Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18514 hozzászólás a témában

#1421
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

nem tudom, hogy van-e különbség a mag és a 9 xc karja között, de ez a szett egy halom webshopban elérhető:
http://www.chainreac...ag/rp-prod20103

 


  • arcsiba no.1 kedveli ezt

#1422
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

Sziasztok!

 

nem szeretném offolni a topicot, de tanácsra, segítségre van szükségem,

10 éves Hayes HFX 9 XC fékkarokhoz keresek fékkar rögzítő csavart, amivel a kormányhoz szorítom.

http://xfactornet.hu....jpg?1205241253

 

rengeteg boltot megkerestem már, nem tudnak szerezni, régi nagyker nyema...

 

nem akarom shufni tuninggal megoldani....de nem lesz más választás. a régi csavarok feje már nagyon el van kopva...

 

 

ha van ötlet szívesen fogadom!

köszi! Ákos



#1423
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Az új sokba kerül a régire meg apránként az ember rákölti egy új árát. Szóval nem könnyű.

Ja ... még nincs egy éves, de örülök, ha 5 számjegyből megúszom a tárcsa upgrade-et

#1424
nasa

nasa

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

 Köszönöm a segitséget !  Fényképet most  nem tudok küldeni. Talán a jövő évi szezonra lessz esedékes a csere, viszont a gondolattal jó eljátszani. Nehéz az aranyközéputat megtalálni, hogy hol a határ ameddig érdemes a bringára költeni..

Az új sokba kerül a régire meg apránként az ember rákölti egy új árát. Szóval nem könnyű. 

 



#1425
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

 Igen van fék rögzitési lehetőségem, csak azt nem tudom ,hogy idövel nem e változtak a féktestek rögzítési pontjai,méretei. Mivel az én vázam és telóm már legalább 10-éves.

 

Ha küldesz képet, esetleg meg tudjuk nézni. Két szabványról tudok, az IS és a PM. Régebben főleg az IS-t használták, ehhez pedig ma is kaphatók adapterek. Ha tévedek, kérlek javítsatok ki. :)



#1426
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1427
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

ROB

 

Ennek a két tételnek mi az ajánlott kisker ára?

Y8SH05000
 
 
Y8SH06000
 

 

Előre is köszi.

890 FT/db (Zee fékkar fedél)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1428
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Shimano BR M486-os, hidraulikus fékem van elől hátul, 180-as Shimano tárcsákkal. Tegnap hoztam el a szerelőtől aki azt mondta mindent frankón megcsinált, és tényleg, az első fék hibátlan, meg telót, csapágyakat váltót, mindent tökéletesen megcsinált. DE a  hátsó fék, amellett hogy egész jól fog, borzasztóan nyikorog, nem is nyikorog hanem sikít, mintha csúszna a tárcsa. Hozzá tartozik még hogy új fékbetétek is vannak benne és azok még tuti nem koptak be, de azoknak nem szabadna ennyire visítani.

Vajon mi lehet a baj?

ferde a féknyereg a tárcsához képest

fel kellene marni a fékszemet a vázon

sajnos az alu vázak nyúlnak (főleg a féktől, de mástól is) és ez okozza a torzulást, ami után sípolni fog.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1429
nasa

nasa

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

 Igen van fék rögzitési lehetőségem, csak azt nem tudom ,hogy idövel nem e változtak a féktestek rögzítési pontjai,méretei. Mivel az én vázam és telóm már legalább 10-éves.



#1430
laszliakos1

laszliakos1

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Shimano BR M486-os, hidraulikus fékem van elől hátul, 180-as Shimano tárcsákkal. Tegnap hoztam el a szerelőtől aki azt mondta mindent frankón megcsinált, és tényleg, az első fék hibátlan, meg telót, csapágyakat váltót, mindent tökéletesen megcsinált. DE a  hátsó fék, amellett hogy egész jól fog, borzasztóan nyikorog, nem is nyikorog hanem sikít, mintha csúszna a tárcsa. Hozzá tartozik még hogy új fékbetétek is vannak benne és azok még tuti nem koptak be, de azoknak nem szabadna ennyire visítani.

Vajon mi lehet a baj?



#1431
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Semmi gond, előferdül B)

#1432
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Félreolvastam.



#1433
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ha nincs rajta fékkonzol, akkor felejtős. Ahhoz villát és vázat kellene cserélni.


Ezt írja nasa:
A vázon és a telón van tárcsás fék rögzitési lehetőségem,

Tehát van hova rögzíteni a féket.
Nekem is ott a helye elöl a PS, hátul az IS rögzítésnek, és "rendeltem" (még lesz visszaigazolás) M615-ös szetteket a helyi boltban. A boltos csak annyit kérdezett, van-e fékrögzítési pont. A többi már gondolom némi gyorskötöző kérdése (csövek elhelyezése)

#1434
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

:) :) :)

Én - bár büszke nem vagyok rá -, nem szégyellem, hogy fosok! 

