha jobban megnézed, elõsször írtam, hogy 2004-es Trek 6700-as-ról van szó, de mindenki tévedhet lehet elsiklottál felette.;)

#18016
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

a gustav embertelenül fog, de a tömítések a gyengéi.
kicsit vándorol is a nyomáspont (magura tulajdonság) de ujfajta olajjal állitólag csökken.
210-es tárcsával egy idei vagy tavalyi jó lenne neked, az bealáz mindent. 4-5 éveseket azért már nem árt jól átnézetni...


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18017
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Ebike-on juicy 30, saint meg kb 45 lenne, ha nem több... de lehet hogy rosszul számoltam, javítsatok ki ha tévedek. Olvastam a régebbi hozzászólásokat, és volt a gustavról szó, hogy elég brutális, apróban van is jó áron, csak nem tudom, hogy megérné-e használtan venni. Mennyire kényes ez a gustav, meg vásárlásnál mi az amire nagyon kell figyelni, ami el szokott rajta romlani? Nem igazán tudom mit kellene vennem, csak nagyon erõs kell és olcsóér, az adagolhatóság meg súly kevésbé szempont. Meg lehetõleg ne fogyjon el a fékerõ 3 perc lejtmenet után.

#18018
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a juicy inkább digitális (fog-nemfog, 0-1) mint a jóval modulálhatóbb saint.
fékerõre nme tennék különbséget.
de a juicy olcsóbb, nem?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18019
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ezt igy nehez megmondani, inkabb csak kicsit mas a ketto. A Saint szeritnem jobb, megbizhatobb, gyantas pofaval siman birja a DH versenyzest kulfoldon is.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18020
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Hali!
Megmondaná valaki(k), hogy egy saint mennyivel erõsebb egy juicy 5 nél azonos tárcsamérettel?
köszi