Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#18061
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

a fék meg volétol van szel azt a részét passzolom...


A tultoltesre gondolsz? Ha tul lenne toltve akkor azt erezned, hogy ha megporgeted a kereket akkor hozzaer a tarcsahoz a pofa, es nem is tudod visszanyomni ugy a dugattyut, hogy a masik ne nyomodjon ki.
Ha be tudod nyomni ugy, hogy a masik nem jon ki, akkor nincs tultoltve.
A problema az lehet, hogy a tarcsa nem ezzel a pofaval volt hasznalva, es forditva, ezert ossze kell kopniuk.
Hogy mitol rezonal egy ilyen fek azt passzolom. Biztos nincs ferden?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18062
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
iparis az agy
a fék meg volétol van szel azt a részét passzolom...
lefeleé most hogy húztam betotn végig a hátsót,érezhetõen izzot a tárcsa,na igy fogott,de "hidegen"megint kezdi a reszketést...

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18063
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Nekem olyanom van-> 160-as tárcsával. Igaz kicsit félõs vagyok a lefeléknél, szal 2500km alatt 2× fõtt meg alattam (70kg vagyok) Sípályán lefelénél :D
Amúgy nagyon szeretem, megbízható stb stb ezeket tudjátok, nem kell leírni.
30-ról aszfalton 2,1-es gumival ~5méter a fékút:p


És ha véletlen besütöm akkor egybõl fékbetét és tárcsacsere?
Vagy egy pár ilyen szitut kibírnak az alkatrészek?
Egyszer volt hogy a pofán rózsaszín lett a réz, az besütés?
Húúúhhh ez érdekes kérdéssor lett...:D
Na mind1

#18064
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

Apropó az Avid BB7 nagyon hajlamos megsülni? nekem nem sikerült még annyira felfõzni, csak tudni akarom mik a határai. Akinek van tapasztalat az írjon? Csak ne olyat, hogy a haverom nagyanyjának, az ükapjának a ......Szóval értitek:D


Nekem olyanom van-> 160-as tárcsával. Igaz kicsit félõs vagyok a lefeléknél, szal 2500km alatt 2× fõtt meg alattam (70kg vagyok) Sípályán lefelénél :D
Amúgy nagyon szeretem, megbízható stb stb ezeket tudjátok, nem kell leírni.
30-ról aszfalton 2,1-es gumival ~5méter a fékút:p
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#18065
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

mitöl lehet hogy hátul nem tudom belõni a féket(mag203)mert AKÁRMIT állítok rajta,bármeik irányba olyan hangot ad mint a Világok Harcában a tripodok,fékerõ persze nulla
szal berezonál ugy hogy a pedálrol majd leesik a lábam
mitöl van ez?!?

kónuszos agy?
kopott fékpofával lett lelégtelenitve és utána fékpofát cseréltél (magyarul túl van töltve)?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18066
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
veszek, bazz :D
ciceregni nekem is szokott, de nálam van fék erõ.

#18067
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
vegyé rendes tárcsát és kész:D

mitöl lehet hogy hátul nem tudom belõni a féket(mag203)mert AKÁRMIT állítok rajta,bármeik irányba olyan hangot ad mint a Világok Harcában a tripodok,fékerõ persze nulla
szal berezonál ugy hogy a pedálrol majd leesik a lábam
mitöl van ez?!?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18068
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
bár én nem vagyok hozzáértõ, szerintem is sz*r.
és van régi xt-re 160-180 is-is adapter, a magura csinálja. más kérdés, hogy a gustav "190-rõl 210-re" adaptere, de elviekben ugyanannyit emel. sõt. a louise freeride-hez is adják, a hátsó 160-as pizzát emeli 180-ra.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18069
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Thez, hidd el hogy a Grimeca 200 -as tarcsa szar ;) Nem egy hozzaerto ember probalta es hasznalta, es sajnos kiderult, hogy "elcsuszik" rajta a fekpofa.
De legalabb olcso :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18070
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
na igen.. a hátsó hayes fékem tényleg, nagyon jó bár azt nem tudom hogy gona elöl..gondolom jól :)

na majd a grimecát rásózom 5ezerért valami gyökérre..

