Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18475 hozzászólás a témában

#18081
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
igen a Grimeka azért szar, mert nem fog rajta a fék rendesen. Már le lett fújva
tárcsa tisztítóval, pofák , kisütve, stb. de még mindig szar. Nem csavarja a villát, a nagyságával sincs gondom (sõt :P) csak szarul fog. akkor vmi 203-as tárcsa lesz.. használtan érdemes? milyet?

Vole, tárcsát mennyiért?

#18082
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
De miert is csereled kisebbre? Nagyon csavarja a villat?
Ha a "Grimeka tre`" alatt azt erted, hogy nem eleg eros rjata a fek, akkor vegyel egy markasabb tarcsat, amin jobban fog a feked.
Ha pedig nem tetszik hogy ilyen nagy, es azert csereled kisebbre, akkor szamolj azzal hogy csokken a fekero is ;)

Most nezem, hogy regi IS -es XT -d van. Ahoz nem fogsz kapni IS - IS 160 - 180 -as adaptert.
Az a fek a regi Hayes tarcsaval es a Jagwire Piros pofaval a legjobb. Probalj ilyet szerezni.
( tarcsam van, de fekpofat vadasznod kell )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18083
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor 160ashoz való féknyereg.
tárcsa, meglevõ adapter pihenõjáratba megy majd, és helyette fel kell rakni egy 180as tárcsát, és ehhez való adaptert(ha kapsz)
de érdemesebb inkább akkor egy másik 203-ast venni, kevesebb árban és macerában is.

#18084
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
most 203-assal van :rolleyes:, adapterrel. akkor most mi?

#18085
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
most mivel van? 160assal? mert akkor ahhoz való van. adapterrel feltehetõ 180as tárcsával is
ha adapter nélkül van fent, 203.assal, akkor pedig ahhoz van gyárilag.

#18086
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Hali!

Azt szeretném kérdezni hogy, 2003-as Xt t. fék hez kell-e adapter ha 180-as tárcsával használom. Sajnos ez a grimeca tárcsa nagyon tré. Le akarnám cserélni vmi 180-as ra. Vagy az Xt-fék alapból 160-ashoz van?

#18087
alisejk

alisejk

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Sziasztok!

Fabrikált már itt valaki Bleed kit-et házilag Avid Juci fékhez? Engem a fecskendõ és a kar találkozása érdekelne, mert a többi 1szerûen megoldható
Thx

#18088
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Hali!

Nem tudja valaki,hogy merre lehet XT(BRM-765)-ös féktestet kapni?
Sehol nincs azt mondják,hogy nincs a nagykerbe,és egy darabig nem is lessz!

Elõre is köszi!


sziasztok!

csatlakozom a fent leírtakhoz!én is pont ezt keresem /mert nekem nem kell dual-control és inkább a hagyományos fékkaros összeállításban használnám/,de egy két helyen azt mondták "örüljek ha kapok"...pedig a paripámra már csak egy fék meg egy teló kéne és kész lenne.:D
kövezzetek meg,de valahol itt olvastam csak nem emlékszem pontosan hol.állítólag az XT test jobban fog hone tárcsával mint a sajátjával...

#18089
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Lor, te ugyis nagy adapter gyarto guru vagy. Mennyiben kulonleges a GustavM - Boxxer adapter?
Esetleg tudnal csinalni egyet? Oszinten szolva en biztos nem allok neki ilyennek itthon.
De ha esetleg tud valaki egy ilyen adaptert, hasznaltan vagy ujonan az is jo lenne.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18090
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mohus: nem ártana ha a dugattyúk/fébetétek nagyjából a féktest középvonalától egyenlõ távolságra lennének. betét ki, csavarhúzóval két dugattyú teljesen visszanyom, betét be és ha megvan az a piros basz amit gyárilag adnak a fékhez, azt tedd bele és nyomogasd addig a fékkart amíg középre nem kerülnek. az nem annyira természetes, hogy az agyik oldal csontig kopik a másik meg csak éppen hogy.

