Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18508 hozzászólás a témában

#1401
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Ok, ha nem tetszik viheted. :D Mégegy különbség, az XT-n csavar fogja a fékpofákat a végén egy biztonsági csapszeggel, az SLX-en egy hajcsathoz hasonló valami a csavar helyén (ha valaki tudja a pontos nevét, kérem nevezze meg). Engem ez zavar az SLX-ben. Ha jól fog, nem fogom kicserélni emiatt.

Ez nem lehet perdöntő fícsör (a féknyereg megegyezik az XT-n és az SLX-en)



#1402
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ok, ha nem tetszik viheted. :D Mégegy különbség, az XT-n csavar fogja a fékpofákat a végén egy biztonsági csapszeggel, az SLX-en egy hajcsathoz hasonló valami a csavar helyén (ha valaki tudja a pontos nevét, kérem nevezze meg). Engem ez zavar az SLX-ben. Ha jól fog, nem fogom kicserélni emiatt.



#1403
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Ha elégedetlen leszel vele, alacsony áron szívesen megvásárolom tőled azt a szörnyűséget. :)
Amúgy úgy tudom nem különbözik szinte semmiben a 666 és a 675. Talán tényleg semmiben. (I-spec B)

Én Deore-ról (596) váltottam a 675-re, és tökéletesen ugyanolyan jól fog, még érzésre is ugyanolyan, pedig legalább a féknyereg teljesen más. Ennek fényében az XT színtiszta pénzkidobás.



#1404
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Egész pontosan az XT-ben van free stroke, az SLX-ben nincs. A 666-os sokak által kipróbált és bevált. 666 már nem kapható, 675 van, amivel nem sok tapasztalat van. A magasabb szám nem feltétlen jelent tényleges fejlődést. Nekem elég szarul fogott, de lehet más miatt volt, most a fullyra raktam, 1-2 hónapon belül kipróbálom megint. Ha gyenge lesz, repül.



#1405
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Abban is az van. És pl a fékerőteszteken ha jól emlékszem a 666-os slx volt a legerősebb. 



#1406
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nagy hirtelenjében csak egy állítócsavarral többről tudok a fékkaron, amit sosem használtam. A kerámia dugattyú felől nem vagyok biztos.



#1407
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Freddyke néz már utána hogy mi is a különbség az XT és az SLX között aztán várom a reakciót.

Nem , nem  mondom meg a megoldást.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1408
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Van egy Cube AMS 100 össztelós brigám, már vagy 6-7 éves (kb.: 14.000 Km-ert mentem vele eddig). A gyári Hayes HFX 9 tárcsafék van elöl hátul, centerlock-os shimano tárcsákkal. A fékbetéten kivül sosem cseréltem mást benne, mindig müködött. A gondjaim ott vannak hogy nagyon nehéz beállítani (föleg elöl) mindig kicsit bele ér a tárcsába, illetve úgy emlékeszem régen volt shimano hidraulikus fékem a régi bringán és valahogy jobbnak tünt. Azon gondolkozom lecserélmém.

 

Kérdéseim :

- Milyet érdemes venni ? BRM 445-öt nézegettem illetve az SLX-et (de az már nem nagyon fér bele az árba) max.: 40-45.000 ft-ot szánnék rá.

- A meglévő tárcsáimat is le kell cserélni ? Hogyan lehet megállapítani hogy mikor kell cserélni ?

- Hol lehet aránylag olcsón vásárolni ? (külföldről nem szeretnék rendelni)

 

Sorry, kicsit lemaradtam a technikában. Mostanába csak tekerni szeretek...

 

Nekem is volt Hayes fékem és valóban nehéz volt beállítani elöl. Hátul a fékadapter általában rögzített (IS-PM), ahhoz képest könnyű a féket pozícióban rögzíteni. A PM adapter csak egy alátét, nem csak a féknyereg, de az alátét is mozog. Ez minden ilyen féknél így lesz, de a Hayesnél az volt a gond, hogy a gyári "csúszásgátlós" alátét valahogy nem igazán működött, és akármilyen óvatosan próbáltam a csavarokat lehúzni, mindig elmászott a beállított pozíciótól. Ha enyhén megcsiszoltam a féknyereg azon részét, akkor egy ráhúzásig jó volt. Rettenetesen bosszantó volt, egy 5 perces dolog miatt elszöszmötöltem 1-2 órákat. Ez volt az egyik ok, hogy eladtam.

 

Én használt féket nem vennék, azért ez mégiscsak fék. Nekem van SLX és XT, XT biztos jó, az SLX-et nem sokat használtam, még fenntartásaim vannak. Nekem a Hayes tárcsa nem volt valami jó. Ha még nem kopott el (rá van írva a tárcsára mennyi a minimális vastagság), kipróbálhatod, de én Shimano tárcsát vettem végül. Ha nem szeretnél a garanciáról lemondani, szerintem maradj a boltnál. Sajnos külföldről nagyon sokkal olcsóbb.



#1409
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Nézd meg az apro-t is, van slx fékszett 40 alatt.

Ha a tárcsa nincs kritikusan vékonyra kopva, akkor elvileg nem kell cserélni. Viszont ha valami egyszerűbb shimano tárcsád van, azok rendszerint "resin only" felirattal futnak - ha ilyen, akkor a fémes betét nagyon hamar megeszi őket.

