Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#401
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem remlik, hogy regen is 3x dragabb volt az xtr... vagy en emlekszem rosszul?



#402
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Az új xtr féket https://www.bike-com...al-Pads-p68079/  mennyire érinti az xt féle probléma? Érdemes/biztosabb dolog költeni az xtr-re, vagy az újabb xt https://www.bike-com...ake-Set-p62177/ nem kevésbé megbízható már, mint az xtr? 



#403
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

+1 szavazat az RT76-ra ! kb 20ezer km után 0 nyolcas van benne. Kár hogy nincs CL-os.

És egy mínusz a kompozitra ! Haver Ice-Tech tárcsája cicergett, kb mint a gyurma, olyan könnyű volt hajlítgatni.

 


Marci

#404
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nekem epp a kompozit tarcsakkal az a tapasztalatom, hogy telennyaron hasznalva mashogy tagul a ket anyag, es sose 100%osan egyenes. Hajlitgatni meg sokkal kevesbe egeszseges, es lehet, mint a normal verziot. Szvsz nem veletlen, hogy inkabb csak a shimano ragaszkodik az alubakos megoldashoz.
  • Rabbit kedveli ezt

#405
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

mit jelent az, hogy "rendesen"?  :rolleyes:


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#406
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ajjaj, pont most vennék egy rt64-et, akkor most azt sem szabad? Mondjuk én nem is rendesen, meg töredékét sem használom a biciklit: ezer kilométer sem görbítette meg a rt66-ot, most ellenőrizem.


  • Kisherceg kedveli ezt

#407
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Mondom hogy felejtős, ha rendesen használod a biciklit, nyolcas lesz a tárcsába.  Úgy beráz fékezésnél  mint az állat.  2-300 km után le kellett venni az új bringámról elölről, és kapott RT76-ot amivel az előző bringáimon se volt gond több tízezer km használat tapasztalatai alapján.

Hátul még az RT66-an van amíg el nem kopik, és már itt van a szekrényemben az oda való RT76 160mm-es is

 



#408
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Menet kozben? Hogyan? :) meg vastagabb is, mint az atlag, es nem is az a sporolos tarcsa.
  • Rabbit kedveli ezt

#409
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Előre az RT66-ot felejtsd el, hajlik mint a picsa. Az RT76-os jó



#410
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az RT76-ra gondoltál?

 

nem, az rt66ra, anno lecsereltem a 86osra - total hulyeseg volt.


arn módosította - 2019. március 07. - 16:30


#411
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

van acel verzioja, hasonlo sulyban, es olcson. szvsz meg problemamentesebb is, mint az icetech.

 

Az RT76-ra gondoltál?



#412
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Jelenleg, 180 mm-es méretben milyen alu tartóbakos 6 csavaros tárcsában érdemes gondolkodni ami nem csak könnyű, de jó is lesz? Shimano amúgy a fék, de nem ragaszkodom shimano tárcsához, főleg, hogy ez az ice-tech megoldás nem is túl szimpatikus az állandó cicergése miatt. 

 

van acel verzioja, hasonlo sulyban, es olcson. szvsz meg problemamentesebb is, mint az icetech.



#413
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Jelenleg, 180 mm-es méretben milyen alu tartóbakos 6 csavaros tárcsában érdemes gondolkodni ami nem csak könnyű, de jó is lesz? Shimano amúgy a fék, de nem ragaszkodom shimano tárcsához, főleg, hogy ez az ice-tech megoldás nem is túl szimpatikus az állandó cicergése miatt. 



#414
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

100% kompatibilis, pontosan ugyanoda jott ki a fekkarpozicio, mint a masiknal, pedig a fekpofak is ujak. Kicsit mas a szine, alakja, es mas tipusu fekpoda van benne, pedig mindegyik resin.

Majd be kell kopnia, de szkeptikus vagyok, hogy a pumpalast megoldja, mert nagyon hasonloan viselkedik, 12 fokban nem szokott vele gond lenni, majd holnap reggel hidegebb lesz.

 

reggel is mar 10 fok volt... de erezheto. a verdikt:

* hidegben pumpalasi problema => fekkar

* hidegben elkezd csuszni a fekpofa a tarcsan => fektest

 

par km utan rendesen fog a hatso fek, igy nem babralom mar. arra azert kivancsi lennek, hogy hol kezdi el ereszteni a fektest az olajat, hogy nincs nyilvanvalo nyoma, de a tarcsara kerul. ilyen szintu szivargasnal a dugattyuknal nem jutna el a tarcsaig, talan az illesztesnel?

 

az ujjanal levo tomitogyurure gondolok.

Metal-Piston-Hydraulic-Brake-Caliper-Par


arn módosította - 2019. március 07. - 10:09


#415
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Első körben megpróbálok az olajból engedni, aztán meglátom, mi lesz.

 

Sikerült a művelet, kiengedtem kevés olajat és jó a fék. Köszönöm a segítséget.

 

Viszont a hátsóban is kopottak a betétek, az XLC BP-O34  fékbetéttel van valakinek tapasztalata?

 

Az első fékbe zöld EBC-t vettem, egy 30 km-es kör után jónak érzem.


ultio módosította - 2019. március 07. - 09:53

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#416
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
100% kompatibilis, pontosan ugyanoda jott ki a fekkarpozicio, mint a masiknal, pedig a fekpofak is ujak. Kicsit mas a szine, alakja, es mas tipusu fekpoda van benne, pedig mindegyik resin.

Majd be kell kopnia, de szkeptikus vagyok, hogy a pumpalast megoldja, mert nagyon hasonloan viselkedik, 12 fokban nem szokott vele gond lenni, majd holnap reggel hidegebb lesz.

arn módosította - 2019. március 06. - 22:13


#417
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hogy ezt megirtam, meg is talaltam a valaszt (az ogyurut a vakcsavarhoz meg mindig nem ertem :D)

 

https://www.rosebike...-bh90-sb-638368

 

Banjo-type bolt by Shimano incl. seal for connecting a brake hose to a brake caliper.

Compatible brake calipers:
· BR-M985
· BR-M785
· BR-M8000
· BR-M675
· BR-M666
· BR-M7000
· BR-S700
· BR-R785

 

es ilyen jar az m8000hez is

 

br212k00.jpg


arn módosította - 2019. március 06. - 12:28


#418
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

meg is jott (ez gyors volt). ez a "banjo type" csatlakozo - viszont se ezt, se a fektestet osszehuzo es a csovet rogzito csavart nem adtak hozza. csak egy vakcsavarnak tunik (akkor viszont miert van alatta ogyuru?) - remelem a csavar is kompatibilis, amugy mar most meg vagyok love.

 

NkfHABf.jpg



#419
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ha most is marad a lassulas, akkor egyertelmu, hogy a fekkar :) es akkor valoszinu, hogy az olaj viszkozitasaval fugg ossze. Ha nem, akkor en a dugattyutomitesre tippelnek.

#420
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Kb 100% hogy kompatibilis. De mi van ha a fékkarban van a lassulás ?

Na jó, igazából semmi.

Majd számolj be ha sikerült beüzemelni !


Marci