#18091
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
köszi latnat, ki fogom próbálni, ha lesz rá egy kis idõm. Bár az itthoni légtelenítésbe még sosem mertem belevágni....:/

#18092
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás

Érdekes problémával szembesültem ma. Az elsõ fékemet nem lehetett rendesen belõni, mindenképpen súrlódott a tárcsa a betétekhez. Lekaptam a féket és meglepetésemre ez a látvány fogadott:


Nah nálam is ilyen volt az 555 ösnél
én úgy oldottam meg hoyg levettem a féket kikaptam a pofákat, és így látszik hogy mennyire van kint a dugattyú, milyne koszos stb. Fogsz egy rongyot és megtisztogatod a dugattyúkat (a szélüket) aztán a kart óvatosan kicsit behúzod megnézed hoyg nicns e még kosz a dugattyún, ha van letörlöd(kis ásványi olajat teszel rá) aztán óvatoson benyomod õket a helyükre
megint behúzod a kart, és ha nem egyszerre jönnek ki akkor megismétled. ha kész vagy lelégteleníted.


nekem segített, azóta nem ciripelnek a fékeim mióta megcsináltam

jah meg nekem furamód nem a csõtcsatlakozásnál lévõ dugattyút nyomta jobban hanem a másik oldalit...
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#18093
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
már van

ebike-ról nekem kb két hónapja 2006-osat hoztak

különbség: szín és talán felületkezelés, a 06-os matt, a fékkar sem fényes felületkezelést kapott mint a 2005-ösnél
Autist Team:)



#18094
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Kérdés: Mikor fog bejönni az Avid Juicy 5 2006-os szériája kishazánkba? Lesz valami érdembeli külömbség a szinén kívül(bár az csak külsõség) a mostanihoz képest?

#18095
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Köszi Thez,

Igazad van, egyenlõre hagyom a francba így. Egy vékony alátéttel sikerült javítanom az asszimetrián is, így egész elfogadható lett, és még biztos javul, ha rendesen összebarátkoznak a betétek az új 180-as tárcsával.

#18096
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezeket elkoptatod csontig, cserélsz pofát, az is így fog elkopni.
valamilyen szinten mindig így kopik.

beállítási probléma nincsen nagyon, hisz párhumamosan kopik a fékfelület a tárcsával, ami merõleges meg párhuzamos meg etc...
szal jol van beállítva, középen van a tárcsa is, csak egy picit erõsebben tolja az egyik oldali pofát a dugattyú.

#18097
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Hát ez szomorú:( Új betétek megoldják a beállítási problémát?

#18098
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szinte minden fékben azon az oldalon nyomja jobban a dugattyút az olaj, amelyik en a fékcsatlakozás van

természetes jelenség:\

#18099
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Érdekes problémával szembesültem ma. Az elsõ fékemet nem lehetett rendesen belõni, mindenképpen súrlódott a tárcsa a betétekhez. Lekaptam a féket és meglepetésemre ez a látvány fogadott:

Posted Image

Jól látszik, hogy a betétek teljesen asszimetrikusan koptak és a belsõ pofa ráadásul mintha ferdén is állna. (felül kopottab mint alul) Mi lehet ennek az oka? LX fékrõl van szó

#18100
toros

toros

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok Nagymesterek!

Vásárolnék a px-emre Avid Juicy 5-ös fékeket. Jelenleg a gyári RST csoda van a gépben és még pár hónapig marad is. Kérdés: bírná a 185 mm-es tárcsát, vagy maradjak a 160 mm-esnél?

Másik hülye kérdés: megvegyem most a 2005-ös fékeket, vagy várjam meg a 2006-os szériát (mert az biztos szebb, jobb, olcsóbb, stb.), vagy tökmindegy?

Köszi, g
Jegyeket, bérleteket!