És szívesen veszem, ha innen mondjuk egy pár dh huszár összeáll, aztán kiszámoljuk, hogy nekik együtt, meg nekem egyedül hány kölöknek a vacsorájára valót kell összeraknia. Má' nem lesz akkora a meglepetés, hogy keresem a kétkonzolos villákat! :D

 

És fékezni ;) ;) itthon elmelegíteni  az első féket :angry: . Mi lesz veled a Dolomitokban vagy az Alpokban két féktárcsa elől?



#1435
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

 Sziasztok !!

Van egy kb. 10-12 éves V-fékes bringám.  Gondolkodom rajta,hogy átszerelném tárcsafékesre. A vázon és a telón van tárcsás fék rögzitési lehetőségem, nyilván a kerekeket cserélném. Viszont amit nem tudok,hogy a mostani hidralikus féknyergeket tudom e rögzíteni a telómre ill. a vázra.

 

Ha nincs rajta fékkonzol, akkor felejtős. Ahhoz villát és vázat kellene cserélni.



#1436
nasa

nasa

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

 Sziasztok !!

Van egy kb. 10-12 éves V-fékes bringám.  Gondolkodom rajta,hogy átszerelném tárcsafékesre. A vázon és a telón van tárcsás fék rögzitési lehetőségem, nyilván a kerekeket cserélném. Viszont amit nem tudok,hogy a mostani hidralikus féknyergeket tudom e rögzíteni a telómre ill. a vázra.



#1437
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ok, megfogadom. Talán nem is indokolt a drágább az 55 kilómhoz. Maradok a 99 EUR-os (G01S verziós) SLX 675-nél. Tárcsából melyiket vennéd hozzá?

 

- SLX SM-RT66 160mm 6-bolt (24 EUR / pár)

http://www.bike-disc...27657/wg_id-194

- XT SM-RT76 160mm 6-bolt (48 EUR / pár)

http://www.bike-disc...71021/wg_id-194

- XT SM-RT86 160mm 6-bolt (56 EUR / pár)

http://www.bike-disc...72943/wg_id-194

 

A kedvező ára miatt az elsőt preferálom. :)

 

Megvettem az SLX nyerget gyári gyantás betéttel, ami a Hayes Stroker Trail után egy rémálom volt. Aztán IceTech fémes betétet tettem bele, így sokkal drágábbra jöttem ki mintha elsőre így vettem volna. Aztán lett helyette XT, az SLX-et másik bringára raktam (ha nem válik be, ott is XT lesz helyette). Szóval én inkább XT-t vennék IceTech betéttel, főleg ha 4 EUR az árkülönbség.

 

IceTech tárcsáim vannak egy ideje. Nem tudom mennyivel tud többet, mert olyan hosszú lejtőn még nem mentem vele, de nincs elszíneződve és sosem éreztem semmilyen gyengülést a fékerőben. Volt egy nagyon durva kőfelverődésem (sajnos a villa is kapott rendesen), ami a tárcsa szélét kinyalta és mivel alu magos, ezért javíthatatlan. Ha nem az IceTech-et veszed, én is az elsőt venném.

 

 

Nem azért szeressük az ice-techet, mert jobban fog, hanem mert jobban hűlIK. Elöl nekem simán elmelegszik a piros superstar, úgy meg annyira nem fini lefelé, hogy nem fog a fék. Mert olyankor nem kicsit nem fog, hanem nagyon.

Tudom, meg kell tanulni biciGlizni, s nem nyafogni, meg költekezni. :D

 

Egyetértek, hiába fog, ha gyorsan kifakul. Annyit lehet tenni, hogy felváltva fékezel a két fékkel, de ennek a lehetősége is tereptől függ. Én a hátsót használom gyakrabban, ami "nem fék" és az elsőt csak akkor ha kevés a lassítóerő. Vannak olyan helyzetek, amikor nem lehet elkerülni a folyamatos fékezést, szerintem ez egyértelmű. Inkább költök többet és tudom, hogy nem hagy cserben.



#1438
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.998 hozzászólás

Avid HS1-et nem próbáltátok még Shimanoval? Én a volt 775Xt-t és a jelenlegi 985/785 kombóval használom és nagyon jó tárcsának gondolom. Sokkal merevebbnek tűnik a shimanónál, így nem is nagyon hajlik. Hűtése és fékereje is bőven elég a 74 kilómhoz. Ja, és szotyi pénzekért vannak az aprón

 

én g3 tárcsákat használok, eddig minden fékkel nagyon jól együttműködtek.(elixir, 775, 666)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1439
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

És fékezni ;) ;) itthon elmelegíteni  az első féket :angry: . Mi lesz veled a Dolomitokban vagy az Alpokban két féktárcsa elől?


zeezoltano módosította - 2014. március 03. - 20:41

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1440
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem azért szeressük az ice-techet, mert jobban fog, hanem mert jobban hűlIK. Elöl nekem simán elmelegszik a piros superstar, úgy meg annyira nem fini lefelé, hogy nem fog a fék. Mert olyankor nem kicsit nem fog, hanem nagyon.

Tudom, meg kell tanulni biciGlizni, s nem nyafogni, meg költekezni. :D

 

Az meg hozzátartozik az igazsághoz, hogy az 2000 forintos Superstar Components szinteres fékbetét sokkal jobban fog mint az Ice Tech. :)  Szóval egy forintot nem fizetnék érte plusszba.