Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#18021
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nem.
thez te még nem láttál trek tárcsafékes vázat, azért mondod ;)
ha a srác mondta volna, hogy trek váza van, azonnal tudom mi a baj.

Feltöltött kép

vagy erre volt szüksége, (a neve trek disc-o-mount) vagy a még ennél is butább régi 7000/8000-res sorozatokon levõ adapterre.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18022
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Naszóval meg van mi volt a bibi. A Treknél ugy müködik, hogy van két luk, amibe belemegy 1 adapter, amire rárakod a féket adapterével együtt. Nem túl szimpatikus megoldás, pláne, hogy azért a + adapterért 4000ft fizettem. Nekem nagyon ugy tünt, hogy ez csak pénzlehúzás. Na mindegy betekertem a Nellaba legalább megvolt a napi testedzés.

az összes PM-es féknél így müködik;)
valszeg elsõ adapter volt.

#18023
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Naszóval meg van mi volt a bibi. A Treknél ugy müködik, hogy van két luk, amibe belemegy 1 adapter, amire rárakod a féket adapterével együtt. Nem túl szimpatikus megoldás, pláne, hogy azért a + adapterért 4000ft fizettem. Nekem nagyon ugy tünt, hogy ez csak pénzlehúzás. Na mindegy betekertem a Nellaba legalább megvolt a napi testedzés.

#18024
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
képed van róla? ™ :)

nem hinném, hogy nagyon eltérnének a szabványtól, de manapság bármi elõfordulhat
az elsõ és a hátsó adaptered ugye különbözik, szóval a hátsó többet emel?

#18025
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Szerintem nem elsõvel, mert azt elõre raktam:) Egyéb?

#18026
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
valószínûleg elsõ adapterrel próbálod felrakni hátra. akkor kell neked 1 db is-pm 6" hátsó!! adapter. vagy veszel egy 140-es tárcsát :)

#18027
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy vettem 1 Avid Juicy 5 féket, akarom felrakni a hátsót és az adapter lyukjai távolabb vannak mint a vázon a helye mit bírok csinálni? A váz egy 2004-es Trek 6700-as. Van esetleg valami spéci adapter? Ja egyébként 160-as az adapter.

#18028
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a magura 5 év garit ad a tömítésekre, próbáld a malin leverni, ha te vagy az elsõ tulajdonos, és megvan a számla. (nagyjából esélytelen, de egy próbát megér)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18029
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
valószínûleg a fékkarban lévõ dugattyú tömítése adta meg magát

elég régi fék már ez, szóval simán meglehet

a szervízben sztem ehhez nem nyúltak, mert a légtelenítéshez nem kell a fékkart szétszedni
Autist Team:)



#18030
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Az utolso service ota problemas a hatso fek. Kicsereltek a pofakat meg kilevegözettek. 25 km lejtö utan olajosak lettek az ujaim es allig fekezett.
Szoval kinyomta az olajat fenn a fogonal. A mechanikusnak elmeseltem a storyt es öszerinte a membran van elmenve. Na szerintem ez nem igaz mert a service elött minden o.K volt.
Ugynezki levegö is van a dologban, mert kb. 2,5cm utan fog. Hidegen minden jo, de a rizikoban, hogy ha meleg lessz R.I.P nemegyezek bele.

Szerintem a servicebe b@sztak valamit el. Ez a German kezi munka ::))

Mit csinaljak?????????

#18031
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
természetesen a pofák nem voltak berakva a mûvelet közben:) Olajozás alatt meg csak fültisztítóval a munkahengerek oldalára felhordott kevés olajra kell gondolni

#18032
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
olajoztad a dugattyúkat? :scared: de remélem a betétre nem sok jut(ott) mert akkor r.i.p. :) mondjuk tényleg meglepõ, hogyha rendesen beállítod a féket, mennyivel jobb ;)

#18033
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
latnat, Endroo,

köszönöm a segítséget! Szétkaptam a féket, megtisztítottam, olajoztam a dugattyúkat, kicsit molyoltam vele, és iszonyat disznó lett! Munkahengerek középen fognak, keményebb lett a fogáspont és a fékerõ is kb a másfélszerese! Kicsit meg is ilyedtem, hogy biztos kellett e nekem a 180-as tárcsa. Mindenesetre örömömben megcsináltam a hátsó féknyerget is:)

#18034
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Valaki tapasztalata, megjegyzése milyen féket lehet összehozni régi hayes tárcsa és juicy7 kombóval? (203as, elsõ)

#18035
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Azaz!

Köszi a gyors infót megy a kukába azaz egydarab "basz"!

nem kell egybõl kidobni, csak felesleges, ha megfelelõ erõvel van meghúzva az a csavar. nekem is megvannak valahol disznek (vagy szemétnek, nézõpont kérdése :))

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18036
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Azaz!

Köszi a gyors infót megy a kukába azaz egydarab "basz"!

#18037
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a vázhoz villához rögzül a shimano adapter, pm-es fékekhez(amilyenek az új shimanok)
erre az adapterre megy rá a féktest. és ehhez a csavarhoz van a müanyag basz.

#18038
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Bocsi szarul írtam,adapterre gondoltam!


az hogy kell-e adapter az függ a villádtól, ileltve a tárcsamérettõl.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#18039
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Bocsi szarul írtam,adapterre gondoltam!

#18040
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
minden shimano fékhez jár ilyen basz, egy müanyag pöcök a féket az adapterre rögzítõ csavar alá/rá
dobd el nyugodtan;)