Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18508 hozzászólás a témában

#1381
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Amúgy mi az a fékpad? Ugyanaz lenne mint a brakebetét?

 

Kiváló gondolatmenet. Sajnos munka közben nem tudok megfelelni mindenki elvárásának és inkább a munkámra figyelek, mint hogy neked megfeleljek. Kérlek légy megértő ez ügyben. :)



#1382
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Amúgy mi az a fékpad? Ugyanaz lenne mint a brakebetét?


boti módosította - 2014. március 20. - 17:59


#1383
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Miért lett a 86S végül?

 

Hogy őszinte legyek a külső sokat nyomott a latban. Két hete elkezdtem válogatni az alkatrészeket, akkor és sokáig nem volt RT66S. Volt amikor kivettem a kosárból a 86-ost és vissza a 66-ost, szóval vaciláltam, mert az árkülönbség jelentős. Emlékem nem csal az anyaguk is eltér. Volt aki azt írta, hogy halkabb az XT tárcsa, mint az SLX. Viszont 'resin' helyett 'metal' pofákkal jönnek az XT fékek, szóval ja, ennyi a halk(abb) működésről kedvezőtlen körülmények között. Legalább tovább tart. :) Az 55 kilómhoz bizonyára overkill, de nem volt SLX, én pedig már nem várok tovább. Nagyon régóta vágyom ezekre a fejlesztésekre. Válótkar I-spec, szóval nem tudom később rendelni a fékeket, mert ha hetekig néznem kell az alkatrészeket a szobában, akkor megőrülök. :)



#1384
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Velem is korrektek voltak, megerősíteni tudom csak. Nem véletlenül szeretek elsősorban tőlük rendelni.

 

Miért lett a 86S végül?



#1385
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás
Akkor még lógsz nekik 1 euroval.:)
  • IAmSpecialized kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1386
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ez a bike-discount nagyon korrekt egy webshop. Rendeltem egy csomagot, megkeresett e-mail-ben az egyik dolgozó, hogy nincs SLX fék. Megkérdezte, hogy töröljük-e és küldjék a többi elemet (és természetesen vissza kapom az árát) vagy mi legyen. Kivettem az XT pedált és kértem helyette egy XT féket (úgyis RT86S tárcsák lesznek hozzá... az árkülönbség pedig annyi, mint amennyivel drágábbak külön vásárolva a hozzá járó fékpadok), meg egy CamelBak kulacsot. Levezettem neki szám szerint és kijött, hogy 7 EUR-t kell ráfizetni, ezt ki is emeltem. Erre megjött a számla pdf-ben, amin rajta van, hogy az XT fék ára 141 EUR lett a 147 helyett.  B)


IAmSpecialized módosította - 2014. március 19. - 16:51


#1387
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Rob, ha már jöttél, tudtok ilyen (eredeti) csavart szerezni?



#1388
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

kicsit elmentetek abba az irányba aminek semmi értelme, ugye ez mindenkinek megvan?


  • zeezoltano kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1389
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

freddyke arról beszélt, hogy a végig mentes, 10Ft-os csavart miért nem jó, nem arról, hogy a gyári (csak a végén menetes) rögzítőcsavar nem jó.

 

egyébként hány %-kal "biztonságosabb" a csavar, mint a sasszeg? :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1390
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A menetes csavar felületén ez már nem lenne elmondható a menet miatt.

 

A menet a csavart magát fogja oda, a nem menetes részen fekszik a fékbetét, tehát attól hogy milyen jól van rögzítve a csavar még mindig mozoghat a betét minden irányba, csak nem adódik hozzá a rögzítés mozgása is. A menetes csavar mindenképp biztonságosabb mert kisseb az esély hogy kiesik.



#1391
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Kérlek olvassátok el alaposabban miből indult ki. Nem arról van szó, hogy egy egyszerű kérdést komplikáljunk agyon. A sasszeg MŰKÖDIK. A gyári shimano csavar is működik. A közös az bennük, hogy mindkettő gyári megoldás, nem shufnitunning. Ahogy a csavar felületén, a sasszeg felületén is könnyen el tud mozdulni a fékpofa és a rugó oldalirányba. A menetes csavar felületén ez már nem lenne elmondható a menet miatt. Hiába 10 forint a csavar, az nem oda való.



#1392
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

tök jó, hogy megmagyarázzátok miért elég a gyári szar, de az a fillérbaszó sasszeg irritálóan zörög benne, mint a veszedelem.

100 ojrós fékszettre meg ne legyen már luxus még hármat költeni.

 

nem mész elég gyorsan, ha hallod, hogy zörög. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1393
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

tök jó, hogy megmagyarázzátok miért elég a gyári szar, de az a fillérbaszó sasszeg irritálóan zörög benne, mint a veszedelem.

100 ojrós fékszettre meg ne legyen már luxus még hármat költeni.



#1394
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

tudod mivel van rögzítve az IKSZTÉ fékemben a betét? SASSZEGGEL! és működik. bár csak egy szar intense-en van, lehet azért. és a hajtásom is egy régi, szétütött truva firex gxp. kb x grammal nehezebb az IKSZTÉ hajtásnál, mégis tudok vele biciGlizni. hegynek fölfelé is. pedig 16+, mint a vállalható diáklányok.

 

az ember legyen alapos, akkurátus, de a kört ne akarjuk mán négyszögesíteni. 



#1395
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Mindjárt egy esztergát is hozzá, amivel leszedem a menetet és hornyot munkálok a végébe?



#1396
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

Veszel egy 3-as imbuszos csavart kb 10 forintért, néha azért rendesen túl lihegitek a dolgokat.

de az nem shimano-ból van! :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1397
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Veszel egy 3-as imbuszos csavart kb 10 forintért, néha azért rendesen túl lihegitek a dolgokat.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1398
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

de, ebbe biztos, hogy jó. gond nélkül be tudtam szerelni őket. én is most télen vettem slx szettet, ezekkel együtt rendelve. esetleg ebay-en nézd meg, szokott lenni olcsó postával.

a talánt arra értettem, hogy nem tudom minden shimanonak (régebbi, alsóbb kategóriák) meg van e a menete a féknyeregben, de az biztos, hogy ebben az slx-ben ott van, csak spóroltak 0,002dollár gyártási költséget...


stp1 módosította - 2014. március 10. - 22:18


#1399
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

sasszeg

én is egyből megrendeltem a linkelt menetes csapot hozzá. talán az összes féknyereg fel van fúrva, szóval simán kompatibilis vele.

 

Azt mondod nem biztos, hogy jó? Bele tudom próbálni. Rendelnék én is, de 1.5 EUR 10 EUR postaköltségért nem éri meg. A bike-discountról szoktam rendelni, ott nincs.



#1400
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

(ha valaki tudja a pontos nevét, kérem nevezze meg)

sasszeg

én is egyből megrendeltem a linkelt menetes csapot hozzá. talán az összes féknyereg fel van fúrva, szóval simán kompatibilis vele.