Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18514 replies to this topic

#1401
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Mindjárt egy esztergát is hozzá, amivel leszedem a menetet és hornyot munkálok a végébe?



#1402
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,998 posts

Veszel egy 3-as imbuszos csavart kb 10 forintért, néha azért rendesen túl lihegitek a dolgokat.

de az nem shimano-ból van! :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1403
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Veszel egy 3-as imbuszos csavart kb 10 forintért, néha azért rendesen túl lihegitek a dolgokat.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1404
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

de, ebbe biztos, hogy jó. gond nélkül be tudtam szerelni őket. én is most télen vettem slx szettet, ezekkel együtt rendelve. esetleg ebay-en nézd meg, szokott lenni olcsó postával.

a talánt arra értettem, hogy nem tudom minden shimanonak (régebbi, alsóbb kategóriák) meg van e a menete a féknyeregben, de az biztos, hogy ebben az slx-ben ott van, csak spóroltak 0,002dollár gyártási költséget...


Edited by stp1, 2014. March 10. - 22:18.


#1405
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

sasszeg

én is egyből megrendeltem a linkelt menetes csapot hozzá. talán az összes féknyereg fel van fúrva, szóval simán kompatibilis vele.

 

Azt mondod nem biztos, hogy jó? Bele tudom próbálni. Rendelnék én is, de 1.5 EUR 10 EUR postaköltségért nem éri meg. A bike-discountról szoktam rendelni, ott nincs.



#1406
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

(ha valaki tudja a pontos nevét, kérem nevezze meg)

sasszeg

én is egyből megrendeltem a linkelt menetes csapot hozzá. talán az összes féknyereg fel van fúrva, szóval simán kompatibilis vele.



#1407
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts

Ok, ha nem tetszik viheted. :D Mégegy különbség, az XT-n csavar fogja a fékpofákat a végén egy biztonsági csapszeggel, az SLX-en egy hajcsathoz hasonló valami a csavar helyén (ha valaki tudja a pontos nevét, kérem nevezze meg). Engem ez zavar az SLX-ben. Ha jól fog, nem fogom kicserélni emiatt.

Ez nem lehet perdöntő fícsör (a féknyereg megegyezik az XT-n és az SLX-en)



#1408
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Ok, ha nem tetszik viheted. :D Mégegy különbség, az XT-n csavar fogja a fékpofákat a végén egy biztonsági csapszeggel, az SLX-en egy hajcsathoz hasonló valami a csavar helyén (ha valaki tudja a pontos nevét, kérem nevezze meg). Engem ez zavar az SLX-ben. Ha jól fog, nem fogom kicserélni emiatt.



#1409
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts

Ha elégedetlen leszel vele, alacsony áron szívesen megvásárolom tőled azt a szörnyűséget. :)
Amúgy úgy tudom nem különbözik szinte semmiben a 666 és a 675. Talán tényleg semmiben. (I-spec B)

Én Deore-ról (596) váltottam a 675-re, és tökéletesen ugyanolyan jól fog, még érzésre is ugyanolyan, pedig legalább a féknyereg teljesen más. Ennek fényében az XT színtiszta pénzkidobás.



#1410
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Egész pontosan az XT-ben van free stroke, az SLX-ben nincs. A 666-os sokak által kipróbált és bevált. 666 már nem kapható, 675 van, amivel nem sok tapasztalat van. A magasabb szám nem feltétlen jelent tényleges fejlődést. Nekem elég szarul fogott, de lehet más miatt volt, most a fullyra raktam, 1-2 hónapon belül kipróbálom megint. Ha gyenge lesz, repül.



#1411
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Abban is az van. És pl a fékerőteszteken ha jól emlékszem a 666-os slx volt a legerősebb. 



#1412
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Nagy hirtelenjében csak egy állítócsavarral többről tudok a fékkaron, amit sosem használtam. A kerámia dugattyú felől nem vagyok biztos.



#1413
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Freddyke néz már utána hogy mi is a különbség az XT és az SLX között aztán várom a reakciót.

Nem , nem  mondom meg a megoldást.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1414
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Van egy Cube AMS 100 össztelós brigám, már vagy 6-7 éves (kb.: 14.000 Km-ert mentem vele eddig). A gyári Hayes HFX 9 tárcsafék van elöl hátul, centerlock-os shimano tárcsákkal. A fékbetéten kivül sosem cseréltem mást benne, mindig müködött. A gondjaim ott vannak hogy nagyon nehéz beállítani (föleg elöl) mindig kicsit bele ér a tárcsába, illetve úgy emlékeszem régen volt shimano hidraulikus fékem a régi bringán és valahogy jobbnak tünt. Azon gondolkozom lecserélmém.

 

Kérdéseim :

- Milyet érdemes venni ? BRM 445-öt nézegettem illetve az SLX-et (de az már nem nagyon fér bele az árba) max.: 40-45.000 ft-ot szánnék rá.

- A meglévő tárcsáimat is le kell cserélni ? Hogyan lehet megállapítani hogy mikor kell cserélni ?

- Hol lehet aránylag olcsón vásárolni ? (külföldről nem szeretnék rendelni)

 

Sorry, kicsit lemaradtam a technikában. Mostanába csak tekerni szeretek...