#18071
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
a grimeca meg a régi xt valóban ugyan úgy néz ki, de ég és föld a különbség... fékerõben és kidolgozásban, na meg árban is

szóval azért kevéske a fékerõ.. bár havernak elöl van 200as grimeca pizzája 525ös deoreal és nem mondom, hogy erõs, de megfogja.. hasonló sulyú mint te és a bringa is hasonló
de egy hayes tárcsától várhatsz akár csodákat is ;)

magellan: olvass vissza... asszem ez az a fék, amirõl kurvasok oldal megtelt itt a fórumon
amúgy nekem elöl, kicsi tárcsval hajlamos volt, de a sazgán kívül más nem változott olyankor...

#18072
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Apropó az Avid BB7 nagyon hajlamos megsülni? nekem nem sikerült még annyira felfõzni, csak tudni akarom mik a határai. Akinek van tapasztalat az írjon? Csak ne olyat, hogy a haverom nagyanyjának, az ükapjának a ......Szóval értitek:D

#18073
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Mboy:
és a shimano, az avid ujabbak, etc etc
sztem ne kezdjünk arról vitázni hogy jó e vagy nem, mert jó.
az lehetséges hogy nem ahhoz a pofához való, de jó.

#18074
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
már nekem is föltûnt a hasonlóság a két tárcsa között..

formula gyárt 180-asat! na mega a hope

#18075
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Hali!

Azt szeretném kérdezni hogy, 2003-as Xt t. fék hez kell-e adapter ha 180-as tárcsával használom. Sajnos ez a grimeca tárcsa nagyon tré. Le akarnám cserélni vmi 180-as ra. Vagy az Xt-fék alapból 160-ashoz van?


A Grimeca tényle gagyi, 180-ast az ismertebb márkák közül asszem csak a Magura gyárt, a többi 185-öst csinál:D
De lehet,hogy csak szimlán hülye vagyok:p

#18076
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ja amugy ugyanaz gyártja a grimeca tárcást mint a régi XT-t.
vagyis ezzel azt akarom mondani hogy más feliratot kap, szal inkább a pofával és a fék beállításával lesz a komolyabb gond, illetve lehet tényleg hogy el van égetve mind a pofa, mind a tárcsa, és mind2-t le kéne cserélni.

és apró/privi;)

#18077
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
igen a Grimeka azért szar, mert nem fog rajta a fék rendesen. Már le lett fújva
tárcsa tisztítóval, pofák , kisütve, stb. de még mindig szar. Nem csavarja a villát, a nagyságával sincs gondom (sõt :P) csak szarul fog. akkor vmi 203-as tárcsa lesz.. használtan érdemes? milyet?

Vole, tárcsát mennyiért?

#18078
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
De miert is csereled kisebbre? Nagyon csavarja a villat?
Ha a "Grimeka tre`" alatt azt erted, hogy nem eleg eros rjata a fek, akkor vegyel egy markasabb tarcsat, amin jobban fog a feked.
Ha pedig nem tetszik hogy ilyen nagy, es azert csereled kisebbre, akkor szamolj azzal hogy csokken a fekero is ;)

Most nezem, hogy regi IS -es XT -d van. Ahoz nem fogsz kapni IS - IS 160 - 180 -as adaptert.
Az a fek a regi Hayes tarcsaval es a Jagwire Piros pofaval a legjobb. Probalj ilyet szerezni.
( tarcsam van, de fekpofat vadasznod kell )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18079
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor 160ashoz való féknyereg.
tárcsa, meglevõ adapter pihenõjáratba megy majd, és helyette fel kell rakni egy 180as tárcsát, és ehhez való adaptert(ha kapsz)
de érdemesebb inkább akkor egy másik 203-ast venni, kevesebb árban és macerában is.

#18080
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
most 203-assal van :rolleyes:, adapterrel. akkor most mi?