Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#17921
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
öcsém HFX 9ébõl, ami alig egy hónapos, elfolyt a fékolaj... de úgy magától
"szerencsére" van hozzá légtelenítõ kit, ami alapvetõen alkalmatlan a célra, de ha külön veszed akkor 25 euró...
ezek után a hayes el mehet a p..csába, mert a légtelenítõ készlete csak kamu. nem tudtak volna egy rohadt fecskendõt belerakni a filléres mûanyag flakon helyet??? szerintam csak azt akarják, hogy az ember ígyis-úgyis szervízbe vigye, de legalább kifizesse a légtelenítõ kitet...
a szememben hayes = 0
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#17922
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Vettem egy használt 2005-ös Hayes hfx9-et, egy új 2005-ös 203mm-s hayes tárcsával használom(elsõ fék). Az normális, hogy egy kicsit darálós a fékérzés, amikor erõsebben húzom a kart(hátul is 2005-ös hfx9 van csak xt kistárcsával és itt egyáltalán nem jelentkezik)? Vagy lehet hogy elõl másfajta betét van?


A sebesség mindent megold.

 


#17923
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

nekem egyik végén fix, másik végén vágható van és egyenes-egyenes csatlakozású. és xt kar és xt tárcsa és mûködik ;)


Így van. Ugye a nyereg végérõl fix, míg a kar végénél metszhetõ a vezeték, majd mehet bele a kis réz csõ, roppantó aztán meghúzni és kész is.

#17924
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nekem egyik végén fix, másik végén vágható van és egyenes-egyenes csatlakozású. és xt kar és xt tárcsa és mûködik ;)

#17925
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

fékcsõvek oké, de melyik? :)
mer különbözõ csatlakozásúak.

aztán: fékkar az "bármi" shimano lehet ugye?
fékolaj komoly tétel?


Fékcsõ: sima shimanó ami a nyereghez oldalról csatlakozi k
kép: http://kep.tar.hu/je...6582/20561745#2

És igen bármelyik shimano fékkar jó hozzá, xt, lx, deore saint.
Én pl xt-t használok mert annó még nem volt saint.

olaj nem vészes szvsz.

Holla

#17926
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
fékolaj 1-2 ezer max. fékkar bármelyik, de ha már saint féket veszel végy hozzá saint kart.
xt tárcsa 6 csavaros, fékcsõ pedig egyenes csatlakozású, mind2felén kell roppantó, kis rézpöcök, meg a csavarok. van vágható, nem vágható, válassz amelyik kell.

#17927
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
fékcsõvek oké, de melyik? :)
mer különbözõ csatlakozásúak.

aztán: fékkar az "bármi" shimano lehet ugye?
fékolaj komoly tétel?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17928
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
6 csavaros saint tárcsa nincs, pláne nem 160-as. 6 csavaros xt tárcsa tökéletes hozzá. (meg az XT kar :D:D:D)
fékcsövek
tárcsák

#17929
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
kérdés: Sainthez milyen fékcsõ kell? ha jól láttam képeken, akkor szembe-oldal csatlakozású. (mit ~kóstál egy olyan?)
illetve hagyományos (6csavaros) saint tárcsát lehet találni kishazánkban 160as méretben emberi áron?
vagy netán használható Xt tárcsával?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17930
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Manual-tol? Nagyot csalodnek a Hayes-ben.
Ha koppan akkor velhetoen nem levegos. Az is lehet (ami sok hayesnek a problematikaja volt) hogy a nyomaspont allito csavar kitekeredett. Csavard be a fekkaron esetleg nagyon pici menetrogzitot tehetsz ra. De lehet keves benne az oil is.

#17931
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
nézd meg, hogy a fékkarban minden a helyén van-e. lehet,hogy szétugrott a dugattyú.

#17932
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
2006-os fék. azt érzem hogy koppan a tárcsán. Az olaj meg nem mehetett ki, mert végignéztem mindenhol. az feltûnne

#17933
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Melyik Nine, a regi karos(par eves) vagy az uj?
Mert ha a regi akkor elkepzelheto hogy a tulfolyonal elszivargott az olaj.
Egyebkent nyomaspont valtozas terheles pontosabban a nagy ho hatasara, illetve utana a lehules miatt szokott elofordulni. Szerintem vagy 50 oldalon keresztul irtak itt mar rola.
Ha nem is fog visszajonni a nyomaspont akkor valszeg elveszett az olaj az eterben. Ha visszajon akkor meg lehet keves van benne es ugy van beallitva a kar.Szerintem ez lesz a te eseted. A manual miatt gondolok erre, mivel en is tapasztaltam nine-nal hogy a fekkar bizonyos allasszogenel megvaltozik a nyomaspont. (es etleg meg levegos is lehet, csak te nem hiszed bar azt talan erezni mennyire koppannak a betetek a tarcsan)

#17934
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Hali!

