Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#1101
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

kb a lényeg, hogy a jobb oldali, fix fékpofát a lehető legközelebb próbáld tartani a tárcsához ! (mikor még éppen nem ér hozzá) Akkor nem lesz nyúlós a fékhatás. Ha meg kopik a

 

Így ahogy mondod, BB5-öt állítottam be és az pont így volt. Azt gondoltam csak a BB5-ön fix az egyik fékpofa és a BB7-en mindkettő állítható. De lehet tévedtem.



#1102
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az első fék karja kis híján a markolatig engedte húzni magát... Ugye jól sejtem, hogy ez azt jelzi, hogy most valóban levegős?

 

Valószínűleg.



#1103
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Sziasztok.

Új belépő vagyok itt a forumon üdvözlök mindenkit és egy kis info kellene.Lecserltem a felni fékeimet tárcsafékre kerekekkel együtt.

A fék amit vettem AVID BB7-es.Ez az info nekem nem sokat mond de szeretném megkérdezni róla a véleményeteket.

Mennyire biztonságos,hogy célszerű beállitani stb stb.

A segitséget előre is köszönöm.

Üdv.

Itt találsz jó kis videókat: http://www.youtube.c... bb7 adjustment

kb a lényeg, hogy a jobb oldali, fix fékpofát a lehető legközelebb próbáld tartani a tárcsához ! (mikor még éppen nem ér hozzá) Akkor nem lesz nyúlós a fékhatás. Ha meg kopik a pofa, utána tudod állítani.

Azért sok múlik a fékkaron is. Én vettem Avid SD-7 fékkart, azon lehet állítani a fékhúzást, sokkal erősebb vele.


Marci

#1104
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Hát ez "humoros"...
Paráztam, hogy levegős a fékem, mert a hátsó kerékre állítva a bringát az első fékkart nyomkodva egyre inkább felpuhult a kar, végül beért a markolatig.
Elvittem szervizbe, olajcsere elöl-hátul.
Már első nap, mikor hazahoztam, feltűnt, hogy némi álldogálás után mintha a fékkarok nyomkodásra keményednének, de úgy gondoltam, hogy csak képzelődés. Azóta nem nagyon volt időm biciklizni, talán egyszer vagy kétszer mentem el vele.
Ma elmentem egy kisebb körre, út közben semmi gond nem volt a fékekkel, viszont az előbb eszembe jutott a dolog és megnyomkodtam a fékkart, miután úgy 4-5 órája állt az előszobában. (szabályosan, két keréken tárolom, nincs fellógatva sehova)
Az első fék karja kis híján a markolatig engedte húzni magát... Ugye jól sejtem, hogy ez azt jelzi, hogy most valóban levegős?

SokadikX módosította - 2014. július 26. - 21:36


#1105
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Szia.

Köszönöm szépen!

Valamennyire sikerült már beállitanom de vhogy nem olyan hatásfokú mint a felnifékem volt.Lehet még be kell kopnia minden új.Alaposan jártam el de ha ráállitom akkor beleér a tárcsába ha kicsit visszaveszem akkor beljebb fog a fékkar.Én jobban szeretem ha a fékkar az elején fog egy két centire behúzva.Biztos lehet még finomitani rajta mert kivül is bellül is lehet állitani a hangert.Majd még próbálkozom.

Köszönöm az infót!

 

A bowden feszességet úgy állítsd be, hogy semmiképp se feszüljön a bowden alapból, tehát a fékpofákat se húzza. Szerintem az a helyes, ha a fékkarnak minimális holtjátéka van, ami azt jelenti hogy alapból a bowden nem feszül. Amikor elkezded húzni a kart, mondjuk az első egy centiméteren kibekkeled a holtjátékot és utána kezdi el húzni a bowdent a fékpofákkal együtt.

 

Nem sok ilyen fékkel volt dolgom idáig, de így ahogy mondod valami rémlik, lehetséges, hogy a fékpofákat még külön lehet állítani. Minden féktárcsában van minimális 8-as és még lesz is (nem mechanikai sérülésre gondolok, inkább a hőhatástól), szóval a legjobb úgy beállítani hogy a féktárcsában levő kis 8-asok ellenére középen fusson a tárcsa és ne érjen a fékpofákba. Valószínűleg ezen majd finomítani kell, de ezt úgyis látni fogod és rá fogsz érezni.



#1106
kisskarex

kisskarex

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Szia.

Köszönöm szépen!

Valamennyire sikerült már beállitanom de vhogy nem olyan hatásfokú mint a felnifékem volt.Lehet még be kell kopnia minden új.Alaposan jártam el de ha ráállitom akkor beleér a tárcsába ha kicsit visszaveszem akkor beljebb fog a fékkar.Én jobban szeretem ha a fékkar az elején fog egy két centire behúzva.Biztos lehet még finomitani rajta mert kivül is bellül is lehet állitani a hangert.Majd még próbálkozom.

Köszönöm az infót!



#1107
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Sziasztok.

Új belépő vagyok itt a forumon üdvözlök mindenkit és egy kis info kellene.Lecserltem a felni fékeimet tárcsafékre kerekekkel együtt.

A fék amit vettem AVID BB7-es.Ez az info nekem nem sokat mond de szeretném megkérdezni róla a véleményeteket.

