Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#17901
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
egy tárcsa mennyit üthet ami még normális? egy két tized mm? Vagy az már nem jó?!

#17902
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

jah.. olcsó, lassan kopik, nem melegszik, de nem kifejezetten erõs
megfog, de a gyári erõsebb


no mindegy 3e forint volt...
volt három fajta egyikre sem volt igazán írva semmi én a részing öszetételt vettem...
asszem s3 racing névre hallgat...

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17903
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Alulról úgy töltitek fel, hogy a légtelenítõ csavarnál fecskendõvel belenyomjátok a fékfolyadékot, amíg a tartály meg nem telik?

igen, lényegében így, de ha valaki itt megáll, abból lesznek a levegõs fékek. addig kell alulról beletölteni az olajat, amíg felül buborékmentes folyadék jön ki, akkor lehet lent, majd fent bezárni.

#17904
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
jah.. olcsó, lassan kopik, nem melegszik, de nem kifejezetten erõs
megfog, de a gyári erõsebb

#17905
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
gold fren betéteket használt már valaki?!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17906
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Alulról úgy töltitek fel, hogy a légtelenítõ csavarnál fecskendõvel belenyomjátok a fékfolyadékot, amíg a tartály meg nem telik?


A sebesség mindent megold.

 


#17907
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Boltra egyszerûen nincs pénzem. Egy hajtókar csere is 2szer annyiba került mint gondoltuk.. max Májusba :( még tárcsát is kell vennem elõre.. bár az kijön a grimeca árából, mert 160 asat veszek.

#17908
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
én elõször szétszedném darabokra, átmosnám olajjal, aztán összeraknám, sose árt egy ilyen

utána valszeg megoldódik a dolog, ha nem, akkor irány a bolt!

#17909
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
elég nehéz a valamit orvosolni úgy hogy nem látja az illetõ, telefonos és internetes gyógyítás meg max a Gyógyíto Webgömb v2.0 által van:) de komolyan, vigyétek be egy boltba, ahol meg kell tudniuk csinálni, kint sem kerülhet olyan sokba ez. vagy mikor jössz haza, végy rá goodridge(nem, nem az állítólagos 40%-os(LOL) fékerõnövekedésért) hanem azért mert sokkal ellenállóbb a csõ a mechanikus sérülések ellen.
így tiszta lappal indul a fék.



ill msot így utólag visszagondolva volt egy olyan eset, mikor egy gombostûhegynyi apró lyuk volt a csövön, és anélkül ment el pár csepp olaj hogy azt észrevettük volna, viszont így a nyomáspont is megszünt. és hiába néztük át a féket, sehol sem találtuk a hibát.

#17910
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
de akkor hova tûnt a fékolaj? mi lehetne a baj?

#17911
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a hayes gyári csõ egy nemtudom milyen anyag, világos szinü müanyagos, majd ezen van rajta a külsö fekete müanyag borítás. a külsö szokott megsérülni, eltörni nem tud a csõ, csak ha direkt kettéteöröd, de ilyet még nem láttam. csomót kötöttem a csõre, meg is "tört" valahol, de nem engedett el semmit. lehet eltömõdött a csõ, mikor megtöltötted akkor még "tele" érzése volt, majd arrébnyomta a mocskot, így mintha elveszne a nyomáspont. én ezért cseréltem le.

#17912
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
azért gondoltam a fékcsöveselfolyósra, mert ezerszer néztük, és tutira sehol máshol nem ereszt, az egyik régi bikemagban meg van fékcsõ keresztmetszet, és ott van ahol kevlár fonat van a belsõ és a legkülsõ réteg között, sztem a belsõ csõ, minimum megrepedt, de lehet, hogy el is tört, és csak a külsõ, fekete borítás tartaj a csövet...
Azért furcsán nézne ki egy goodrige fékcsõ egy alapvetõen cc bringán, de majd meglátjuk..:)
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#17913
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

De gondolom thez te sokkal sokkal profibb és sokkal sokkal okosabb és tapasztaltabb és te thez hasolítasz a fõnökömre HATALMAS EGOJA van!;)

légteleníts le légyszi egy hayes-t nekem így, úgyis fel kell töltenem olajjal;)(van aki így csinálja, de nekem sajna nicns fél órám erre elpazarolni esetlegesen nagyobb hibafaktorral)
megint módosítok
csak mert valaki(aki tényleg ért hozzá) egy féket fecskendõ nélkül légtelenít, attól még egy másikat azzal fog:) hisz csak azt az egyet láttad.
na de errõl a témáról ennyit.

#17914
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás

z: shimanohoz, hopehoz tényleg feltétlen nem kell fecskendõ...
hayeshez igen, mert nagyon pici lyukon kéne tölteni az olajat, ezért egyszerûbb talán alulról
avidot is tán jobb alulról, de ott még speci szerszám is kell

bár hogy egy tapasztalt ember miért felülröl légtelenít, azt nem értem... kicsit egyszerûbb, de sokkal hoszabb és több esély van a levegõ benntmaradására és több olaj is kell hozzá, sokkal. ...