Ma manuál gyakorlás közbe egyik percõl a másikra elment a hátsó fékem. (hayes nine) Ha tövig húzom, akkor se fog semmit, csak egy lehelletnyit. Olaj folyásnakl nem láttam jelét, ilyen gyorsan meg csak nem tud föl levegõsödni. A pofák is a helyén vannak. mi lehet??

#17935
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Ja tenyleg LL, a Saint is nagyon jo valasztas ha az ar fontos, de emellet a fekero is szamit. Tenyleg, en probaltam (hayes tarcsaval volt) es nagyon szuper. (persze az nem szabalyozhato annyira. Talan csak az avidnak volt meg ilyen feke amin a modulaciot lehetett allitani a karon. Mindenesetre lehet hogy a Camino nem a legerosebb fek (mivel nem DH) de az biztos hogy az egyik legkonnyebb. Deha nem tudsz donteni , akkor erdemes egy ontesztet lefuttatnod pl:
- Mire akarod hasznalni (style)
- Elettartam (karbantarthatosag, idotallosag)
- Milyen szempontok fontosak (Fekero, suly, allithatosag, design ;) stb)
- Mennyibe kerul (one million dollar brake;) )
Es a vegen jon a nehez resz, a kompromisszum, hogy melyiket adod fel a masikert:) Az egyenlet eredmenyekent pedig megkapod hogy melyik feket kell megvenned. Tenyleg, kene csinalni egy ilyen webes kerekpar/kerekparalkatresz osszerako/vasarlot, mint a pc-khez van a gepboltban

#17936
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
fék: 20.792
tárcsa: Hayes V6 7.120

szóval ja.
csak még adapter. (meg piros kosár :-/)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17937
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha hfx9 vagy saint, akkor egyértelmû saint.
volt mindkettõ, és ha kihagyom, hogy az enyém eresztette az olajat, akkor is, a fékkar végén a visszahajlás nem elég nagy, lecsúszott az ujjam róla. mondjuk nekem nem is tetszik a böszme nagy fékkar.
nem lehet amugy nagy különbség se fékerõben, se adagolhatóságban, semmiben, szóval egyéni izlés dönt.
és thez, minden hibás juicy5-re tudok ugyanannyi hfx9 hibásat, szóval ezzel felesleges mindekit paráztatnod. ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17938
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a Hfx9-et ebike-al számolva 27 + adapter ~30e
az vonzóbbnak hangzik mint a 40 :-/ bár igaz, piros kosaras.
még alszok rá jó sokat :)
meg várom a további segítségeket

tárcsa is bene van 27-ért ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17939
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
a Hfx9-et ebike-al számolva 27 + adapter ~30e
az vonzóbbnak hangzik mint a 40 :-/ bár igaz, piros kosaras.
még alszok rá jó sokat :)
meg várom a további segítségeket
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17940
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

listában van a
HFX9
Juicy 5/7 ?
meg mondjuk a saint, mondjuk deore karral.

1hónapon belül bringán szeretném tudni a dolgot /márha nem jön közbe semmi/
azt jól érzem amúgy hogy csak az avidnak van 180as tárcsája, a többinek csak 160?


Hali L_L

Had javasoljam neked a Saint-et. Én már kb 2 éve használom és nagyon szeretem.
Elõnyei: Irgalmatlan fékerõ.
Nagyon jól adagolható.
Könnyen beállítható.
Könnyen beszerezhetõ hozzá mindenféle pótalkatrész.

Hátránya az szvsz nincs, és kb 40-bõl, még bolti árakon is kihozható.

Jó válogatást.
Bár a fenti listán szereplõk közül egyikkel sem jársz rosszul.
Ja fentebb irtad h. nem nagyon bízol meg a hidraulikus cuccokban.
Nos ezzel én is így VOLTAM. Ha meglesz a féked neked is biztos megváltozik a véleményed.

Holla