Mostanság az slx-et lehet kapni mind2 féle betéttel, nem tudom az aproban ami van, abban pl milyenek a betétek, de érdemes ezt is számításba venni.

Ha nagyon el van kopva a tárcsád, az SM-RT67-es egy jó arany középút.

Nagy különbség amúgy fékerőben szerintem nem lesz akár deore, akár slx féked lesz. a dugattyú az slx-ben már kerámia, elvileg ez tovább bírja a gyűrődést, és az olaj sem melegszik fel olyan hamar miatta, illetve az slx fékkaron könnyebb állítani a nyomáspontot.

 

google találtaiból megnéztem párat, hirtelen itt a legolcsóbb: http://www.2wheels.h...5-els-fekszett/

nem ismerem ezt a boltot, az áraik elsőre jónak tűnnek.



#1410
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás

Van egy Cube AMS 100 össztelós brigám, már vagy 6-7 éves (kb.: 14.000 Km-ert mentem vele eddig). A gyári Hayes HFX 9 tárcsafék van elöl hátul, centerlock-os shimano tárcsákkal. A fékbetéten kivül sosem cseréltem mást benne, mindig müködött. A gondjaim ott vannak hogy nagyon nehéz beállítani (föleg elöl) mindig kicsit bele ér a tárcsába, illetve úgy emlékeszem régen volt shimano hidraulikus fékem a régi bringán és valahogy jobbnak tünt. Azon gondolkozom lecserélmém.

 

Kérdéseim :

- Milyet érdemes venni ? BRM 445-öt nézegettem illetve az SLX-et (de az már nem nagyon fér bele az árba) max.: 40-45.000 ft-ot szánnék rá.

- A meglévő tárcsáimat is le kell cserélni ? Hogyan lehet megállapítani hogy mikor kell cserélni ?

- Hol lehet aránylag olcsón vásárolni ? (külföldről nem szeretnék rendelni)

 

Sorry, kicsit lemaradtam a technikában. Mostanába csak tekerni szeretek...



#1411
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Arcsiba: Esztergáltass egyet, vagy ha azzal nem tudják akkor maró. De ahogy elnézem annyira bonyolult, hogy 2000-ért bármilyen esztergályos megoldja. 



#1412
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

illetve, ha facebook-kompatibilis vagy, ehhez a fékhez biztos tudsz szerezni bontottat is valakitől:
https://www.facebook...80446268716071/

egy perce kaptam emailt az egyik boltból, hogy 3 napos átfutási idővel tudnak szerezi :D Horror áron van, de megérdemli a bringám, még mindig tökéletes a fék...

Köszi a segítséget 



#1413
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

illetve, ha facebook-kompatibilis vagy, ehhez a fékhez biztos tudsz szerezni bontottat is valakitől:
https://www.facebook...80446268716071/



#1414
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

nem tudom, hogy van-e különbség a mag és a 9 xc karja között, de ez a szett egy halom webshopban elérhető:
http://www.chainreac...ag/rp-prod20103

Köszi! utána nézek, nemrég rendeltek a haverok erről az oldalról :D  :blink:

hallottam már arról is hogy új nagyker fog törödni a hayes-okkal...csak várjam ki :)

 

a henger alakú belső menettel rendelkező része problémás, a másik egy mezei imbuszcsavar.... ennyit menni egy csavarkészlet után...


arcsiba no.1 módosította - 2014. március 07. - 19:21


#1415
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

nem tudom, hogy van-e különbség a mag és a 9 xc karja között, de ez a szett egy halom webshopban elérhető:
http://www.chainreac...ag/rp-prod20103

 


  • arcsiba no.1 kedveli ezt

#1416
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

Sziasztok!

 

nem szeretném offolni a topicot, de tanácsra, segítségre van szükségem,

10 éves Hayes HFX 9 XC fékkarokhoz keresek fékkar rögzítő csavart, amivel a kormányhoz szorítom.

http://xfactornet.hu....jpg?1205241253

 

rengeteg boltot megkerestem már, nem tudnak szerezni, régi nagyker nyema...

 

nem akarom shufni tuninggal megoldani....de nem lesz más választás. a régi csavarok feje már nagyon el van kopva...

 

 

ha van ötlet szívesen fogadom!

köszi! Ákos



#1417
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Az új sokba kerül a régire meg apránként az ember rákölti egy új árát. Szóval nem könnyű.

Ja ... még nincs egy éves, de örülök, ha 5 számjegyből megúszom a tárcsa upgrade-et

#1418
nasa

nasa

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

 Köszönöm a segitséget !  Fényképet most  nem tudok küldeni. Talán a jövő évi szezonra lessz esedékes a csere, viszont a gondolattal jó eljátszani. Nehéz az aranyközéputat megtalálni, hogy hol a határ ameddig érdemes a bringára költeni..

Az új sokba kerül a régire meg apránként az ember rákölti egy új árát. Szóval nem könnyű. 

 



#1419
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

 Igen van fék rögzitési lehetőségem, csak azt nem tudom ,hogy idövel nem e változtak a féktestek rögzítési pontjai,méretei. Mivel az én vázam és telóm már legalább 10-éves.

 

Ha küldesz képet, esetleg meg tudjuk nézni. Két szabványról tudok, az IS és a PM. Régebben főleg az IS-t használták, ehhez pedig ma is kaphatók adapterek. Ha tévedek, kérlek javítsatok ki. :)



#1420
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!