Málna azt nem tudtam aszt hittem h mind szabcány de akko nem.

Azt nem tudom h miért ugy de mûködik a dolog:)

#17915
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás

meséld el légyszives hogy a "nagyonprofi" svájci úriember hogyan csinálja akkor, és Te hogy csinálnád nélküle.



Aszp: rétegek közé nem megy be,valahol ki kéne jönnie akkor ha eltünik. egy csõ 9 körül van, a goodridge ~12 körül jön ki, érdemes az utóbbira benevezni.


Okés
Egyébként profi ha hiszed ha nem, nem kell az irónia:S
De minek is írjam le pontosan ugy kell ahogy egy hope fék userguilde-jában le vagyon írva. Aki nem hiszi az majd utána jár.

De gondolom thez te sokkal sokkal profibb és sokkal sokkal okosabb és tapasztaltabb és te thez hasolítasz a fõnökömre HATALMAS EGOJA van!;):wtf:

#17916
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
z: shimanohoz, hopehoz tényleg feltétlen nem kell fecskendõ...
hayeshez igen, mert nagyon pici lyukon kéne tölteni az olajat, ezért egyszerûbb talán alulról
avidot is tán jobb alulról, de ott még speci szerszám is kell

bár hogy egy tapasztalt ember miért felülröl légtelenít, azt nem értem... kicsit egyszerûbb, de sokkal hoszabb és több esély van a levegõ benntmaradására és több olaj is kell hozzá, sokkal.

fékcsõ: nekem is meg van törve a mag csöve, de nem megy az olaj sehová
de elvileg nem lehetetlen, de szerintem elõbb szakadna ki a csõ, mint hogy elmászkáljon ott bennt

#17917
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

noh de minek a fecskendõ uraim?Egy légetlanítéshez sztem nem kell. Legalább is nekemegy svájci ember (herr stika aki életében talán több tárcsaféket légtelenített mint az összes fórumozó együtt) tanait átadó ember nem használt és csodálatosan mûködik a rendszer. Noh de ebbe ne folyjunk bele, tudom "mindenki másképp csinálja":)

meséld el légyszives hogy a "nagyonprofi" svájci úriember hogyan csinálja akkor, és Te hogy csinálnád nélküle.
(alulról légtelenítés, mert aki dolgozik, annak nincs ideje fél óra alatt felülrõl becsorgatni az olajat, ahol még a hibaszázalék is magasabb mint alulról)


Aszp: rétegek közé nem megy be,valahol ki kéne jönnie akkor ha eltünik. egy csõ 9 körül van, a goodridge ~12 körül jön ki, érdemes az utóbbira benevezni.

#17918
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
most, hogy egymás után 2* lelégtelenítettem(vettem fecskendõt a légtelenítõhöz, amit egyébként ADTAK a fékhez ingyen mert akciós volt)
van egy teóriám:
Mivel a fékcsõ k. hosszú volt ezért nehézkesen sikerült felrakni, és ezek szerintz rosszul (egyébként az egyenes fékcsõkivezetés a legnagyobb hülyeség amit ember valaha kitalált, ha már egyszer ott a merõleges, mint az xt-n akkor miért használják a szarabbik rendszert???). A lényeg az, hogy a fékcsõ marhára megtört, és szerintem ahogy húzogatom a fékkart, az olaj a fékcsõ rétegei közé pumpálódik, és ezért egy-két húzogatás után már tövig lehet húzni a kart.
Szerintetek lehetséges az amit írtam, hogy a fékcsõ rétegei közé bemegy az olaj? Mert máshol tutira nem ereszt, és ott meg marhára meg van törve...
fékkábel mennyi lenne otthon?
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#17919
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
noh de minek a fecskendõ uraim?Egy légetlanítéshez sztem nem kell. Legalább is nekemegy svájci ember (herr stika aki életében talán több tárcsaféket légtelenített mint az összes fórumozó együtt) tanait átadó ember nem használt és csodálatosan mûködik a rendszer. Noh de ebbe ne folyjunk bele, tudom "mindenki másképp csinálja":)

#17920
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az a "légtelenítõ" cucc az a gyári készlet része, ha van olyan L aki ezt megveszi pénzért, azt csak kiröhögni tudja a bolt:) biztos mert magyarul beszéltetek ott. csak úgy lehet elengedi, midnenbõl lehet rossz, sikerült egyet kifognotok, számtalan ember használja hatalmas megelégedettséggel, köztük én is mind a 4 ilyen fékemet, és a közeli baráti kör is az õ fejenkénti 4-et. mindegyik más évjárat, más szállítmány, más típus.
egy fecskendõ pedig 50 magyar királyi forint az elsõ patikában, a gumicsõ métere meg kisállatkereskedésben 30 ft/méter;)
okkal eresztette el valahol, szal hiába töltöd fel ujra, nem lesz jó.

és mivel nem írtad hogy hol eresztette el, így elég hiányos info;)