Mennyire biztonságos,hogy célszerű beállitani stb stb.

A segitséget előre is köszönöm.

Üdv.

 

Szerintem a legjobb mechanikus fék, talán van is olyan fékereje mint egy jó hidraulikusnak. Két dolgot tudsz állítani. A féknyerget úgy kell rögzíteni, hogy a tárcsa a fékpofák között középen fusson, ezt nem írnám le, de ha veszed a fáradtságot a fórumon visszaolvasni, illetve a neten biztosan találsz leírásokat. A másik a bowden feszessége, azzal a fogáspontot állítod (elnagyolva a bowden rögzítő csavarral a bowdent rögzítve, finomállítás a fénynyergen vagy fékkaron, ahol van az állítócsavar).



#1108
kisskarex

kisskarex

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Sziasztok.

Új belépő vagyok itt a forumon üdvözlök mindenkit és egy kis info kellene.Lecserltem a felni fékeimet tárcsafékre kerekekkel együtt.

A fék amit vettem AVID BB7-es.Ez az info nekem nem sokat mond de szeretném megkérdezni róla a véleményeteket.

Mennyire biztonságos,hogy célszerű beállitani stb stb.

A segitséget előre is köszönöm.

Üdv.



#1109
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Frédike nem javasoltam már neked a sakkot ?

sokkal inkább neked való sport lenne.

most már lenne partnered is, itt ebben a topikban is írogatott nem régen

 

mind2en sokkal jobban járnátok vele.

 

Ja kösz tényleg sakkoztam, mester szint körül hagytam abba kb. 18 éve. Nekem elég volt annyi. :D

 

Nem arról van szó, hogy normális esetben van 0.001% esélye a fékpofahibának, hanem konkrétan kiderült, hogy ez a típus hibás, le is írták hogy minden előjel nélkül bármikor széttörhet. Innentől kezdve a meghibásodás esélye 50%. Mi a vita tárgya? Vagy neked mindegy ha fejreállsz?


freddyke módosította - 2014. július 26. - 00:25


#1110
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Trollkodás nélkül nem bírod ki?

6lépésből matt?



#1111
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Frédike nem javasoltam már neked a sakkot ?
sokkal inkább neked való sport lenne.
most már lenne partnered is, itt ebben a topikban is írogatott nem régen
 
mind2en sokkal jobban járnátok vele.

Trollkodás nélkül nem bírod ki?

#1112
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Frédike nem javasoltam már neked a sakkot ?

sokkal inkább neked való sport lenne.

most már lenne partnered is, itt ebben a topikban is írogatott nem régen

 

mind2en sokkal jobban járnátok vele.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1113
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ezer éve gyárt a Shimano fékpofákat, eddig kb. hibátlanok voltak. Most történt egy gyártási hiba egy szériával de nem kell mindjárt a világvégét vízionálni. Naponta olvasni autógyártók visszahívásairól hibás alkatrészek miatt.

Lehet én nem látok, de hol ír szériáról? Elég nekem ha az én szériám belesik. Ezek után nem megyek nyugodtan a fékkel. Japán autónál nem is kell csodálkozni ezen.



#1114
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.j


  • mof kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1115
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Ezer éve gyárt a Shimano fékpofákat, eddig kb. hibátlanok voltak. Most történt egy gyártási hiba egy szériával de nem kell mindjárt a világvégét vízionálni. Naponta olvasni autógyártók visszahívásairól hibás alkatrészek miatt.


Marci

#1116
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nekem XT van, de a Hayes Stroker Trail után egyáltalán nem érzem erősebbnek, sőt a csere után sokkal gyengébbnek éreztem. Nem mondom, hogy gyenge, de ahogy itt istenítve van attól távol áll. Elfogadtam, hogy elhasználom amíg bírja.

 

Az már kicsit súlyos, ha behúzom a féket és kiesik a fékpofa. Ráadásul azt írja minden előjel nélkül. Mi van ha ezt egy forgalmas kereszteződés előtt csinálja és utána autóval ütközöm? Vagy egy köves lejtőn és emiatt fának megyek? Ezek után hogy bízzak a fékben? Ha orvosolják, akkor minimum adjanak ingyen cserét.



#1117
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Van egy pár Superstar tartalékom. ;)

Egyáltalán nem rossz. Nekem XTR Trail van, borzasztóan erős fék. Lassan 1 éve használom, problémamentes. Átkozottul jól sikerült fék. Remélem a fékpofák problémáját gyorsan orvosolják!



#1118
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Shimano probléma; na szuper, pont ilyet használok!...

http://www.bike-maga...gen/a20229.html

 

Én is, ráadásul mindkét bringában: F03C. Ezek szerint jó ha viszek tartalék betétet mindenhova. Ha behúzom a féket és nem lesz fékhatás, komoly baj is lehet. Mindig is tudtam, hogy egy f*s, nem tudom miért vettem meg mégis.


freddyke módosította - 2014. július 25. - 19:08


#1119
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Shimano probléma; na szuper, pont ilyet használok!...

http://www.bike-maga...gen/a20229.html

superstar betétet bele!



#1120
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Shimano probléma; na szuper, pont ilyet használok!...

http://www.bike-maga...gen/a20229.html