Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#18121
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Szerintem factorba garantaltan kapsz mindent hozza (max kis delay-el)

#18122
Saud

Saud

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ok, köszi!:ok2:

#18123
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
gyári hayes csõ félelmetesen jó HA véletlenül sem tud kapni külsö mehanikus sérülést.
nagyon nem kedveli a sérüléseket, akkor kukázható más csövekkel ellentétben(nagyon merev)

illetve a gyári csöve 10 körül van, míg egy goodridge körübelül 12 ezerbõl kijön, ami viszont üthetõ kalapáccsal...
én is ezért vettem az utóbbit.

#18124
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
jagwire általam nem ajánlott csõ.
a gyári hayes csõ viszont félelmetesen jó, és anno a formulában is kicseréltem hayes-ekre.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18125
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mivel a fix vége csak a hayessel kompatibilis, ezért a gyári jó hozzá (shimano nem) vagy goodridge drágán vagy jagwire ha van.

#18126
Saud

Saud

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!
2003-as Hayes hfx-9-en fékcsövet cserélnék(cseréltetnék).Csak a gyári hayes csõ jó hozzá vagy mûködik mással is(pl. shimano)? A csõvön kívül mi kellhet még(ropp.gyûrû+olaj+)? A válaszokért elõre is köszönet!

#18127
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ott könnyebben szívsz be kis levegõt is, vagyis nem látod olyan jól hogy csak kifelé jön e belõle a cuccos, de gondolom felül is ugyanolyan jó.
én mint ahogy tölteni, engedni is alul szoktam
mellesleg ilyen esetben is egy légtelenítés alegtisztább, körübelül 3 perc az egész

#18128
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
miért nem jó felül engedni?

#18129
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha csak kifelé engedsz olajat nem fog bubisodni, de ha igen, akkor max újra légteleníted, és akkor már a fékpofáhozvaló lesz:)

#18130
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
ok
reméelm nem bubisítom föl..

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18131
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
eressz ki egy kis olajat alul, majd zárd vissza, nyomogasd szét a dugattyúkat, pofa tárcsa vissza, és próbálgasd

ha nem jó, még kicsit
de csak cseppenként szinte!

#18132
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
bah megint fék nyavajám...
mag-ban eddig eléggé kopott betét volt,fékkar normálra 2-3cm uttal lehet kicsit többel fogott,tettem bele uj pofát,alig tudtam a tárcsát bepréselni,de a fékkar is kb 05cm uton fog és ez nem jóóó

mit csináljak?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18133
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
a kromofág se csíp annyira mint mondják
csíp ja, de nem egy vérszarás
viszont a shimano ásványiban annyit turkálsz amennyit csak akarsz, bõrsemleges :)

#18134
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ja, kiszárítja a kezedet mert higroszkópos vagy mi (magába szívja a vízmolekulákat)

de nem kell félni tõle, 5.1-esben nyúlkáltam, kicsit bizsergeti utána a kezedet, de vízzel lehet "hatástalanítani"

ja és keserû íze van:-)
Autist Team:)



#18135
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Igen ezt akartam én is csak megelõztél. Számít hogy mennyi ideje van oldódni a cuccnak. Illetve a felületkezelés minõségétõl, meg a festék anyagától is függhet. (Ha pl valami le van lakkozva nem biztos hogy lemarja) Nekem nem mart még le semmit dot-os olaj, de biztos csak azért van mert nagyon vigyázok :). Nem véletlen mondják többen is hogy vigyázni kell vele.
A fékfolyadék szerintem nem mindig attól lesz sötét ,mert koszos. Persze gyakorlatban nincs tökéletesen záró rendszer , de úgy gondolom mint minden anyag egy idõ után az olaj is elfárad, besötétül (felforrt) esetleg felhígul, de mindenképp megváltozik a viszkozitása ami az egyik legfontosabb paramétere. Ilyenkor már nem kielégítõ a hatásfoka, ezért aztán cserélni kell. "A gyártók is ezt ajánlják".

#18136
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, mindig lehet túlzásokat hallani
ha ráfolyik, nem marja le. ha sokáig áztatod benne, akkor azért megdolgozza a feliratot, és a kezedet is kiszárítja rendesen
én speciel a kromofágot is kesztyû nélkül rövidnadrágban használtam, a kezemet nem csípte, a lábamat viszont annál inkább, szal ez meg attól függ, mennyire van "városi" kezed.
na de on.

#18137
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Úgy tudom, hogy a dotos olajak lemarják a festéket sok helyrõl. Nekem ráfolyt a fékkarra és nyoma sem volt, a kezemet se marta.

#18138
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jaja, szép tiszta volt:D:p

én kb évente cserélem az olajat, addigra koszolódik el, és lassul be teljesen a fék.sajna mostanában jött el ez a pillanat:\
kiváncsi leszek ki lakik benne:)

#18139
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
évente érdemes olajat cseréli. Ha sürübben fõzöd akkor akár 3-4 havonta...
Thez látta anno mi jöt ki az enyémbõl pedig csak fél éves volt .
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#18140
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a fékkarban levõ dugattyú mellett, valamint esetlegesen a féknyereg két felét összekötõ tömítés, vagy pedig a féknyereg dugattyúja mellett levõ karmantyú.

szal körübelül mindenhol.
esetleg egy rosszul felroppantot csõcsatlakozásnál, egy gombostûhegynyi lyukon a csövön, ami már elõfordult(és az olajat nem eresztette ott!) és hasonló helyeken.

olajat nem kéne vegyíteni, nemtudom hogy történt, de.

nekem elkoszolódni közel egy év után szokott, de akkorsem fekete

ha ennyire nem tudod a multját a féknek(érthetõ, nem a tied) akkor akár az is lehet hogy valaki véletlenül magura olajat tett bele.... az megeszik mindent benne, idõvel az összes tömítés kukázható.