 

Nekem is volt Hayes fékem és valóban nehéz volt beállítani elöl. Hátul a fékadapter általában rögzített (IS-PM), ahhoz képest könnyű a féket pozícióban rögzíteni. A PM adapter csak egy alátét, nem csak a féknyereg, de az alátét is mozog. Ez minden ilyen féknél így lesz, de a Hayesnél az volt a gond, hogy a gyári "csúszásgátlós" alátét valahogy nem igazán működött, és akármilyen óvatosan próbáltam a csavarokat lehúzni, mindig elmászott a beállított pozíciótól. Ha enyhén megcsiszoltam a féknyereg azon részét, akkor egy ráhúzásig jó volt. Rettenetesen bosszantó volt, egy 5 perces dolog miatt elszöszmötöltem 1-2 órákat. Ez volt az egyik ok, hogy eladtam.

 

Én használt féket nem vennék, azért ez mégiscsak fék. Nekem van SLX és XT, XT biztos jó, az SLX-et nem sokat használtam, még fenntartásaim vannak. Nekem a Hayes tárcsa nem volt valami jó. Ha még nem kopott el (rá van írva a tárcsára mennyi a minimális vastagság), kipróbálhatod, de én Shimano tárcsát vettem végül. Ha nem szeretnél a garanciáról lemondani, szerintem maradj a boltnál. Sajnos külföldről nagyon sokkal olcsóbb.



#1415
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

Nézd meg az apro-t is, van slx fékszett 40 alatt.

Ha a tárcsa nincs kritikusan vékonyra kopva, akkor elvileg nem kell cserélni. Viszont ha valami egyszerűbb shimano tárcsád van, azok rendszerint "resin only" felirattal futnak - ha ilyen, akkor a fémes betét nagyon hamar megeszi őket.

Mostanság az slx-et lehet kapni mind2 féle betéttel, nem tudom az aproban ami van, abban pl milyenek a betétek, de érdemes ezt is számításba venni.

Ha nagyon el van kopva a tárcsád, az SM-RT67-es egy jó arany középút.

Nagy különbség amúgy fékerőben szerintem nem lesz akár deore, akár slx féked lesz. a dugattyú az slx-ben már kerámia, elvileg ez tovább bírja a gyűrődést, és az olaj sem melegszik fel olyan hamar miatta, illetve az slx fékkaron könnyebb állítani a nyomáspontot.

 

google találtaiból megnéztem párat, hirtelen itt a legolcsóbb: http://www.2wheels.h...5-els-fekszett/

nem ismerem ezt a boltot, az áraik elsőre jónak tűnnek.



#1416
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 posts

Van egy Cube AMS 100 össztelós brigám, már vagy 6-7 éves (kb.: 14.000 Km-ert mentem vele eddig). A gyári Hayes HFX 9 tárcsafék van elöl hátul, centerlock-os shimano tárcsákkal. A fékbetéten kivül sosem cseréltem mást benne, mindig müködött. A gondjaim ott vannak hogy nagyon nehéz beállítani (föleg elöl) mindig kicsit bele ér a tárcsába, illetve úgy emlékeszem régen volt shimano hidraulikus fékem a régi bringán és valahogy jobbnak tünt. Azon gondolkozom lecserélmém.

 

Kérdéseim :

- Milyet érdemes venni ? BRM 445-öt nézegettem illetve az SLX-et (de az már nem nagyon fér bele az árba) max.: 40-45.000 ft-ot szánnék rá.

- A meglévő tárcsáimat is le kell cserélni ? Hogyan lehet megállapítani hogy mikor kell cserélni ?

- Hol lehet aránylag olcsón vásárolni ? (külföldről nem szeretnék rendelni)

 

Sorry, kicsit lemaradtam a technikában. Mostanába csak tekerni szeretek...



#1417
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Arcsiba: Esztergáltass egyet, vagy ha azzal nem tudják akkor maró. De ahogy elnézem annyira bonyolult, hogy 2000-ért bármilyen esztergályos megoldja. 



#1418
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 posts

illetve, ha facebook-kompatibilis vagy, ehhez a fékhez biztos tudsz szerezni bontottat is valakitől:
https://www.facebook...80446268716071/

egy perce kaptam emailt az egyik boltból, hogy 3 napos átfutási idővel tudnak szerezi :D Horror áron van, de megérdemli a bringám, még mindig tökéletes a fék...

Köszi a segítséget 



#1419
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

illetve, ha facebook-kompatibilis vagy, ehhez a fékhez biztos tudsz szerezni bontottat is valakitől:
https://www.facebook...80446268716071/



#1420
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 posts

nem tudom, hogy van-e különbség a mag és a 9 xc karja között, de ez a szett egy halom webshopban elérhető:
http://www.chainreac...ag/rp-prod20103

Köszi! utána nézek, nemrég rendeltek a haverok erről az oldalról :D  :blink:

hallottam már arról is hogy új nagyker fog törödni a hayes-okkal...csak várjam ki :)

 

a henger alakú belső menettel rendelkező része problémás, a másik egy mezei imbuszcsavar.... ennyit menni egy csavarkészlet után...


Edited by arcsiba no.1, 2014. March 07. - 19:21.