Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#17981
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Sziasztok!

Az a problémám,hogy a szervizesek szerint azért fog trágya módon a fékem (Magura Louise FR) mert a fékkarban valami tömítés átereszt. Ök csak nagyon sokára tudják kideríteni lehet e szerezni hozzá újjat, vagy az egész kart cserélni kell. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Szerintetek lehet külön kapni tömítéseket, vagy kénytelen a szerencsétlen lúzer az egész fékkart cserélni egy ilyen miatt?

#17982
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
semmi jelentõsége sincs hogy milyen irányban dörzsölöd, az elsõ fékezésnél úgyis lekoptatja a kis recéket a fékpofa, amik rákerültek.:D:D
de komolyan. csak annyi hogy letakarítsd a régi ráégett mocskot.

mondjuk a bullit sem épp merev, szal ez sem lehet gond...;)
beállítás, légtelenítés, letakarítás, és jó lesz.

#17983
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
oksa

hát remélem sikerül

vázmervséggel lehet gond mert az ac segge nem tul merev
nem tom egy oylan triálos fékmerevítõ segítene-e rajta,meret ezen ugye még van vfék csonk.
teló csak nem csavarodik,elgé massziv darab

szal csak beállításra gondolok


ööö
nem lenne jobb ha forgásirányal merõlegesen csiszolnám,dörzsolném a tárcsát!?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17984
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
megforgatod a kereket, és a fékfelülethez mind2 oldalon odatartod a dörzspapírt;)
ezzel ugye lényegében leszedsz mindent róla, majd az új pofával rendesen összekopik. amúgy villán, vázon is múlik a fékerõ, a tárcsán is, és még rengeteg dolgon.
ileltve most vettem nemrég egy garnitúra "majdnem" új hayest, minimálisan jobban fog mint a régi, pedig abban is új pofa van.

#17985
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
ok

hát pedig igy csináltam én is...

tárcsa középen van,legalábbis abbol gonolom,hogy nem mozdul meg a tárcsa a fékkart behúzom.
levegõ mentes,persze addig meg sem kérdeztem volna,most is csak azért mert már nincs több ötletem hogy mi lehet a gebasz

ja és mien irányba dörzsoljem a tárcsaát!?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17986
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mint ahogy egy normális féket;)
párhuzamos legyen a pofa a tárcsától, egyenlõ távolságra mind2 odlalon, és levegõmentes fék.
ja és dörzspapírral a tárcsát durván csiszold meg, ezzel minden mocskot leszedve róla, mielött berakod az új pofát.

#17987
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
oksa

gyári már van ebc meg még úton van,csak azért hogy hogy pakoljam be õket

így látatlanban,hogy kell beállítani a féket hogy kb maximális fékereje legyen!?

amig ki nem próbáltam kölök gépét,azt hittem hogy fog a fékem....
abban zöld ebc elöl,de még nem volt bekopva(bár azt GuMi szervizelte)
szal mire figyeljek beállítás közben!?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17988
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
elöbbivel kicsit koppanósabb fékérzés volt(mintha keményebb lenne a pofa) de mind2 azonos fékerõvel bír szerintem.
(hátul zöld ebc van elöl pedig a gyári pofa)
mind2-t csak ajánlani tudom, de az ebc olcsóbb.

#17989
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
gyári hayes vagy zöld ebc?
elõre hátra meiket?!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17990
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Elõra amúgy is 185-öst akartam, akkor asszem avid lesz majd, mert azt könnyebb állítgatni sztem.
Nemtom mikor valósul meg, mert villát is kéne cserélni...ehh viszi a pénzt ez a drótszamár...:(
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17991
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A Sh!mano bmr525 mennyivel nehezebb az Avid bb7-hez képest? (komplett rendszer érdekelne, bovdennel, olajjal együtt)

Az avid szimpatikusabb (cc), de nemtom megfog e (85kg) ha kicsit leejtõzöm is néha...

40 grammal..../avid mbr ben mérve, deore bike-ban/
de ahol az avid nem fog meg ott a deore sem....ha meg kevés tegyél elõre 7"-os tárcsát
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17992
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
A Sh!mano bmr525 mennyivel nehezebb az Avid bb7-hez képest? (komplett rendszer érdekelne, bovdennel, olajjal együtt)

Az avid szimpatikusabb (cc), de nemtom megfog e (85kg) ha kicsit leejtõzöm is néha...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17993
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A mûgyantásnak elméletileg jobbnak kellene lennie.


A sebesség mindent megold.

 


#17994
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hayes-be nem azért jobb a gyári mint a bbb, mert a gyári szinteres, a bbb meg mûgyantás?
2 dugattyús xt-be jó a bbb, nekem saint-ben volt, tökéletesen fogott.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17995
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Az egyik féktestemhez kaptam gyári pofát,azt hiszem fémes,de a másikhoz valamiért nem.
Érdemes a shimanót felhasználni?-és ha igen elöl vagy hátul?
Többen inkább jagwire-t ajánlottak.

#17996
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
az fog mint állat, csak ugyanolyan gyorsan kopik is. cc-re felesleges.

#17997
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
És a piros milyen?

#17998
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
elõre zõd, hátulra arany. szerintem

#17999
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hali!

Új XT-m van két dugós!
Az EBC-bõl melyik színût érdemes venni,160-as tárcsával durvább cc-re?!

Help!

#18000
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hayesba CSAK jobb van mint a BBB;)
ebc, és a lejobb a gyári.
amit én tapasztaltam.
koolstop, és a bbb nagoyn nem tetsz, bár jobb mint a semmi.
és most fognak CL-es XT tárcsát kapni a fékek, még jobban fognak mint az avid tárcsáimmal.