Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18470 hozzászólás a témában

#18141
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Mitõl van az, hogy Hayes légtelenitéskor fekete folyadék jött ki belõle? Nem rég lett cserélve benne folyadék pedig...
Én DOT4es Hayes olajat raktam bele. ELVILEG elõtte is Dot4es volt benne. De mivel nem az enyém a fék, ez csak elvileg...
Lehet, hogy mondjuk 5.1es 4essel vegyítve oldott egy kis tömítést?

Aktuális civil


#18142
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
ma miután vettem 1 liter!!!! Rolls Royce fékfolyadékot, lelégtelenítettem az XT féket, a Hayes légtelenítõ készletét használva....
Kompatibilítás rulez....:D
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#18143
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Hayes sole: kicsit el vannak már kopva a pofák, és szeretnék utánnaállítani. a szervízben láttam h torx-szal benyult a szerelõ oda a pofák közepén lévõ lukba és huzogatta, aztán közellebb lettek a pofák. Nos ezt vki elmagyarázni h mit és hogyan kell csinálni?? köszi

#18144
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Sikeresen fellevegõsödött a Mag egy lejtõzés után. Hol tudnak bejutni a bubik? Ha mondjuk nem a mi hibánkból (rosszul lett elzárva alul, vagy fent), akkor létezik valami szimmering készlet hozzá, amivel ki lehet javítani?

#18145
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha felül nem nyitod ki, akkor marad az a levegõ a kar túlfolyójában, ami volt eddigis.
alul rányomsz olajat, akkor egyszerüen ahogy mondod, a dugattyúkat tolja kifelé a féknyeregben. így a pofa közelebb kerül a tárcsához, kisebb utat kell megtenniük, így nem kell markolatig húzni a kart, hanem szinte alig kell, ha jól lövöd be.
de ha felül is kinyitod, és akkor már le is légteleníted, akkor meg fogja hálálni a fék, eltünik a levegõ a kar túlfolyójából, csak olaj lesz az egész fékben, így sokkal nagyobb fékerõ lesz, sokkal keményebb nyomásponttal.

#18146
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
oksa értem mégeygszer köszi, csak valahogy úgy voltam vele hoyg azt hittem hogy ezáltal a fékkarnál a túlfolyóban vagy miben lezs nagyobb nyomás ezáltal kilntebb kerül a kar, de aztán leesett hogy elõször a pofákat tolja bentebba dugattyú (nem?)
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#18147
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de az nem keményítés, hanem rátöltés, amivel kijjebb tudod vándoroltatni a nyomáspontot, de azonos keménységû marad, csak nem megy markolatig a kar, hanem a rendes, beállított helyén fogod tudni húzni.
persze ha pont annyit töltessz rá.
utána meg ereszthetsz le belõle az új pofa esetén.

#18148
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
nekem a kopott fékpofa miatt kellene, de belõttem pontosan.

j: meg menetközben eszembe jutott hoyg nem lesz benne így sme túlnyomás és pukkan le a fékkar teteje...:)

meg amúgy kösz
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#18149
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem a keménység változik ezzel, hanem pusztán túltöltöd
ha nem kemény a nyomáspont, akkor egyszerüen levegõs a féked, olajcsere/légtelenítés kell neki
ha kemény a nyomáspont, de markolatig megy a kar(kopott a fékpofa pl, vagy a tárcsa) akkor lehet rátölteni így. nyomod bele az olajat, addig, amig még elforog a kerék, és nem ér bele a tárcsába a pofa.
ha ez megtörténik, akkor engedhetsz le amíg jó nem lesz.

#18150
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Volt itt korábban szó arról, hoyg hogyna kell "keményíteni" a hidraulikus fékeket ( olaj kis fecskendõvel alulról bele ... )

nah szóval az lenne a kérdésme hogy ez a "keményítés" meddig mehet?
tehát csak úgy tetszõlegesne nyomhatom bele az olajat amig elég kemény nem lesz vagy azér van ennek si határa?

elõre is köszi
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#18151
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A 2 linkelt MAG között évfolyam különbség van. Az elsõ linken a régebbi van, a másodikon az újabb. A régi féktest teteje V-alakban be van vágva, ahol becsatlakozik a légtelenítõ csavar és a hidralika kábel. Az újabb kultúráltabban néz ki, de számottevõ fékerõbeli különbség nincs köztük.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18152
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
remek köszi
csak néztem egyet hogy az itthon 9esnek kisebb a féknyerge mint amit hazahoztam
oksa

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18153
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a féknyereg mind ugyanaz.
a karban különböznek, és a féknyereg formájában
itt annyi az egész lényege, hogy a dugattyú ugyanakkora, az egész belseje ugyanaz csak más a design
tehát fékerõkülönbség nem lesz
amit elõször linkeltél, az régebbi, amit utóbb az az újabb széria.

#18154
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
hi

hayes fékek közül meik a jobb?
http://www.cambriabi...draulic-bra.jpg
van ez a nagyféknyerges
http://jarlacykel.se...esHFX-MAGdh.jpg
meg ez a g2 es nyereggel...

meik a jobbik?
ill ugye van még a 9es

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18155
Tigris

Tigris

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Sziasztok:)

Az én Shimanomba nem volt csövecske.........gondolom ez nem változtat semmit a mûködésén....bár ha belül kúpos és erre fekszik fel jóóóól ez a csövecske akkor gáz...bár még úgyis takonyul fog, legfeljebb szétszedem megint:))

#18156
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Jeee

erre voltam kíváncsi, csak nem mertem addig meg húzni amig meg nem kérdeztem valaki okosabbat :D

Köszi
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#18157
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
shimanonál van agy kis csövecske peremmel a végén amit beletolsz a csõbe (ez többször használatos) és van egy gyûrû amit ráhúzol a csõre (ez egyszer használatos). utána ezt így kompletten betolod a karba és meghúzod a csavaros részt (x erõvel mert a roppantógyûrûnek rá kell roppannia :)) és utána az egész miskulanciára ráhúzod a porvédõ mûanyagot.

#18158
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Hello,
Azt szeretném megkérdezni, hogy fékkábel csatlakozásánál lévõ (olive vagy grease-nek, vagy mittudom én minek:) nevezett akármivel) mit kezdjek?
(shimano kábel meg a kar is az)
na szal ezt a prücköt rá kell e szorítani a kábelre a manualban megjelenített helyen, vagy csak rárakom a csõre, a csövet betolom a helyére (mondjuk a karba) és becsavarom a legkülsõ csavarral?

lécci gyorsan válaszoljatok
elõre is köszi
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#18159
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
nemtom szeretnék-e
amikor mûködik, nagyon jó fék az XT
amikor nem (mostanában inkább nem) akkor olyan mint a takony :(

#18160
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
mmmja, de a hayes nem 4 dugattyús mint az xt, azt' ott ki tudja hol kolbászol az olaj.. ;)
majd salika megcsinájja, hamár verte a mellét hogy õ már tud légteleníteni

(belerakja majd a dotos olajat, én meg sírvafakadok hogy tönkretette:D)