Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18470 hozzászólás a témában

#17961
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
Camino nagy hátránya a két cseppnyi olaj a tulfolyóban.. Dhra nem alegjobb, ilyen szempontból a Nine a jobb választás.
De mivel LL barátomnak nem Dhra kell talán jó lenne neki
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#17962
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 945 hozzászólás
Szerintem te is a legjobbra torekszel, mint mindenki (:))
Ezert ugyse lesz ez se jo, meg az se jo , ugyhogy vedd meg a Camino-t:). Fekkarmodulacio es nyomaspont szabalyzas, ennel jobban es frankobban szabalyozhato feket meg nem ismertem eddig(persze nem lattam meg sokmindent). Benne van a Hajasok minden eddigi elonye. Kerd meg Iljics-et hatha hoz neked 40-korul/db. Tudom nem olcso ,de sztem megeri.
Bar most eleg tree a Forint az Eurohoz kepest :(

#17963
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

hát természetesen az én hayesem!!
ezek mind állnak rá


:D
azt nem tettem hozzá, hogy újat szeretnék ;)
és a hayesen tényleg frankón belehet állítani, hol és mikor fogjon? (kicsit idegenkedek az olajos rendszertõl)
árkategória passz...

mondjuk a legteteje legyen 40e. (ennyiér van ebikén juicy seven). de ez a legteteje inkább mellõzendõ (mármint árilag, a juicyról nemigen tudok se jót-se rosszat, bár mintha rocsi panaszkodott volna valami olajköpködésre :))
szal árban: 20-30-(40)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17964
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
hát természetesen az én hayesem!!
ezek mind állnak rá
ja meg természetesen jó áron is van:D

no de kmolyan
vagy hayes vagy shimano annak talán jobb az elkatrész ellátása

de ha egy árkategóriát írnál az segítene


az enyém is uj!!
ill ép be van kopva!
de felõlem vedd jóval drágábban boltbol:D

be lehet jah,de legjobban talán a camino/7es jucyt lehet


enyémet elvigeted 20ért
a többit emg elsörözzük!!
avidhoz meg nem kapni semmit,még anyira sem mint a többihez!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17965
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
mivel tervezgetek, ezért kérdezgetek. part two;

hidrás tárcsafék hátulra Pxbe. szerintetek mi legyen az áldozat?

Elvárások: jó adagolhatóság, remek személyreszabhatóság (gondolok itt fékkar-távolság állításra, illetve hogy mennyire kelljen behúzni, hogy fogjon /nyomáspont?!/, elõny ha ilyen duplacsavaros a fékkar, lehetõleg olcsóságra törekedve. tárcsaméretre is várok javaslatot. Elöl 203, akkor hátulra mondjuk 180/185 a divi?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17966
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
jah, fucktorban
2ezer/darab
meg adnak "ajándék" tömítést

#17967
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
letört a féktestben az a rész ami a pofát tartja a helyén,amibe a rugót akasztod hogy viszahúzza a pofát,a dugattyúrol.


ez a dugattyú,ugye?!
no ezt lehet-e kapni külön?!?!

pontosabban erröl van szó!!

http://img214.images...dscf17526sj.jpg

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17968
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de bármely láncos boltba hoznak kérésre, a boltokon múlik mikorra.
amúgy szabvány IS-PM-es adapter.

#17969
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
bárhol (fuktorban tuti van hayes, láncosba meg hoznak legrosszabb esetben)? de jó hozzá a hayes vagy az avid is (ez utóbbi olcsóbb). na jó azért próbáld rá mert csak 90% ...

#17970
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Kafa. És lehet valahol kapni hátsó 160-as IS adaptert sh!manohoz?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17971
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
igen
igen

#17972
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
A brm 525-nél az elsõ és hátsó féktest ugyanaz? (Az adaptert és a feliratot leszámítva)
A kitben kapható fékek ugyanúgy szétszedhetõk, ugye?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17973
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nesze neked, magura 5 év garancia a tömitésekre.... pfff
dignek ugyanigy ment tönkre a louise fr.
vehetett fékkart õ is....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17974
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
mind1 melyik, mert egyforma bennük a dugattyú átmérõ (szóval lehet deore kar meg saint is akár)

én nem szarakodnék magura fékkarral, mert +pénz és nagy valószínûséggel megint el fog baszódni

shimano kar 7-8e talán ebikeon (persze +posta)

ha magurám lenne, én ezt csinálnám

#17975
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Na,ez jó ötlet! Már csak az a kérdés, hogy azt honnan lehet megtudni, hogy melyik Shimano tipus a legmegfelelõbb az eredeti helyett?

#17976
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezt sajnos nem tudom megmondani, mi a gusztávot a polcra raktuk sajnos ilyen indokok miatt, de ha holnap hívod a forgalmazót, mondanak rá rögtön egy ajánlott fogasztói árat is ha minden igaz.
mindneképpen hívd fel õket, így a legtisztább a dolog, és tudod is mire kell számítanod, ha a boltosoddal megrendeled a szükséges alkatrészt.
shimano fékkar azt hiszem egy 10-esbõl kijön, de erre nem vennék mérget.

#17977
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Köszi szépen, még ha nem ís túl bíztató a válaszod.:( Nagyságrendekben kb. mennyi egy új fékkar?

#17978
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
vagy esetleg próbáld meg te is azt, amit már sokan (leginkább triálosok, de volt valaki a fórumról és egy srác a jános hegyrõl is), hogy shimano fékkart vesznek hozzá. ezzel tökéletesen mûködik és van alkatrész hozzá, ha baj van.

#17979
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
gustavM-be sem találtunk fékkarba tömítést, nemtudom tavaly óta mi változott, de annak is örülni kell, hogy egész fékkart lehet hozzá kapni, így nem rögtön a kukában landol a fék:(

mellesleg megoldásként csak azt tudom ajánlani, hogy hívd fel a forgalmazót hétfõn, nekik rögtön tudniuk kell, meg is mondják kapható e, ha igen, akkor rendeltesd meg a bolttal, ha nem, akkor sajnos marad a fékkarcsere

www.mali.hu

#17980
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Sziasztok!

Az a problémám,hogy a szervizesek szerint azért fog trágya módon a fékem (Magura Louise FR) mert a fékkarban valami tömítés átereszt. Ök csak nagyon sokára tudják kideríteni lehet e szerezni hozzá újjat, vagy az egész kart cserélni kell. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Szerintetek lehet külön kapni tömítéseket, vagy kénytelen a szerencsétlen lúzer az egész fékkart cserélni egy ilyen miatt?